trawa

Autor Wątek: Jakie podstawki?  (Przeczytany 13505 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tzeentch89

Jakie podstawki?
« dnia: Sierpień 19, 2007, 05:56:36 pm »
Chcę zrobić ładne podstawki pod moje figurki ale nie mam na nie pomysłu. Najlepiej, żeby nie były one zbyt skomplikowane. Powinny oczywiście pasować do klimatu zrujnowanego miasta.

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Wszelkie rady, linki, itp. mile widziane.


Offline Skavenblight

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2007, 06:20:39 pm »
A do jakiej bandy? Ja mam tak, że do każdej bandy robię inne - zwykły chodnik/bruk do undeadów, spękaną ziemię z lawą do Possessed [jeno z namalowaniem lawy miewam problemy ;) ], do Karnawału błota i zarośla Imperium, Kislevowi się pewno dostanie jakiś śnieżek a Pestilens mają glutowate bagno. Najprościej zrobić oczywiście bagno, ale wszystko zależy do jakiej bandy :)

Najpopularniejszy jest chodnik/ bruk. Robić można na kilka sposobów - mniej trwały, lecz szybki: wycinasz płytki z tektury i podklejasz na podstawce, szpachlówka/piasek, czarny, drybrush szarym i tyle. Bardziej trwały, lecz upierdliwy - wycinasz ze spienionego PCW i to samo. Sposób trwały, lecz wymagający minimalnej umiejętności radzenia sobie z GSem - wyżłobić bruk w GSie. No, można też w szpachlówce, ale to niezbyt trwałe ;)
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline snajk

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2007, 06:30:49 pm »
Moj kumpel robi coś a'la drewniana podłoga.... cieniutka balsa lub patyczki po lodach  :D .. i małe deseczki wycinasz i wsjo.. dodajes jakies kamyczki/gruz lub inne pierdółki i niezbyt trudna a calkiem ładna podstawka..

PS: sam zamierzam takie robic...

Offline Tzeentch89

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 19, 2007, 06:41:34 pm »
Ja potrzebuje do Possessed'ów. W sumie mam już podstawki ale jakoś przestały mi się podobać (wymagania rosną :D) Mam właśnie bruk wycięty z podstawek pod piwo :P Może spróbuje z tym GSem.  Ten pomysł z deskami też może być fajny. Pomyśle.

Dzięki za rady. Poczekam, może ktoś jeszcze doda coś od siebie.


Offline gumol

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 19, 2007, 06:42:47 pm »
Ja robie jedną z metod Skavenblight. Nakładam troche green stufu na podstawke, wygładzam i nożykiem robie wgłębienia. Do tego trochę piasku i innych rzeczy np. gruz (małe kamyczki, kawałki korka), deski (patyczki od lodów lub cieńka balsa jak wspominał przedmówca), kałuże (pomalowany wikol albo "still water" - do kupienia w dobrych sklepach modelarskich) i inne (trawka statyczna, beczki, kości, wyrdstone, muchomorki i co komu do głowy nie strzeli).

Pozdrawiam i powodzenia !
uba (WKW)

Turniej jest jak bombonierka - nigdy nie wiesz na co trafisz.

Big -> Bigger -> Big'un

Offline Skavenblight

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 19, 2007, 06:55:20 pm »
Kałuże, bagna - poxipol rządzi, jeśli chodzi o te rzeczy. Wg mnie rzecz jasna.
Efekt mokrych kamieni uzyskuję lakierem do paznokci :p ale taki sam efekt byłby do uzyskania glutami trolla, powszechnie zwanymi lakierem błyszczącym ;)
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Błotnik

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 19, 2007, 07:27:56 pm »
Najlepszą podstawka pod possestów jaką widziałem była podstawka z wymodelowanymi zwłokami, z których wyłaniał się Possessed.
Na deskach leżał sobie trupek, a z jego poszczególnych elementów wyłaziły części possessta.

Ps. Piękny masz avatarek Skavenblight... Mozna się zakochac :)
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaagh!

Offline Skavenblight

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 19, 2007, 07:31:02 pm »
Cytat: "Błotnik"
Najlepszą podstawka pod possestów jaką widziałem była podstawka z wymodelowanymi zwłokami, z których wyłaniał się Possessed.
Na deskach leżał sobie trupek, a z jego poszczególnych elementów wyłaziły części possessta.

No tak, ale to raczej nie jest szybki i łatwy sposób na zrobienie podstawki :)

Cytat: "Błotnik"
Ps. Piękny masz avatarek Skavenblight... Mozna się zakochac :)

Wieczna 18stka :badgrin: ale chyba sporo zmarszczek mi nie przybyło, nawet na forum OT wrzuciłam dziś 3 swoje zdjęcia ;)
Zakochiwać się jednak nie radzę - grozi cierpieniem i nieszczęśliwą miłością, a to gorsze od śmierci i kalectwa ;)
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Błotnik

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 19, 2007, 07:53:55 pm »
Przyznaję - sposób bardzo czasochłonny... Włąścicielowi zajęło to dwa dni.

Co do nieszczęśliwej miłości i cierpienia, to jest to najlepszy sposób na złapanie weny twórczej... Można zostać dzięki tobie drugim Mickiewiczem :)
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaagh!

Offline Skavenblight

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 19, 2007, 08:02:59 pm »
Cytat: "Błotnik"
Co do nieszczęśliwej miłości i cierpienia, to jest to najlepszy sposób na złapanie weny twórczej... Można zostać dzięki tobie drugim Mickiewiczem :)

O nie, tylko nie więcej Mickiewiczów! :shock: Włożę worek na głowę!
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Gondoller

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 19, 2007, 09:37:47 pm »
trochę nie ten temat, ale już nie chcę zakładać nowego - mam ja figsy em4 miniatures i jeszcze kilka kupię (bo tak, to nic, że klony), ale one mają zintegrowane niskie podstawki 25x25 mm... :/ skąd można znaleźć podstawki warrhammerrowe w naszym kraju i nie w orginalnych boxach, że tak sprytnie spytam?

Offline Skavenblight

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 19, 2007, 09:40:35 pm »
Cytat: "Gondoller"
trochę nie ten temat, ale już nie chcę zakładać nowego - mam ja figsy em4 miniatures i jeszcze kilka kupię (bo tak, to nic, że klony), ale one mają zintegrowane niskie podstawki 25x25 mm... :/ skąd można znaleźć podstawki warrhammerrowe w naszym kraju i nie w orginalnych boxach, że tak sprytnie spytam?

Nie w oryginalnych boxach czyli nie z figurkami? W sklepach można kupić same podstawki.

Albo Allegro.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Tzeentch89

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 26, 2007, 06:04:41 pm »
No więc... Skleciłem coś takiego:



A tak wyglądają z niedokończonymi i nie pomalowanymi figurkami:






Które będą lepsze? Skorzystałem z pomysły Skavenblight i zrobiłem jedną z lawą (tak to ma wyglądać). Według mnie, ta z trawką jest zbyt "łagodna" dla kultu opętanych.


Offline Uldor

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 26, 2007, 06:25:38 pm »
Pierwsza jest dobra, jeżeli zrobisz zmasowany mrok na figurce ;P.
I tak, w wigilię zniszczenia Mordheim, wraz z ludźmi zgromadziły się tam człowiecze grzechy, niczym trucizny i jady, co gromadzą się w jednym wrzodzie, który felczer może usunąć sprawnym cięciem noża"

Bernhardt Hal, Generał Templariuszy Sigmara

Offline Skavenblight

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 26, 2007, 06:31:23 pm »
Też robię lawę na podstawkach do Opętanych :) ale nie wychodzi mi tak ładnie :( jednak dopiero jedna figurka za mną, jeszcze poprawię.

2ga lepsza.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

 

anything