Autor Wątek: Jakie podstawki?  (Przeczytany 13509 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mad Hamster

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 26, 2007, 09:05:32 pm »
Etam pleciesz Natka, druga podstawka jest gorsza , spoko jest ten model Chaosowego Warriora z drugie fotki.
Pozdro ;)
ęęęędzia ! On mnie zwalowal ! Łord sejwa mu !!!

Offline Skavenblight

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 26, 2007, 09:15:50 pm »
Pierwsza jest lepiej wykonana, ale jeśli chodzi o pomysł, to bardziej do Opętanych pasuje mi lawa.
Niestety jej malowanie sprawia czasem kłopot :?
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Mistrz wałków :)

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 26, 2007, 11:09:50 pm »
Pierwsza znacznie ciekawsza. Do tego klimat nurglowy i Gotowe.
Schemat nr. 2 jest mocno "oklepany".
Kamil. (miszczu)

Offline Skavenblight

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 26, 2007, 11:11:41 pm »
Kamilu, a jak byście się zapatrywali w Krakowie na podstawki pt. Opętani walczący w różowym kisielu? już pomijając moje figurki, pytam o same podstawki.

Bo wciąż jest opcja ;) w końcu to najprostszy sposób na podstawkę :lol:
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Mistrz wałków :)

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 27, 2007, 12:41:20 am »
Jesli tylko były by to panienki.. A przeciez Taki miałaś plan. To ja z taka bana to zawsze i wszędzie ...hmm... ten tego... zagram ;)
Kamil. (miszczu)

Offline Tzeentch89

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 27, 2007, 09:56:28 am »
Hmmm... Mówicie, że lawa oklepana... Swoją drogą chciał bym coś bardziej pasującego do samych ruin na stole, więc lawa nie do końca jest dobra. Za to ta pierwsza podstawka jest trochę za mało "opętana".

Co myślicie, żeby zrobić podstawki podobne do tej pierwszej (gruz, dechy), ale żeby miały takie fajne pęknięcia, w których będzie sobie wesoło świecił spaczeń? Coś jak lawa, tylko nie na całej podstawce. W te szczeliny wlał bym trochę wikolu i zasypał piaskiem, później pomalował i gotowe.

A co do podstawek kisielowych, to jedno jest pewne: banda będzie się wyróżniać :D

@Mad Hamster
Pierwszy model to będzie Darksoul, a z drugiego staram się zrobić mutanta do Opętanych. Jak zrobię wszystkie figurki (będzie ich 5 + owy mutant) to dam fotki do galerii i powiecie co o nich myślicie :)


Offline Skavenblight

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 27, 2007, 10:08:21 am »
Cytat: "Mistrz wałków :)"
Jesli tylko były by to panienki.. A przeciez Taki miałaś plan. To ja z taka bana to zawsze i wszędzie ...hmm... ten tego... zagram ;)

Hehe - to się zastanowię - to prosty sposób, a jaki efektowny :D

No jasne, że tylko panienki - mam piękną cycatą bandę :D
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Tzeentch89

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 27, 2007, 11:09:14 am »
Dobra... zrobiłem jeszcze jedną. Myślę, że zrobię sobie podstawki w takim stylu. Tylko dodam jeszcze jakieś połamane deski pod gruzem i będzie OK.







Offline Teslik

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 27, 2007, 12:26:17 pm »
Ot i figurka zaraz wyższa :badgrin:  Szczęście że gramy nową kampanię i nie będzie lidera WH z kuszą, 3WH z kuszami, tileana, rangera i 2zealotłów z łukami. :D

Bardzo mi się podobają te podstawki. Co do "opętanych podstawek" to może coś a la zastygła lawa a nie taka jeszcze ciepła ? :) Możnaby kawałek zwykłej gąbki do mycia utwardzić klejem i ładnie pomalować.
awa to podstawa.

Offline Tzeentch89

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 27, 2007, 12:53:08 pm »
To fakt, że figurki będą nieco wyższe, jednak staram się nie przesadzać z grubością tych podstawek :p Poza tym, jeśli chcę żeby to wyglądało w miarę estetycznie to muszę się troszkę poświecić i być bardziej widocznym :D Z resztą to tylko 3mm wyżej, a większość moich modeli nawet na normalnych podstawkach jest wyższa niż przeciętny człowiek GW.

Z tą lawą już mi sie nie chce bawić... :p Zrobię wszystkie w stylu gruzu i desek, ze spaczeniem w szczelinach i będzie OK. Nie będą zbyt "zwyczajne" ale i nie będą skrajnością w stylu płynącej lawy (która swoją drogą całkiem ładnie mi wyszła :p)


Offline boses

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 30, 2007, 09:26:16 pm »
Jak szybko i efektownie zrobic bagno na podstawce? Jest szansa na zrobienie tego w 2 dni? ;)
okus pokus Czary Mary - twoja stara to twój stary...

Offline Skavenblight

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 30, 2007, 09:57:22 pm »
Cytat: "boses"
Jak szybko i efektownie zrobic bagno na podstawce? Jest szansa na zrobienie tego w 2 dni? ;)

Poxipol + kolor bagna jaki chcesz.
W 2 dni? Trzaskam 3-4 takie podstawki w 10 minut :)
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline boses

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 30, 2007, 10:10:08 pm »
Cytat: "Skavenblight
kolor bagna jaki chcesz.


Jak uzyskac ten "kolor bagna"? jak to sie wogole robi?  :?
okus pokus Czary Mary - twoja stara to twój stary...

Offline Skavenblight

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 30, 2007, 10:15:45 pm »
Cytat: "boses"
Cytat: "Skavenblight"
kolor bagna jaki chcesz.


Jak uzyskac ten "kolor bagna"? jak to sie wogole robi?  :?

Nie wiem, ja chciałam takie zgniłe bagno, to zrobiłam zielony + beżowy [nie podam Ci kolorków bo to pactry były]. Myślę, że jak chcesz bardziej bagniste, to dodajesz jakiś ciemniejszy brąz.

Jak się robi? Robisz poxipol z dwóch składników, dodajesz farbę, mieszasz aż będzie jednolita, nakładasz na podstawki... jak chcesz modele brodzące w bagnie, to od razu wsadzasz, jak nie, to czekasz 10 min. jak wyschnie... proste.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Grzegosław

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 01, 2007, 09:00:56 pm »
lub taniej(bo z tego co wiem poxipol kosztuje koło 10 zł) kupujesz klej polimerowy dodajesz brązowej farbki i zielonej (nawet plakatowe) mieszasz i nakładasz. Wychodzi takie bagnisto-kałużowate coś

 

anything