Autor Wątek: bretonnia - 2200  (Przeczytany 1626 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szalony_brytan

bretonnia - 2200
« dnia: Sierpień 20, 2007, 12:30:51 am »
to będzie moja druga bitwa w życiu, więc jestem TOTALNIE zielona w tym temacie = otwarta na wszelkie uwagi. a, gram vs Ogre Kingdom


Bretonnian Lord @ 230 pts
General; Shield; Lance; Knight's Vow; Heavy armour; Hand weapon;
Birth-sword of Carcassonne; Gromril Great Helm; Antlers of the Great Hunt; Barded warhorse
---> do jednego klocka Realmów z FCG

Paladin Battle Standard Bearer @ 128 Pts
Battle Standard; Knight's Vow; Heavy armour; Hand weapon;
Lance of Artois; Armour of Agilulf; Barded warhorse
---> do klocka Realmów bez sztandaru

Damsel of the Lady @ 155 Pts
Magic Level 2; Lore of Beasts; 2xDispel Scroll;
---> do bowmenów

Damsel of the Lady @ 169 Pts
Magic Level 2; Lore of Beasts; 2xDispel Scroll; Barded warhorse
---> do drugiego klocka Realmów z FCG

CORE

3 * 6 Knights Errant @ 127 Pts
Heavy armour; Shield; Hand weapon; Lance; Musician; Cavalier; Knight's Vow; Barded warhorse

2 * 8 Knights of the Realm @ 216 Pts
Heavy armour; Shield; Hand weapon; Lance; FCG; Knight's Vow; Barded warhorse

8 Knights of the Realm @ 200 Pts
Heavy armour; Shield; Hand weapon; Lance; Musician; Gallant; Knight's Vow; Barded warhorse

2 * 10 Peasant Bowmen @ 70 Pts
Hand weapon; Longbow; Skirmish


SPECIAL

4 Pegasus Knights @ 250 Pts
Lance; Heavy Armour; Shield; Standard; FCG


RARE

1 Field Trebuchet @ 100 Pts
Yeoman Craftsman


Casting Pool: 6

Dispel Pool: 4

Models in Army: 75

z góry dzięki za uwagi
nauka chemii)
- metal + niemetal?
- eee... nu-metal? heavy metal?
----


najgłupsza strona jaką w życiu widziałam...

Offline Ten Gobo

bretonnia - 2200
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2007, 09:42:30 am »
hehe....rzadko sie zdarza, zeby koleżanki graly w battla i to ejzcze breta? ;D hehe co do rozpiski to uwazam,z e jest udana...jedyne co mnei osobiscie boli jako totalnego bretonskieg power-gammera to brak silnego kloca gralli...ale wiem, ze zaraz mnie ktos zbeszta i poiwe, ze to kloc na 700ptk i ble ble ble... a ja i tak opieram na nim armie ;D dotychczas na paredziesiat bitew rozegranych breta zszedl tylko 2 razy ;) raz w walce z DE i WE  bo balem sie zrobic desperackiej szarzy to mnie wystrzelaly plewy :(

ale tak to rozpiska jest fajna, aczkolwike ja nie grywam na errantach ;) z checia bym zagral przeciwko Tobie moimi zielonoskorymi ;D hyhy

zycze powodzenia i w imie Pani z Jeziora wbij im masakre ;]
trzeżcie się gniewu zielonego motłochu! // kupie limitowane modele!! w szczególności:

bsb bretki
bsb lizaków
bsb szczurków ;]

Offline _reszka

bretonnia - 2200
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2007, 04:30:50 pm »
Uwagi:
przeliczyłem punkty, masz 2185 (15 free)

nielegalne:
1.nie możesz dać lancy dla bsb, daj mu klasycznie great gromil helm i sword of might – ten sam koszt punktowy – znaczy o 4 pkt. mniej, chyba źle policzyłaś.
2.nie możesz mieć bowmen 2x skirmish, zlikwiduj 1 oddział (i tak jesteś na ogry wystarczająco liczna) – oszczędzasz 70 pkt.

Uwagi:

1.Bretonią się nie czaruje, jedynie blokuje magię. Ogry mają bardzo drogich magów, raczej nie spodziewam sie tyrant + 3 x butcher. Na 99% wystarczy Ci 1 magiczka lev. 1 na koniu (bez bardingu) i 2x dispel – w sumie 130 ptk, oszczędzasz 184 ptk.
2.Zostaw errantów. Taki oddział jest o 25 pkt tańszy, a przeciwko ogrom trafi 3 razy na 6 ataków. KOTRzy trafią 4 razy. Jeżeli dasz bsb do oddziału errantów, to mają liderkę na 8 a nie na 7. wtedy blisko generała w momencie szarży należy trzymać tylko 2 pozostałe oddziały. Bsb u errantów = - 4 pkt, Daj im sztandary = -42 pkt.
   
   taktyka dla nich: atakuj 3 osobowe oddziały ogrów – masz na starcie +1 za sztandar, +1 za szereg i +1 za outnumber – statystycznie taka szarża zada 2,8 - 3 rany (z końmi) i 1 ogr na 80 % zejdzie.

3.daj trzeciej ósemce realmów sztandar – tych nigdy za wiele = -16 pkt.
4.Zdejm lidera z katapulty, do niczego się nie przyda = -10 ptk. (choć ja bym w ogóle wywalił katapultę = -100 ptk)


W tym momencie masz jeszcze wolne przynajmniej 221pkt. (ja bym miał 311)

Złóż inaczej lorda. To co masz to jest najgorzej wydane 230 ptk w rozpisce.

1.Złóż go w limicie 211 ptk. i dołóż klocek 9 x kotr + FCG
2.zaszalej, daj go na pegazie i dołóż 6 kotrów+FCG i którejś dziewiątce war banner (coś Ci jeszcze zostanie)
3.zrób cokolwiek innego niż to co masz.

Taktyka prosta:

ławą do przodu, masz większy zasięg, po szarży i przeliczeniu CR ogry powinny praktycznie nigdy szarży nie ustać.

Nie pozwól się zaszarżować, tylko tak możesz przegrać.

Jedyne co ci może napsuć krwi, to tyrant. Albo zaszarżuj go czymś silnym, albo wyzwij odpowiednio do tego przygotowanym lordem na pojedynek.

Mimo całej mojej sympatii do ogrów, to przeciwko dobrze złożonej bretonii cokolwiek lepszego niż masakra powinno zostać uznane za niespodziankę.

Sor. jak po drodze zrobiłem jakąś nieścisłość
Pozdrawiam.

 

anything