trawa

Autor Wątek: otwarte Mistrzostwa Treasure Hunters 2007  (Przeczytany 42941 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Motorek

otwarte Mistrzostwa Treasure Hunters 2007
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 11, 2007, 06:54:42 pm »
Spox, że impreza jest w październiku, jeżeli mi nie wypadnie w ten weekend, co jest turniej zjazd na uczelni, to będę na 100%, niestety przez 3 kolejne lata jak nie zjazd to praca stawały mi na drodze. W tym roku postaram się nie nawalić, bo OMTH jest jedynym z poważnych turnieji, na których nie byłem , a które chciałbym koniecznie zaliczyć. Oby w tym roku mi się udało.
Pozdro ;)

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
otwarte Mistrzostwa Treasure Hunters 2007
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 12, 2007, 07:44:49 am »
Panowie organizatorzy, jak z malowaniem armii. Ja zdążę ale chodzi o mojego kumpla który na pewno się nie wyrobi. Dopuścicie czy nie ? ;)

Offline Wercyngetoryks

otwarte Mistrzostwa Treasure Hunters 2007
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 12, 2007, 04:36:19 pm »
Cytat: "Inquisitor_Matematicus"
Panowie organizatorzy, jak z malowaniem armii. Ja zdążę ale chodzi o mojego kumpla który na pewno się nie wyrobi. Dopuścicie czy nie ? ;)


No niestety pod tym względem nie będzie ulg, bandy tylko pomalowane. Może kolega od kogoś pożyczy, albo jednak zdąży, w końcu to 1,5 miesiąca. ;)

Edytuje pierwszego posta, tak aby w jednym miejscu były podstawowe informacje.

UWAGA! hehe;) Osoby chętne do poprowadzenia w niedziele pokazów połączonych z nauką gry danego sytemu, bądź mających pomysł na jakiś niedzielny konkursik, prosze o zgłaszanie się do mnie na priv;) Ciekawe propozycje znajdą się na liście niedzielnych pokazów, a dla osób, które je poprowadzą wstęp na sobotni turniej GRATIS;)

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
otwarte Mistrzostwa Treasure Hunters 2007
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 12, 2007, 04:47:14 pm »
No to pewnie Kras wyda kasę na ASG, ehh... :roll:

Trudno :?

Offline Filth_of_Fenris

otwarte Mistrzostwa Treasure Hunters 2007
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 12, 2007, 05:18:32 pm »
Widze że w MDK znowu oMTH jednak  ;) . Przynajmniej wiem jak tam trafic.
There's no God. There's only the Emperor."

Offline Mistrz wałków :)

otwarte Mistrzostwa Treasure Hunters 2007
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 12, 2007, 07:38:48 pm »
Cholercia!

Od kąd jesteście tak radykalni z tymi pomalowanymi bandami??!

Poniewaz na 90 % bendę sedziował (10 % zostawiam na szalony pomysł podniesienia sztandaru ludu wolnego z celem wyrwania TH-owcom jakiegos miejsca z podium), dlatego bede miał jakies bandy do porzyczenia. Na pewno Midenheim.
Kamil. (miszczu)

Offline Wojtek_Krz

otwarte Mistrzostwa Treasure Hunters 2007
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 12, 2007, 10:18:13 pm »
Cytat: "Wercyngetoryks"
Cytat: "Inquisitor_Matematicus"
Panowie organizatorzy, jak z malowaniem armii. Ja zdążę ale chodzi o mojego kumpla który na pewno się nie wyrobi. Dopuścicie czy nie ? ;)


No niestety pod tym względem nie będzie ulg, bandy tylko pomalowane. Może kolega od kogoś pożyczy, albo jednak zdąży, w końcu to 1,5 miesiąca. ;)

Edytuje pierwszego posta, tak aby w jednym miejscu były podstawowe informacje.

UWAGA! hehe;) Osoby chętne do poprowadzenia w niedziele pokazów połączonych z nauką gry danego sytemu, bądź mających pomysł na jakiś niedzielny konkursik, prosze o zgłaszanie się do mnie na priv;) Ciekawe propozycje znajdą się na liście niedzielnych pokazów, a dla osób, które je poprowadzą wstęp na sobotni turniej GRATIS;)


Szkoda. Wydaje mi się że jak pewnie będzie ocena za malowanie, to osoba z nie pomalowaną banda wystarczająco ucierpi tracąc te punkty, które mogą znacząco wpłynąć na jego wyniki. Szkoda, nie wiem czy będę miał kasę na pomalowanie figurek. Wydaje mi się, że nie powinno robić sie ograniczeń na tylko pomalowane bandy. Ten system jest już i tak wystarczająco niszowy.

Offline Filth_of_Fenris

otwarte Mistrzostwa Treasure Hunters 2007
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 13, 2007, 08:19:20 am »
A ja w sumie popieram ten wymóg. Wreszcie gdzieś nie musze grać przeciwko szarym lub brzydko popaćkanym modelom.
There's no God. There's only the Emperor."

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
otwarte Mistrzostwa Treasure Hunters 2007
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 13, 2007, 08:23:30 am »
Cytat: "Filth_of_Fenris"
A ja w sumie popieram ten wymóg. Wreszcie gdzieś nie musze grać przeciwko szarym lub brzydko popaćkanym modelom.


Wiem, mnie też to zaczyna denerwować, ale sam wiesz jak to jest z Krasiem on musiałby mieć rok żeby je pomalować... :roll:

No, ale prosił żeby się spytać to chyba nie zbrodnia :p

Offline Filth_of_Fenris

otwarte Mistrzostwa Treasure Hunters 2007
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 13, 2007, 09:25:07 am »
Niee... żadna zbrodnia <układa stosik drewna> ;)
There's no God. There's only the Emperor."

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
otwarte Mistrzostwa Treasure Hunters 2007
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 13, 2007, 09:26:39 am »
Cytat: "Filth_of_Fenris"
Niee... żadna zbrodnia <układa stosik drewna> ;)


Ja ci dam stosik. Zaraz z orbitala dostaniesz albo orbitalem jak wolisz?

Offline Wercyngetoryks

otwarte Mistrzostwa Treasure Hunters 2007
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 13, 2007, 12:46:14 pm »
Cytat: "Wojtek_Krz"

Szkoda. Wydaje mi się że jak pewnie będzie ocena za malowanie, to osoba z nie pomalowaną banda wystarczająco ucierpi tracąc te punkty, które mogą znacząco wpłynąć na jego wyniki. Szkoda, nie wiem czy będę miał kasę na pomalowanie figurek. Wydaje mi się, że nie powinno robić sie ograniczeń na tylko pomalowane bandy. Ten system jest już i tak wystarczająco niszowy.


Ale niszowość nie oznacza grania byle czym byle tylko grać.

Poziom turnieju musi być zachowany, staramy się rozpowszechniać Mordheim przede wszystkim jako hobby, a jego nieodzowną częścią są pomalowane bandy. OMTH zawsze ma rozbudowaną punktacje hobbystyczną, i jest to celowy krok mający podnosić poziom malowania band biorących udział w turnieju.
O wiele przyjemniej gra się widząc na przeciwko wymalowaną bande, a nie kilkanaście czarnych modeli, gdzie ciężko odróżnic konkretne figurki od reszty.
Są turnieje i turnieje, na oMTH będą dopuszczone jedynie w całości sklejone i pomalowane bandy.  ;)  


Chłopaki nie spamujcie mi tematu ;P

Offline Filth_of_Fenris

otwarte Mistrzostwa Treasure Hunters 2007
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 13, 2007, 01:19:44 pm »
Ojj bo wezme tego orbitala i wpakuje w .... No.

Cytuj
Chłopaki nie spamujcie mi tematu ;P


Ale my lubimy...
There's no God. There's only the Emperor."

Offline Mistrz wałków :)

otwarte Mistrzostwa Treasure Hunters 2007
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 13, 2007, 01:31:42 pm »
Co do krasia..
Należąło by spytać się Misia czy nie porzyczy swojej pomalowanej bandy..


Widze że poziom oMTH z roku na rok rośnie. Równiez to popieram, mimo tego że zawsze ide graczom na rekę.

Należy zrozumiec chłopaków. Orgaznizuję juz 4 ed tego turnieju i zawsze jest to zrobione na najwyzszym poziomie. Dlatego wymagają, równierz pewnej kultury przy stole, która obiawia sie np. w wymalowanych bandach.

Poprzednie oMTH (właściwy master w świecie mordki) zawsze gościły z małymi wyjątkami naprawę ładnie pomalowane bandy.
Dodatkowo sami orgaznizatorzy posiadają po kilka pomalowanych band i dlatego czują zmęczenie grajac przeciwko murzynkom.

Kiedyś sie buntowałem.. (jako właściel murzynków) nie wiedząc różnicy w graniu pomalowane, nie pomalowane. Lecz kiedy sam zadbałem o kilka pomalowanych band przejżałem na oczy.
Dla weteranów bardzo iryujące jest fakt, kiedy to po drugiej stronie staje banda złożona z modeli, wśród których nie można odróżnic kusznika od miecznika.

Jeśli będe jeszcze kiedyś miał siłę na organizowanie turnieju z pewnością dopuszcze nie pomalowane bandy.. Lecz na oMTH z przyjemnościa zobacze same pomalowane (i zrobie im odpowiednią ilosc zdjęć)
Kamil. (miszczu)

Offline Skavenblight

otwarte Mistrzostwa Treasure Hunters 2007
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 13, 2007, 06:20:38 pm »
Co do pomalowania band:

Posiadam dwie pomalowane bandy i trzy w przygotowaniu - murzynkami ani kosmitami [od GSu ;)] na pewno bym nie grała. Bols także gra pomalowanymi, podobnie jak większość osób z klubu. Mimo to dopuszczamy niepomalowane bandy, ponieważ z obserwacji [głównie moich, jako nieformalnego nauczyciela tej gry w Warszawie ;)] wynika, że to raczej dobrze zorganizowana gra wpływa na zainteresowanie hobby. Rzadko odwrotnie. Niespecjalnie widzi mi się, żeby ktoś zaczynał w Mordheim od super przekonwertowanej i pomalowanej bandy - w to trzeba zagrać, poczuć klimat ;) ja np. przez pierwszy rok nie miałam żadnych figurek własnych.

Co do kultury przy stole - też widzę różnicę między graniem przeciwko pomalowanej bandzie a niepomalowanej. Podobnie jak widzę różnicę między graniem z kimś niespecjalnie miłym i gburowatym a graniem z kimś sympatycznym i uprzejmym. Osobiście wolę dopuścić hordę ludzi z niepomalowanymi bandami, za których mogę ręczyć, że każdemu będzie się z nimi mile grało, niż zachwycać się pięknymi bandami i wlepiać WP ;)

Cytat: "Kamil"

Dla weteranów bardzo iryujące jest fakt, kiedy to po drugiej stronie staje banda złożona z modeli, wśród których nie można odróżnic kusznika od miecznika.

Ja tak mam z prawie każdą ludzką bandą :lol: poza oczywiście charakterystycznymi ;)

Mamy punktację za malowanie - ponieważ nie jesteśmy malarzami, nie podejmujemy się oceny z obawy, by nie była na miarę Bazyliszka 2005 czyli słynny kasus niebieskiego trolla i te sprawy ;) więc jest oceniany fakt pomalowania oraz konwersje. Wprowadziliśmy to, mimo że na Polconie z 14 graczy potrafię sobie przypomnieć tylko 1-2 z niedomalowanymi bandami. Poziom malowania był dość wysoki i bez tego.
Ale wprowadziliśmy, bo promowanie hobby jest faktycznie ważną częścią tego całego turniejowania.

Rozumiem, że oMTH ma swoje zasady i jeśli zawitam [w tym i/lub przyszłym roku], to z pewnością z pomalowaną bandą. Tym niemniej to nie ocena malowania zdecydowała o jakości oMTH, tylko to, że chce się Wam [a w każdym razie chciało kiedyś, a teraz mimo że macie też inne sprawy, nadal wytrwale to robicie, za co Was podziwiam] pisać kampanie, organizować miejsce za niewielką cenę [szkoda, że dojazd z Warszawy nie jest już tak tani :(] i [niektórzy ;)] rezygnować z gry na rzecz sędziowania i pilnowania porządku [co jest bardzo rozsądne!].

Pozdrawiam szanownych kolegów i mam nadzieję, że spotkamy się prędzej czy później zarówno w Krakowie, jak i w Warszawie :) My zapraszamy do nas na 13-14.10. oczywiście :)
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.