trawa

Autor Wątek: otwarte Mistrzostwa Treasure Hunters 2007  (Przeczytany 43001 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Motorek

otwarte Mistrzostwa Treasure Hunters 2007
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 14, 2007, 08:09:00 pm »
Cytat: "Wercyngetoryks"


W zeszłym roku malowanie oceniał Szary, jeden z najlepszych malarzy w Polsce, a już na pewno w naszej okolicy;) Co prawda również grał, dlatego własnej bandy nie oceniał, ale to w żaden sposób nie podważa to jego doświadczenia i wprawnego oka w kwesti malowania i konwersji;)
W tym roku również się o niego postaram, także kwestia oceny hobbystycznej będzie w rękach profesjonalisty. I na tyle uczciwego człowieka, że o koleżeńskich przesłankach nie ma mowy;)
Mnie to wystarcza. ;)
Cytat: "Mistrz wałków :)"
Rozbudowana ocena hobbysticzna na oMTH zawsze budziła i u mnie nie smak.
Zgadzam się. Z resztą to dotyczy większości turnieji TH.
 
Cytat: "Mistrz wałków :)"
To jest specyfika tego turnieju. Chłopaki robia to od dawna i nie należa do ludzi, którzy mieli by zmieniac łatwo zdanie.  
Nigdy w ten sposób nie patrzyłem na ten turniej, ale ok jeżeli to ma być elitarny turniej, a zawsze go za taki uważałem, to jest to jak najbardziej do zaakceptowania. Byleby nie było przegięć na innych turniejach made by TH.

Offline nahar

otwarte Mistrzostwa Treasure Hunters 2007
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 15, 2007, 07:35:24 am »
Ocena hobbystyczna jest jaka jest. Też nie budzi/ła mojego zachwytu ale się znowu nie awanturowałem zbytnio. Szczególnie odkąd malowanie ocenia ktoś kompetentny przez duże K.

Co do band - jak ktoś nie ma pomalowanej może zawsze zapytać Misia lub Kamila czy nie byliby uprzejmi mu pożyczyć. Obaj (a szczególnie Misio) zawsze wspierali tych co nie mieli swych modeli. Sam korzystałem z Ich uprzejmości gdy chciałem zagrać czymś innym niż moim właśni Łowcy. Ja także jak mogłem pomagałem swoimi modelami, wprawdzie tylko Hired Swords.

Więc niech zainteresowani skontaktują się z w/w i tyle. Jeśli jedyną przyczyną dla której ktoś nie pojedzie na omth jest brak bandy pomalowanej to na pewno jakoś się to da rozwiązać.

ps.

Kamil dziękuję za uznanie dla Marienburga. 14 modeli gotowych, reszta (jakieś 20) już doszła pocztą do Polski do rąk malarza. Jak wrócę do Najjaśniejszej do pewnie będzie gotowa. Sam zaś wezmę się za Ostaland.
paweł

Offline Mistrz wałków :)

otwarte Mistrzostwa Treasure Hunters 2007
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 15, 2007, 10:58:16 am »
Wielka szkoda że nie zagościsz u nas Pawłe. I bynajmniej nie chodzi o Twoją dobrze pomalowaną Bandę.

Z duża chęcia zagrał bym w jakas planszywke wieczorem..właśnie z Tobą.

A pozatym nic tak nie cieszy jak Twój widok na podium :)

Apropo podium.. Cholercia.. TH-owcy beda mieli tylko 3 osobowy skład ( o ile zagra Naz).. No no no.. Nikt z nich nie moze popełnic błedu aby znów sie ulokowali na 3 pierwszych miejscach. ( To juz nie te czasy kiedy można było obstawić pierwszą piątkę :))

Licze na przyjezdnych że sprawia sie dobrze i pokaża iż i górd Kraka jest do zdobycia!.. a Niedziedz do powalenia :)
Kamil. (miszczu)

Offline Nazroth

otwarte Mistrzostwa Treasure Hunters 2007
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 16, 2007, 10:23:21 pm »
Ja już szykuję nową bandę... raczej zagram.

Być może wpadnie też kilka osób z 1stCompany... Kudłaty, Janek Huebner, Mateusz Szymonowicz... postaram się wyciągnąć ile tylko się da moich klubowiczów 40stkowiczów.
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
otwarte Mistrzostwa Treasure Hunters 2007
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 17, 2007, 12:28:12 am »
Uchyl rąbka tajemnicy i zdradź co to będzie za banda!

Offline Nazroth

otwarte Mistrzostwa Treasure Hunters 2007
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 17, 2007, 08:38:13 pm »
Nowi Undead:) ahahahahahahaha uahahahahahahahaha...może tym przegryzę się przez swoje nemezis - KRASNALE... argh...

Dawno już nie pogrywałem Und. Pora zrobić ich od nowa... mam już wampira, jakiego nikt inny nie ma...teraz tylko muszę to wymalować... ajajaj - ciężko będzie, nie czuję się na siłach, ale kto wie?
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Mistrz wałków :)

otwarte Mistrzostwa Treasure Hunters 2007
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 21, 2007, 02:26:03 pm »
Jak stoicie chłopaki z terenami.

Ja do Dzisaj nie znalazłem tych WKW :(
Kamil. (miszczu)

Offline MiSiO

otwarte Mistrzostwa Treasure Hunters 2007
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 23, 2007, 08:02:43 pm »
Witam,

Zapraszam do lektury pierwszej odsłony REGULAMINU.

Niedługo pojawi się uzupełniona o ocenę hobbystyczną [ta sama co przed rokiem - muszę ją jedynie poddać edycji - straciłem stary plik], program pokazów i listę sponsorów [rozmowy trwają], 2 specjalne scenariusze, fluff i pewnie inne, znalezione przez Was drobiazgi, poprawy wymagające. Do tego czasu czujcie się swobodnie w komentowaniu i ocenianiu. Każda rzeczowa opinia jest cenna.

Liczę szczególnie na ocenę z balansowania najemników [między sobą, w stosunku do ceny, upkeep'a jak i ich zgodności z klimatem turnieju].

Offline Nazroth

otwarte Mistrzostwa Treasure Hunters 2007
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 23, 2007, 10:05:42 pm »
Ej stary - to jakaś wiocha... najemnik "dobra" jest tańszy w koszcie, a 100% lepszy niż najemnik zła...ma lepsze krytyki(uzbrojenie), lepsze zdolności i T4... a Ghast ma T3... a jest ghoulem poniekąd... zfrajerzyłęś to i jest do dupy...tyle.

To samo punktacja... f**k prosiłem, abyś zrobił zwyczajne fair punktowanie - nie - Misio musi po swojemu jak co roku k**wa przerabiamy dokładnie ten sam problem... max 10 powinno być i klasycznie... obczaj sobie punktację, jaką dałem na turnieju one off - przecież jest dobra i sprawdzona!


Za dużo pkt. hobbystycznych!
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline MiSiO

otwarte Mistrzostwa Treasure Hunters 2007
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 23, 2007, 10:34:11 pm »
Rozumiem, że te za obrażenia Ci się nie podobają? A... widze. Zapomniałem zmienić. Dzięki. (9-4-0)

Ghast ma M5, W2, wzbudza strach, jest undead i nie da się go parować. Ma też bardziej wyrównane strzelanie.

Do tego w zeszłym roku harpia była lepsza niż naznaczony :)

Punkty hobbystyczne są takie jak zawsze ale do generalki dużo mniej ich się wlicza.

Offline Nazroth

otwarte Mistrzostwa Treasure Hunters 2007
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 23, 2007, 10:55:20 pm »
9-4-0 ujdzie - to nawet lepsze niż 7/3/0 bo przeciwnik może zwiać z routa itd... jednocześnei takie wyniki pozostawiają znacznie mniejszy rozrzót wyników...ale jak wolisz... teraz jest ok...

A Ghastowi zabierz 1M a daj 1T... albo zabierz mu S i daj T...bo to głupie... koleś jest ghulem! Ponadto umiejętnośc klechy znacznie zwiększa możliwości band WH i SoS,,, jezu to przecież jest chore co on robi z młotkiem sigmara, czy jakimkolwiek innym czarem... chcesz wyrównać szanse daj ghastowi czar nei na 14" i nie lvl7 tylko lvl9 8" linię jak rusznica z s3, a dodatkowo s1 w kolejnej turze tym, co trafił... i masz wyrównanych gości...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline MiSiO

otwarte Mistrzostwa Treasure Hunters 2007
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 23, 2007, 11:03:26 pm »
Super pomysł.

M4, T4

9", 8+ S3/2

Pamietaj, e ma tylko jedną uimejętność gdy klecha ma dwie.

Offline Nazroth

otwarte Mistrzostwa Treasure Hunters 2007
« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 24, 2007, 08:02:33 am »
no właśnie wiem, że ma jedną - tylko zaznacz mu to, że klepie po linii jak ruszniczka... bo ten zapis jest konieczny jeśli mu ściąłeś zasię do 9". Niech koleś po prostu sadzi takim wyziewem... nie sądzę, aby cokolwiek tym zrobił bo to w końcu jeden gośc, a rusznica nie jest taka przerąbana a już na pewno nie na 9"... ale to zawsze daje ciekawe możliwości i jakoś się gościa da zastosować...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline MiSiO

otwarte Mistrzostwa Treasure Hunters 2007
« Odpowiedź #88 dnia: Wrzesień 24, 2007, 08:18:16 am »
Wiem wiem... Co do najemników to na początku myślałem kolesia nazwać Trupi Mieszczan ... może zmienię nazwę? Modele będą ciekawsze.

Ruszniczka na 9", do tego na 8+ powinna wyrobić.

Cytuj
Jak stoicie chłopaki z terenami.

Ja do Dzisaj nie znalazłem tych WKW


Są tereny TH, te oryginalne co Seba i moja skromna osoba skleiliśmy rok temu. Jest i moje miasto domowe + kilka moich domków klasy "2".

Gdzie Wam WKWowe tereny zginęły? Gumol nie wiem gdzie są?

Cytuj
Być może wpadnie też kilka osób z 1stCompany... Kudłaty, Janek Huebner, Mateusz Szymonowicz... postaram się wyciągnąć ile tylko się da moich klubowiczów 40stkowiczów.




Liczę na ich obecność.

Cytuj
Apropo podium.. Cholercia.. TH-owcy beda mieli tylko 3 osobowy skład ( o ile zagra Naz).. No no no.. Nikt z nich nie moze popełnic błedu aby znów sie ulokowali na 3 pierwszych miejscach. ( To juz nie te czasy kiedy można było obstawić pierwszą piątkę Smile)


THowcy już nawygrywali. Nic nie mam przeciwko temu by ktoś inny zabłysnął. Ja wybieram się Full-For-Fun. Jak zwykle Opętani. Może wezmę specjalnego najemnika. W każdym razie bez ciśnienia. Liczę jedynie na ciekawe gry.
Cytuj
Mistrz wałków Smile napisał:
Rozbudowana ocena hobbysticzna na oMTH zawsze budziła i u mnie nie smak.
Zgadzam się. Z resztą to dotyczy większości turnieji TH.


... a ja uparcie uważam, że należy doceniać wysiłek graczy malujących swoje bandy. Jednak w tym roku, mimo standardowej ilości punktów Hobby, dodanych do klasyfikacji końcowej będzie ich mniej.

Offline gumol

otwarte Mistrzostwa Treasure Hunters 2007
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 24, 2007, 12:36:09 pm »
Maćku, jeśli najemnik jest za słaby to go po prostu nie bierz. Co do punktacji za hobbystyke: 0 do +4 pkt to IMO w cale nie jest za dużo ;)
I taka proźba - nie przeklinaj.

Pozdrawiam
uba (WKW)

Turniej jest jak bombonierka - nigdy nie wiesz na co trafisz.

Big -> Bigger -> Big'un