Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiksy polskie

Nadzwyczajny pantofel...

(1/11) > >>

Maciej:
Mam nadzieję, że nie dubluję topica, ale bardzo chciałbym poznać Wasze opinie na temat "kryminału metafizycznego ". Sam mam BARDZO mieszane uczucia(wrażenia) po lekturze.
  - Kolorystyka dobiła mnie, w sensie negatywnym.
   -Zasugerowałem się słowami, iż jest ten komiks swego rodzaju kontynuacją "tabula rasy", więc skojarzenia i porównania nasuwały się same( niestety na niekorzyść nadzwyczajnych).
    zapraszam do dyskusji.... :wink:

Rzezbiarz.wg:
Kolorystyka mi nie przeszkadza. Ale rysunki....
jest trochę ciekawych kadrów, ale niektóre rysunki są toporne.
Scenariusz? OK. (choć nie rozumiem czemu służyło wprowadzenie tej zakolczykowanej, obgolonej laski gdy Bardziej siedział na cokole pomnika)

Bardzo podobały mi się "dopieszczenia" - wewnętrzne strony okładek, lista zakupów.

Ale rysunki jednak mogłyby być zdecydowanie lepsze.

xionc:
Szkoda, ze nie ma ankiety.

Ja juz troche pisalem o Pantoflu. Moim zdaniem bardzo przypomina KRONa. Po pierwsze mamy, znanego, szanowanego scenarzyste, ktory popelnia straszliwy blad i publikuje scenariusz, ktory nigdy nie powininien ujrzec swiatla dziennego. Po drugie mamy znanego , popularnego rysownika, ktory wszakze dotad nie wydal zadengo albumu (chodzi mi o skojarzenie Ostrowski-Truscinski, bron boze o Polcha) i chyba juz nie wyda sadzac po poziomie pracy. Nie zrozumcie mnie zle - ja calkiem lubilem KRONa, jestem w stanie wybaczyc niedorobki scenariusza, brak zaangazowania w rysunek i mialkosc narracji, tylko nie wiem czy taki komiks znajdzie w Polsce nabywcow.
Jako praca konkursowa dla fanow gatunku, Pantofel mogl rzadziac. Jako komercyjny produkt rzucony na rynek - zobaczymy. Zycze powodzenia, choc nie wroze duzych sukcesow. Brutalna prawda.  :?

Kurczaczek:
Fakt. Tylko tyle powiem. Komiks zawiodl i to bardzo- zwlaszcza w porownaniu z cena :(

wilk:
Komiks mnie nie zawiodl o czym tutaj: http://wrak.pl/kz/2003_06/r_nadzwyczajni.html :)

Zarowno Ostrowski jak i Wojda to tworcy specyficzni, ktorzy nie kazdemu przypadna do gustu. Wiecej, "Pantofel" nie jest latwy w odbiorze co nie znaczy ze zly. Mozna powiedziec ze jest "zakrecony" zarowno scenariuszowo jak i rysunkowo :)

W duzej mierze zgadzam sie z Maciejem. Na pewno gorszy od Tabula Rasa (ale ten komiks byl po prostu zajebisty :D ), do kolorystyki stopniowo sie przekonuje, a "kryminal metafizyczny" to bardzo trafne okreslenie :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej