Autor Wątek: Nadzwyczajny pantofel...  (Przeczytany 20698 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk

Nadzwyczajny pantofel...
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 07, 2003, 12:15:37 pm »
Cytat: "Maciej"
Pan Dunin-Wąsąwicz ma pretensje tylko do liternictwa. Reszta recenzji jest utrzymana w podobnym tonie jak kazetowa recka Wilka.

Oswiadczam ze z tym panem nie mam nic wspolnego i jego recenzji na oczy nie widzialem :)
Cytuj
Swoją drogą dowiedziałem się, iż strona na której widnieje przerysowane wnętrze lokalu bistro, to niesamowity postcośtam...izm . .. i trzeba być niezwykle oczytanym i obytym aby w pełni docenić to wielkie dzieło  


Tu troche przesadzil hehe  :lol:

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Nadzwyczajny pantofel...
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 07, 2003, 12:24:16 pm »
Cytat: "Maciej"

dorzucilbym ankietę,ale nie wiem co i jak... :oops:


Hehe, mi siu udalo zrobic ankiete w pierwszym zalozonym topiku, tylko trzeba kazda opcje dodac osobno.

Dotykajac ponownie kwestii 'value for money' chcialbym jeszcze wspomniec o broszurce Andreasa 'Monster'. 8 stron, cz-b z elementami czerwieni za E4.55, czyli w granicach 20PLN. A ludzie i tak kupuja.  :o
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline mykupyku

Nadzwyczajny pantofel...
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 07, 2003, 12:25:05 pm »
w Przekroju stoi, jesli o wady biega tak:

- format skarlały za mały do wielkości dzieła
- co czyni liternictwo i tak niedbałe bardziej niedbałym i trudnym w odbiorze jeszcze

co do zalet, tak stoi:

- wydarzenie roku, ponoć wszyscy na nie czekali
- rysunki cud miód malina i ruska rozebrana dziewczyna
- kolory nibanalnie ciekawe i wcale nie tylko rdzawe, z namysłem rozmysłem kładzione inteligentnie i ponętnie
- fabuła rokendrolowa i niezwykle nietuzinkowa, kontynuacji tabuli starej


zagadką dla Dunina-W. jest to kto wpadł na pomysł dobierania muzyki do plansz - Ostrowski czy Wojda


Dunin-W. potrafi pisać świetne recki, ale zdaje się, że kiedy pisze dla kolegów to ciut przesadza, bo Przekrój to nie MACHINA (RIP) i powinien być mniej "jesteśmy subiektywni" - ale ważne, że pisze o komiksach :)
opyright by mykupyku

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Nadzwyczajny pantofel...
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 07, 2003, 01:36:27 pm »
No bo pomijajac wszystkie wady, to chyba rzeczywiscie moze byc wydarzenie roku. Jaki inny album moze pretendowac do tego miana? Overload? Gail? Jerzy? Wilq?!

Ale na podsumowanie roku zaczekalbym do konca tegoz. Jeszcze antologia Egmontu przed nami i to moze byc wlasnie wydarzenie roku.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Kurczaczek

Nadzwyczajny pantofel...
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 07, 2003, 01:41:23 pm »
Ja wskazalbym inne- lepsze moim zdaniem dziela polskich tworcow tego roku:

Erotyczne Zwierzenia
Objawienia i Omamy
Piekielne Wizje

A ma byc jeszcze w tym roku wsomniana przez Ciebie antologia Wrzesian, no i #3 Mikropolis, acha oprocz tego Autobahn nach Poznan (opowiadanie bylo swiene), Szminka i pare innych tytulow, ktore moga zgniesc ten artystyczny albumik.
...

Offline wilk

Nadzwyczajny pantofel...
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 07, 2003, 01:42:24 pm »
Cytat: "xionc"

Ale na podsumowanie roku zaczekalbym do konca tegoz. Jeszcze antologia Egmontu przed nami i to moze byc wlasnie wydarzenie roku.

Wlasnie, do konca roku jeszcze sporo czasu. Nie zapominajmy o Achtung Zelig! :)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Nadzwyczajny pantofel...
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 07, 2003, 01:52:43 pm »
Cytat: "Kurczaczek"
acha oprocz tego Autobahn nach Poznan (opowiadanie bylo swiene)


Autobahn nach Poznan, to ten tekst o Murzynce, ktora przyjezdza do Poznania - stolicy swiata? Tekst niezly, ale nie wyobrazam sobie komiksu. To znaczy wyobrazam sobie cos w stylu Wiedzmina. Watpie czy to kupie. Aha - nie sadzisz ze tekst ujawnia jakis kompleks autora wobec Amerykanow? Dlaczego za wszelka cene stara sie dowiesc, ze jestesmy od nich lepsi?  :P  Sorki za uwage off topic.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Kurczaczek

Nadzwyczajny pantofel...
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 07, 2003, 02:33:21 pm »
Cytat: "xionc"
Cytat: "Kurczaczek"
acha oprocz tego Autobahn nach Poznan (opowiadanie bylo swiene)


Autobahn nach Poznan, to ten tekst o Murzynce, ktora przyjezdza do Poznania - stolicy swiata? Tekst niezly, ale nie wyobrazam sobie komiksu. To znaczy wyobrazam sobie cos w stylu Wiedzmina. Watpie czy to kupie. Aha - nie sadzisz ze tekst ujawnia jakis kompleks autora wobec Amerykanow? Dlaczego za wszelka cene stara sie dowiesc, ze jestesmy od nich lepsi?  :P  Sorki za uwage off topic.


Hmm- mi sie wydaje, ze to bardzo plastyczna historia i moze sie sprawdzic jako komiks, zwlaszcza, ze prace pani, ktora sie tym zajmuje wygladaja ciekawie. A historia jest bardzo fajna, nie wiem, czy autor ma jakis kompleks, ale to przecie czyste SF i sytuacja po uzyciu szenow moglaby tak wygladac, czyz nie?
...

Offline Kurczaczek

Nadzwyczajny pantofel...
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 07, 2003, 02:34:50 pm »
Acha- Wrocław tam byl tym super- miastem, a Poznan jedynie portem zaopatrzeniowym.
...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Nadzwyczajny pantofel...
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 07, 2003, 08:57:07 pm »
Aha, to mi sie miasta pomylily. :)

Nie wdajac sie w dyskusje literacko-psychologiczne (moderator zatluklby nas otwieraczem do konserw) chcialbym, mimo niewatpliwych walorow plastycznych tej historii przychylic sie do opinii G. Rosinskiego. ze komiksy bedace adaptacjmi najczesciej wychodza blado. Poza tym, co za przyjemnosc czytac komiks, jak sie juz zna zakonczenie? Przeciez tam puenta byla kluczowa!
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Gościu

Nadzwyczajny pantofel...
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 07, 2003, 10:07:08 pm »
Dunin Wąsowicz wydał Masłowską
Ostrowski zaprojektował okładkę do "Wojny polsko..."
Koleś recenzuje kolesia w Przekroju
Simpatico, no?

Offline Kurczaczek

Nadzwyczajny pantofel...
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 07, 2003, 10:22:04 pm »
Cytat: "xionc"
Aha, to mi sie miasta pomylily. :)

Nie wdajac sie w dyskusje literacko-psychologiczne (moderator zatluklby nas otwieraczem do konserw) chcialbym, mimo niewatpliwych walorow plastycznych tej historii przychylic sie do opinii G. Rosinskiego. ze komiksy bedace adaptacjmi najczesciej wychodza blado. Poza tym, co za przyjemnosc czytac komiks, jak sie juz zna zakonczenie? Przeciez tam puenta byla kluczowa!


No ale nie wszyscy czytali opowiadanie, prawda? Poza tym jezli tresc bedzie wierna, to obejrzymy sobie pare niezlych "przytulanek"    :wink:
...

Offline Kormak

Nadzwyczajny pantofel...
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 07, 2003, 11:55:16 pm »
"Pantofel..." strasznie mi się nie podobał. Przerysowane fotografie męczą po kilku stronach, scenariusz po prostu gorzej niż średni, kolorystyka męczy. Poza tym wiele szczegółów denerwujących, min.
- po kiego grzyba napis "Cthulhu" na kanale? Miało być puszczenie oka do tych, co "wiedzą"? :D
- Masłowska przy pomniku gadająca z Bardziejem :D
- końcówka: panna Hofmokl od razu się rozklejająca i żałująca za swoje grzechy
- im bliżej końca komiksu kreska Ostrowskiego staje się coraz niechlujniejsza, chyba bardzo mu się spieszyło.

więcej nie chce mi się pisać, szkoda słów. bardzo zły komiks dla mnie. Szkoda talentu Wojdy.

Offline Kurczaczek

Nadzwyczajny pantofel...
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 08, 2003, 12:02:53 am »
Cytat: "Kormak"
- Masłowska przy pomniku gadająca z Bardziejem :D
.


Pewnie wyjde na ignoranta, ale who the f**k is Maslowska?
...

Offline Macias

Nadzwyczajny pantofel...
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 08, 2003, 12:14:25 am »
Cytat: "Kurczaczek"
Cytat: "Kormak"
- Masłowska przy pomniku gadająca z Bardziejem :D
.


Pewnie wyjde na ignoranta, ale who the f**k is Maslowska?
za duzo komixow,za malo info ze swiata kulturalnego,co Kurczaczek :wink:  . ta "pani" (raptem 20 lat) z wejcherowa napisala ksiazke o dresiarzu  i jego przemysleniach ( wojna polsko-ruska). stala sie bestsellerem, no i maslowska zablysla.tyle