Autor Wątek: Kawaleria  (Przeczytany 6502 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grodzio

Kawaleria
« dnia: Sierpień 27, 2007, 04:08:43 pm »
Witam, zaczynam dopiero grać w LOTR'a po kilkuletniej przerwie. zasady pewnie się nie co pozmieniały a ja chciałbym spytac sie graczy obeznanych o kawalerie, mam na mysli kawalerie Rohanu, czy jest oplacalna i czy wogole warto uzywac kawalerii w grze.
othing else matters by Metallica

Offline STRAZNIK

Kawaleria
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2007, 04:12:22 pm »
iebezpieczny to gość, tego zwą Obieżyświatem

Offline Grodzio

Kawaleria
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2007, 06:05:40 pm »
nic ciekawego w tym temacie nie znalazlem  :?  mnie interesuja raczej porady w uzywaniu kawalerii i to czy sprawdza sie ona w wlace z wrogiem
othing else matters by Metallica

Offline xioze

Kawaleria
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 27, 2007, 06:19:50 pm »
Cytat: "Grodzio"
nic ciekawego w tym temacie nie znalazlem  :?  mnie interesuje raczej porady w używaniu kawalerii i to czy sprawdza się ona w walce z wrogiem

Nie sprawdza się, raczej jednostka pomocnicza  :roll:
Choć swego czasu myślałem nad zrobieniem armii czysto kawaleryjskiej
opartej na Khandish Mercenaries i Serpent Raider z Haradu - na lome oczywiście ;)

Offline Maximus from Rome

Kawaleria
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 27, 2007, 10:29:28 pm »
Cytat: "Grodzio"
nic ciekawego w tym temacie nie znalazlem  :?  mnie interesuja raczej porady w uzywaniu kawalerii i to czy sprawdza sie ona w wlace z wrogiem


ale tam zadaje sie tego typu pytania.

Kawaleria rohanu to dno...

WEz konnych gwardzistów

pzdr
arrior I sniper set  L96A1 zestaw wzmocnionego tłoka, cylindra i prowadnicy oraz sprężyna własnej produkcji, przedłużane lufy, lufa precyzyjna długości 58cm średnicy 6.03 prędkość początkowa pocisku około 750-800 fps.

Offline Bambusek

Kawaleria
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2007, 01:40:01 pm »
Też niewiele mu to da. Cały Rohan niestety jest biedny. Wygląda na to, że w miarę grywalna rozpiska rohańska to będzie Eomer, kilku Royal Guardów konno, a reszta to te dzikusy, co niedawno wyszły.

Kawaleria by się sprawdzała, gdyby nie liczyć konia oddzielnie a po prostu rumak dawał +1 wound. Ewentualnie jakby szarża dawała większy bonus - co z tego, że mam +1 kość, skoro właściwie każda armia (oprócz Rohanu) ma w drugim albo i 3 szeregu włócznie? Przy boskim fight 3 jeźdźców nawet z Orkami czy Goblinami jest problem, a co dopiero mówić o Urukach albo Easterlingach.

Offline plateau

Kawaleria
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 29, 2007, 06:50:29 pm »
kawaleria rohanu jest fajną ale na półce
probowałem kiedyś grać tylko kawaleria rohanu
prawde mowiac masakra ewntualnie mały oddzialik zeby
trochę poprzeszkadzać z boków

Offline Grodzio

Kawaleria
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 29, 2007, 07:01:50 pm »
aha.. wiem ze rohan ma tylko walki 3 ale mozna nim cisnac mimo wszystko.. tylko bede musial zasad sie poduczyc :D
othing else matters by Metallica

Offline kecaj

Kawaleria
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 29, 2007, 07:18:55 pm »
Ja zwykłymi małymi Goblinami rozjechałem Rohan aż miło. Kawaleria moim skromnym zdaniem jest za droga na swoje możliwości. Pod łuczników Goblińskich nawet nie zdążyli podjechać a resztę załatwili zwykli z mieczami i pikami a bohaterów Troll z chmarą także mieczników i pikinierów Goblińskich.

Offline Grodzio

Kawaleria
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 29, 2007, 08:02:17 pm »
no zoabczymy jak sie bedzie rohanem grało :)  osobiscie gram w warhammera i tez gram taka armia ze ciezko wygrac, wiec przywyklem, a poza tym mozna wiecej pogłówkować jak kogos pokonać, grając kimś słabszym  :)
othing else matters by Metallica

Offline Pablo_von_kozlow

Kawaleria
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 29, 2007, 08:31:33 pm »
swego czasu na 700 pkt miałem eomera konno i 7 RRG konnych wprowadzeni w dobrym momencie i dobrym miejscu ratowali albo wygrywali bitwe :)
-22 WWA nocnych Marków aglomeracja

Offline Calittus

Kawaleria
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 29, 2007, 11:00:11 pm »
Mi jakoś na "Dniach" udało się kawaleryjską, 13-modelową rozpą zrobić dwa wyniki 20-0. Wszystko jest możliwe (choć przyznaję, że światło ułatwia wielce życie). Ale to w końcu było KoDA Wunderwaffe, Gandalf i Imrahil, ale jeśli chodzi o Rohan... Panowie, z czym do ludzi :lol: RRG konno są strasznie drodzy, zwykli jeźdźcy są tacy sobie, w przeszłości bez łuku kosztowali 12 pkt, więc to zawsze kilka punktów do przodu się było, a teraz, tak jak z khazadem doszliśmy do wniosku: Rohan to bida aż piszczy :D

Kawaleria- ok, ale w liczbie niewielkiej do działań dywersyjnych, oskrzydlających, świetna jest do wypełniania poleceń scenariusza:)
My jesteśmy konno, a oni pieszo. Stu konnych a tysiąc pieszych to wszystko jedno"-rycerz francuski przed bitwą pod Courtrai 1302

Prawie jak Mitril

Offline Grodzio

Kawaleria
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 30, 2007, 06:57:54 am »
no ja nie zamierzam wystawiac jakiejs niezliczonej armii kawaleri. mysle zeby na ptk w okolicach 600-700 wystawiac 2x5-6 kawalerzystow, a reszta to piechota, a na mniejsze moze wogole jej nie uwzywac.
othing else matters by Metallica

Offline Herudaio

Kawaleria
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 30, 2007, 07:03:26 am »
To to jest spora liczba ale w granicach przyzwoitości ;)
Pograj zobacz ^^
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Lurtz15

Kawaleria
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 31, 2007, 07:06:14 pm »
Kiedyś issenem na 500pkt wyrżnąłem 30 RoR z Eomerem do nogi
ydlęta, zamierzacie żyć wiecznie!?

Fryderyk Wielki podczas bitwy pod Lutynią
5 grudnia 1757 roku

 

anything