trawa

Autor Wątek: "Moda na sukces" - Od dziury ozonowej po efekt cie  (Przeczytany 22263 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Spajder

"Moda na sukces" - Od dziury ozonowej po efekt cie
« dnia: Sierpień 27, 2007, 10:57:07 pm »
Powiem wprost.
Próbuję zrozumieć fenomen serialu "Moda na sukces", gdy takie tytuły, jak "Pokolenia", "Santa Barbara" upadały, z przyczyn bardzo prostych, gdyż powtarzalność pewnych treści zaczyna nudzić, ten jakoś trwa.
Nie jeden raz byłem biernym obserwatorem i zastanawiam się. Ten tasiemiec, jedyne, co wprowadził lata temu - czyli w czasie chyba emisji pierwszego odcinka (co wydaje się przecież niemożliwe) - to takie dziwne, przedłużające się ujęcia z dziwnymi minami aktorów.
Co, ten gniot trzyma przy życiu?
Akcja jest banalna, zaufanie przechodzi w jego brak z chwili na chwilę. Gdyby pisanie scenariusza przejął człowiek zdrowy psychicznie, to bohaterowi pozabijaliby się w ciągu dziesięciu minut kolejnego odcinka...
Ale może ja się nie znam.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline Clayman_

"Moda na sukces" - Od dziury ozonowej po efekt cie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2007, 09:05:36 am »
Cytuj
Gdyby pisanie scenariusza przejął człowiek zdrowy psychicznie, to bohaterowi pozabijaliby się w ciągu dziesięciu minut kolejnego odcinka...

ciekawa teoria
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline raj666

"Moda na sukces" - Od dziury ozonowej po efekt cie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2007, 03:44:48 pm »
A ja zaglosowalem na swietne!
 W imieniu tych wszystkich bezimiennych widzow ktorzy pewnie nie przegladaja tego forum i nie moga bronic swojego ulubionego serialu. I co to sa "Pokolenia"?

Offline Spajder

"Moda na sukces" - Od dziury ozonowej po efekt cie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2007, 04:08:13 pm »
Cytat: "raj666"
I co to sa "Pokolenia"?


Ech, młodyś...  8)
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline raj666

"Moda na sukces" - Od dziury ozonowej po efekt cie
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 28, 2007, 04:18:49 pm »
Wcale nie taki mlody :(
 pamietam Santa barbara ale zupelnie nie kojarze Pokolen
To ta demencja o ktorej tyle slyszalem w mlodosci!

Offline bagienny

Re: "Moda na sukces" - Od dziury ozonowej po efekt
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 28, 2007, 05:11:05 pm »
Cytat: "Spajder"
Powiem wprost.
Próbuję zrozumieć fenomen serialu "Moda na sukces", gdy takie tytuły, jak "Pokolenia", "Santa Barbara" upadały, z przyczyn bardzo prostych, gdyż powtarzalność pewnych treści zaczyna nudzić, ten jakoś trwa.

"Pokolenia" jak na telenowelę miały szybką akcję (co w większości przypadków byłoby wątkiem rozciągniętym na lata w innych tasiemcach), czasem zahaczającą o sensację czy dreszczowiec. W USA nie odniósł sukcesu, bo brak obejrzanych kilku odcinków wprowadzał niezły zamęt. Skala popularności i tym samym żywotności nie świadczy wcale o poziomie serialu (czy w ogóle jakiejkolwiek produkcji w ogóle).
ałotny mówi helou
11. numer GNIOTA http://granice.info/
rysunki http://grafica.blox.pl
zdjęcia http://fragment.blox.pl

Offline Kormak

"Moda na sukces" - Od dziury ozonowej po efekt cie
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 28, 2007, 05:43:56 pm »
"Pokolenia" się nie przyjęły, bo byli tam bogaci wykształceni afroamerykanie i widzowie byli zdezorientowani.

Ach, te intrygi wśród producentów lodów!
Pamiętam, że grał tam Shaft!
I jedna fajna blondynka. I jakiś typ mający świetną płetwę z tyłu.

Offline Twoja Trzustka

Re: "Moda na sukces" - Od dziury ozonowej po efekt
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 28, 2007, 06:53:07 pm »
Cytat: "Spajder"

Co, ten gniot trzyma przy życiu?



Zapewne sentymenty, a oglądalność zaczęło mieć dużą chyba ze względu na to, że oglądaliśmy "rzeczywistość", ktorej u nas nie było. Panienki z sylikonowymi cycami, faceci po liftingach, wiecznie piękni, młodzi, bogaci.. jak tytuł oryginału.
Podpisy są wyświetlane na dole każdej normalnej i prywatnej wiadomości. W podpisie może być użyty kod BBC, jak i uśmieszki.

Offline Spajder

"Moda na sukces" - Od dziury ozonowej po efekt cie
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 28, 2007, 08:18:49 pm »
Słyszałem, gdzieś w TV, że w Rosji na ten przykład sprzedaje się nieźle, a już licencjonowany M jak miłość nie bardzo, bo opowiada o normalnych ludziach.

Czyli chodzi o ułudę? A może o obłudę?
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline Nehan

"Moda na sukces" - Od dziury ozonowej po efekt cie
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 28, 2007, 08:51:33 pm »
M jak miłość o normalnych ludziach? :shock: toś przywalił.

Offline Twoja Trzustka

"Moda na sukces" - Od dziury ozonowej po efekt cie
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 29, 2007, 02:47:17 pm »
No, dobra, o "normalniejszych" ludziach niż ci z Mody...

Mimo wszystko mniej się dziwię wielbicielom MnS, niż tym od Klanu.
Dla mnie jest niepojęte, komu się chce oglądać serial o tym, co codzień robi sam? Gdzie Rysio wyprowadza dzieciaki do przedszkola,a pani ta.. Stasia? kroi ziemniaki do sałatki, ale niestety zgubił sie jej ulubiony nożyk... doskonały materiał na 20(?) minutowy odcinek. x_@

Choć ten i inne polskie seriale równiez są "podkręcane", aby wzrosła oglądalność (w/w obłuda i ułuda;- ) ). Kiedyś powalił mnie fragment odcinku M jak Miłość - wiejska chatka, w środku plazmówka, zajebcze sprzęty do rozłupywania orzechów, kosmiczne meble...
Szczegóły, które mają nas przyciągnąć, ale nie można też przesadzać, np. nie wstawią ludzi wyglądających tak, jakby operacja plastyczna była dla nich codziennością. Musi to wszystko byc w zgodzie z pewnym polskim standardem aby sie przyjęło jako "normalne życie", choć normalne to ono nie jest. I to jest wyczuwalne, ale na zasadzie 'ale się dorobiła, gdybym była taka jak ona i miała taki gust, to też..." .
Dlatego takie seriale i przyciągają nie tylko 'swojskością' ale i tym 'jaka ta Hanka przebojowa'.
Przekłamanie o tyle gorsze niż MnS, że silące się na naturalność. I ludzie w to wierzą, zaczepiając aktorów na ulicy i mówiąc im, żeby np nie pili już tyle, albo dziękując za udaną operację kogośtam...

MnS jest całe sztuczne, to bajka. I chyba przez to mniej szkodliwe.
Podpisy są wyświetlane na dole każdej normalnej i prywatnej wiadomości. W podpisie może być użyty kod BBC, jak i uśmieszki.

Offline Spajder

"Moda na sukces" - Od dziury ozonowej po efekt cie
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 29, 2007, 06:24:05 pm »
Cytat: "Nehan"
M jak miłość o normalnych ludziach? :shock: toś przywalił.


Mam nadzieję, że inne twoje posty są bardziej treściwe.
Co nienormalnego jest w tym, że ktoś ma domek jednorodzinny, inny prowadzi wiejski żywot, a jeszcze inny prowadzi firmę. Nie mówiłem o normalności patologicznej, z blokowisk polskiej biedoty.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline Kud7aty

"Moda na sukces" - Od dziury ozonowej po efekt cie
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 04, 2007, 12:43:43 pm »
Cytat: "Spajder"
Cytat: "Nehan"
M jak miłość o normalnych ludziach? :shock: toś przywalił.

(...)
Mam nadzieję, że inne twoje posty są bardziej treściwe.
(...)


Są, są...

IMHO ci z "Mody..." są bardzo podobni do Nowych Ruskich- tylko czy NR oglądają telewizję  ;)
img]http://img220.imageshack.us/img220/622/sygnakudlatybv5.png[/img]

Offline JAPONfan

"Moda na sukces" - Od dziury ozonowej po efekt cie
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 04, 2007, 03:02:53 pm »
A mi sie wydaje ze ludzie ogladaja taki Klan i maja to samo co tam, czyli ze moga sie utozsamic z Rysiem, doktorem panem Knorrem czy kim tam jeszcze. A w MnS sa zawsze młodzi zawsze bogaci a ich jedynymi problemami jest to ze ricz podejrzewa Bruk o zdrade. Bo ile mozna ogladac problemy domowe spowodowane brakiem ziemniaków skro ci ludzie takie maja problemy

Offline Twoja Trzustka

"Moda na sukces" - Od dziury ozonowej po efekt cie
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 04, 2007, 03:14:19 pm »
Dokładnie to samo napisałam ;D A czy Rich i Brooke (?) jeszcze tam grają?;O
Podpisy są wyświetlane na dole każdej normalnej i prywatnej wiadomości. W podpisie może być użyty kod BBC, jak i uśmieszki.