trawa

Autor Wątek: "Moda na sukces" - Od dziury ozonowej po efekt cie  (Przeczytany 22265 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Twoja Trzustka

"Moda na sukces" - Od dziury ozonowej po efekt cie
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 04, 2007, 08:47:04 pm »
Cytat: "Dr.Crane"

Jak sobie chcesz to oglądaj "rzemiosło" ja chcę zobaczyć "sztukę".



Idź do teatru, dziwię się, że sztuki szukasz w programie telewizyjnym.
Seriale nie są tworzone dla "sztuki", seriale to zapychacze, nie można rozpatrywac ich w tej kategorii.
Podpisy są wyświetlane na dole każdej normalnej i prywatnej wiadomości. W podpisie może być użyty kod BBC, jak i uśmieszki.

Offline Kud7aty

"Moda na sukces" - Od dziury ozonowej po efekt cie
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 04, 2007, 08:53:27 pm »
Cytat: "Twoja Trzustka"
Cytat: "Dr.Crane"

Jak sobie chcesz to oglądaj "rzemiosło" ja chcę zobaczyć "sztukę".



Idź do teatru, dziwię się, że sztuki szukasz w programie telewizyjnym.
Seriale nie są tworzone dla "sztuki", seriale to zapychacze, nie można rozpatrywac ich w tej kategorii.


Wydaje mi się że zbytnio uogólniasz  :roll:
Przecież zdarzają się też chlubne wyjątki.

PS Zapychacze są najczęściej spotykane, ale i tak większość ma na celu wyciągnięcie od reklamodawcy jak największej kasy  :?
img]http://img220.imageshack.us/img220/622/sygnakudlatybv5.png[/img]

Offline Dr.Crane

"Moda na sukces" - Od dziury ozonowej po efekt cie
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 04, 2007, 08:54:58 pm »
Cytuj
Idź do teatru, dziwię się, że sztuki szukasz w programie telewizyjnym.
Seriale nie są tworzone dla "sztuki", seriale to zapychacze, nie można rozpatrywac ich w tej kategorii.


Chyba nie zauważyłas, ze wyraz sztuka był w cudzysłowie.... Przez sztukę mam na mysli film "z najwyższej pułki" Jesli ci aktorzy chca zarabiac pieniadze i grac w tasiemcu to ich sprawa.

A swoja drogą to polska telewizja dawała swego czasu teatr telewizji, ale widocznie było to "za trudne"i "za nudne "  dla polskiego spoleczenstwa wiec zdjęła z anteny. TV ma realizowac misję, a nie uwsteczniac telewidzow zamieniajac ich w kalafiory. I nie - nie chodzi mi o misje PiS - dobrze wiecie o jaką mi chodzi.
ever see the sky, never touch the sun, nothing more left but run run run...

Offline Kud7aty

"Moda na sukces" - Od dziury ozonowej po efekt cie
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 04, 2007, 08:59:04 pm »
Cytat: "Dr.Crane"
Cytuj
Idź do teatru, dziwię się, że sztuki szukasz w programie telewizyjnym.
Seriale nie są tworzone dla "sztuki", seriale to zapychacze, nie można rozpatrywac ich w tej kategorii.


Chyba nie zauważyłas, ze wyraz sztuka był w cudzysłowie.... Przez sztukę mam na mysli film "z najwyższej pułki" Jesli ci aktorzy chca zarabiac pieniadze i grac w tasiemcu to ich sprawa.

A swoja drogą to polska telewizja dawała swego czasu teatr telewizji, ale widocznie było to "za trudne"i "za nudne "  dla polskiego spoleczenstwa wiec zdjęła z anteny. TV ma realizowac misję, a nie uwsteczniac telewidzow zamieniajac ich w kalafiory. I nie - nie chodzi mi o misje PiS - dobrze wiecie o jaką mi chodzi.


IMHO w polskich warunkach, aktorom mniejszego/średniego formatu ciężko byłoby się utrzymać ze sporadycznych gaży filmowych czy też teatralnych. Więc pewnie stają przed wyborem : Seriale/Reklamy. Rzut monetą - seriale . :)
img]http://img220.imageshack.us/img220/622/sygnakudlatybv5.png[/img]

Offline Maciej

"Moda na sukces" - Od dziury ozonowej po efekt cie
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 04, 2007, 08:59:56 pm »
Cytat: "Dr.Crane"
Cytuj
Opinia polskich aktorów ma wiele do rzeczy  

Aktorstwo to zawód jak każdy inny. Potrzebni są i rzemieślnicy i artyści. U nas pokutuje jakieś spojrzenie na aktorską "misję". No bez jaj, panie.


Panie Jackson 5, moze pan nie uwierzysz, ale seriale sa wszedzie takie same- wiec nie ma znaczenia czy przytoczę opinie aktora polskiego czy argentynskiego. Jak sobie chcesz to oglądaj "rzemiosło" ja chcę zobaczyć "sztukę" a tej w serialu nie uświadczysz.

Chcesz zobaczyć "sztukę"? W telewizji? Oglądając serial?

Idź sobie na spektakl Mądzika, Gardzienic, czy jakiś inny dobry, znany i reklamowany w wysokich obcasach. W KLANIE i pochodnych nie znajdziesz sztuki, bo jej tam z założenia nie ma. To jest PRACA dla tych ludzi - ROBOTA, żeby włożyć coś do gara :roll:  Żyjesz mrzonkami doktorku.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Kud7aty

"Moda na sukces" - Od dziury ozonowej po efekt cie
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 04, 2007, 09:21:15 pm »
Cytat: "Maciej"
Cytat: "Dr.Crane"
Cytuj
Opinia polskich aktorów ma wiele do rzeczy  

Aktorstwo to zawód jak każdy inny. Potrzebni są i rzemieślnicy i artyści. U nas pokutuje jakieś spojrzenie na aktorską "misję". No bez jaj, panie.


Panie Jackson 5, moze pan nie uwierzysz, ale seriale sa wszedzie takie same- wiec nie ma znaczenia czy przytoczę opinie aktora polskiego czy argentynskiego. Jak sobie chcesz to oglądaj "rzemiosło" ja chcę zobaczyć "sztukę" a tej w serialu nie uświadczysz.

Chcesz zobaczyć "sztukę"? W telewizji? Oglądając serial?

Idź sobie na spektakl Mądzika, Gardzienic, czy jakiś inny dobry, znany i reklamowany w wysokich obcasach. W KLANIE i pochodnych nie znajdziesz sztuki, bo jej tam z założenia nie ma. To jest PRACA dla tych ludzi - ROBOTA, żeby włożyć coś do gara :roll: Żyjesz mrzonkami doktorku.


A Ty jesteś dla niego niemiły  :?

Ale powinni mieć świadomość że oglądają ich tysiące, jeśli nie miliony ludzi i mogli by traktować swoją obecność w chociażby tym nieszczęsnym "Klanie" nie tylko jako pracę, ale także jako przedsięwzięcie artystyczne  :? Owszem, może stało się to dla nich rutyną, ale chyba mamy prawo czegoś od od nich (i TVP ;] ) wymagać.
img]http://img220.imageshack.us/img220/622/sygnakudlatybv5.png[/img]

Offline Spajder

"Moda na sukces" - Od dziury ozonowej po efekt cie
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 04, 2007, 09:37:46 pm »
Cytat: "Kud7aty"

BTW Co do nieustanego grania w "Modzie..." : Widział ktoś może taki TVN-owski serial "Krok od domu" ? Główną bohaterką jest pani prokurator, grana przez aktorkę która przez długi czas występowała rzeczonym tasiemncu. Wyłamała się?


No, a ten smaczek chciałem zostawić na później. Ta pani, która w MdS gra idiotkę bez wyobraźni (oglądałem - mniejsza o powody), przekształciła się w inteligentną i atrakcyjną podczterdziestkę, w której inteligencję się wierzy i ogląda z prawdziwą przyjemnością. Czyli szanse na wybicie się istnieją.

Przy okazji, spójrzcie na ankietę. Różne opinie są, ale wszyscy temat znają, co znaczy: widzieli lub oglądają.

Temat może i idiotyczny, ale przecież bardzo bierzący.

Siostra z Włoch, mówi, że w "Beutifull", czy jakoś tak, Spectra nie żyje, a Brooke jest z Ridżem - wszystki fanów przepraszam, za ten SPOILER.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline Twoja Trzustka

"Moda na sukces" - Od dziury ozonowej po efekt cie
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 04, 2007, 09:53:37 pm »
Cytat: "Dr.Crane"
Cytuj
Idź do teatru, dziwię się, że sztuki szukasz w programie telewizyjnym.
Seriale nie są tworzone dla "sztuki", seriale to zapychacze, nie można rozpatrywac ich w tej kategorii.


Chyba nie zauważyłas, ze wyraz sztuka był w cudzysłowie.... Przez sztukę mam na mysli film "z najwyższej pułki" Jesli ci aktorzy chca zarabiac pieniadze i grac w tasiemcu to ich sprawa.

A swoja drogą to polska telewizja dawała swego czasu teatr telewizji, ale widocznie było to "za trudne"i "za nudne "  dla polskiego spoleczenstwa wiec zdjęła z anteny. TV ma realizowac misję, a nie uwsteczniac telewidzow zamieniajac ich w kalafiory.


Zauważyłam, ale zrozumiałam to jako sztukę w sensie "powołanie", a nie sztukę, w sensie "sztuka teatralna" i tak też to stwierdzenie rozpatrywałam.
Owszem był teatr telewizji, ale były to godziny późne, podczas gdy całe popołudnie zapchane jest właśnie wypełniaczami - to oczywiste, że komercyjne seriale ogląda więcej ludzi, a więc trzeba je wcisnąć w najlepszy czas antenowy. Telewizja to biznes, nie powołanie, możesz się łudzić, że jest inaczej, ale nie jest to rzeczona przez Ciebie "misja", to jest rozrywka, to są pieniądze, to rzeczywistość. Dla ambitnych jest teatr/kino/programy z kablówki, a nie tvp1, polsat i inne dla mas.
Podpisy są wyświetlane na dole każdej normalnej i prywatnej wiadomości. W podpisie może być użyty kod BBC, jak i uśmieszki.

Offline Maciej

"Moda na sukces" - Od dziury ozonowej po efekt cie
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 04, 2007, 09:59:14 pm »
Przychylam posta.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Kud7aty

"Moda na sukces" - Od dziury ozonowej po efekt cie
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 04, 2007, 10:16:01 pm »
Cytat: "Maciej"
Przychylam posta.


A to ja dostaje opieprz za "spam" :?

Cytuj
Dla ambitnych jest teatr/kino/programy z kablówki, a nie tvp1, polsat i inne dla mas.


Ale przepraszam bardzo - czy kablówka, kino i teatr nie są przeznaczone głównie dla mas ?

Cytuj
Siostra z Włoch, mówi, że w "Beutifull", czy jakoś tak(...)


To jest ich wersja tytułu, czy jakaś kontynuacja "Mody..." ?
img]http://img220.imageshack.us/img220/622/sygnakudlatybv5.png[/img]

Offline Dr.Crane

"Moda na sukces" - Od dziury ozonowej po efekt cie
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 04, 2007, 10:16:46 pm »
Cytuj
Chcesz zobaczyć "sztukę"? W telewizji? Oglądając serial?

Idź sobie na spektakl Mądzika, Gardzienic, czy jakiś inny dobry, znany i reklamowany w wysokich obcasach. W KLANIE i pochodnych nie znajdziesz sztuki, bo jej tam z założenia nie ma. To jest PRACA dla tych ludzi - ROBOTA, żeby włożyć coś do gara  Żyjesz mrzonkami doktorku


Nie jestem aż tak naiwny, żeby wierzyc że w Klanie zobaczę "sztukę" nie szukam jej tam - po prostu życzyłbym sobie żeby seriale zniknęły z pola widzenia naszych kochanych obywateli.

Cytuj
Owszem był teatr telewizji, ale były to godziny późne, podczas gdy całe popołudnie zapchane jest właśnie wypełniaczami - to oczywiste, że komercyjne seriale ogląda więcej ludzi, a więc trzeba je wcisnąć w najlepszy czas antenowy. Telewizja to biznes, nie powołanie, możesz się łudzić, że jest inaczej, ale nie jest to rzeczona przez Ciebie "misja", to jest rozrywka, to są pieniądze, to rzeczywistość.


Ja to wszystko wiem, ale -widzisz- nie godzę sie przechodzic nad takim stanem rzeczy do porządku dziennego.

P.S. a Teatr Tv był w poniedziałki, zaraz po Dzienniku wiec nie az tak pozno.
ever see the sky, never touch the sun, nothing more left but run run run...

Offline Beryl

"Moda na sukces" - Od dziury ozonowej po efekt cie
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 04, 2007, 11:59:36 pm »
Cytuj
Nie jestem aż tak naiwny, żeby wierzyc że w Klanie zobaczę "sztukę" nie szukam jej tam - po prostu życzyłbym sobie żeby seriale zniknęły z pola widzenia naszych kochanych obywateli.

Czemu? Krzywdę im jakąś robią? Moim zdaniem dobra rzecz - nawet jak człowiek ma zły dzień i nic mu nie idzie, wie, że o tej i o tej godzinie odsapnie sobie przed telewizorkiem, zafunduje sobie odrobinkę przyjemności przy kolejnym odcinku czegoś, co znasz i lubisz. To jakby zrobić sobie filiżankę dobrej herbatki...
Nadto - tu chodzi mi raczej o te polskie tasiemce - zdają się pełnić pewnego rodzaju rolę edukacyjną, ludzie dowiadują sie z nich masy rzeczy o współczesnym życiu  -  skoro AIDS ma bohater "Mody", taki miły i dobry, to najwidoczniej nie kara za grzechy i widocznie faktycznie nie jest zaraźliwe przez dotyk. I w ten deseń przez rozmaite życiowe drobnostki, o których z młodszym pokoleniem czasem nie porozmawiasz, a w wiadomosciach o tym nie mówią.
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline Dr.Crane

"Moda na sukces" - Od dziury ozonowej po efekt cie
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 05, 2007, 01:16:26 am »
Cytuj
Czemu? Krzywdę im jakąś robią? Moim zdaniem dobra rzecz - nawet jak człowiek ma zły dzień i nic mu nie idzie, wie, że o tej i o tej godzinie odsapnie sobie przed telewizorkiem, zafunduje sobie odrobinkę przyjemności przy kolejnym odcinku czegoś, co znasz i lubisz. To jakby zrobić sobie filiżankę dobrej herbatki...


robią ci wielka krzywde synu, ale nie chce mi sie juz tego wałkowac
ever see the sky, never touch the sun, nothing more left but run run run...

Offline Hamtaro666

"Moda na sukces" - Od dziury ozonowej po efekt cie
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 05, 2007, 11:51:33 am »
A pamiętacie motyw jak w Klanie jedna z bohaterek zrobiła sobie mammografię czy jak to się nazywa - od razu gwałtownie wzrosła liczba kobiet robiących sobie badania piersi - i to nie jakies marne kilkanaście procent, ale to był "bum". Czyli jakby twórcy tego mydła powidła chcieli, to mogliby całkiem wiele fajnych rzeczy pożytecznych społecznie dokonać.

Offline Dr.Crane

"Moda na sukces" - Od dziury ozonowej po efekt cie
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 05, 2007, 12:48:56 pm »
Cytat: "Hamtaro666"
A pamiętacie motyw jak w Klanie jedna z bohaterek zrobiła sobie mammografię czy jak to się nazywa - od razu gwałtownie wzrosła liczba kobiet robiących sobie badania piersi - i to nie jakies marne kilkanaście procent, ale to był "bum". Czyli jakby twórcy tego mydła powidła chcieli, to mogliby całkiem wiele fajnych rzeczy pożytecznych społecznie dokonać.


hamtaro, jesli to wszystko prawda co piszesz to zaczynam dostrzegac jakies plusy seriali- ale z drugiej strony mozna tez rzec, ze gdyby cała rzecza ludzi nie ogladala seriali tylko wziela porządna ksiazke / gazete do reki, to by tez osiagnieto ten sam efekt
ever see the sky, never touch the sun, nothing more left but run run run...

 

anything