trawa

Autor Wątek: Szkółka Rycerska w Krakowie  (Przeczytany 7600 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cebul

Szkółka Rycerska w Krakowie
« dnia: Wrzesień 03, 2007, 08:29:02 am »
Witam i serdecznie zapraszam wszystkich chętnych.
Wiadomości proszę wysyłać na priv lub pod wskazany numer telefonu ;)


Offline kort

Szkółka Rycerska w Krakowie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2008, 09:00:43 am »
To chyba jakaś bzdura... Nie sądzę aby to działało...

Offline Lu Tzy

Szkółka Rycerska w Krakowie
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2008, 09:54:57 pm »
Dlaczego nie?
While shepherds watched their flocks by night
    All seated on the ground,
A high-explosive shell came down
    And mutton rained around.

Offline kort

Szkółka Rycerska w Krakowie
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2008, 11:24:05 am »
Niestety wiem, jak działają bractwa... :? Mało w nich prawdy, wobec czego często "ściemniają". I osobiście nie chciałbym, aby ktoś taki uczył moich dzieci historii. Wolę osoby do tego uprawnione przez państwo... ;)

Offline Lu Tzy

Szkółka Rycerska w Krakowie
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2008, 09:29:28 pm »
Cytat: "koortshack"
Niestety wiem, jak działają bractwa... :? Mało w nich prawdy, wobec czego często "ściemniają". I osobiście nie chciałbym, aby ktoś taki uczył moich dzieci historii. Wolę osoby do tego uprawnione przez państwo... ;)

Ach.Teraz rozumiem skad twoje opory.l
W pelni cie rozumiem, podzielam obawy; jednak mojem zdaniem warto by sprawdzic te, jak im tam, krakowska rote, zanim sieja pogrzebie.
Twierdza, ze maja doswiadczenie z drobnica. Zajecia sa w szkole.
Sa na tyle - z reklamy - wiarygodni, ze chcialoby sie ich sprawdzic.
Nic z gory nie zakladajac.

Co do przez panstwo licencjonowanych historii nauczaczy - oni tyz czesto bzdury oplataja.
While shepherds watched their flocks by night
    All seated on the ground,
A high-explosive shell came down
    And mutton rained around.

Offline kort

Szkółka Rycerska w Krakowie
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2008, 11:08:29 am »
Cytat: "Lu"

Sa na tyle - z reklamy - wiarygodni


Wiesz, z doświadczenia wiem, jak się robi reklamy... ;) I wiem ile w nich prawdy... Pomimo iż, zgodnie z ustawą, reklama nie może kłamać, to się ją po prostu koloruje i ubiera w odpowiednie słowa. Lu, ja osobiście, do takich rzeczy podchodzę z olbrzymim dystansem... ;)

Offline Lu Tzy

Szkółka Rycerska w Krakowie
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 02, 2008, 10:29:56 am »
Dystans jest oczywiscie niezbedny. Bez watpienia. No i ostra kontrola (o ile nie lubie cenzury w zyciu publicznym, to w szkole sie przydaje;)).
Moze nie sa tacy okropni? Warto by praktycznie sprawdzic.
Moze to potraktowac jako - li tylko - probe zakomunikowania 'mlodym', ze 'diablo' i inne takie nie wziely sie z nicosci?
While shepherds watched their flocks by night
    All seated on the ground,
A high-explosive shell came down
    And mutton rained around.

Offline kort

Szkółka Rycerska w Krakowie
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 02, 2008, 11:21:41 am »
Jeśli potraktować to jako zabawę, to i owszem może się okazać to sensowne... Tylko żeby potem nasza młodzież nie biegała i nie opowiadała bzdur np. o 32 krucjacie :D

Offline Lu Tzy

Szkółka Rycerska w Krakowie
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 08, 2008, 08:09:26 pm »
Aaaa! To twoje doswiadczenia z bractwami polskiemi az tak zle sa?
Widzisz, ja oponowalem myslac, ze jednak 'bracia' cos tam wiedza, ze nie beda robic 'Krolestwa niebieskiego', czyli belkotu w nie-do-konca-spapranych-kostiumach.

Dla mnie to ma sens, jezeli szczek blach i oreza, smrod przepoconych aketonow i slizgosc podeszew cizem stanowi smakowita ilustracje dla rzetelnych informacji.
While shepherds watched their flocks by night
    All seated on the ground,
A high-explosive shell came down
    And mutton rained around.

Offline Roland

Szkółka Rycerska w Krakowie
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 19, 2008, 07:32:59 am »
no cóż pomysł fajny i szlachetny tylko czy osiągnie sukces?

pozdrawiam
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline Lu Tzy

Szkółka Rycerska w Krakowie
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 07, 2008, 08:19:30 pm »
Oby tak.
Mam nadzieje, ze beda mieli 'uczniow' na tyle duzo, aby sie tu pojawila na forum zwrotna recenzja. Wtedy zobaczymy...
While shepherds watched their flocks by night
    All seated on the ground,
A high-explosive shell came down
    And mutton rained around.

Offline Cebul

Odp: Szkółka Rycerska w Krakowie
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 07, 2008, 09:17:56 pm »
Witam.
Czuję się zdumiony, iż temat wywołał aż tak wielką dyskusję.
Ponieważ na forum to zbyt często nie zaglądam, wątku nie śledziłem, a widzę, iż błąd to był ogromny.
Na początek chciałem zakomunikować, iż ogłaszamy nabór na rok 2008/2009.

Wszelkie pozostałe informacje na naszej stronie: www.szkolarycerska.boo.pl

Wracając do poruszonych tu wątpliwości, pozwolę sobie wyjaśnić kilka spraw:
1) Nazwa: Szkółka Rycerska została zamieniona na Szkołę Rycerską, po prostu lepiej to brzmi ;)

2) Historyczność: Całość przedsięwzięcia ma przede wszystkim bawić i uczyć. Staramy się spędzić z uczestnikami czas w sposób interesujący, jednocześnie umożliwiając im rozwój zainteresowań.
a) Walka:Z racji faktu, iż pełne odtwórstwo w walce jest niemożliwe, ze względów bezpieczeństwa, uczymy walki turniejowej na piankowych (grupa podstawowa) oraz drewnianych (grupa zaawansowana) mieczach treningowych.
b) Taniec:Jeżeli chodzi o taniec, to nauczamy przy muzyce historycznej (nie na żywo ;) ), układów ogólnie znanych i akceptowanych wśród ruchu rycerskiego (a przy okazji dość prostych).
c) Łuk: W sprawie łucznictwa, póki co bazowaliśmy na pacynkach, jednak uzyskaliśmy dostęp do torów łuczniczych, więc sądzę, iż będzie w tym aspekcie lepiej niż było.
d) Warsztat: Rzemiosło jest rzemiosłem użytkowym, czyli uczymy jak sobie uszyć sakiewkę (wg historycznego wykroju), jak się robi karwasze, czy też jak zrobić z kółek kolczugę.
e) Teoria: Nie bawimy się w nauczycieli historii, to nie nasza rola. Okres, jaki chcemy odtwarzać to około XIV-XV wiek i na tym się skupiamy. Staramy się przybliżyć, jak mniej więcej wyglądało wtedy życie poszczególnych klas społecznych, jaki był poziom wiedzy, jak wyglądały ubiory, budowle, narzędzia czy broń. Posiłkujemy się źródłami historycznymi, traktatami i grafikami. Bardziej zależy nam na przekazaniu, jak to wszystko wyglądało na co dzień, niż kto kogo i gdzie pobił w danym roku i czemu ta bitwa miała miejsce ;)

3) Reklama: Jak wiadomo, dobra reklama to podstawa sukcesu, zatem proszę się nie dziwić, że także staramy się o takową ;) Przedsięwzięcie to póki co jest wydolne finansowo. Zapewne zadziwię pisząc, iż prowadzący obecnie nie biorą nic do własnej kieszeni, a się tym zajmują, ale póki co, tak jest. Praktycznie cały dochód idzie na materiały, sprzęt i rozwój.

4) Kompetencje: Została tu poruszona sprawa kompetencji prowadzących... i dobrze :) Bardzo mnie cieszy, iż podchodzi się do tego typu inicjatyw z rezerwą i chce sprawdzić, co tak naprawdę dane osoby mają do zaoferowania. Kadra w Szkole Rycerskiej to zbiór osób związanych przynajmniej kilka lat z ruchem rycerskim (w różny sposób). Każdy ma "swoją działkę", w której stara się rozwijać i swą wiedzę przekazywać młodym. Dodatkowo każde z nas posiada kilka lat doświadczeń w pracy z młodzieżą i uprawnienia (od zwykłych opiekunów kolonijnych do uprawnień pedagogicznych uzyskanych na uczelni).

Jeżeli ktoś zaglądnie w ten temat, bardzo proszę o pozostawienie jakichś wiadomości.
Warto wiedzieć, iż ludzie interesują się takimi przedsięwzięciami :)

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za konstruktywną krytykę.

 

anything