Autor Wątek: Claymore M&A  (Przeczytany 22104 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadorus Maximus

Claymore M&A
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 19, 2008, 07:00:22 pm »
Czuję się usprawiedliwiony, bo ja nie narzekałem na brak logiki. Brak logiki w Claymore był fajny. Niefajne były przydługie walki ciągnące się odcinkami.

Odkopmy może temat o Claymorze.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Shirosama

Claymore M&A
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 19, 2008, 07:04:31 pm »
Prawdę mówiąc Claymore to troszkę poniżej tych najlepszych anime choćby fate stay night. Oglądając to anime czym dalej tym bardziej wciągało chociaż końcówka troszkę mogła być inna.
Co do walk to były jego najlepszą częścią zwłaszcza te z silnymi wrogami były genialne.
Bo to jest na takiej zasadzie że ta najsłabsza pod wpływem złości, poświęcenia, zemsty pokonuje tych najlepszych. Lecz całe szczęście że na końcu powiedzieli dlaczego ktoś o tak niskim poziomie pokonuje tak silnych wrogów.

Offline obik

Claymore M&A
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 19, 2008, 07:29:56 pm »
Clara nie była najsłabsza,była experymentem. Była prototypem wojownika.
Ci ziomkowie z tej organizacji wiedzieli że ma potenciał . Końcówke mogli bardziej zaplanować ale cóż  ;) bywa.
A miała najgorszy numer z powodu swojej przydatności, przynajmniej z początku.Była nowa,w fachu od nie dawna wiec jaki numer byście jej dali?

Offline Dreadorus Maximus

Claymore M&A
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 19, 2008, 07:37:32 pm »
Priscilla była nowa w fachu i dostała dwójeczkę :roll:

Tu chodzi o zdolności bojowe, na które przekłada się umiejętność posługiwania się Yoki. Clara miała słabe Yoki i dlatego miała najniższy numer. Z kolei była najbardziej człowiekiem, więc potencjał miała zupełnie inny, nieprzystający do reguł opisywania Claymanek.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline obik

Claymore M&A
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 19, 2008, 07:40:12 pm »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Priscilla była nowa w fachu i dostała dwójeczkę :roll:

tak ale co ona zrobiła i po czyjej stracie jej  dali numer  :roll:

Offline Dreadorus Maximus

Claymore M&A
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 19, 2008, 07:43:29 pm »
W anime ma go z miejsca. Dostała swój symbol i od razu stała się numerem dwa.

Potem dopiero wszystko spie#doliła.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline obik

Claymore M&A
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 19, 2008, 07:48:42 pm »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
W anime ma go z miejsca.

tak ale dostała numer nie bez podstawnie. pokazali tą uliczke przez którą przeszła. o ten moment mi chodzi. ;)

Offline Dreadorus Maximus

Claymore M&A
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 19, 2008, 08:02:21 pm »
Eech, ale miała go zanim weszła w tę uliczkę. :roll:
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Bere

Claymore M&A
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 19, 2008, 09:29:11 pm »
Chodźcie przeanalizujemy jak miała się długość fryzury do szybkości i swobody ruchów każdej z Claymorek.  :roll:

Offline obik

Claymore M&A
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 19, 2008, 09:47:08 pm »
Oczymś trza rozmawiać, a może sie coś poważniejszego nasunie?

Offline Zeromus

Odp: Claymore M&A
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 24, 2010, 10:02:00 pm »
Na każdym forum M&A musi się znaleźć ktoś kto notorycznie krytykuje anime na podstawie mang.Na tym forum ja wezmę na siebie to ciężkie brzemię.

Tom 16-17 Rozdziały 99-101.W końcu, po wielu latach, dochodzi do długo oczekiwanego starcia Clare z Priscillą.Princilla jest chłodna,opanowana,niewzruszona.Clare zachowuje się jak czystej krwi berserk raz za razem bezmyślnie, z zapałem i furią,  atakujący swojego przeciwnika.Princilla używając małej części  swej mocy z łatwością odpiera ataki Clare i raz za razem posyła ją na ziemię.Próbuje przemówić Clare do rozsądku i wciągnąć ja w dyskusję ale Clare nie słucha.Gdy zawodzi ostatni as w rękawie Clare załamuje się i zaczyna płakać.W anime bez przerwy jakaś Claymore płakała tu dochodzi do tego w 17 tomie.

Co opisana przeze mnie walka ma wspólnego z obrazem tej walki w anime(ostatnie dwa odcinki anime,nie powstałe na podstawie mangi) ?Absolutnie nic.Wiem ze gdy powstawało anime obecnych tomów jeszcze nie było i autorzy anime działali "w ciemno" ale prawda jest taka ze to co oni stworzyli wprost przeczy obrazowi z mangi.W anime to Princilla zachowuje się jak bestia,nie ma kontaktu z rzeczywistością,ma napady obłędu,myli swoje zwidy i majaki z rzeczywistością(w mandze jest opanowana i spokojna czyli zupełnie inaczej).Ona koniec  końców  załamuje się i zaczyna płakać(czyli zupełnie na odwrót niż w mandze) .Walcząc pełnią mocy przegrywa z Clare(w mandze pokonuje ją łatwo walcząc częścią mocy).Wiem ze autorzy anime nie czytali tomów,których wtedy jeszcze nie było, ale mogli się skonsultować z autorem mangi,zapytać  co planuje w przyszłości.Bo to co sami wymyślili było słabe nie podobało się mi,i nie tylko mi,już kilka lat temu gdy nie wiedziałem jak będzie wyglądało to potem w mandze i dzisiaj ,gdy już wiem, stwierdzam ze ich dzieło nijak nie pokrywa się z wydarzeniami z mangi.W wielu anime robią fillery ale rzadko tak nie trzymają się kupy z resztą serii jak w tym przypadku.
Wniosek?Doszedłem do niego dawno ale  kolejny raz utwierdzam się w tym przekonaniu:nie oglądać fillerów w ogóle.Amen.          

 
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2010, 10:08:00 pm wysłana przez Zeromus »
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Shirosama

Odp: Claymore M&A
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 24, 2010, 10:25:31 pm »
Faktycznie z tego co piszesz wynika, że lepsza walka była w mandze.

 

anything