Autor Wątek: Które stare komiksy chętnie ujrzelibyście w sklepach?  (Przeczytany 17102 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xetras

  • Służący
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • A priori z zasady jak ?
Odp: Które stare komiksy chętnie ujrzelibyście w sklepach?
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 13, 2017, 11:20:38 am »

Brzmi ciekawie. Mógłbyś coś więcej napisać?
Odsyłam do skryptu Zbigniewa Landau "Etapy+rozwoju+gospodarczego+Polski+Ludowej".
Jakoś tak brzmi tytuł.
Z SGPiS-u w 1987 roku.

Więcej na stronie 250 (druk PDF) na linku:
http://bazhum.muzhp.pl/media//files/Przeglad_Historyczny/Przeglad_Historyczny-r1987-t78-n2/Przeglad_Historyczny-r1987-t78-n2-s211-253/Przeglad_Historyczny-r1987-t78-n2-s211-253.pdf

Pokrótce- Już w 1977 roku trzeba było stopować inwestycje w piramidy czyli Centrum zdrowia matki polki, itede.
Nie wystarczało na import do produkcji, bo wzrastały ilości rat do spłaty.
Kiedy doszła jeszcze zima stulecia, wtedy kiedy wybuchła Rotunda PKO, to kilka miesięcy później lud zastrajkował ...

Relax miał to szczęście, że wystartował jeszcze w 76 bo w 78 pewnie już entuzjazm i duch był coraz wątlejszy . No chyba że dotyczy to wierzących, czyli katolików.
Przypuszczam, że powrót reprezentacji Jacka Gmocha z Argentyny był trudny - oni kontra tzw. działacze sportowi.
Realia były takie, że i farby i papier coraz trudniej było przydzielić z góry dla książek i czasopism.

A w temacie następny tytuł:
Polonia Restituta- Cena wolności.
Umowa wydawca-ilustrator w kwietniu 85 a wydrukowane w 88 roku.
Otóż-
40 lecie PRL ale wkrótce potem 70 lat Niepodległej.
Zmieniły się państwowe uroczystości i polityka pomiędzy latami 85 a 88 :smile:
Viva Gorbi !
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2017, 11:31:52 am wysłana przez xetras »
"Brzdęśniało już  ślimonne prztowie / Wyrło i warło się w gulbieży
[...]
Zmimszałe ćwiły borogowie / I rcie grdypały z mrzerzy."
[prz. wierszyka "Jabberwocky" z: "O tym co Alicja ujrzała po drugiej stronie lustra", Tłumacz - Stanisław Barańczak]

Offline xetras

  • Służący
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • A priori z zasady jak ?
Odp: Które stare komiksy chętnie ujrzelibyście w sklepach?
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 13, 2017, 11:28:02 am »
O Diamentowej rzece tu :
http://www.kzet.pl/2005_03/tn_diamentowa.htm

Brnięcie z fanatyzmem w propagandę która kompletnie rozmijała się z nastrojem było i jest tematem tzw. kultowych filmów.
Mimo to tak trzeba było (podobno), z ogromną powagą i bez kpin.

Ale czemu?
Odpowiedź na takie pytanie byłaby ciekawsza. O rozmiary lizusostwa.
"Brzdęśniało już  ślimonne prztowie / Wyrło i warło się w gulbieży
[...]
Zmimszałe ćwiły borogowie / I rcie grdypały z mrzerzy."
[prz. wierszyka "Jabberwocky" z: "O tym co Alicja ujrzała po drugiej stronie lustra", Tłumacz - Stanisław Barańczak]

Offline LordDisneyland

Odp: Które stare komiksy chętnie ujrzelibyście w sklepach?
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 14, 2017, 03:31:44 pm »
Dziękuję za link, interesujące.

Offline NuoLab

Odp: Które stare komiksy chętnie ujrzelibyście w sklepach?
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 18, 2017, 03:04:43 pm »
O jak już jesteśmy przy żółtym papierze to chętnie zobaczyłbym reedycję "Dr Jekylla i Mr Hyde'a" Szyszki. Wpadły mi ostatnio przy robieniu porządków w ręce strzępy tego komiksu i stwierdziłem, że naprawdę niezłe te plansze mu powychodziły. Może wznowienie by było warto pokolorowac ?

Offline LordDisneyland

Odp: Które stare komiksy chętnie ujrzelibyście w sklepach?
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 18, 2017, 05:07:51 pm »
Co prawda mam ten zbiorek w całkiej niezłej kondycji, ale marzą mi się wznowienia tych komiksów w formie zbliżonej do oryginałów, takiej peerelowskiej pulpy :) Jako dodatek pasowałby "Olbrzym z Cardiff" z tomiku ze szpionem Sorge...

Offline absolutnie

Odp: Które stare komiksy chętnie ujrzelibyście w sklepach?
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 18, 2017, 07:50:59 pm »
O jak już jesteśmy przy żółtym papierze to chętnie zobaczyłbym reedycję "Dr Jekylla i Mr Hyde'a" Szyszki. Wpadły mi ostatnio przy robieniu porządków w ręce strzępy tego komiksu i stwierdziłem, że naprawdę niezłe te plansze mu powychodziły. Może wznowienie by było warto pokolorowac ?


Pokolorowanie tego byloby barbarzyństwem, ale porządne wydanie w czerni i bieli by mu się przydalo. To rzeczywiście był najstaranniej narysowany ze wszystkich komiksów Szyszki.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Kokosz

Odp: Które stare komiksy chętnie ujrzelibyście w sklepach?
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 19, 2017, 09:27:59 am »

Pokolorowanie tego byloby barbarzyństwem, ale porządne wydanie w czerni i bieli by mu się przydalo. To rzeczywiście był najstaranniej narysowany ze wszystkich komiksów Szyszki.

Gwoli ścisłości - ukazała się kolorowa wersja tego komiksu - w czasopiśmie "Razem", chyba w 1984 roku...

Offline absolutnie

Odp: Które stare komiksy chętnie ujrzelibyście w sklepach?
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 19, 2017, 09:46:37 am »
Gwoli ścisłości - ukazała się kolorowa wersja tego komiksu - w czasopiśmie "Razem", chyba w 1984 roku...


Nie widziałem, ale patrząc na plansze w wydaniu, które znam, widzę że tworca nie zostawił miejsca na kolor i komponował wszystko operując kontrastami czerni i bieli oraz pracowicie wypełniając przestrzenie kreskami.


Widziałem już sporo kolorowych wersji komiksów stworzonych jako czarno-białe i zazwyczaj wyglądało to na barbarzyństwo. Dlaczego w tym wypadku mialoby być (jest?) inaczej?




Jeśli ktoś widział tę pokolorowaną wersję, to może zechce podzielić się spostrzeżeniami.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline gobender

Odp: Które stare komiksy chętnie ujrzelibyście w sklepach?
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 19, 2017, 11:13:33 am »
Myślę, że trochę przesadzasz. Nie zmienia to faktu, że BARDZO chętnie przytuliłbym wydanie tego komiksu 30x40 w b/w. I nie chodzi mi bynajmniej o "artist's edition" ale przygotowane ponownie, porządnie zeskanowane etc... Może byc nawet na żółtym papierze jak w oryginale. (Na Oczach kota żółty świetnie sprawdził)
Takie PRAWDZIWE deluxy to jest nadal pusta nisza, a biorąc pod uwagę za ile polacy potrafią kupowac komiksy na allegro, to nie mam watpliwosci, ze to by się sprzedało świetnie. Zwłaszcza jeśli poszlibyśmy właśnie w polskie klasyki, czyli materiał nieosiąglany za granicą.
Drogi potencjalny wydawco, obiecuję że będę kupował !!

 

anything