Autor Wątek: "UBIK" - nowy numer  (Przeczytany 19484 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mr.maras

"UBIK" - nowy numer
« dnia: Czerwiec 06, 2003, 12:45:24 pm »
Na rynku od 5 czerwca pojawiło się ponoć pismo "Ubik". Gdzie go szukać? Czy zna ktoś adres redakcji? Stronę www ? Na 44 wyspy jak na razie nie dotarło, a wydaje się że nakład nie będzie zbyt duży.
Spalić po przeczytaniu.

drmuto

  • Gość
"UBIK" - nowy numer
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2003, 07:50:59 pm »
wlasnie je znalazlem - przekonywujacy wstepniak, dobre opowiadanie zagraniczne, polskie troche slabsze, krytyka - no na to spuscmy zaslone milczenia
mail ubik-sf@pf.pl adres wydawcy Wydawnictwo GoTo sp 46 31-955 Kraków 30
Jesli ktos szuka czegos wiecej niz tylko cup lup trachh wielkie ekrany itd to bez wahania moze wydac troszke pieniedzy na zakup gazety
Zycze wydawcom powodzenia - choc obnizenie ceny o 1zl nie byloby glupim pomyslem, a szkoda by bylo by gazeta podzielila los Talizmanu

Offline mr.maras

Dzięki przeogromne...
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2003, 08:51:52 am »
Dzięki. Już zwątpiłem. Wymowna cisza w temacie prawie mnie przekonała, że "Ubik" ukazał się w nakładzie 5 egzemplarzy i został rozesłany wśród krewnych i znajomych królika.
Spalić po przeczytaniu.

Offline Abignale

"UBIK" - nowy numer
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2003, 09:11:40 pm »
Szczerze mówiąc w życiu nie słyszałam. A chętnie bym poświęciła czas czemuś, co nie jest cup lup trachh wielkie ekrany itd. Dobre rzeczy trzeba wspierać...
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

Offline MSJ

"UBIK" - nowy numer
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 26, 2003, 07:18:45 am »
a ja slyszalem a nawet widzialem to pisemko.

wygladem bardziej przypomina mi amatorskiego zina, robionego na kserokopiarce, przez garstke zapalencow.

przejrzalem je dosc dokladnie w empiku i moim zdaniem przynajmniej ten numer nie jest wart tych pieniedzy, ktore chce wydawca.

ale pozyjemy zobaczymy, moze sie to rozwinie jakos korzystnie
nd she said...
Flowers are red young man
Green leaves are green
There's no need to see flowers any other way
Than they way they always have been seen

Offline KeeperoftheSevenKeys

"UBIK" - nowy numer
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 07, 2003, 03:31:55 pm »
>a ja slyszalem a nawet widzialem to pisemko.

Taaaaaa - ja nawet je przeczytałem.

>wygladem bardziej przypomina mi amatorskiego zina, robionego na
>kserokopiarce, przez garstke zapalencow.

A ile kolega zinów przeczytał?
Rozumiem, że powinien być to magazyn kolorowy z zawartością pomiędzy Fantasy Click! a SF. UBIK taki nie jest...

>numer nie jest wart tych pieniedzy, ktore chce wydawca.

Strasznie dużo chce, nie? Biorąc pod uwagę, że dostajesz opowiadanie Pat
Cadigan, za które w NF musisz zapłacić więcej - ok. Tym niemniej - to jest
dwumiesięcznik:)

Pozdrawiam
KeeperoftheSevenKeys

Offline MSJ

"UBIK" - nowy numer
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 08, 2003, 06:45:41 am »
Cytat: "KeeperoftheSevenKeys"

A ile kolega zinów przeczytał?


troche przeczytalem. roznych. zarowno tych bardziej ambitnych i tych mniej... o muzyce, fantastyce, pilce noznej.

Cytat: "KeeperoftheSevenKeys"
Rozumiem, że powinien być to magazyn kolorowy z zawartością pomiędzy Fantasy Click! a SF. UBIK taki nie jest...


Przykro mi Fantasy Click! nigdy nie czytalem wiec nie wiem co to jest, nawet nie przegladalem. A SF czytam regularnie co miesiac, nie jest na najlepszym papierze, nie jest przesadnie kolorowy, ale jest o wiele bardziej profesjonalny i kosztuje tyle co UBIK.

Cytat: "KeeperoftheSevenKeys"
Strasznie dużo chce, nie? Biorąc pod uwagę, że dostajesz opowiadanie Pat
Cadigan, za które w NF musisz zapłacić więcej - ok. Tym niemniej - to jest
dwumiesięcznik:)


strasznie duzo nie chce, 6 czy 7 zlotych raz na miesiac (a w tym wypadku nawet na dwa miesiace) to niewielka kwota. ale tu chodzi o to co dostajesz za te 6 zlotych. Moim zdaniem jak na jakosc pisma, jego wyglad to za duzo. Poza tym to, ze jest tam Pat Cadigan jakos mnie nie przekonuje do zakupu pisma. Mam caly zbiorek jej opowiadan, ktory niedawno kupilem i tylko kilka opowiadan spodobalo mi sie, ale nie na tyle by wryc mi sie w pamiec. nie sa ani odkrywcze, ani wciagajace...

zawartosc merytoryczna jest najwazniejsza, ale wyglad pisma tez ma swoje znaczenie.
nd she said...
Flowers are red young man
Green leaves are green
There's no need to see flowers any other way
Than they way they always have been seen

Offline Tichy

"UBIK" - nowy numer
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 10, 2003, 08:53:54 pm »
Witajcie :D

Ja też kupiłem Ubika. I powiem Wam,  że mnie jego wygląd nie zraża, a wręcz przeciwnie. Pismo nie jest kolorowe ale nie zależy mi na tym. Za to jest na lepszym papierze i nie rozlatuje się po pierwszym przeczytaniu jak SF albo NF. Redaktorzy zrobili parę błędów ale myślę że to tylko tak na początku.
Mam zamiar kupić drugi numer i z ciekawością popatrzę co z tego "niemowlaka" się rozwinie

Offline Tichy

UBIK nr 2
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 13, 2003, 10:35:15 am »
Właśnie nabyłem drugi numer Ubika. Co sądzicie?

Offline mr.maras

hehe
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 13, 2003, 10:44:40 am »
Gratulujemy! :D
Spalić po przeczytaniu.

Offline MSJ

"UBIK" - nowy numer
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 13, 2003, 02:25:25 pm »
to chyba nie bylo trudne...sie wchodzi do sklepu i sie kupuje...przynajmniej w Ziemi Obiecanej to takie proste...
nd she said...
Flowers are red young man
Green leaves are green
There's no need to see flowers any other way
Than they way they always have been seen

Offline Zibi

hmm
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 13, 2003, 03:33:00 pm »
Gratulacje, jestes moim mistrzem :D A tak powaznie to nie czytalem :)

Offline Tichy

"UBIK" - nowy numer
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 13, 2003, 09:09:35 pm »
He he  :lol: Wyszedł mi skrót myślowy... chodzi oczywiście o to, co sądzicie na temat 2 numeru UBIKa? Jeśli kto czytał, naturalment
Mnie tam to pisemko przypadło  jakoś do gustu...

Offline andre

"UBIK" - nowy numer
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 14, 2004, 11:04:47 am »
Czytujecie to w miarę nowe czasopismo na rynku?Co sądzicie o nim?

Offline Shadowmage

"UBIK" - nowy numer
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 14, 2004, 04:22:32 pm »
Przeczytałem dwa umery, ale mnie nie zachwyciły. Całość sprawia wrażenie dosyć drętwej. Prezentuje podejscie jeszcze bardziej radyklane i "ambitne" niż NF kilka-kilkanascie numerów temu. Opowiadania zbyt poważne, albo po prostu zbyt trudne dla mnie. Publisyctyka trochę lepsza, ale tez nie trafia w moje gusta.
url=http://www.katedra.nast.pl]Katedra[/url] - Twoje źródło informacji o literaturze fantastycznej :)