trawa

Autor Wątek: Turniej Mordheim w Warszawie - Bazyliszek 2007  (Przeczytany 25138 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skavenblight

Turniej Mordheim w Warszawie - Bazyliszek 2007
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 08, 2007, 02:57:24 pm »
Filth_of_Fenris, uparcie mylisz temat Bazyliszka z oMTH ;)
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Motorek

Turniej Mordheim w Warszawie - Bazyliszek 2007
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 08, 2007, 03:31:05 pm »
Cytat: "Filth_of_Fenris"
No to już wiem co pijemy po oMTH  ;)  jesli tylko sie zjawisz  ;)
Spoko loko jeżeli termin dopisze to na bank wpadnę ;)
Cytat: "Skavenblight"
Filth_of_Fenris, uparcie mylisz temat Bazyliszka z oMTH Wink
Trochę spamu nie zaszkodzi;p Temat turnieju na Bazyliszku się rozrasta;p

Mroczny-Kadzik

  • Gość
Turniej Mordheim w Warszawie - Bazyliszek 2007
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 10, 2007, 06:56:45 pm »
Yo! w regulaminie wyraźnie stoi, iż: "[figurki] powinny być pomalowane"...więc jeśli użyję modeli z nałożonym wyłącznie podkładem to jakoś przeżyjecie?
w majlu mam podać DOKŁADNY skład bandy, czy tylko jej rodzaj?(wybaczcie pytanie alem turniejowy młokos i nie chcę niedomówień...w dodatku mam manię perfekcjonizmu i pewnie będę pragnął wprowadzać poprawki w nocy przed turniejem =) )
BTW: jaka jest punktacja za wygląd i malowanie?

Offline BuXi

Turniej Mordheim w Warszawie - Bazyliszek 2007
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 10, 2007, 08:05:45 pm »
Cytat: "Filth_of_Fenris"
No to już wiem co pijemy po oMTH  ;)  jesli tylko sie zjawisz  ;)


A nie znajdzie sie tam miejsce dla jeszcze jednego małego pijaka ?:>

Offline Filth_of_Fenris

Turniej Mordheim w Warszawie - Bazyliszek 2007
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 11, 2007, 09:55:57 am »
A czy masz skończone 18 lat BuXi?? ;>


Cytuj
Yo! w regulaminie wyraźnie stoi, iż: "[figurki] powinny być pomalowane"...więc jeśli użyję modeli z nałożonym wyłącznie podkładem to jakoś przeżyjecie?
w majlu mam podać DOKŁADNY skład bandy, czy tylko jej rodzaj?(wybaczcie pytanie alem turniejowy młokos i nie chcę niedomówień...w dodatku mam manię perfekcjonizmu i pewnie będę pragnął wprowadzać poprawki w nocy przed turniejem =) )
BTW: jaka jest punktacja za wygląd i malowanie?


Pomalowane znaczy nałożone przynajmniej 3 kolory. Podkład według mnie nie powinien sie liczyć jako kolor, ale to tylko moja opinia. Co do bandy to pewnie tylko rodzaj i rating, tak jak to zawsze bywa.
There's no God. There's only the Emperor."

Offline Skavenblight

Turniej Mordheim w Warszawie - Bazyliszek 2007
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 11, 2007, 10:36:01 am »
Cytat: "Mroczny-Kadzik"
Yo! w regulaminie wyraźnie stoi, iż: "[figurki] powinny być pomalowane"...więc jeśli użyję modeli z nałożonym wyłącznie podkładem to jakoś przeżyjecie?
w majlu mam podać DOKŁADNY skład bandy, czy tylko jej rodzaj?(wybaczcie pytanie alem turniejowy młokos i nie chcę niedomówień...w dodatku mam manię perfekcjonizmu i pewnie będę pragnął wprowadzać poprawki w nocy przed turniejem =) )
BTW: jaka jest punktacja za wygląd i malowanie?


1. Oczywiście zawsze na turniejach spory procent ludzi przywozi figurki niepomalowane, a bez nich frekwencja nie byłaby wystarczająca [poza tym kolegów na turniej byśmy mieli nie dopuszczać?]. Jest to jakiś tam ból ;) Dlatego wraz z Bolsem stwierdziliśmy, że wprowadzimy punktację za malowanie. Oceny robić nie będziemy, słynny kasus niebieskiego trolla nie pozwala nam na to ;) Natomiast będzie:
1 pkt. za konwersje
1 pkt. za malowanie
0 pkt. za brak któregoś z powyższych.

2. Musisz nam podać RATING. Czyli nie rozpiskę, no ale przynajmniej liczbę modeli w bandzie musisz w tym celu znać ;)

A NA PIWO PO OMTH PROSZĘ SIĘ UMAWIAĆ NIE TUTAJ :x
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Filth_of_Fenris

Turniej Mordheim w Warszawie - Bazyliszek 2007
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 11, 2007, 10:46:06 am »
Ale my sie nie umawiamy...
There's no God. There's only the Emperor."

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Turniej Mordheim w Warszawie - Bazyliszek 2007
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 11, 2007, 12:03:49 pm »
Cytat: "Filth_of_Fenris"
Ale my sie nie umawiamy...


Tylko głośno myślimy :p

Offline Skavenblight

Turniej Mordheim w Warszawie - Bazyliszek 2007
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 12, 2007, 11:46:26 pm »
Dodałam scenariusze, wszystko jest w pierwszym poście pod linkiem.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Kapitan_Hak

Turniej Mordheim w Warszawie - Bazyliszek 2007
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 14, 2007, 07:25:22 am »
Czekamy na ewentualne komentarze, pytania, postulaty...

Można już przysyłać zgłoszenia.

Offline mecenasik

Turniej Mordheim w Warszawie - Bazyliszek 2007
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 14, 2007, 07:48:43 am »
to ja delikatnie skomentuje..rany jakie wykrecone :) a co sie stalo z klasyka z podrecznika :) ...a tak serio bardzo ciekawe..trzeba przetestowac..i znow stawia sie na mobilnosc wiec krasie maja w plecy :(

btw..czy te "random hapenings" musza byc testowane co ture..wiem ze to malo prawdopodobne ale kilkanascie nurglingow, upadlych siostr czy lowcow czarownic na stole czy inne radosne "rzeczy" moga bolec i uniemozliwic realizacje celow scenariusza. moze wystarczyloby raz na gre? :) albo co tura obu graczy a nie kazdego? - juz raz zdarzylo mi sie "1" na k6 obu graczy co ture przez 4 tury :) bolalo :)

Offline Kapitan_Hak

Turniej Mordheim w Warszawie - Bazyliszek 2007
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 14, 2007, 09:58:29 am »
Cytuj
a co sie stalo z klasyka z podrecznika Smile


Klasykę z podręcznika ostatni raz widziałem na WM 2006, ale chyba wszystkim się już przejadła, stąd te "wykręcenia" ;). Mimo wszystko z "klasyki" czerpiemy pełnymi garściami - zauważ, że nasze scenariusze to w dużej mierze wariacje na temat np. "wyrdstone hunt", "occupy" itp.

Cytuj
i znow stawia sie na mobilnosc wiec krasie maja w plecy


Mecenasiku, wbrew pozorom trudno jest zaprojektować scenariusz, w którym mobilność nie miała by zbyt dużego znaczenia. Może scenariusze typu obrońca-atakujący sprawdziłyby się jako tako, ale w warunkach turniejowych wolimy uniknąć nierówności wynikających z różnej pozycji graczy w scenariuszu.

O krasie bym się nie martwił. Co prawda są powolne (ale jakie mają być :)?), natomiast jest to jedna z dość nielicznych ich słabych stron; generalnie są mocną bandą i zalet mają multum - jest to pewne wyzwanie dla dowódcy, by nadrobić dzięki nim powolność. Widywałem krasnoludy wygrywające turnieje, zazwyczaj zajmują całkiem wysokie miejsca (na WM2006 też, o ile pamiętam, całkiem wysoko byłeś, mimo że scenariusze były bardziej szybkościowe niż tutaj).

Cytuj
btw..czy te "random hapenings" musza byc testowane co ture.


Raczej tak, w końcu to Czas Apokalipsy :P. Na pocieszenie dodam, że rozważaliśmy jeszcze większą szansę niż "1" na k6 ;). Wiem, że zdarzają się anomalie, ale statystycznie rzecz biorąc, jedynka nie powinna wypadać zbyt często. Zauważ też, że naprawdę złe rzeczy w stylu meteoryty, to dosłownie jeden rzut na k66. Z kolei całkiem duża szansa jest na jakieś pozytywne efekty w stylu źródełko, czy podziemny tunel.

Offline mecenasik

Turniej Mordheim w Warszawie - Bazyliszek 2007
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 14, 2007, 10:23:45 am »
alez ja nie narzekam..tak tylko przy okazji podnosze temat jedynego mankamentu (no moze jeszcze liczebnosc) mojej bandy :)

scenariusze mi sie bardzo podobaja i wkrotce przystapie do ich testowania i co za tym idzie szukania sposobu na usuniecie mankamentow bandy :)

a co do apokalipsy to z racji rownych szans na plusy i minusy wszystko gra. tylko czasem jest tak ze wiecej czasu spedza sie na dziaalaniach "scenariuszowo wywolywanych" niz na samym graniu - choc Mordka ma ta zalete ze tu scenariusz cos znaczy i jest esencja gry wiec jestem w stu procentach za takimi wykretami :) w ostatecznosci zapomniec zawsze mozna o tym rzucie...co nie ukrywam, i zawsze w pelni nieswiadomie, przydarza mi sie nagminie - vide kilka imprez batlowych na Narbutta :)

btw: a gdzie bedzie Bazyl w tym roku? mam nadzieje ze w okolicach jakis linii komunikacyjnych bo moj piekny zolty samochodzik jest RIP po tym jak go jedna pani nie zauwazyla na drodze krajowej :( - tego pytania nie ma ba juz znalazlem odpowiedz :)

Offline Kapitan_Hak

Turniej Mordheim w Warszawie - Bazyliszek 2007
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 14, 2007, 11:33:27 am »
Tegoroczny Bazyl odbędzie się na Ursynowie w LXIII LO im. Lajosa Kossutha. Na miejsce konwentu można dojechać: metrem - stacja Imielin, autobusami - 136, 179, 185, 165, 503, 504, 505 (info z oficjalnego obwieszczenia Bazyla). Tu jest mapka.

Cieszę się, że scenariusze przypadły Ci do gustu :); a propos testowania, taka moja offtopicowa sugestia... może jakieś mobilne najemne ostrza pomogą? Ogr byłby świetny (M6), choć dość drogi. Strażnik Dróg z kolei idealnie współgrałby z Twoimi krasnoludzkimi strzelcami, niemało podnosząc siłę rażenia, a przy tym będąc postacią prawie 3x szybszą od krasnoludów :) (jedyny mankament, że do budynków nie może wjeżdżać na koniu). Halfling Złodziej z infiltracją to też niegłupi pomysł (a przy tym klimatyczny - rodem z "Hobbita").

Co do zapominania o specjalnych zasadach, chyba każdemu się to zdarza, tym bardziej w bitewnym ferworze turniejowym i w przy dużym stężeniu specjalnych zasad. Ale nawet i o podstawowych zasadach zdarza się zapomnieć... Ja na ten przykład zawsze zapominam o testach "all alone" ;).

Mroczny-Kadzik

  • Gość
Turniej Mordheim w Warszawie - Bazyliszek 2007
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 14, 2007, 12:12:01 pm »
ze Snajkiem chyba nigdy nie testowaliśmy all alone:D

a scenariusze diablo intrygujące...zwłaszcza bazyliszek i czas zmian...