trawa

Autor Wątek: Turniej Mordheim w Warszawie - Bazyliszek 2007  (Przeczytany 25619 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skavenblight

Turniej Mordheim w Warszawie - Bazyliszek 2007
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 14, 2007, 01:00:02 pm »
Cytat: "mecenasik"
to ja delikatnie skomentuje..rany jakie wykrecone :) a co sie stalo z klasyka z podrecznika :)

Jest na miejscu - wyrdstone hunt, chance encounter, hidden treasure, occupy i na koniec wariacja na temat polowania na potwory :)
Wszystko jest faktycznie wykręcone, ale na bazie klasyki :)

Cytat: "mecenasik"
i znow stawia sie na mobilnosc wiec krasie maja w plecy :(

Ciężko niestety jest zrobić dobrze krasiom ;) w sensie żeby nie były pokrzywdzone. Random happenings mogą tutaj pomóc :badgrin:

Cytat: "mecenasik"
btw..czy te "random hapenings" musza byc testowane co ture..wiem ze to malo prawdopodobne ale kilkanascie nurglingow, upadlych siostr czy lowcow czarownic na stole czy inne radosne "rzeczy" moga bolec i uniemozliwic realizacje celow scenariusza. moze wystarczyloby raz na gre? :) albo co tura obu graczy a nie kazdego? - juz raz zdarzylo mi sie "1" na k6 obu graczy co ture przez 4 tury :) bolalo :)

Łowca czarownic wypada tylko na 25, podobnie jak deszcze meteorytów na 33, trzęsienie ziemi na 44, a nurglingi [one mają T2 i pojawiają się tylko od 1 do 3, przecież to tylko kwestia komfortu, żeby nie wdepnąć w kupę! ;)]. Poza tym równie dużo jest złych efektów jak i takich co to albo są obojętne, albo nawet pomagają, jak magia czy uzdrawianie. Gdybyż tak mieć Pestilence na Karnawale i dostać +2 do rzutu... ach :D

Bez paniki - przecież Twoje krasie mają T4 i wysoki Ld, więc powinny naprawdę wytrzymać, i meteoryty, i kuszące niewolnice, i potwornego Zgnilca... :)

O all alone zapomina się, owszem :oops:
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline mecenasik

Turniej Mordheim w Warszawie - Bazyliszek 2007
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 14, 2007, 01:46:19 pm »
hmm..potestujemy i sie dostosujemy..nie ma co
trzeba stwierdzic ze kawal dobrej roboty wykonaliscie. zapowiada sie arcyciekawie wiec na bank bede - bo nie ma takiego cuda ktore by mi to uniemozliwilo.
zgloszenie bedzie oficjalnie wyslane jak juz sie z ratingiem uporam :) ale juz sie zglaszam

Offline Azaghal

Turniej Mordheim w Warszawie - Bazyliszek 2007
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 14, 2007, 04:18:52 pm »
Cytat: "BOLS"
Halfling Złodziej z infiltracją to też niegłupi pomysł (a przy tym klimatyczny - rodem z "Hobbita").


Wystawiałem gow moich krasiach na polconie. Nie powiem kilka razy był przydatny ale równie często zdarzało się, że spadał z piętra :roll:
ife without faith is like a gun with no ammo.

Offline Skavenblight

Turniej Mordheim w Warszawie - Bazyliszek 2007
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 14, 2007, 08:12:49 pm »
Cytat: "Azaghal"
Cytat: "BOLS"
Halfling Złodziej z infiltracją to też niegłupi pomysł (a przy tym klimatyczny - rodem z "Hobbita").


Wystawiałem gow moich krasiach na polconie. Nie powiem kilka razy był przydatny ale równie często zdarzało się, że spadał z piętra :roll:

Ja takiego kiedyś zrzygnęłam plague bearerem z jakiegoś słupka i zszedł :lol:

Ale mi narobił kiedyś ostro na głowę, bo rzucał nożami w brutala z T4, nóż S2 i mi go przewrócił :shock:

Mmm, panowie, teraz wyjeżdżamy z Tomkiem na 2 tygodnie [to będzie nasz stały numer: opublikować scenariusze i uciec ;)], więc proszę o wyrozumiałość w odpowiadaniu na pytania i zgłoszenia turniejowe.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline G O N Z O

Turniej Mordheim w Warszawie - Bazyliszek 2007
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 16, 2007, 10:33:01 am »
Niestety, mnie nie będzie :(

Tydzień po Bazyliszku mam służbowy wyjazd i automatycznie weekend bazyliszkowy staje się zajęty na przygotowania. Nie jestem w stanie zmienić terminu :(

Mam nadzieję, że będziecie się dobrze bawić, poleje się sporo krwi a puchar trafi we właściwe ręce  8)
pies Ci morde lizał...

MORDHEIM PL -> http://paradoks.net.pl/read/1698

Offline Dwalthrim

Turniej Mordheim w Warszawie - Bazyliszek 2007
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 26, 2007, 10:37:11 am »
Mnie też niestety nie będzie  :cry: W bazyliskzowy weekend mam drugi zjazd. Coś mam pecha do tych naszych klubowych turniejów...  :roll:
No ale co sie odwlecze to nie uciecze - do trzech razy sztuka ;)
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


Offline snajk

Turniej Mordheim w Warszawie - Bazyliszek 2007
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 27, 2007, 06:39:57 pm »
- Czy niewolnica w pierwszym scenariuszu próbuje uwodzić co turę (gdy się jej nie uda za pierwszym razem) czy tylko wtedy jak podnosimy kamyk?

- Za zabicie niewolnicy nie ma punktów doświadczenia?

- Czy jeśli do kamienia podejdę w dwóch lub więcej wojowników i podnoszący kamień zostanie uwiedziony to niewolnica ucieka czy rozpoczyna się walka między tymi którzy nie zostali uwiedzeni ("Dziewczyna uwodzi
wojownika posiadającego Wyrdston." a tylko jeden może nieść wyrdston)...

- Gdy strzelam do przeciwnika który jest w walce wręcz z niewolnicą to gdy trafię to kto dostaję (czy szansa 50/50 i rzut kostką)...

Pozdrawiam...

Offline Skavenblight

Turniej Mordheim w Warszawie - Bazyliszek 2007
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 27, 2007, 06:59:37 pm »
Cytat: "snajk"
- Czy niewolnica w pierwszym scenariuszu próbuje uwodzić co turę (gdy się jej nie uda za pierwszym razem) czy tylko wtedy jak podnosimy kamyk?

Tylko w turze podnoszenia kamyka.

Cytat: "snajk"
- Za zabicie niewolnicy nie ma punktów doświadczenia?

Jest za nia normalny punkt doswiadczenia.

Cytat: "snajk"
- Czy jeśli do kamienia podejdę w dwóch lub więcej wojowników i podnoszący kamień zostanie uwiedziony to niewolnica ucieka czy rozpoczyna się walka między tymi którzy nie zostali uwiedzeni ("Dziewczyna uwodzi
wojownika posiadającego Wyrdston." a tylko jeden może nieść wyrdston)...

Panna uwodzi tylko jednego wojownika - tego, ktory bierze Wyrdston. Tak samo z walka - nie walczy z obstawa tego pana, a obstawa w turze podnoszenia kamyka nie moze atakowac jej [dopiero w nastepnej]. Po uwiedzeniu ucieka z Wyrdstonem [dokladny opis po naszym powrocie, bedzie mala poprawka].

Cytat: "snajk"

- Gdy strzelam do przeciwnika który jest w walce wręcz z niewolnicą to gdy trafię to kto dostaję (czy szansa 50/50 i rzut kostką)...

Decydujemy losowo.

Wracamy z Tomkiem w sobote w nocy, wiec w niedziele beda zgloszenia, ktore nadeslano do tej pory [nie jest zle!] i inne uscislenia lub faq'i. Sorry za brak ogonkow, piszemy z palmtopa :)
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Mroczny-Kadzik

  • Gość
Turniej Mordheim w Warszawie - Bazyliszek 2007
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 27, 2007, 07:14:19 pm »
haha! wisisz mi piwo snajk!:D mówiłem że jak go ogłuszy to ucieka nie dobijając:P

Offline snajk

Turniej Mordheim w Warszawie - Bazyliszek 2007
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 27, 2007, 08:42:46 pm »
Cytat: "Mroczny-Kadzik"
haha! wisisz mi piwo snajk!:D mówiłem że jak go ogłuszy to ucieka nie dobijając:P


Wiem wiem... ale nie rób offtopa...

Offline Skavenblight

Turniej Mordheim w Warszawie - Bazyliszek 2007
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 30, 2007, 09:35:08 am »
Dziś zamieścimy poprawki w scenariuszach i regulaminie, jeśli Bols nie będzie miał czasu wrzucić ich w PDF, to zrobię erratę i zamieszczę na forum.

Lista dotychczasowych zgłoszeń w pierwszym poście.

Najbardziej inwazyjna poprawka w samym regulaminie [która Wam się rzuci pewnie w oczy przy liście zgłoszeń] to dopuszczenie band nieoficjalnych z tłumaczenia Michała Talarka oprócz Amazonek i chyba Banitów.
Warunki są dwa:
- banda musi być w całości pomalowana i gotowa do gry
- banda musi być BANDĄ, a nie oddziałem wyjętym z armii na łapu-capu [leniwym battlowcom mówimy NIE ;) ], słowem musi wyglądać na bandę do Mordheim.

Poprawkami zajmę się za chwilę, jak ogarnę wszystkie fora po powrocie ;)
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Skavenblight

Turniej Mordheim w Warszawie - Bazyliszek 2007
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 30, 2007, 11:03:01 pm »
Poprawiony regulamin + scenariusze już wiszą pod linkiem w pierwszym poście :)

Dodałam swoje zgłoszenie - jako rezerwy [Bols napisze mi, czym by ewentualnie grał i dodam też jego, mam nadzieję, że Krzychu też się pojawi na turnieju]. Mam nadzieję, że przynajmniej jeden sędzia będzie niegrający, żeby nie było chaosu jak na Polconie.
Pestilensi nadciągają :badgrin:
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Kapitan_Hak

Turniej Mordheim w Warszawie - Bazyliszek 2007
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 01, 2007, 08:04:04 am »
Jeżeli macie jakieś komentarze lub pytania, walcie śmiało - jeżeli będzie trzeba, dodamy ewentualnie jakieś nowe aktualizacje (drobiazgi raczej), postaramy się jednak, by na tydzień przed Bazylem ostateczna wersja wisiała w necie. Choć kto wie, może ta obecna nie będzie już wymagać dalszych zmian.

Tak czy inaczej, wstrzymajcie się jeszcze chwilę z drukowaniem Regulaminów; zapraszamy za to do przysyłania zgłoszeń :).

Offline Kapitan_Hak

Turniej Mordheim w Warszawie - Bazyliszek 2007
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 04, 2007, 07:40:36 pm »
Tegoroczny Bazyliszek odbędzie się w Gimnazjum nr 2 przy ul. Narbutta 65/71:



Godziny rozpoczęcia Turnieju jeszcze podamy, ale prawdopodobnie będzie to ok. godz. 10:00.

Offline Skavenblight

Turniej Mordheim w Warszawie - Bazyliszek 2007
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 04, 2007, 09:46:31 pm »
Wysyłajcie zgłoszenia i ratingi, bardzo proszę o uporanie się z tym do czwartku za tydzień.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.