trawa

Autor Wątek: Czasopisma mangowe - dawniej i dziś  (Przeczytany 20136 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Syber

Dawne czasopisma mangowe
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 02, 2007, 09:19:52 pm »
Z tego co wiem to pierwsze rubryki poswiecone mange i anime byly z SECRET SERVICE a nastepne czasopismo Animegaido - < mam ja wszystkie chodz bylo ich niewiele>
Trzeba mieć do siebie jakiś dystans...

Offline Hamtaro666

Dawne czasopisma mangowe
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 02, 2007, 09:45:37 pm »
O animegaido proponuję się nie wypowiadać, gdyż wydawała je złodziejska firma Planet Manga, która wsławiła się w wyłudzaniu forsy od naiwnych fanów, którzy za spore ówczas pieniądze pozamawiali kasety VHS z anime, a następnie po zapłaceniu przedpłaty ani owych kaset ani forsy już nie ujrzeli na oczy. Honor - pojęcie dla kodeksu Bushido podstawowe mieli w najgłębszym "poważaniu". Niechbym jednego z nich spotkał na ulicy - nawet testy DNA by nie pomogły :evil:

Offline Syber

Dawne czasopisma mangowe
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 02, 2007, 09:56:27 pm »
Nie jestem od rozliczania ludzi ><" tylko mowie jak bylo...
Trzeba mieć do siebie jakiś dystans...

Offline Hamtaro666

Dawne czasopisma mangowe
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 02, 2007, 10:04:07 pm »
Cytat: "Syber"
Nie jestem od rozliczania ludzi ><" tylko mowie jak bylo...


Jakich ludzi - to banda padalców :evil:

Offline Syber

Dawne czasopisma mangowe
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 02, 2007, 10:08:58 pm »
Tak wiem masz do tego prawo... chodz mi to tam nie robi bo i tak najwazniejsza w tym wszystkim byla Manga i Anime a teraz jak sie sam nie zakrecisz to nie masz nic...
Trzeba mieć do siebie jakiś dystans...

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Dawne czasopisma mangowe
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 03, 2007, 05:58:14 am »
Cytat: "Syber"
Tak wiem masz do tego prawo... chodz mi to tam nie robi bo i tak najwazniejsza w tym wszystkim byla Manga i Anime a teraz jak sie sam nie zakrecisz to nie masz nic...


hm, tylko jeśli najważniejsza była mia, to czemu wyłudzali forsę? dobrze, zę padli zanim cos zamówiłam, bo bym pewnie po takim incydencie, o którym mówił Hamtaro nigdy po m/a nie sięgnęła ><
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Shirosama

Dawne czasopisma mangowe
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 03, 2007, 08:01:50 am »
Hamtaro666 co za głupoty mówisz, jaka złodziejska firma. Przecież tak długo sprzedawała kasety więc to nie mogło być tak jak mówisz.
A poza tym w Kawaii nie było o tym ani słowa a tak by na pewno napisali.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Dawne czasopisma mangowe
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 03, 2007, 08:18:17 am »
Anfan, a jak Hamtaro udowodni Ci, że było tak jak napisał to co, będziesz odszczekiwał te "głupoty"? Zastanów się przed napisaniem kolejnego postu w takim tonie.

Offline Shirosama

Dawne czasopisma mangowe
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 03, 2007, 08:27:06 am »
Wilczku przestań tak do mnie mówić. Że kiedyś coś tam takiego było to za mało. Przecież większość ludzi nie oszukali.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Dawne czasopisma mangowe
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 03, 2007, 08:52:22 am »
Chodzi o ton. Zaczynanie polemiki, zanim wysłucha się argumentów, od "głupoty mówisz" nie jest najlepszym rozwiązaniem :)

Offline Shirosama

Dawne czasopisma mangowe
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 03, 2007, 08:58:26 am »
Jak dla mnie to nie było żadne złe słowo, lecz to było tak zaskakujące co napisał że dlatego tak odpowiedziałem.

Offline Nakago

Dawne czasopisma mangowe
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 03, 2007, 11:11:32 am »
Cytat: "anfan"
Hamtaro666 co za głupoty mówisz, jaka złodziejska firma.

Normalnie. Nie okradli wszystkich swoich klientów, ale części towarów nie wysłali, mimo że wcześniej dostali pieniądze.

Cytat: "anfan"
Przecież tak długo sprzedawała kasety więc to nie mogło być tak jak mówisz.

:lol: Masz trzy latka, trzy i pół?... :lol:

Cytat: "anfan"
A poza tym w Kawaii nie było o tym ani słowa a tak by na pewno napisali.

Mieli się narażać na zarzut, że głupoty piszą? Albo że celowo konkurencję oczerniają? A może sami robili interesy z Planet Manga i nie chcieli im bruździć?... :roll:


Anfan, najpierw się dziwisz, że w anime tak często uzywane jest, obraźliwe, Twoim zdaniem, słowo 'baka', a potem komuś zarzucasz głupotę. Chcesz koniecznie obrazić Hamtaro, czy co?...
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Shirosama

Dawne czasopisma mangowe
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 03, 2007, 11:30:38 am »
Nie miałem złych zamiarów, ale stwierdzam że jeśli jest to prawda to jest to dziwne.

Offline Hamtaro666

Dawne czasopisma mangowe
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 03, 2007, 05:20:02 pm »
Cytat: "anfan"
Hamtaro666 co za głupoty mówisz, jaka złodziejska firma. Przecież tak długo sprzedawała kasety więc to nie mogło być tak jak mówisz.
A poza tym w Kawaii nie było o tym ani słowa a tak by na pewno napisali.


Chłopie - mam Ci pokazać kwita z przelewem, którego do dziś trzymam na pamiątkę?
Wykonałem około 20 telefonów do nich w tej sprawie - przez pierwszych 10 zarzekali się, że niedługo wyślą - kolejne 10 dotyczyło tego, że nie dadzą rady wysłać, ale zwrócą pieniądze - jeśli nie są złodziejami i wysłali to chętnie zobaczę kwita ich przelewu, bo złamanego grosza nie dostałem. Potem olałem sprawę, bo zatrybiłem, że mnie w h..a robią i więcej bym wydał na telefony niż na kasety - przypominam, że to były czasy "wielkiej biedy" przynajmniej dla mnie i poszło mi na te kasety pół żebraczej wypłaty

Zresztą nie oni pierwsi i nie ostatni - było też takie pismo rpg-owe "Talizman", którego prenumeratę wykupiłem w momencie gdy je przestali wydawać (też do dziś mam kwita) oraz pismo o fantasy "Złoty Smok" - tu przynajmniej nie wtopiłem, ale wielu innych tak i to nie tylko prenumeratorów, ale także autorów, którym nie wypłacili kasy za ich teksty

Offline Shalaya

Dawne czasopisma mangowe
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 03, 2007, 06:53:27 pm »
Cytat: "anfan"
Absolutne zero w porównaniu z poprzednim Kawaii, które szczerze mówiąc też nie było zbyt dobre.

Ale zdecydowanie lepsze od tego "nowego" oblicza. Krótko mówiąc zawalili na całej linii.


 

anything