Autor Wątek: Jan Zamoyski  (Przeczytany 13636 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline OT

Jan Zamoyski
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 30, 2007, 11:13:43 am »
Cytuj
Kolega raczy mylić pojęcia. Dowodzi ten kto wydaje rozkazy a nie ten kto je wykonuje.


Nie. Dowódca to ten, który rozkazuje i wykonuje plan - czasami ułożony przez kogo innego (jak pod Byczyną).

Cytuj
Jeśli zaś prawdą jest to co napisał Podhorodecki to świadczy o dużej wiedzy wojskowej hetmana wielkiego.


W teorii, a jak to się ma do praktyki?
img]http://images27.fotosik.pl/27/0e350e50e340cbb1.gif[/img]

Offline Elm

Jan Zamoyski
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 01, 2007, 09:58:33 pm »
Cytat: "OT"
Cytuj
Kolega raczy mylić pojęcia. Dowodzi ten kto wydaje rozkazy a nie ten kto je wykonuje.


Nie. Dowódca to ten, który rozkazuje i wykonuje plan - czasami ułożony przez kogo innego (jak pod Byczyną).

Cytuj
Jeśli zaś prawdą jest to co napisał Podhorodecki to świadczy o dużej wiedzy wojskowej hetmana wielkiego.


W teorii, a jak to się ma do praktyki?


Sprawa pierwsza - proszę o dowody. W biografii Żółkiewskiego pióra Podhorodeckiego stoi jak byk ,że to Zamoyski przygotował i przeprowadził plan bitwy. Żółkiewski niczego nie planował.

Sprawa druga - gdyby kolega znał historię wojskowosci i plan bitwy pod Byczyna to by kolega nie pisał takich rzeczy. Wiedza teoretyczna Zamoyskiego była wielokrotnie podkreślana przez historyków. Zaś o praktyce mówi statystyka -Zamoyski nie przegrał żadnej bitwy.
szystko co prawdziwe i realne,
jest tak naprawdę dziwne

lord Byron

Offline OT

Jan Zamoyski
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 06, 2007, 08:49:01 am »
Cytuj
Sprawa pierwsza - proszę o dowody. W biografii Żółkiewskiego pióra Podhorodeckiego stoi jak byk ,że to Zamoyski przygotował i przeprowadził plan bitwy. Żółkiewski niczego nie planował.


To chyba u Grzybowskiego wyczytałem, ale dość dawno temu to było.

Cytuj
Sprawa druga - gdyby kolega znał historię wojskowosci i plan bitwy pod Byczyna to by kolega nie pisał takich rzeczy. Wiedza teoretyczna Zamoyskiego była wielokrotnie podkreślana przez historyków. Zaś o praktyce mówi statystyka -Zamoyski nie przegrał żadnej bitwy.


I mam znowu tłumaczyć, że to Ty nie masz racji?
img]http://images27.fotosik.pl/27/0e350e50e340cbb1.gif[/img]

Offline Elm

Jan Zamoyski
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 06, 2007, 10:34:48 am »
Ja tylko pytam gdzie masz argumenty. Przynajmniej podaj tytuł pozyji i stronę w książce Grzybowskiego to możemy o czymś rozmawiać. W innym wypadku dyskusja nie ma sensu. Ja osobiście nie znam żadnej pozycji negującej talent militarny Zamoyskiego. Jakiś miał bo inaczej nigdy samodzielnie by nie dowodził.
A jesli nie jest argumentem statystyka bitew - to co może być argumentem - Twoje widzimisie?
szystko co prawdziwe i realne,
jest tak naprawdę dziwne

lord Byron