trawa

Autor Wątek: Za sprawą Anime.  (Przeczytany 21896 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murmandamus

Za sprawą Anime.
« dnia: Wrzesień 12, 2007, 09:13:18 pm »
Ze zwykłęgo człowieczka stałem się fanem anime. Z grubsza 35 tytułów już obejrzałem. W międzyczasie trochę zainteresowałem się historią Japonii feudalnej. Kultem katany miecza i bushido. Ot a teraz doszło do tego że na obiad potrafię wcinac sam ryż. I to pałeczkami. Ktoś ma tak jeszcze?
img]http://img352.imageshack.us/img352/5348/cold2nb4.th.png[/img]

Offline Nakago

Za sprawą Anime.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 12, 2007, 09:19:59 pm »
Aż tak źle ze mną nie jest ;-). A może właśnie jest gorzej?... Za sprawą mangi i anime zaczęłam się udzielać w necie (po kolei: grupa dyskusyjna, listy mailingowe, fora), po raz pierwszy napisałam coś do jakiejś gazety, założyłam z koleżanką fanzin (długo nie przetrwał, ale był ;-)) i otworzyłam działalność gospodarczą. Również za sprawą m/a wyjeżdżam do Japonii i potrafię jakoś znaleźć na to pieniądze, choć, tak poza tym, tonę w długach :-p. Dzisiaj znalazłam w kieszeni kurtki program kina z czasu ostatniego pobytu w Tokio i stwierdziłam, że dawno nie byłam w Japonii i czas by się tam znowu wybrać :-p. Szajba, naprawdę.
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Konował

Za sprawą Anime.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 12, 2007, 09:54:58 pm »
anime oglądam od dawna, mangę okazyjnie czytam jeżeli zaciekawi mnie anime :)
Kulturą i historią Japonii się nie interesuję, bardziej ciekawią mnie dawne wydarzenie europejskie. Ryż lubię ale w pojedynku z ziemniakami przegrywa :P Za sprawą anime oglądam dużo, dużo dużo mniej filmów z żywymi :) Jest to strata którą bez większych problemów przeboleję. ^^


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Za sprawą Anime.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 12, 2007, 10:10:48 pm »
Ja kojarzyłem kiedyś anime wyłącznie z pokemonami. Moje pierwsze tytuły, to oczywiście Yatta-Man, Tsubasa i te klimaty, ale nie podchodziłem wtedy jeszcze do tego jak do anime. Zaraził mnie oczywiście Dread aplikując mi NGE i do dzisiaj jestem fanatykiem Rei. Kto nie chce zostać fanem anime, niech nigdy nie ogląda NGE.

Co mi dało anime? Przede wszystkim mnóstwo mądrych sentencji w rodzaju: "Siłą człowieka jest jego technika", "Ignorancja może być źródłem szczęścia", czy "Nie ufaj małym dziewczynkom". No i zacząłem żreć zupki chińskie.

Zainteresowałem się też językiem japońskim. Ten język to w ogóle cudo. Ich gramatyka to normalnie majstersztyk, dziesięć razy bardziej elegancka od niemieckiej. Można ją wręcz opisać wzorami matematycznymi.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Pawłow

Za sprawą Anime.
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 12, 2007, 10:41:30 pm »
Cytuj
e zwykłęgo człowieczka stałem się fanem anime. Z grubsza 35 tytułów już obejrzałem. W międzyczasie trochę zainteresowałem się historią Japonii feudalnej. Kultem katany miecza i bushido. Ot a teraz doszło do tego że na obiad potrafię wcinac sam ryż. I to pałeczkami. Ktoś ma tak jeszcze?


Też tak miałem, wyrosłem z tego na szczęście. Czasem sobie jakieś anime zarzucę ale coraz rzadziej.
shit happens

Offline Hamtaro666

Za sprawą Anime.
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 13, 2007, 04:47:40 am »
Ja uszyłem sporego rozmiaru flagę Japoni, co na pierwszy rzut oka nie wydaje się byc niczym skomplikowanym, ale wtajemniczeni wiedzą, że to czerwone kółko nie leży idalnie po środku tylko jest przesuniete o 1% długości w kierunku drzewca - poza tym są dokładnie określone parametry flagi takie jak stosunek długości do szerokości oraz średnicy kółka do tego wszytskiego. Sporo się przy tym namordowałem, by zachowac te wszystkie detale - na fladze miała być znakami kanji umieszczona nazwa naszego fanclubu mangi w celu zabierania jej na konwenty i wieszania w widocznym miejscu, ale z pewnych względów do tego nie doszło. Chciałem tez porobić naszywki w podobnym wzorze, ale zainteresowanie było niemal zerowe i w ogóle kompletny brak entuzjazmu.

Oczywiście jedzenie pałeczkami opanowałem do tego stopnia, iż udało mi się wygrac kilka "fast foodów" na różnych konwentach i to ze sporą przewagą. Niedawno na allegro kupiłem zestaw 74 japońskich kart telefonicznych - choroba postępuje - o dalszym przebiegu będę na bieżąco informował.

Aha - a w mailu mam nazwę indeksu Tokijskiej Giełdy Papierów Wartościowych;)

Offline steelie

Za sprawą Anime.
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 13, 2007, 03:51:28 pm »
Pod wpływem anime ściągnąłem sobie ze dwa j-rockowe albumy. I to by było na tyle.
Ryż nad ziemniaki przedkładam od zawsze.

Offline Nakago

Za sprawą Anime.
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 13, 2007, 09:07:00 pm »
Tak się już zdążyłam przyzwyczaić, że zapomniałam, iż to również jest wina mangi i anime. Dzięki m/a zaczęłam rozmawiać z ludźmi - nadal jestem introwertyczką, ale miewam dość częste napady ekstrawertyzmu wręcz nie do wytrzymania dla otoczenia ;-). W czasach przed zainteresowaniem się anime, a potem mangą, kiedy zagadywał do mnie ktoś nieznajomy, to starałam się zniknąć, gdzie pieprz rośnie - teraz dochodzi do tego, że sama ludzi zaczepiam :-p. Klub m/a i wyjazdy (najczęściej samotne) na konwenty znakomicie mnie tego nauczyły...
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Za sprawą Anime.
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 13, 2007, 09:38:45 pm »
pałeczkami lepiej się przewraca parówki podpiekane na patelni.

za sprawą anime poznałam Knurka.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline @

Za sprawą Anime.
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 13, 2007, 09:52:16 pm »
za sprawą anime poznałem wiele ciekawych ludzi

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Za sprawą Anime.
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 13, 2007, 10:54:19 pm »
Wyrzuciłem już trochę spamu kilku osób, jeśli będę musiał wyrzucić jeszcze jakieś posty tych osób to dołożę ostrzeżenie.

Offline Shirosama

Za sprawą Anime.
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 23, 2007, 07:52:07 pm »
Za sprawą anime zacząłem rejestrować się i pisać na forach internetowych.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Za sprawą Anime.
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 23, 2007, 07:59:32 pm »
Cytat: "anfan"
Za sprawą anime zacząłem rejestrować się i pisać na forach internetowych.


O, ja też. I to chyba jedyna rzecz jaką zacząłem robić za sprawą anime. Reszta to konsekwencje pierwszej, ale wypada nadmienić, że poznałem sporo bardzo fajnych osób :)

Offline Arianna

Za sprawą Anime.
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 24, 2007, 06:21:06 pm »
Cytuj
Za sprawą anime zacząłem rejestrować się i pisać na forach internetowych.


Same here ^^'

+ zaczęłam się generalnie bardziej udzielac w masie roznych rzeczy, poznalam fajnych ludzi, stalam sie wrogiem nr 1 pewnej nieistniejacej juz organizacji (zupelnie przypadkiem O_O) i znalazlam sobie nieograniczone pole do wydawania kasy :P

no i cala masa roznych rzeczy, ktore sa juz konsekwencjami tych pierwszych ^^"
ey, 99 % of my words are NOT to be taken seriously -.-
***
Kotae koko ni wa nai.
Boku ga ima koko ni iru.

Offline steelie

Za sprawą Anime.
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 24, 2007, 06:41:08 pm »
Cytuj
stalam sie wrogiem nr 1 pewnej nieistniejacej juz organizacji

Podejrzewam Święte Oficjum. Znaczy Inkwizycja nadal istnieje, ale nazwę zmieniła.