trawa

Autor Wątek: Marek Niedźwiecki - John Peel polskiego radia czy...  (Przeczytany 4813 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Marek Niedźwiecki - John Peel polskiego radia czy...
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 16, 2007, 04:37:19 pm »
Cytat: "papiesz"
a Beksiński to taki gotycki płaczek był. trochę fajnych rzeczy puszczał, ale jego pałowanie się nad Closterkelerem i tym podobnymi zespołami wiało żenadą.

Nie wiem, kiedy sluchales Beksinskiego, ale najlepsze audycje mial w latach 80. I wtedy puszczal mase rzeczy nowych i na czasie. A gotyku bylo niewiele, a jesli byl, to w postaci Bauhausu. Pozniej rzeczywiscie pojawily sie klopsy w stylu Closterkeller, ale wtedy juz go nie sluchalem. Ja jestem stary dziad, wiec bardzo mi odpowiada muza serwowana w latach 80. przez Bekse i wielu rzeczy slucham do dzis.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Marek Niedźwiecki - John Peel polskiego radia czy...
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 16, 2007, 05:42:56 pm »
Cytat: "Musley"
W przypadku Kaczkowskiego jest inaczej - wydaje Minimaxy, gdzie czasem można wyłowić coś przyjemnego.

Kaczkowski jest na czasie i gra sporo zupelnie nowych zespolow, czesto takich, ktore nie maja płytowych debiutow.
Niedzwiecki tez jest z muza na czasie, co slychac bylo w czasie jego audycji w Trojce. Oczywiscie jest na czasie z muza, ktora lubi - np. smooth jazz (a ktorej ja nie lubie).

Offline papiesz

Marek Niedźwiecki - John Peel polskiego radia czy...
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 17, 2007, 12:20:54 pm »
Cytat: "Waltari"
Cytat: "papiesz"
a Beksiński to taki gotycki płaczek był. trochę fajnych rzeczy puszczał, ale jego pałowanie się nad Closterkelerem i tym podobnymi zespołami wiało żenadą.

Nie wiem, kiedy sluchales Beksinskiego, ale najlepsze audycje mial w latach 80. I wtedy puszczal mase rzeczy nowych i na czasie. A gotyku bylo niewiele, a jesli byl, to w postaci Bauhausu. Pozniej rzeczywiscie pojawily sie klopsy w stylu Closterkeller, ale wtedy juz go nie sluchalem. Ja jestem stary dziad, wiec bardzo mi odpowiada muza serwowana w latach 80. przez Bekse i wielu rzeczy slucham do dzis.


no ja właśnie piszę o latach 90-tych, zwłaszcza drugiej połowie. z pewnością w latach 80-tych to było coś innego, audycje Beksińskiego, Kaczkowskiego czy Wiernika były często jedynym sposobem na poznanie dobrej, zagranicznej muzyki. ja już jednak patrzę na to z perspektywy "moich" czasów. radiowcy, o ktorych tu rozmawiamy, z pewnością mieli spore zasługi w propagowaniu fajnej muzyki, ale to się skończyło (chociaż przyznam, że od jakiegoś czasu nie słucham Trójki, a można tam znaleźć parę ciekawych audycji). apologia Niedźwiedzkiego może miała rację bytu kilkanaście lat temu, ale od dłuższego czasu jego lista była wielkim gównem, czyli odzwierciedleniem stanu dzisiejszej muzyki rozrywkowej.

Cytat: "Hamtaro666"
I wy się dziwicie, że na forum muzyki nie zagląda nikt wartościowy i brak wam moderatury Confused


ale o co ci teraz chodzi?
nothing positive only negative

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Marek Niedźwiecki - John Peel polskiego radia czy...
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 17, 2007, 05:29:43 pm »
Cytat: "papiesz"
(chociaż przyznam, że od jakiegoś czasu nie słucham Trójki, a można tam znaleźć parę ciekawych audycji). apologia Niedźwiedzkiego może miała rację bytu kilkanaście lat temu, ale od dłuższego czasu jego lista była wielkim gównem, czyli odzwierciedleniem stanu dzisiejszej muzyki rozrywkowej.

Trojka bardzo sie poprawila i jest w niej teraz duzo muzy, jakiej nie graja inne stacje, zwlaszcza te komercyjne. Nawet w ciagu dnia zdarza im sie grac mocno alternatywnie do tego, co oferuja inne stacje ogolnokrajowe.
Natomiast lista Niedzwieckiego juz kilka latemu rzeczywiscie przestała oferowac dobre rzeczy, ale jego inne autorskie audycje to w wiekszosci byly nowe rzeczy i mysle, ze w gatunkach, w ktorych sie specjalizowal, calkiem na poziomie.