Gildia Tajemnic (www.magia.gildia.pl) > Forum Tajemnic

FILMY, które możecie polecić:)

<< < (2/10) > >>

Kormak:
Na młot Thora...

no i robi się właśnie coś, czego chciałem uniknąć. Nie sypcie tytułami, tylko ruszcie szarymi komórkami i napiszcie chociaż parę zdań o polecanym filmie.

Sonial13:

--- Cytat: "Kormak" ---Dobre wychowanie nakazuje, żebyś sam zaczął i polecił coś ciekawego i napisał parę zdań.
--- Koniec cytatu ---

Właśnie dlatego nie zaczynałem... Nieważne ;)

Jako pierwsze poleciłbym tytuły, które zapewne kilkoro z Was już zna, ale co tam...
- "The Secret". Dokumentalny film mówiący (w wielkim skrócie) o tym jak ważna jest wiara w to, co chcemy osiągnąć, jak wielką ma ona moc. Zarówno niszczącą jak i budującą (jeżeli ktoś myśli "ale ze mnie ofiara...", to w końcu tą ofiarą zostanie, itp). Polecałbym ten film jako pierwszy - ponieważ ma mniejszy "ciężar gatunkowy" - przed...
- "What The Bleep Do We Know". Również dokument (są dwie części, druga z podtytułem "Down The Rabbit Hole"), mówiący w zasadzie o tym samym, co "The Secret" ale w szerszym kontekście. Zahaczają o neurologię, psychologię, a przede wszystkim fizykę kwantową, mniam! Pozycja obowiązkowa dla fana pozytywnego myślenia i myślenia w ogóle :lol:  :lol:  :lol:   Dwójka mówi o tym samym co jedynka, ale szerzej ze zwiększoną dawką fizyki kwantowej.

To na początek. Jeżeli ktoś nie słyszał (a wątpię w to) to mogę dorzucić:
- "Maybe Logic". Dokumentalny film o życiu, ideach i twórczości Roberta Antona Wilsona (taki też ma podtytuł). Każdy musi go obejrzeć, bez wyjątku... Każdy.

Godril:
Z filmów, które na pewno bym polecił jest: "Le Pacte des Loups" (polski tytuł: Braterstwo Wilków). Film produkcji francuskiej opowiadający o Bestii z Gevaudan i o jej końcu. Film jest bardzo dobry jeśli chodzi o klimat i sceny, przedstawia również ciekawy pomysł wyjaśnienia tej tajemnicy(raczej mało prawdopodobny).

Kolejnym filmem jest "Labirynt Fauna". Ciężko o nim mówić, po prostu trzeba go obejrzeć. Powiem tylko, że gdy film się skończył, a oglądałem go przy prawie pełnej sali w dużym kinie, wszyscy wychodzili w prawie idealnej ciszy.  Po raz pierwszy widziałem coś tak niesamowitego. (Przy okazji, film otrzymał 22 minutową owację na stojąco na festiwalu w Canns, a to mówi samo za siebie.).

Pozdrawiam
Godril

Radan:
Ja również polecam "Braterstwo Wilków". Film klimatyczny i ciekawy. Polecam też "Mothman Prophecies" (mam nadzieję, że nie popełniłem błędu w pisowni). Film był już chyba wychwalany na GT, albo GF, tak więc nie będę strzępił... klawiatury ( :shock: ?).

Gashu:
Z nowszych może "The Reaping" z Hillary Swank - o egipskich plagach, mesjaszach i antychrystach siakichś.

Serial "Millennium" Chrisa Cartera na pewno wszyscy znają.  8)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej