Autor Wątek: FILMY, które możecie polecić:)  (Przeczytany 97876 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sonial13

Odp: FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 24, 2008, 09:31:35 am »
Temat w zasadzie jest o filmach, ale nie chcę zakładać nowego topica, a napomknę o  programie TV. Chodzi mi o "STREFĘ TAJEMNIC" z polsatu, z prowadzącym Trojanowskim (ex "nie do wiary" tvn'u).
Wczorajszy odcinek był o przepowiedniach związanych z rokiem 2012 (i podobnych). Jak wiadomo ekspertami w tej dziedzinie :doubt:  są m.in. Patrick Geryl i nasz rodzimy Robciu Bernatowicz (Fundacja "Nautilus"), którzy w powyższym programie straszyli. Osoby średnio już znające temat nie zobaczyły w nim nic nowego czy zaskakującego. Realizacja stała na przyzwoitym poziomie, solidne trzy z plusem 8)... Ogólnie - jeżeli program pójdzie w tę stronę to może być w miarę przyzwoicie, żeby tylko szedł prosto.
A co sądzą na ten temat moi szanowni Współforumowicze???

P.S. Bałem się troszkę polsatu (ogon "disco polo live", oraz Jamesów Bondów z 1967' jako "Megahity" ciągnie się caaały czas :lol:), ale w sumie cieszę się, że niema już standardowych dla tvn'u frazesów - farmazonów z cyklu: "nasi dokumentaliści są już na tropie...", oraz łażących w tle babek z teczkami dokumentów w rękach, śmiesznonastrojowej muzyczki, przyciemnionych ujęć i najazdów kamery...
"Imagination Is More Important Than Knowledge"

Offline Radan

Odp: FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 24, 2008, 04:17:44 pm »
Nie oglądałem tego programu, ale śmiem twierdzić, że jeżeli Geryl to ten od "Proroctwa Oriona na rok 2012", to było co najmniej zabawnie :D...
Straszyli, że wybuchną wszystkie elektrownie atomowe :D? W książce pojawiały się takie teorie :).

Offline Sonial13

Odp: FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 24, 2008, 06:13:53 pm »
Tak, to ten sam koleżka. Straszonko było, swoje trzy grosiaki dorzucił też i Bernatowicz...
Tak se myślę przy okazji, że widziałem już ze trzy czy cztery różne programy TV z Gerylem nt. roku 2012, dane mi było też słuchać go na żywo, i powiem Wam jedno: koleżka absolutnie wcale nie zmienia swojego repertuaru. Ciągle gada to samo, a nawet jest jedno zdanie, w którym popełnia ciągle ten sam błąd stylistyczny... Może zna swoją kwestię fonetycznie, coś jak mandaryna...???
 :lol: :lol: :lol:
Tymczasem poczekamy na następny odcinek "Strefy Tajemnic". Trzymam kciuki.
"Imagination Is More Important Than Knowledge"

Offline TC

  • Moderator
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 08, 2008, 11:57:39 am »
Ten Geryl to jakiś znany, poważny astronom (astrofizyk?) jest prawda? I kto by pomyślał że tacy ludzie mogą mieć takie szalone teorie...  ;-)
Btw. wczoraj w strefie tajemnic była mowa o Czakramie na Wawelu...  :)
RIP Gildio...

Offline Sonial13

Odp: FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 14, 2009, 10:07:52 pm »
Jak wiadomo od pewnego czasu Brad Pitt nie gra w słabych filmach (IMHO). Polecam Wam "Curious Case Of Benjamin Button", z nim właśnie. Oblukajta, spoilować nie będę :roll:
"Imagination Is More Important Than Knowledge"

Offline drakhan

Odp: FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 22, 2010, 11:56:02 am »
Witam.
Jako, że jest to gildia tajemnic, to rzeczowe filmy dokumentalne byłyby jak najbardziej mile widziane. Coś ode mnie:

Zeitgeist - film dokumentalny mówiący co nieco o iluminatach, religii.

Kymatica - dokumentalny film traktujący o rozwoju człowieka na planecie i powiązań jego z nim + parę dodatkowych wątków poruszanych.

Esoteric Agenda - głównie porusza działalność iluminatów i ich plan odnośnie ludzkości.

Wezwanie do Przebudzenia - podobna treść co w Esoteric Agendzie, jednak skupie jest na aspekcie politycznycm - New World Order i te sprawy.

I dodatkowo zamieszczam jeszcze sumiennie przeprowadzony wykład Mikołaja Rozbickiego na temat NWO, na którym miałem przyjemność być.

Pozdrawiam serdecznie i namawiam do obejrzenia.
Sleep my friend and you will see.. The dream is my reality..

Offline Twardowsky

Odp: FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 22, 2010, 12:47:10 pm »

I dodatkowo zamieszczam jeszcze sumiennie przeprowadzony wykład Mikołaja Rozbickiego na temat NWO, na którym miałem przyjemność być.


Nie wiedziałem czy śmiać się czy płakać... polecam wszystkim
Pogromca wdów i sierot

Offline Despota

Odp: FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 06, 2010, 12:16:10 pm »
Świetnym filmem, który daje do myślenia jest moim zdaniem "Requiem dla snu". Powinni "puszczać" ten film w szkołach, aby pokazać dzieciakom, jak kończą "ludzie ze słabą wolą". Same wykonanie też zasługuję na pochwałę.
Poza tym polecam również "Trzynaście duchów" ( :oops: ) i nowy film "Incepcja".

Offline Liik

Odp: FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 12, 2011, 06:54:12 pm »
Ja osobiście polecam nie tyle film co animację, jak na razie jest 12 odcinków i co poniedziałek wrzucany nowy.

Spirit Science 1 - Thoughts
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2011, 07:01:28 pm wysłana przez Liik »

Offline Vins3nt

Odp: FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 12, 2011, 07:26:03 pm »
A ten serial Mortal Kombat Legacy ogląda ktoś? warto?

Offline Kalisi

Odp: FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 18, 2013, 09:19:14 am »
Świetnym filmem, który daje do myślenia jest moim zdaniem "Requiem dla snu". Powinni "puszczać" ten film w szkołach, aby pokazać dzieciakom, jak kończą "ludzie ze słabą wolą". Same wykonanie też zasługuję na pochwałę.
Poza tym polecam również "Trzynaście duchów" ( :oops: ) i nowy film "Incepcja".


Zgadzam się, myślę że to bardziej by przemówiło do dzieciaków, niż pani Bożenka która mówi jak to źle jest brać narkotyki. A film super moim zdaniem.

Offline Dunkirk

Odp: FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 26, 2014, 02:05:47 pm »
Szkoda że Wołoszański już od tylu lat nie ma żadnego programu w  tv, pamięta jego Tajemnice XX wieku, on wkręcił mnie w drugowojenne klimaty
Do wieczności nie mamy żadnego innego dojścia niż przez chwilę, w której żyjemy.

Offline Piotr Rokubungi

Odp: FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 25, 2014, 03:24:14 pm »
Witam.
Może ktoś się nie zgadzać z moją propozycją, ale polecałbym "Ghost in the shell" (dualogię) oraz "Neon Genesis Evangelion". W bardzo dużym skrócie i uproszczeniu, pierwszy z nich traktuje o tym czym może się stać człowiek przy wykorzystaniu zaawansowanych technologii; drugi natomiast- moim zdaniem- traktuje o niemal wszystkim, ale w szczególności czym jest ludzki gatunek, skąd się wziął na tej planecie, jaka jest jego droga rozwoju- jak również o tym, jaki mógłby być człowiek, gdyby ewoluował w odmiennych warunkach..
shirei  Gendo Ikari

Offline esmeralda098

Odp: FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 28, 2014, 06:29:19 pm »
7 dusz - myślę że jest to pozycja godna polecenia, która kryje w sobie wiele tajemnic, które ostatecznie rozwiązują ostatnie sceny filmu.
Forever Young

Offline Sonial13

Odp: FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 04, 2014, 11:39:31 pm »
"Dokąd Teraz?". Mi urwał d*pę. Może nie tak aż do końca, ale dość mocno, polecam.
http://www.filmweb.pl/film/Dok%C4%85d+teraz-2011-616619
"Imagination Is More Important Than Knowledge"

 

anything