Autor Wątek: FILMY, które możecie polecić:)  (Przeczytany 97858 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sonial13

FILMY, które możecie polecić:)
« dnia: Wrzesień 16, 2007, 03:40:20 pm »
W tym temacie proponowałbym wpisywać filmy, które poruszają tematy omawiane na Gildii Tajemnic. Wiadomo - mają być to filmy dobre, żadne crapy, słowem takie, które możecie śmiało polecić... (Jako fan dokumentalnych stawiałbym na takie :lol: )
"Imagination Is More Important Than Knowledge"

Offline Kormak

FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2007, 04:17:54 pm »
Dobre wychowanie nakazuje, żebyś sam zaczął i polecił coś ciekawego i napisał parę zdań.

Offline Grish

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 309
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • asleep and well hidden
    • Gildia Gier Komputerowych
FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2007, 05:43:29 pm »
The Rapture, The Exorcist, Omen (ale bez IV odsłony), Space Odyssey - klasyka.
Ze współczesnych polecam Stigmata - znośny, niezamerykanizowany film. No a jeśli jedno oko zamkniemy, a drugie zmrużymy to pierwsze trzy części Obcego.

    

Offline Rhobaak

FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 16, 2007, 11:40:40 pm »
Nie twierdzę, że to arcydzieła sztuki filmowej, ale w na pewno w klimatach "spiskowych":
- Cypher
- One Point O
- Jacob's Ladder

P.S. Outer Limits, Twilight Zone, X-Files to chyba pozycje oczywiste?
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline Dr.Crane

FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 17, 2007, 12:42:59 am »
Tajemnica?? Proponuje "Piknik pod Wiszącą Skałą"

a z polskich może tak niedoceniany przez krytyke "Weiser"
ever see the sky, never touch the sun, nothing more left but run run run...

Offline Kormak

FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 17, 2007, 09:24:33 am »
Na młot Thora...

no i robi się właśnie coś, czego chciałem uniknąć. Nie sypcie tytułami, tylko ruszcie szarymi komórkami i napiszcie chociaż parę zdań o polecanym filmie.

Offline Sonial13

FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 17, 2007, 10:00:36 am »
Cytat: "Kormak"
Dobre wychowanie nakazuje, żebyś sam zaczął i polecił coś ciekawego i napisał parę zdań.

Właśnie dlatego nie zaczynałem... Nieważne ;)

Jako pierwsze poleciłbym tytuły, które zapewne kilkoro z Was już zna, ale co tam...
- "The Secret". Dokumentalny film mówiący (w wielkim skrócie) o tym jak ważna jest wiara w to, co chcemy osiągnąć, jak wielką ma ona moc. Zarówno niszczącą jak i budującą (jeżeli ktoś myśli "ale ze mnie ofiara...", to w końcu tą ofiarą zostanie, itp). Polecałbym ten film jako pierwszy - ponieważ ma mniejszy "ciężar gatunkowy" - przed...
- "What The Bleep Do We Know". Również dokument (są dwie części, druga z podtytułem "Down The Rabbit Hole"), mówiący w zasadzie o tym samym, co "The Secret" ale w szerszym kontekście. Zahaczają o neurologię, psychologię, a przede wszystkim fizykę kwantową, mniam! Pozycja obowiązkowa dla fana pozytywnego myślenia i myślenia w ogóle :lol:  :lol:  :lol:   Dwójka mówi o tym samym co jedynka, ale szerzej ze zwiększoną dawką fizyki kwantowej.

To na początek. Jeżeli ktoś nie słyszał (a wątpię w to) to mogę dorzucić:
- "Maybe Logic". Dokumentalny film o życiu, ideach i twórczości Roberta Antona Wilsona (taki też ma podtytuł). Każdy musi go obejrzeć, bez wyjątku... Każdy.
"Imagination Is More Important Than Knowledge"

Offline Godril

FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 20, 2007, 02:30:43 pm »
Z filmów, które na pewno bym polecił jest: "Le Pacte des Loups" (polski tytuł: Braterstwo Wilków). Film produkcji francuskiej opowiadający o Bestii z Gevaudan i o jej końcu. Film jest bardzo dobry jeśli chodzi o klimat i sceny, przedstawia również ciekawy pomysł wyjaśnienia tej tajemnicy(raczej mało prawdopodobny).

Kolejnym filmem jest "Labirynt Fauna". Ciężko o nim mówić, po prostu trzeba go obejrzeć. Powiem tylko, że gdy film się skończył, a oglądałem go przy prawie pełnej sali w dużym kinie, wszyscy wychodzili w prawie idealnej ciszy.  Po raz pierwszy widziałem coś tak niesamowitego. (Przy okazji, film otrzymał 22 minutową owację na stojąco na festiwalu w Canns, a to mówi samo za siebie.).

Pozdrawiam
Godril
zasami ludzie mówią takie głupoty, da których aż trudno znaleźć porównanie.

Offline Radan

FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 20, 2007, 08:23:14 pm »
Ja również polecam "Braterstwo Wilków". Film klimatyczny i ciekawy. Polecam też "Mothman Prophecies" (mam nadzieję, że nie popełniłem błędu w pisowni). Film był już chyba wychwalany na GT, albo GF, tak więc nie będę strzępił... klawiatury ( :shock: ?).

Offline Gashu

FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 22, 2007, 08:48:24 am »
Z nowszych może "The Reaping" z Hillary Swank - o egipskich plagach, mesjaszach i antychrystach siakichś.

Serial "Millennium" Chrisa Cartera na pewno wszyscy znają.  8)
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Sonial13

FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 24, 2007, 09:33:30 pm »
Widziałem "The Reaping", może być. Nie jest jakiś tam megasuper, ale na sobotnie popołudnie do browarka jak znalazł (no i zgrabna pupka pani głównej bohaterki daje radę).

Śmiało mogę Wam polecić film: "Peacefull Warrior". Widziałem go dość dawno i nie pamiętam polskiego tłumaczenia tytułu. Fabularyzowana historia sportowca, oparta na autentycznych wydarzeniach. Kolo ma wypadek, zasuwa na wózku, spotyka mistrza - sensei'a i ... Se obejrzycie co. Polecam, dobry.
"Imagination Is More Important Than Knowledge"

Offline zyon

FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 24, 2007, 10:43:53 pm »
From Hell - nawiazujący do historii Kuby Rozpruwacza z Depp'em na tropie i paroma fajnymi rozwiązaniami. Na prawdę fajny, dość klaustrofobiczny klimat...i w podobnej atmosferze Vidocq z Depardieu. Obie rzeczy z tajemniczym mordercą i tajemnicy tegoż rozwiązywaniu.


You can’t snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it’s not gentlemanly.

Offline Godril

FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 25, 2007, 04:22:17 pm »
Ja również polecam Vidocka, film jest bardzo dobry, doskonały jeśli chodzi o klimat, fantastyczny pomysł i genialne wykonanie.

Jest jeszcze jeden bardzo dobry film, nie jestem tylko pewny jaki ma tytuł. Wydaje mi się że : "Trójkąt", ale głowy nie dam. Film opowiada o grupie ludzi powołanej do zbadania zagadki trójkąta bermudzkiego. Bardzo ciekawy i dobrze zrobiony jeśli chodzi o efekty wizualne. Polecam.
zasami ludzie mówią takie głupoty, da których aż trudno znaleźć porównanie.

Offline ka-gi

FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 04, 2007, 03:32:18 pm »
taka składanka :) różności... troszkę otwiera oczka, jeśli ktoś chce ;)
http://zeitgeistmovie.com/
ie ma prawa zabierać głosu jako prorok ten, który nie widzi jasno drogi przed sobą. Inaczej mąci tylko zamiast tworzyć siły, po tej czy tamtej stronie.

Offline Sonial13

FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 29, 2007, 05:09:17 pm »
Zeitgeist może być, taki średnio - dobry. Podobała mi się część trzecia, o machlojkach finansowych. Ogólnie można polecić.
A jak tam "Endgame" A. Jonesa, widział już ktoś???
"Imagination Is More Important Than Knowledge"

 

anything