trawa

Autor Wątek: FILMY, które możecie polecić:)  (Przeczytany 97873 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piotreks

FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 29, 2007, 09:25:54 pm »
a moglibyście polecić coś w klimatach  "final fantasy VII advent children" bo ciężko coś podobnego znaleść
)

Offline Sadow

FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 31, 2007, 09:00:49 am »
Ja ze swojej strony polecam film pt. "Pi". Chociaz pewnie bardziej nadaje sie na GNP :P
Kto mówi - sieje, kto słucha - zbiera.

Offline Sonial13

FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 01, 2007, 10:52:43 am »
Tak, "Pi" ma klimat...
"Imagination Is More Important Than Knowledge"

Offline Godril

FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 11, 2007, 08:37:06 am »
Wczoraj oglądałem naprawdę dobry film pt. "numer 23". Film nie trwa nawet półtorej godziny a ogląda się go z zapartym tchem od pierwszej do ostatniej sekundy. Jak sam tytuł wskakuje film opowiada o liczbie 23 i jaj powiązaniach. Naprawdę polecam, warto zobaczyć!
zasami ludzie mówią takie głupoty, da których aż trudno znaleźć porównanie.

Offline Sonial13

FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 11, 2007, 05:46:55 pm »
Film jest dobry, nietypowa rola Jima Carrey'a.
Jeżeli zaś ktoś czytał i wie o tzw. "magii liczby 23" to może poczuć się zawiedziony...

Ze swojej strony mogę polecić film "1408" (z Samuelem Jacksonem). W miarę dobry. Jego kunszt nie dotarł do mnie od  razu, gdzieś tak po dwóch dniach dopiero. Jest z tych, które albo polubisz albo znienawidzisz od razu  :)  :)  :)
"Imagination Is More Important Than Knowledge"

Offline Kormak

FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 01, 2007, 04:00:02 pm »
"Cities Of The Underworld" - bardzo ciekawa seria dokumentalna na History Channel poświęcona podziemiom pod różnymi miastami na świecie: Londyn, Portland, Nowy Jork, Rzym, tunele robione przez pogan, wolnomularzy itd. itd.

Obejrzałem odcinek o Londynie i robi to wrażenie. Moje zainteresowanie budzi też szczególnie odcinek "Freemason Underground". Na stronie głównej do obejrzenia kilka fragmentów.

Offline solar_m

dragon wars
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 03, 2007, 01:44:19 am »
film zajebisty
 am here only to show you the way, rest is up to you

Offline Sonial13

FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 16, 2008, 11:37:21 am »
Zgadzam się z przedmówcami. Odcinek o podziemiach masonów ma kilka ciekawych momentów...
Mam pytanie: kilka postów wyżej pisałem o filmie "1408" (ponoć na podstawie czytadła Kinga). Słyszał ktoś z Was, że ten film ma kilka zakończeń, tzn. nie wiem ile, ale nie jedno...???

Dorzuciłem:
Jeżeli ktoś z Was oglądał "What The Bleep Do We Know" to zapewne pamięta urywek o Masaru Emoto i jego badaniach nad kryształkami wody poddanej różnym słowom, emocjom, intencjom...
Widziałem ostatnio krótki dokument na ten temat "Messages From Water - Water Crystals In Motion". Dosyć dobry jak dla kogoś kto nie zna tematu, kilka ujęć rosnących kryształków... Ogólnie polecam, ale czekam na część drugą, rozszerzoną:D
"Imagination Is More Important Than Knowledge"

Offline Kormak

FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 03, 2008, 09:40:43 am »
"Kill The Messenger" - francuski dokument o tłumaczce FBI Ebel Simonds, która ujawniła poważną aferę w kręgach Departamentu Sprawiedliwości i Pentagonu, a władze USA nabrały wody w usta. Linki do strony filmu (jest trailer, wywiady z twórcami itd.) oraz artykułu z "Przeglądu"
znajdziecie tutaj: http://www.magia.gildia.pl/news/2008/02/tlumaczka-fbi-przeglad

Offline Rhobaak

FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 03, 2008, 07:13:50 pm »
Również polecam powyższy film, skoryguję tylko, że jego bohaterka nazywa się Sibel Edmonds.
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline Kormak

FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 05, 2008, 07:12:22 pm »
czeski błąd, dzięki

Offline Sonial13

FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 13, 2008, 11:48:21 pm »
Widział ktoś już może "2012 Doomsday"? Bo nie wiem, czy warto było by iść na to do kina, czy poczekać na DVD wersję...

EDIT: Widziałem. W skrócie: NIE POLECAM. Pełna kupa, kręcona w garażu, efekty klecone na Commodore 64, dialogi rodem z telenowel... Pełna porażka... A szkoda.

Widziałem ostatnio dwa dokumenty na temat UFO:
- reklamowany na Nautilusie "Out Of The Blue". Film związany trochę z Projektem Disclosure - wypowiedzi świadków, wypowiedzi specjalistów, znawców zagadnienia. Ogólnie dobry, można obejrzeć. Solidne trzy plus, hihi.
- "Fastwalkers Files Disclosure - SafeSpace UFO Documentary" (2006 r.). Coś podobnego jak wyżej ale IMHO konkretniejszy, więcej znanych nazwisk i więcej ciekawych rozwinięć, nie tylko zeznania świadków. Moim zdaniem lepszy (choć oglądałem bez tłumaczenia, a ang. u mnie nie najlepszy, hihi). Ciekawy koniec, wiele odpowiedzi na pytanie: DLACZEGO. Polecam wszystkim - i znającym temat i zaczynającym szukać.
"Imagination Is More Important Than Knowledge"

Offline Snowley

FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 08, 2008, 06:58:44 pm »
"Czarownice z Salem" na podstawie sztuki Arthura Millera. Naprawdę daje do myślenia, pokazuje jak łatwo doprowadzić do zbiorowej histerii. No i aktorzy też bardzo ładnie się spisali :).

Offline Sonial13

Odp: FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 06, 2008, 07:27:40 pm »
"Uprowadzenie" aka "Fire In The Sky". Film opowiadający historię abdukcji Travisa Waltona przez obcych, oraz całej gamy zdarzeń z tym związanych. Obraz dobry, godny polecenia... Moim zdaniem oczywiście.
Zapomniałem dodać: film jest oparty na wydarzeniach autentycznych.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2008, 01:36:42 pm wysłana przez Sonial13 »
"Imagination Is More Important Than Knowledge"

Offline valentine69

Odp: FILMY, które możecie polecić:)
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 20, 2008, 10:26:21 pm »
"K-PAX"-super film(młody jeszcze jestem większość filmów to sensacyjne i komedie...więc nie mam wielkiego "doświadczenia" jeśli chodzi o filmy) urzekł mnie...sam do końca nie wiedziałem o co chodzi :P:P:P...ale te wszystkie sceny...jak głowni bohaterzy rozmawiali o tytułowym k-paxie...scena w obserwatorium...przez chwile byłem tak zapatrzony w ekran (właśnie przy tej scenie w obserwatorium) że jeszcze chwila a sam bym uwierzył że k-pax istnieje i ktoś tam mieszka :P
film osobiście polecam choć pewnie wielu z was już go oglądało bo o ile mnie nie myli film powstał w 2001 r. więc nie możliwe że o nim nie słyszeliście :). Mimo wszystko ja po raz pierwszy usłyszałem o nim ostatnio i zobaczyłem...naprawdę...chyba zacznę oglądać filmy psychologiczne :P
vanitas vanitatum et omnia vanitas...