trawa

Autor Wątek: Seksmisja  (Przeczytany 11520 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adiego

Seksmisja
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 16, 2003, 06:13:56 pm »
Jaki serial !!!???
Sitcom z tego zrobia, a rezyserem bedzie Slesicki;)
Ciekawe kto w roli glownej? Kiepscy i 13 Posterunek ?;p
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Spajder

Seksmisja
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 09, 2003, 10:55:40 pm »
Patrz! Nasi tu byli!
Chodzi oczywiście o znalezioną flaszkę.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline dune

Seksmisja
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 29, 2003, 03:22:20 pm »
Seksmisja jest IMO najlepszą polską komedią. Stuhr oczywiście jest wielki. Hasła z tego filmu dalej krążą i to zarówno wśród młodszych jak i starszych ( kolega z pracy lat about 50 nadaje te teksty, ze Shreka i Epoki lodowcowej zresztą też..., będąc w ZSRR na Seksmisji największą radochę oglądający mieli podczas przywoływania windy ). Mimo lat i załamującej scenografii film nadal jest śmieszny.

Offline Vanin

Seksmisja
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 06, 2003, 08:59:22 am »
Bez przesady. "Seksmisja" nie jest najlepszym filmem wszechczasów. Nie zmienia to jednak faktu, że jest zjawiskiem kultowym.

Pamiętam jeden seans filmowy w wakacje kilka lat temu, na Małym Dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego. Na niewielkiej przestrzeni stłoczonych kilkaset osób oglądających "Seksmisję" i ten kapitalny klimat. Każdy dialog na ekranie poprzedzany był wypowiedzeniem tej kwesti przez kilkuset widzów. Normalnie za coś takiego możnaby zabić, ale nie w przypadku tego filmu. Jakoś tak fajnie pasowało... :D

Offline Spajder

Seksmisja
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 06, 2003, 09:32:02 am »
Cóż mogę powiedzieć?
Szkoda, że mnie tam nie było!!!
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline Vanin

Seksmisja
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 06, 2003, 09:49:21 am »
Żałuj synu, żałuj... Było na co popatrzeć ;)

Offline karo saveka

Seksmisja
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 06, 2003, 12:03:20 am »
Vanin, moim zdaniem się mylisz bo seksmisja to JEST najleprzy film sf i komediowy na świecie. Po za tym żywcem nas nie wezmą (cicha woda, nie poznaje kolegi) :D
igdy nie zapominaj o tym, że już samo instnienie jest radością

Offline Kik

Seksmisja
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 29, 2003, 09:54:19 am »
nie chciałem zakładać nowego tematu a ten pasuje jak ulał...
Seksmisja to naprawdę świetny film, świetne dialogi itd...ktoś kiedyś powiedział, że film dla gościa z zagranicy będzie po prostu nie zrozumiały, bo to polska mentalność itp, ale czytałem parę opinii obcokrajowców zaprzeczających temu stwierdzeniu...ostatnio rozmawiałem ze znajomym ze Słowacji, bardzo chciałby oglądnąć tak zachwalaną polską komedię, ale jest jeden problem...nie ma do niej napisów...tak, wiem że mogłbym sobie kupić DVD ale sądze że niewielu jest takich którzy kupiliby ten film w ciemno...
szukałem trochę na necie ale jedyne co udało mi się znaleźć to scenariusz i najlepsze dialogi...scenariusz teoretycznie by pasował ale tam nie ma timingu, a to dla gościa który jest nawet gotowy przetłumaczyć sobie text z polskiego na angielski za pomocą jakiś programów translatorskich jest tylko kolejnym problemem...oczywiście dałem mu to i się ucieszył, ale jak widzę jak mu na tym zależy to stwierdziłem że jeszcze popytam...no i pytam - może ktoś ma lub wie skąd wezmę polskie, angielskie lub słowackie napisy do Seksmisji? byłbym wdzięczny...

zresztą nie tylko svarun tego szuka...wprawdziw to jest wypowiedź bodajże anglika sprzed roku ale myślę że takich ludzi znalazłoby się więcej:
"Oh yes.
And why don't you just go and translate Seksmisja??? This is one of the coolest movies I have ever seen and will see.... Although, there might be some problems with our native language specific expressions, but Poles can do anything, can't they???
So.... Join our forces and let it go!"

Offline Gollum

Seksmisja
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 30, 2003, 04:15:13 pm »
Cytat: "karo saveka"
Vanin, moim zdaniem się mylisz bo seksmisja to JEST najleprzy film sf i komediowy na świecie.

Ale tylko dla Polaka. Obcokrajowiec sporej części dialogów nie zrozumie, jesli nie zna naszycxh realiów.

Offline beniaminek

Seksmisja
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 05, 2007, 05:57:06 pm »
Według mnie to żadna komedia a film katastroficzny. Postać Maksa jest niezmiernie podobna do Softa. Smutny to film, z dramatycznym zakończeniem. 4+/10

Offline mirekwr1

Seksmisja
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 14, 2007, 10:01:30 pm »
Gdy po raz pierwszy "Seksmisja" pojawiła się w kinach, byłem w wojsku. Dzięki temu, że w garnizonowym kinie naprawiłem nagłośnienie, miałem wstęp za friko. 8 razy byłem na "Seksmisji" właśnie, i za każdym razem bawiłem się doskonale-ba!- wychwytywałem "perełki", które umykały "pomimo", w czasie poprzednich seansów. Teraz mam ten film na DVD i wracam do niego od czasu, do czasu. Nie wiem, czy to z tęsknoty za utraconą młodością, czy dlatego, że ten film jest wprost genialny? Jedno jest pewne-zgadzam się z jednym z przedmówców, że chwała Juliuszowi Machulskiemu za oparcie się pokusie nakręcenia sequela, a co za tym idzie, niejako-podeptaniu kultowej, polskiej komedii s-f.
ddany fan Jamesa Bonda

Offline Spajder

Seksmisja
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 15, 2007, 08:24:07 pm »
Próbowałem przetłumaczyć ten film włochowi, trochę się udawało, ale wybuch śmiechu polskiego towarzystwa przy nawet najbłachszych scenach sprawiał, że efekt się jeszcze zmniejszył. Niemniej, takie kwestie jak wiadro, do którego w nowoczesnym podziemnym mieście kapie woda na korytarzu, czy wątki erotyczne, bardzo mu się podobały. A tak, w ogóle, to nawet po przetłumaczeniu trzeba było mu sporo tłumaczyć. 8)
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

 

anything