Autor Wątek: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II  (Przeczytany 455325 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BM

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #240 dnia: Marzec 22, 2009, 09:33:05 pm »
"Elitarne służby specjalne" - mnóstwo fajny cykl dokumentalny na Discovery.

Offline BM

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #241 dnia: Marzec 23, 2009, 11:09:29 am »
"Miasto ślepców" - nawet niezłe ale bez przesadnych zachwytów.

Offline madulka

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #242 dnia: Marzec 23, 2009, 11:32:47 am »
Moze cos wiecej na ten temat? Polecam zapoznac sie z pierwszym postem tego watku :)

Cytuj
c) wypowiadamy się obszerniej niż jednolinijkowe stwierdzenia (przypominam że to forum DYSKUSYJNE) typu Widziałem "ABC" - niezła chała - to samo tyczy się komentarzy do wypowiedzi wcześniejszych (mówiąc inaczej: nie informujemy tylko, że ostatnio coś obejrzeliśmy, albo że się nie zgadzamy z przedmówcą, ale wyjaśniamy dlaczego nam się podoba skoro umieściliśmy go w temacie "co fajnego widziałem", lub dlaczego się nie zgadzamy)


Offline BM

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #243 dnia: Marzec 23, 2009, 12:19:24 pm »
Nie chciałem się dublować.

Cytat: BM
Miasto ślepców

Właściwie ciężko zaklasyfikować ten film. Z jednej strony dramat, z drugiej thriller psychologiczny, a przede wszystkim rzecz o człowieczeństwie i jego upadku wobec określonych uwarunkowań. Nasuwają mi się luźne skojarzenia z filmem "Władca much" ale to głównie ze względu na pewne tendencje bohaterów do przejawiania okrutnych, zwierzęcych instynktów. Film mi się generalnie podobał i myślę, że zdecydowanie warto rzucić okiem. Trzeba jednak przyznać, że ma się pewne wrażenie, że to i owo można było pociągnąć ciut lepiej. Końcówka mnie nieco rozczarowała ale były też w tym filmie momenty naprawdę świetne. Jak to się ma do książki nie wiem bo nie miałem okazji się zapoznać, mogę tylko powiedzieć, że w zupełności nie uznaję czasu spędzonego z tym obrazem za zmarnowany, więc wszystkim zainteresowanym polecam (choć pewnie opinie na temat filmu będą podzielone). Z pewnością ciekawsze to niż wszystkie ostatnie propozycje w zbliżonych klimatach. Nie sposób jednak rozstrzygnąć czy jest to zasługa samego filmu czy niewątpliwie genialnego scenariusza adaptowanego na jakim się ów obraz opiera.

http://www.forum-filmowe.pl/topics16/572.htm

Offline potworek

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #244 dnia: Marzec 23, 2009, 05:48:39 pm »
Następnym razem pamiętaj, że użytkownicy forum NG nie muszą znać innych forum i mimo, że będziesz musiał się dublować, zrób to.
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline BM

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #245 dnia: Marzec 23, 2009, 08:10:30 pm »
Dopsz. ;)

Offline burberry

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #246 dnia: Marzec 31, 2009, 10:11:33 am »
Nie tak dawno bylem na "Strażnikach" w kinie i przyznaję achillemarozzo rację. dla mnie to, że film jest wierny (jak na swoje możliwości oczywiście, poprzednik wypisał powody, dla których 100% zgodności być nie może) komiksowemu pierwowzorowi jest jak najbardziej zaletą. Nie sądzę, by poprowadzenie wątków fabularnych w innych kierunkach, niż to jest w komiksie, było lepiej niż w nim właśnie poczynione.

Świetna gra Rorschacha, Komediant bardzo ok, mnie zawiódł tylko Ozymandiasz, który w komiksie był wiarygodniejszą postacią. Generalnie nie ma się do czego przyczepić za bardzo, po prostu dobra ekranizacja (tak, jak to było w przypadku sin City). Polecam niezdecydowanym.

Bóg Cię kocha

Offline achillemarozzo

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #247 dnia: Kwiecień 15, 2009, 10:02:04 am »
"Wąż i Tęcza" Wesa Cravena. Przyzwoicie nakręcony i zagrany ( z drobnym wyjątkiem ) film o ponurych skutkach braku rodziału Kościoła od Panstwa  :D. Haiti, lata osiemdziesiąte - schyłek rodzinnej dyktatury Duvalierów. Wyspę odwiedza jankeski antropolog (drewniany Bill Pullman) najęty przez koncern farmaceutyczny do poszukiwan nowego anestetyku. W związku z hamerykanską interwencją na Granadzie w kraju panuje szpiegomania i zamordyzm. A miejscowa policja, choć niby świecka, biegle posługuje się nie tylko obcęgami i palnikiem, ale także obrzędami na literę "v". Jak to u Cravena, jest co nieco makabry - i taniej ( co może kryc się w zupie?) - i tej rzeczywiście makabrycznej (jak od jednego machu wywołać klaustroarachnofobię? ). Film, mimo upływu lat, niewątpliwie daje radę.
"Żądam, by uszanowano we mnie godność człowieka, to jest jednostki o wartości nie mniejszej niż świnia!"
                                                                         KuK feldkurat Otto Katz

Offline Ribald

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #248 dnia: Kwiecień 17, 2009, 10:10:19 pm »
Vicky Cristina Barcelona - Allen w dobrej formie :)  Wyborowy kwartet aktorów, fajnie poprowadzona akcja, ładne kadrowanie, świetna muzyka.

Inna sprawa, że pokażcie mi parę, która po seansie, się chociaż przez chwilę nad sobą nie zastanowi :P
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline minilol

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #249 dnia: Kwiecień 19, 2009, 04:51:46 pm »
Vicky Cristina Barcelona - już dawno nie widziałem żeby ludzie się tak głośno śmiali, film naprawdę świetny, przy tym ładne widoczki ;-)

Offline potworek

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #250 dnia: Kwiecień 25, 2009, 01:47:09 pm »
Szybko i wściekle - Kolejna część serii, której jeszcze miesiąc temu nie lubiłem (a nie obejrzałem żadnej części, ale z trailerów uważałem za szmirę). Film, podobnie jak poprzednie części (może poza drugą) ogląda się dla czystej zabawy, pobudki kierujące bohaterami niby mają sens, ale traktuje się je z przymrużeniem oka (przecież to nie dramat). Ten film co całkiem niezły powód na pójście do kina po stresującym dniu w pracy.
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline achillemarozzo

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #251 dnia: Maj 08, 2009, 02:58:49 pm »
"Ame Agaru", - znaczy się, po naszemu: "Po deszczu" - XVIII-wieczna japońska prowincja, bezrobotny ronin Ihei i jego żona Tayo wędrują sobie za chlebem. Akurat, po udanym pokazie szermierki - oraz zdrowego rozsądku - nadarza się okazja zatrudnienia u lokalnego, niezbyt lotnego, paniska. Nasz bohater ma nadzieję na odrobine życiowej stabilizacji, a może i skromnej wygody - no, ale to przeciez kraina sztywnych konwenansów i panicznego lęku przed utratą wyimaginowanej twarzy. Więc tak łatwo nie będzie, zwłaszcza komuś, kto kala się pracą za wynagrodzeniem czy brata z wieśniakami. Film, choć nikogo się tutaj nie tnie na połcie ( z jednym wyjątkiem ), nie nudzi ani chwili. A główny bohater jest pewnie jedną z najsympatyczniejszych i najmniej nadętych postaci, jakie można sobie pooglądać na srebrnym lub czarnym ekranie.
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2009, 03:02:50 pm wysłana przez achillemarozzo »
"Żądam, by uszanowano we mnie godność człowieka, to jest jednostki o wartości nie mniejszej niż świnia!"
                                                                         KuK feldkurat Otto Katz

Offline wampiroman

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #252 dnia: Maj 09, 2009, 11:17:19 am »
Underwold- Bunt lykan: świetny film, który jest 3 częścią serii ale tak naprawdę ze względu na fabułę powinien być pierwszy. Mimo mojego nicku w tym filmie akurat kibicowałam lykanom :D Dużo akcji, niezłe efekty specjalne, piękna historia miłości, która jest zakazanym owocem, doprawiona przemocą, walką, tajemniczością i kłamstwami, dzięki czemu nie jest tylko nudnym romansem ;-) sceny walk naprawdę extra. Serdecznie polecam :)

Offline achillemarozzo

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #253 dnia: Maj 14, 2009, 01:08:56 pm »
Walc z Bashirem - szeroko rozreklamowany animowany niby-dokument. Alter ego reżysera - izraelski weteran wojny w Libanie z 1982r. przeprowadza szereg rozmów z osobami, które z tąż wojną miały do czynienia, a w szczegolności ze znanym epizodem pacyfikacji (jakie to ładne słowo!) palestyńskich obozów dla uchodźców Sabra i Szatila.  A rozmówcy przedstawiają własne historie - jak przystało na wojenną opowieść jest i okrucieństwo (słoje z kolekcji maronickich milicjantów) i absurd pomieszany nieraz z kabaretem ( czerwony mercedes Palestyńczyków, niemiecki film-trzepak oglądany przez oficera IDF, porównanie obiadków Szarona i Begina).  Będzie się pewnie taki i owaki spierał na tematy polityczno-historyczne, tj. czy film przekłamuje zdarzenia na korzyść jednej, drugiej czy trzeciej strony, czy jest tak czy owak tendencyjny. Nic mi do tego. W kinie człek historii nie poznaje. Z czysto estetycznego punktu widzenia - film jest przepyszny, animacja piękna (gdybyż tak wojna wyglądała w rzeczywistości - pewnie znikłyby klopoty z poborem), muzyka to prawdziwe dzieło sztuki - razem dają wspaniały efekt - niektóre sceny chciałoby się oglądać po kilkanaście razy (odstrzeliwany pies, nadzy zolnierze wychodzący z morza na bejrucką plażę, izraelski patrol w sadzie, walc z ukm itp.). A ostatnie sceny rozstrzeliwują animowaną sielankę. Kto ma okazję, nie wahać się, oglądać i słuchać!
"Żądam, by uszanowano we mnie godność człowieka, to jest jednostki o wartości nie mniejszej niż świnia!"
                                                                         KuK feldkurat Otto Katz

Offline Radan

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #254 dnia: Maj 14, 2009, 03:36:49 pm »
"Star Trek"

120%-owe kino nowej przygody + świetne i w miarę niesztuczne efekty specjalne. I chyba już nic więcej pisać nie muszę :).
Ale napiszę: Tak wciągającego filmu przygodowego (bo według mnie to bardziej film przygodowy pomieszany z fantasy :), niż sf) nie pamiętam od czasów "Klątwy Czarnej Perły".

 

anything