trawa

Autor Wątek: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II  (Przeczytany 455474 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Radan

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #315 dnia: Marzec 14, 2010, 07:07:40 pm »
"Agora"

Przede wszystkim... Nie wydaje mi się, żeby ten film był antychrześcijański, wbrew temu, co ludziska gadają. Chrześcijanie z początków średniowiecza robią tutaj raczej za pewien symbol fanatyzmu i zbiorowego obłędu. To film wymierzony we wszystkie religie, a raczej popularne "sposoby" wyznawania tych religii. Zresztą, wszystkim jakoś umyka, ze poganie i Żydzi nie są tam przedstawieni jako niewinne owieczki mordowane przez wyznawców Cyry... tfu... Chrystusa. "Agora" pokazuje nam świat, gdzie antycznych wartości i kultury broni się za pomocą noży i kamieni, a nie wzniosłych przemów i jakiegoś darcia szat przed drzwiami biblioteki Aleksandryjskiej. Nie ma tu podziału na złych chrześcijan i dobrych niechrześcijan. Wszyscy są wredni. Podobało mi się trochę to odarcie chrzescijaństwa z mistycyzmu. Zamiast dużych dzieci o miłych buziach, z rozwianymi włosami słuchających sympatycznych pulchnych kaznodziei mamy tu dziki motłoch z krzyżami w łapach. Zamiast cudownego chodzenia po wodzie mamy cyniczne chodzenie po ogniu. BTW, ten fragment z chodzeniem po rozrzażonym węglu szczególnie mnie rozbawił. Aż dziw, że nikt z słuchaczy nie wpadł na to, że tak to sobie każdy może pochodzić i cudów do tego nie trzeba.
Moim zdaniem, ten film może być bardziej na czasie, niż wydje się na pierwszy rzut oka. Mamy tu młodą religię niszczącą, bądź co bądź, zachodnią cywilizację rzymską. Na teatr zdarzeń twórcy wybrali Egipt, przypominający nieco pod względem klimatu i przyrody przypominający Bliski Wschód. Wydaje mi się, że z rozważań na temat fanatyzmu ogólnie, film schodzi trochę w stronę prób przewidywania, co też może nam przynieść ekspansja bardzo podobnej pod względem merytoryki do wczesnego chrześcijaństwa religii, o której obecnie bezpieczniej jest tego typu filmów nie kręcić. Przynajmniej wprost.

Offline Ryceros

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #316 dnia: Kwiecień 08, 2010, 01:50:24 am »
Walc z Baszirem
muzyka: Max Richter
scenariusz i reżyseria: Ari Folman

[edit]
Film dla dorosłych.
[/edit]

Kino na bardzo wysokim poziomie merytorycznym.
Mimo, że jest to film animowany, ma on charakter dokumentu opowiadającego o wspomnieniach (a raczej próbie przywrócenia wspomnień) reżysera z wojny (Liban 1982), w której brał bezpośredni udział. Obrazy z wojny są przeplatywane z charakterystycznymi dla filmów dokumentalnych scenami rozmów ze świadkami, które zostały narysowane na wzór faktycznie nagranych wywiadów. Także postacie pojawiające się w filmie są stworzone na wzór prawdziwych osób - reżysera i jego towarzyszy - którzy (z pewnymi wyjątkami) podkładali własny głos.

Ari Folman, odbywa serię rozmów z przyjaciółmi, które krok po kroku przywracają mu dawno odrzucone w niepamięć obrazy wojenne. Dręczy go jednak, jedna scena, której w żaden sposób nie może z niczym powiązać. Dopiero pod koniec filmu dowiadujemy się o tym, że Folman należał do oddziałów otaczających obóz uchodźców w czasie masakry w Sabra i Shatila.

Obsypany nagrodami (i nominowany m.in. do Oscara) wstrząsający film opowiada również o absurdach, w jakich uczestniczyli młodzi izraelscy żołnierze podczas walk w Bejrucie. Mocne kino nie pozostawiające odbiorcy obojetnym.

Koniecznie trzeba zobaczyć.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2010, 02:26:12 am wysłana przez Ryceros »

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #317 dnia: Kwiecień 12, 2010, 07:51:22 pm »
Upadek (1993) - historia kolesia, który stojąc w korku w upalny dzień mocno się wnerwił, i postanowił zaprowadzić swój własny porządek. Dzieło Joela Schumachera porusza wiele problemów, z którymi każdy z nas ma kontakt na co dzień, takie jak galopująca inflacja, korki, nigdy nie kończące się roboty drogowe, zła obsługa w barach szybkiej obsługi, nie działające budki telefoniczne (to akurat jest przeszłość ale co tam), czy też wkurzające dziady. Podejrzewam, że każdy z was obserwując to, co się wokół niego dzieje ma czasem ochotę zrobić to co główny bohater Upadku. Zresztą, nie bez powodu film ten uchodzi za pozycję wybitną. Jeśli ktoś go jeszcze nie widział, to niech go koniecznie zobaczy.
RIP Gildio...

Offline achillemarozzo

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #318 dnia: Kwiecień 24, 2010, 12:27:43 pm »
"Głód" Steve McQueena (nietety nie Tego McQueena) - dosyć kopiący po oczach dramat polityczno-więzienno-moralno-społeczny. Można polecić tym, którzy marzą o składaniu ofiar na ołtarzu Idei, kochają rozprawiać o Chrystusach Narodów itp. Taki jakby częściowy rewers a częściowy suplement "Krwawej Niedzieli". Sam ze zdziwieniem zauważyłem, że kibicuję podłym, karmionym mielonką, klawiszom, którzy zdawali mi się się jedynymi w miarę normalnymi protagonistami filmu ( ale że podobne odczucia miałem i przy okazji legionistów z "Pasji"  :badgrin: , więc nie warto na mnie zwracać uwagi) Tak czy owak, warto zobaczyć.
"Żądam, by uszanowano we mnie godność człowieka, to jest jednostki o wartości nie mniejszej niż świnia!"
                                                                         KuK feldkurat Otto Katz

Offline Bully96

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #319 dnia: Maj 03, 2010, 12:43:23 pm »
"Iron Man 2"

Świetny sequel filmu z 2008 roku pt. "Iron Man". Nieprzeciętna gra aktorska (Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, i Mickey Rourke świetnie spisali się w swoich rolach). Jako czytelnik komiksów zauważyłem również kilka nawiązań do innych bohaterów wydawnictwa "Marvel" (tarcza Captain'a America, scena z Thorem w więzieniu). James Rhodey tym razem pojawia się jako kolejny bohater w zbroi, czyli War Machine którego zbroja moim zdaniem jest lepiej wykonana i ciekawiej się prezentuje niż kostium samego Iron Man'a. Ogólnie to świetny film, jednak troszkę mu brakuje do pierwszej części. (Ocena pierwszej części - 8/10)

"Iron Man 2" - 7/10

Offline Ibrahim_ibn_Erales

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 162
  • Total likes: 0
  • twitter.com/iberales
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #320 dnia: Maj 04, 2010, 10:01:32 pm »
To po kiego wała nam jest w ogóle ten temat?
To jakaś przechowalnia postów?
Po co mam pisać w temacie o Kickass że widziałem Kickass i że mi się podobał?
Jakbym go nie widział, to bym wyraźnie dał o tym znać w poście.

A jak będę chciał poszukać czegoś fajnego do obejrzenia to jaki temat mam otworzyć?
Każdy z osobna? Przez 27stron?
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2010, 10:06:24 pm wysłana przez Ibrahim_ibn_Erales »
God hates figs [Mk 11, 12-14]


I pledge allegiance to my Flag,
and to the Republic for which it stands:
one Nation indivisible,
With Liberty and Justice for all.

Offline madulka

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #321 dnia: Maj 04, 2010, 10:11:59 pm »
Dla ułatwienia moderacji, wątek w nowym wcieleniu.


Są dwie proste zasady:

1) Oczywiście obowiązuje regulamin Forum Filmu i regulamin ogólny

2) Szczególną uwagę zwracam na punkty 4-7 regulaminu, to znaczy:
a) jeżeli o danym filmie istnieje odrębny temat to w nim prowadzimy dyskusję
b) nie spamujemy, wypowiadamy się grzecznie, nie obrażamy, nie używamy wulgaryzmów, piszemy po polsku (nie po "polskiemu")
c) wypowiadamy się obszerniej niż jednolinijkowe stwierdzenia (przypominam że to forum DYSKUSYJNE) typu Widziałem "ABC" - niezła chała - to samo tyczy się komentarzy do wypowiedzi wcześniejszych (mówiąc inaczej: nie informujemy tylko, że ostatnio coś obejrzeliśmy, albo że się nie zgadzamy z przedmówcą, ale wyjaśniamy dlaczego nam się podoba skoro umieściliśmy go w temacie "co fajnego widziałem", lub dlaczego się nie zgadzamy)

Oczywiście zasady te będą egzekwowane - od usuwania postów po wlepianie ostrzeżeń notorycznie łamiącym...
Miłych i owocnych dyskusji :smile:


O "Kich-ass" byl juz zalozony osobny temat.
Poza tym jesli w tym temacie pojawia sie wiele postow odnosnie jednego filmu to chyba lepiej jest wydzielic temat bo i dyskusje sie latwiej prowadzi.

Offline Ibrahim_ibn_Erales

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 162
  • Total likes: 0
  • twitter.com/iberales
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #322 dnia: Maj 04, 2010, 11:27:30 pm »
Ale my nie prowadziliśmy dyskusji, a polecaliśmy film.

Odpowiedz sobie na pytanie - po co nam w takiej sytuacji ten topic?
God hates figs [Mk 11, 12-14]


I pledge allegiance to my Flag,
and to the Republic for which it stands:
one Nation indivisible,
With Liberty and Justice for all.

Offline madulka

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #323 dnia: Maj 04, 2010, 11:41:21 pm »
Ten topic jest do dzielenia sie opinia o tym, co sie ostatnio ogladalo fajnego (o ile nie istnieje osobny watek o danym filmie a o "Kick-ass" istnial osobny watek). No naprawde nie stwarzaj problemow, zjedz zelka <podaje zelka>. I koniec off topa uwazam.

Offline Ibrahim_ibn_Erales

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 162
  • Total likes: 0
  • twitter.com/iberales
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #324 dnia: Maj 04, 2010, 11:51:27 pm »
W tej formie temat stracił swój sens.
Ponadto nie będę tolerował ingerencji w moje posty
Więcej tu nie napiszę.

Dobranoc.
God hates figs [Mk 11, 12-14]


I pledge allegiance to my Flag,
and to the Republic for which it stands:
one Nation indivisible,
With Liberty and Justice for all.

Offline Hollow

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #325 dnia: Maj 05, 2010, 11:07:14 am »
Pozdrowienia z Paryża - film na podstawie scenariusza Luca Besona. Rechard Stewens jest młodym, inteligentnym i kulturalnym pracownikiem ambasady i agentem CIA. Niestety jedyne zajęcia jakie mu przydzielają to nieistotne prace takie jak zmiana tablic rejestracyjnych w samochodzie innych agentów , albo podkładanie podsłuchu. Kiedy w końcu zostaje mu powierzona prawdziwa misja dostaje partnera. Łysego, wulgarnego, niestroniącego od alkoholu i narkotyków, bezlitosnego i całkowicie oddanego swojej pracy (w tej roli John Travolta). Jest to pełna akcji komedia sensacyjna z nieskomplikowaną fabułą  w stylu "Transportera".

Offline cloe

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #326 dnia: Maj 20, 2010, 01:02:12 am »
Do fajnych filmów które ostatnio oglądałam zdecydowanie mogę zaliczyć "Donnie Brasco". Świetny film, końcówka mnie nieźle zmiotła (chociaż można było się jej spodziewać), polecam zdecydowanie.

A teraz czekam na lekkie "Piksele", które niedługo pojawią się w kinach. Zapowiadają się fajnie, więc może się nie zawiodę i o nich napiszę wkrótce w tym wątku. Przekonamy się po 28 maja. :)

Offline achillemarozzo

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #327 dnia: Maj 27, 2010, 03:06:12 pm »
Niezły film wczoraj widziałem, zwie się "Prorok"  i jest, w skrócie, wielką pochwałą praktycznej edukacji i ciekawości świata. Do tego dobrze zagraną: ta czujna gęba arabskiego bohatera z melodyjką z "Opery za trzy grosze" w tle... Slowem: ucz się, a wysoko zajdziesz.  :badgrin:
"Żądam, by uszanowano we mnie godność człowieka, to jest jednostki o wartości nie mniejszej niż świnia!"
                                                                         KuK feldkurat Otto Katz

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #328 dnia: Maj 30, 2010, 09:43:30 pm »
"Książę Persji: Piaski czasu" - początek drętwy, ale od momentu
Spoiler: pokaż
zamachu na króla - umarł król, niech żyje "Książę"!
- film robi się całkiem atrakcyjny. Dobre tempo, sporo zdrowego dystansu, między aktorami zaczyna iskrzyć, jest też kilka zabawnych dialogów... Najbardziej mi przeszkadzał dosyć widoczny chaos w szeroko pojętych efektach specjalnych. Dałbym 4/6.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #329 dnia: Maj 30, 2010, 10:52:37 pm »
Zgadzam się z przedmówcą, "Książę Persji" to dość porządna rozrywka, szczególnie jak na film na podstawie gry komputerowej. Może nie jest tak dobrze jak w "Piratach z Karaibów", ale lepiej niż w ich sequelach, na pewno.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

 

anything