trawa

Autor Wątek: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II  (Przeczytany 448787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SirBlackheart

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #675 dnia: Marzec 26, 2014, 11:03:07 pm »
Po premierze filmu "Captain America: Winter Soldier".Tak jest, kino zdecydowanie zdało swój egzamin dojrzałości w dziedzinie ekranizacji komiksów superbohaterskich. Bo, widzicie, okazuje się, że można z prawdziwym napięciem i bez zbyt mocnego przymykania oka, śledzić intrygę, której głównym bohaterem jest facet ubrany w kostium "red, white and blue". Z resztą, fabule Zimowego Żołnierza zdecydowanie bliżej do Bondów (i to tych Craigowskich), niż macierzystych Avengersów! Zastanawiam się, jakie przełożenie będzie miała ta nagła wolta na kształt dalszych marvelowskich filmów. Wszak mamy tu dość mroczną (jak na Marvela) tonację, wyważone tempo (łubudu pojawia się tylko tam, gdzie łubudu jest absolutnie niezbędne), pełnokrwistych bohaterów (SCARLETT!) i... imponujący body count (przy tej ilości trupów, nawet Batmany Nolana wydają się dobranocką dla niegrzecznych dzieci). "Captain America: Winter Soldier" to duży skok, jeśli chodzi o supergierojskie kino. Nie wolno im teraz tego spieprzyć. Wisienką na torcie jest tradycyjna scena po napisach (chyba najlepsza z dotychczasowych), po której jedna z dziewcząt obecnych na sali krzyknęła "Ja już chcę Avengers 2!". Nie ma się co dziewuszce dziwić, szykuje się coś wszechmocnego. Co jeszcze chciałem... A, no tak, Scarlett, której tym razem dano solidny czas ekranowy, to najdoskonalsza kobieta we wszechświecie;) Tylko jedna rzecz w tym filmie mnie rozczarowała... Naprawdę, wielka szkoda, że jednak nie okazało się, że... No zgadnijcie.  Tymczasem, do kina marsz!

Offline Hollow

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #676 dnia: Kwiecień 06, 2014, 06:36:42 pm »
Zgadzam się z powyższym. Winter Soldier jest świetny. Czasami można zapomnieć, że ogląda się kolejną ekranizację komiksu, a nie thriller polityczny, albo historię szpiegowską. Nawet sam Kapitan Ameryka wypadł ciekawiej niż w dwóch poprzednich filmach. Sceny po napisach też wyszły świetnie.

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #677 dnia: Kwiecień 07, 2014, 10:46:59 pm »
Oblivion
2013
Reż. Joseph Kosinski (ten od TRON 2.0)


Znakomite i solidne kino sf, które potrafi trochę zaskoczyć fabularnie. Zdecydowanie na plus zaliczają się obrazy ze zniszczonej Ziemi, kontrastujące z nowoczesną, "białą" technologią i bauhausową architekturą. Film jest wyważony w formie, ale mam pewne zastrzeżenia co do fabuły,
Spoiler: pokaż
na przykład co do ukrywających się na Ziemi niedobitków ludzi. Po co przebierali się za kosmitów (scavengers)? Teta nie mogli przecież oszukać, bo to bez sensu. Natomiast gdyby rozpoznała ich główna para bohaterów, tylko by na tym zyskali. Nie ogarniam
.


W każdym razie oglądało się bardzo przyjemnie. Niewątpliwym atutem jest obecność Morgana Freemana (który jednak wypadł trochę zbyt dobrotliwie).
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline DARKMAN

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #678 dnia: Kwiecień 08, 2014, 01:44:47 pm »
Oblivion
2013
Reż. Joseph Kosinski (ten od TRON 2.0)
IMHO film zupelnie sredni, przewidywalny i po prostu nudny. Ok, byl lepszy niz After Earth...

Offline Tom_WOD

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #679 dnia: Kwiecień 15, 2014, 11:21:18 am »
jA OSTATNIO DOPIERO wziełem się za EFEKT MOTYLA stary ale jakoś wcześniej mnie nie zachęcał i powiem ze warto :) 


a z kinowcyh to ostatnio byłem na: "Wielka Gra", Główny bohater Michael dostal za ta role Oskara, polecam

Offline Hollow

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #680 dnia: Kwiecień 15, 2014, 04:58:28 pm »
Snowpiercer - film o przyszłości, w której cały świat pokrywa lód, a grupa ocalałych porusza się po całym świecie pociągiem (i jeżdżą tak od 18 lat non stop). Bohaterami są ludzie, którzy żyją w ostatnim wagonie i mają najgorsze warunki. Są też cały czas gnębieni i poniżani przez ludzi z przednich wagonów. Postanawiają w końcu zbuntować się, przedostać do pierwszych wagonów i zabić konduktora. Film jest świetny, bohaterowie ciekawi, klimat ciężki i ponury. Końcówka też zaskakuje. Naprawdę warto.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #681 dnia: Kwiecień 25, 2014, 01:12:17 pm »
Dołączam do zachwytów nad nowym "Kapitanem Ameryką" i zapraszam na dwugłos o filmie:
http://mnichhistorii.blogspot.com/2014/04/rozmowy-na-dwie-gowy-kapitan-ameryka.html

Offline Lagertha

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #682 dnia: Maj 06, 2014, 02:48:26 pm »
Widziałam nowego Spidermana i film mi się podobał, mimo potraktowanie nieco po łebkach nowych wrogów Spidermana. Końcówka wzruszająca i nie mogę się doczekać na kolejną część
Czego nie zabrania prawo, zabrania wstyd.

Offline krawiec[PL]

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #683 dnia: Maj 13, 2014, 10:06:14 pm »
Dlaczego nikt nie wspomniał o rodzimym Hardkor Disko? Naprawdę dobry film, można patrzeć/interpretować w różnoraki. Powiew świeżego powietrza w polskiej kinematografii.
Życie to one man show.

Offline potworek

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #684 dnia: Maj 16, 2014, 04:12:41 pm »
Godzilla - tak, musiało tu się znaleźć. Film, mimo tego że opowiada już prawie 30 raz historie o potworze jest niesamowicie świeży, spójny i wciągający. Fakt, Godzilla naprawdę rozrabia dopiero na koniec, ale sceny z jego udziałem są niesamowite. Efekty specjalne są świetne, dużo lepsze niż się spodziewałem. Zacytuję jeszcze wczorajszy wpis z FB legendarnego boksera, Lennoxa Lewisa: "The special effects in this new Godzilla movie are insane!" POLECAM!
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline Ribald

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #685 dnia: Maj 16, 2014, 07:57:47 pm »
A to się dobrze składa, bo idę w środę.


Wcale nie z uwagi na Kena Watanabe.
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline marceli

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #686 dnia: Maj 16, 2014, 10:33:36 pm »
Coś czuję, że to będzie duży hicior.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline Dziex

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #687 dnia: Maj 16, 2014, 11:36:06 pm »
niesamowicie świeży, spójny i wciągający
to ja chyba na innym filmie byłem

Największy cocktease w historii kina. Zero emocji, nudny eeeee główny bohater?
Spoiler: pokaż
Cranston ginie na początku filmu a Watanabe (którego skądinąd bardzo lubię) rzuca tylko słabymi tekstami z trailera i wywleka amerykanom Hiroszimę
, prawie zero godzilli,  głównie jej ogon.
Plus za napisy początkowe Z TĄ ZAJEBISTĄ MUZYKĄ W TLE, ale poza tym wielki zawód.

Also, nie sądziłem, że to możliwe, ale ta wersja ma jeszcze więcej elementów zapożyczonych z parku jurajskiego niż wersja Emmericha :eek:
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2014, 11:45:24 pm wysłana przez Dziex »

Offline potworek

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #688 dnia: Maj 17, 2014, 11:27:38 am »
Oglądałem wszystkie Godzille po kilka razy i uważam się za wielkiego fana. Widziałem tam wiele nawiązań do starych Godzilli, a nie Jurajskiego Parku (swoją drogą, ciekawe jakie). Mało Godzilli? Nie wiem czy widziałeś stare Godzille, ale samej Godzilli nie ma tam wiele. Przeważnie pojawia się tylko na końcu, ewentualnie przez moment w środku filmu. Naoglądały się dzieci Transformerów i wymagają wybuchów od 7 minuty filmu. Słyszałem też zarzuty, że film skupia się na MUTO a nie Godzilli. Tak samo przecież było w oryginale. Godzilla pojawiał się tylko na końcu aby uratować dzień. Film jest wielkim ukłonem w stronę fanów i dzięki bogu recenzenci za granicą to dostrzegli.


Ribald, idź na moją odpowiedzialność, jak Ci się nie spodoba, zwracam za bilet :)
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2014, 11:37:01 am wysłana przez potworek »
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline Dziex

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #689 dnia: Maj 17, 2014, 11:59:39 am »
Widziałem tam wiele nawiązań do starych Godzilli, a nie Jurajskiego Parku (swoją drogą, ciekawe jakie).
Akurat tą część mojej wypowiedzi należało traktować z lekkim przymrużeniem oka. (Co nie zmienia faktu, że np. scenie z helikopterem z samego początku filmu brakowało jedynie williamsowego Journey to the island w tle.)
Cytuj
Mało Godzilli? Nie wiem czy widziałeś stare Godzille, ale samej Godzilli nie ma tam wiele. Przeważnie pojawia się tylko na końcu, ewentualnie przez moment w środku filmu.
Zaczynam podejrzewać, że Del Toro jest jedynym człowiekiem na planecie, który potrafi nakręcić dobry film o potworach.
Cytuj
Naoglądały się dzieci Aliens i wymagają, żeby po ponad godzinnym budowaniu napięcia reżyser zaserwował kawał zajebistego kina akcji
Fixed.

 

anything