trawa

Autor Wątek: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II  (Przeczytany 448967 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Holsten

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #840 dnia: Kwiecień 09, 2016, 07:08:33 pm »
Wczoraj obejrzałem najnowszego Mad Maxa. Pomimo sprawnej realizacji film mnie osobiście rozczarował. Brakuje mu klimatu i atmosfery nieustannego zagrożenia obecnej w I i II części cyklu.

Offline Ribald

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #841 dnia: Kwiecień 12, 2016, 11:06:17 am »
Wczoraj obejrzałem najnowszego Mad Maxa. Pomimo sprawnej realizacji film mnie osobiście rozczarował. Brakuje mu klimatu i atmosfery nieustannego zagrożenia obecnej w I i II części cyklu.


+1. Zabawa niezła, ale bardziej śmiać mi się chciało jak okazało się, że w tym roku Max jest filmem z największą liczbą Oscarów :D


Ode mnie dwie pozycje.

Niesamowita Marguarite
Trochę melodramat małżeński, trochę farsa, a w tym wszystkim sporo prawdy o człowieku, często karmiącym się iluzjami, które jego otoczenie, z różnych przyczyn, podtrzymuje. Ładnie zagrane, szczególne brawa za kreację kamerdynera! W tle mile dla oko zarysowany pejzaż Paryża lat 20., gdzie nowe zaciekle walczy ze starym


Zabójczyni
Wbrew pozorom stwarzanym przez polski tytuł, nie ma w tym filmie wiele dosłownie pokazywanej śmierci i dramatycznej akcji (choć ta, która jest, jest przedstawiona znakomicie). Jest to wszakże obraz głęboko zanurzony w kulturę Wschodu, niespieszny, mistyczny, w wielu momentach niedopowiedziany, a przez to dający widzowi przestrzeń do własnych emocji i interpretacji. Przy tym naprawdę fenomenalnie zrealizowany - scenografia i kostiumy to majstersztyk, a płynące przez ekran pejzaże kuszą żeby rzucić wszystko i pojechać do Chin. Przy filmie trzeba się skupić, nawet nie po to żeby wyłapać wszystkie dworskie spiski i niejednoznaczne relacje między bohaterami, ale by chłonąć go całym sobą - warto, warto, po trzykroć warto :)

mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline adammik90

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #842 dnia: Maj 26, 2016, 10:32:34 am »
Ostatnio na tapetę wrzuciłem "Nice Guys".


Bardzo fajna komedia, która o dziwo miała dosyć dobrą fabułę. Mocno zastanawiający film, który i na filmwebie podchodzi pod 8/10. Według mnie całkiem zasłużenie! ;-)

Offline Ribald

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #843 dnia: Maj 31, 2016, 07:18:44 am »

Nice Guys

Film radośnie bzdurny w warstwie fabularnej, ale dawno się tak na niczym nie uśmiałem (nie tylko dlatego, że chyba najczęściej oglądam przygnębiające rzeczy:P) :) Crowe i Gosling dopasowani doskonale, sympatycznie odtworzony klimacik lat 70. w USA i zacna muzyka w tle. Polecam na odmóżdżenie :)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline GosiaZet

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #844 dnia: Czerwiec 22, 2016, 07:43:15 pm »

Niestraszne i niebyt znane, ale całkiem dobre niby-horrory, o wiele ciekawsze niż wskazują na to ich streszczenia i okładki:

Come Back To Me (2014) - o dziewczynie, która codziennie budzi się z lękiem, odkąd po drugiej stronie ulicy zamieszkał nowy sąsiad
Starry Eyes (2014) - o początkującej aktorce, która dla nowej roli zrobi WSZYSTKO
The Wake Wood (2010) - o tym, że niby cóż złego może się stać, jeśli na chwilę ożywimy martwe dziecko? (z Aidanem Gillenem)
The Gathering (2002) - o dziewczynie, która nie pamięta, kim jest, ale wie, kiedy umrzesz (z Christiną Ricci)
Dark Corners (2006) - o dziewczynie, która pewnego dnia budzi się jako ktoś inny, a potem jest już tylko gorzej (z Thorą Birch)

Offline orendede

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #845 dnia: Czerwiec 30, 2016, 07:48:20 am »
A ja ostatnio oglądałam super komedie, produkcji francuskiej, ale warto. Dawno się tak nie uśmiałam. Ale to pewnie dlatego, ze ten amerykański głupkowaty humor mi się już przejadł, a tu coś nowego :)
Tytuł to: Wszystko zostanie w rodzinie 1/2

Offline Nick Jackolson

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #846 dnia: Lipiec 22, 2016, 08:35:34 am »


Serial, 8 odcinków. Wpadłem na niego totalnie przypadkiem i nie mogłem się oderwać.

Wszystkim polecam w 100% !!!

Zmyślne połączenie: The Goonies, IT Kinga, Z Archiwum X, Aliens.

Serial celowo trąci latami 90'tymi - ta muzyka, kamera !!!! + sceny "akcji" z lat współczesnych. Aktorzy grają rewelacyjnie !!! Przygodowy horror pełną gębą !!

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #847 dnia: Lipiec 28, 2016, 08:57:12 pm »
Ostatnio na tapetę wrzuciłem "Nice Guys".
Bardzo fajna komedia, która o dziwo miała dosyć dobrą fabułę. Mocno zastanawiający film, który i na filmwebie podchodzi pod 8/10. Według mnie całkiem zasłużenie! ;-)
The Nice Guys faktycznie jest świetne, dawno nie oglądałem tak dobrego filmu. Po obejrzeniu trailera spodziewałem się głupiej komedii sensacyjnej, z żenującymi żartami i kiepską fabułą, a było zupełnie odwrotnie. Momentami wybuchałem śmiechem, a akcja trzymała w napięciu. Dodać do tego znakomitą grę aktorską i mamy przepis na świetny film. Wątpię żeby w tym roku wyszło coś lepszego, w ogóle to jeden z najlepszych filmów z ostatnich 5 lat.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #848 dnia: Sierpień 08, 2016, 11:35:46 pm »
Brazil, film z roku 1985 w reżyserii Terry'ego Gilliama. Dziwny i przygnębiający. Coś jak Kafka ulepszony akcentami erotycznymi. Piękna muzyka.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline stop_and_stare

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #849 dnia: Październik 13, 2016, 10:41:29 am »
teraz oglądam People v. O.J. Simpson: American Crime Story. kto lubi historie o procesach sądowych - bardzo polecam

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #850 dnia: Październik 13, 2016, 05:24:54 pm »
Brazil, film z roku 1985 w reżyserii Terry'ego Gilliama. Dziwny i przygnębiający. Coś jak Kafka ulepszony akcentami erotycznymi. Piękna muzyka.
Do mnie ten film nie przemówił.
Dziwny i lekko psychodeliczny.

Ale muzyka spoczko.
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline Groza1410

Wikingowie
« Odpowiedź #851 dnia: Październik 19, 2016, 12:07:40 pm »
Oglądam właśnie serial Wikingowie. Moim zdaniem bardzo udany. Co myślicie o tym serialu?
Klucznik wielki pęk kluczów nosił za pasem przewiązany...

Offline LordDisneyland

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #852 dnia: Październik 20, 2016, 08:51:51 am »
Wróciłem ostatnio do odrzuconych kreskówek...


Nadal mnie to bawi :cool:

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #853 dnia: Listopad 03, 2016, 06:37:06 pm »
Wróciłem z American Film Festival i w pięć dni zobaczyłem dwadzieścia jeden filmów, w tym kilka perełek:
http://mnichhistorii.blogspot.com/2016/11/relacja-7-american-film-festival-wrocaw.html

Offline Trisz

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Total likes: 0
  • zmuszani do przekraczania własnych granic...
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #854 dnia: Listopad 07, 2016, 10:49:27 am »
Dla mnie tegoroczna polska perełka to wołyń. Uważam, że must have, znaczy must see tej jesieni. Nieprzesadnie brutalny, mocny, prawdziwy, ale obiektywny i z przepiękną muzyką.
Każdy jest nadzwyczajny.

 

anything