Gildia Filmu (www.film.gildia.pl) > Forum Filmu

Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II

<< < (176/177) > >>

Thanoseid_FolRolDeOlRol:
"Marvel Renaissance (2014)" stanowi przykład bardzo dobrze zrealizowanego krótkiego filmu dokumentalnego, i to w tematyce bliskiej sercu każdego komiksowego geeka; w tematyce ukazującej historię wydawnictwa "Marvel Entertainment", od momentu, w którym firma była bliska bankructwa, do czasu cudownej reaktywacji tego gigantycznego potentata w branży popkulturowej, wraz z wydarzeniami najbardziej bliskimi chwil powstania tego dokumentu, czyli okolice 2014 roku. Tytuł filmu ma słuszną nazwę: ,,Renesans"; "Marvel" w latach 70-tych i potem w 90-tych XX wieku, jakby to ująć, był jedną nogą w grobie, jednak firmie udało się wyjść na prostą. Więcej spoilerował nie będę, polecam więc obejrzeć ów dokument! Jest on dostępny na "YouTube".

Wunko:
Ostatnio dużo mówi się. o serialu Stranger Things - pomyślałem może warto zobaczyc 1 sezon i wiecie co> obejrzałem w 1 dzień :D bardzo wciągające. Jeżeli ktoś szuka na długi popołudnie serialu to polecam :)

Lidia_lifestyle:

--- Cytat: Jimmy w Wrzesień 22, 2007, 08:53:01 pm ---
"Ludzkie dzieci" (Children of Men, 2006, reż. Alfonso Cuaron) - niezła fantastyka bliskiego zasięgu, fajne niepokojące klimaty beznadziei i upadku społeczeństwa, chaosu i pustki (oglądając przychodziły mi na myśl - w sumie sam nie wiem czemu, chyba właśnie ze względu na taki klimat....

Polecam na czas koronawirusa na świecie, Film ukazuje pewien paraliż społeczeństwa na całym świecie wywołany przez....
Jest on miejscami zbyt pop, ale te ujęcia, poprowadzenie kamery.... Jak często zdarza się miejsce walki z krwią na ekranie, dosłownie z czerwonymi plamami i subtelne przejścia takich właśnie szczegółów. Nie wiem czy Ludzkie dzieci" (Children of Men, 2006, reż. Alfonso Cuaron) - daje nadzieję? Jednak działa na wyobraźnie, szczególnie w obliczu światowej pandemii. Polecam również
--- Koniec cytatu ---

aniolbezserca:
Listy do M.4 - po słabej 3 części czwarta odbiła się od dna i chociaż nie zbliża się poziomem do pierwszej, mimo wszystko wyszła całkiem nieźle :)

marioz129:
Tytani  :D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej