trawa

Autor Wątek: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II  (Przeczytany 453927 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kingquest

Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 01, 2008, 07:26:50 pm »
Wpadka - zwątpiłem w gatunek zwany komedią romantyczną, rodzaj fulmu najbardziej przesiąknięty komercją, stanowiacy pożywkę dla plebsu, wyjałowiony z jakiegokolwiek intelektu.
Jednak po obejrzeniu Wpadki odzyskalem wiarę, ze można jeszcze zrobić ciekawą komedię.
Wpadka to film zabawny, intrygujący, pouczający, inteligentny, ciepły i dobrze zrealizowany. W zasadzie jedna z najlepszych komedii ostatnich lat. Znakomicie zrealizowano bardzo ciekawy i współczesny pomysł. Niektóre sceny robrająją humorem.
Film na którym można sie dobrze bawić, mimo braku prostackich gagów.
Jak najbardziej polecam.

Offline Piotr_Łódź

Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 02, 2008, 04:31:47 pm »
Ostatnio obejrzalem radziecki dokument Zwyczajny faszyzm .Nagrałem go sobie z TVP Kultura . Zrobił na mnie duże wrazenie mimo tego ze ma juz swoje lata i jest bardzo tendencyjny .
rawdziwa cnota krytyki się nie boi - Ignacy Krasicki

Offline Ribald

Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 07, 2008, 10:52:43 am »
Podróż czerwonego balonika - ciężko zrecenzować ten film, bo jest w zasadzie trochę o niczym (o ile się w niego nie wczuje). Leniwie tocząca się akcja każe się przestawić na bardziej poetycki rodzaj odbioru rzeczywistości. Rewelacyjna Binoche, dobra Chinka, ładna muzyka
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Lu Tzy

Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 07, 2008, 05:58:00 pm »
'Romper Stomper'.
Wiem, lekki poslizg, film z 1992...
Rzecz nie zachwyca, ale przykuwa uwage i siedzi w pamieci. Takie przypomnienie, ze w krainie Fostera nie tylko Weir i Roeg potrafia zrobic cos poza telenowela.

Poza tym - skini dostaja omlot. Juz to raduje  ;) .
While shepherds watched their flocks by night
    All seated on the ground,
A high-explosive shell came down
    And mutton rained around.

Offline królowa_liberty

Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 09, 2008, 08:25:55 pm »
"Underground" Kusturicy
 Jak miło odświeżyć sobie stare, kultowe filmy... Jak zawsze po obejrzeniu tego filmu mam fazę na muzykę Bregovic'a... Kalasnjikov... Kalasnjikov... Gdyby jakiś minister edukacji stworzył kanon obowiązkowych filmów w szkolnictwie to "Underground" musiałby się tam znaleźć... W sumie to pod zakładką filmów pobudzających patriotyzm, zważając na to, że podobnie jak Jugosławia, Polska miała wysoko rozwinięte państwo podziemne...
ni połowy spośród was nie znam nawet do połowy tak dobrze, jak bym pragnął; a mniej niż połowę z was lubię o połowę mniej, niż zasługujecie. (J. R. R.  Tolkien)

Offline impetyk234

Bardzo interesujący film.
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 14, 2008, 06:31:18 pm »

Offline Ribald

Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 21, 2008, 11:17:56 pm »
Skafander i Motyl

Wreszcie obejrzałem, choć trochę się tego filmu obawiałem. I faktycznie - działa na wyobraźnię, ale raczej jako katharsis niż dołująco. Historia redaktora naczelnego Elle, który kiedyś żył jak król, a teraz sparaliżowany jest w stanie poruszać tylko powieką.. Jeszcze podczas oglądania trochę mnie drażniło, że historia dzieje się za szybko - najpierw bohater przeżywa rozterki pt. chcę umrzeć, po czym za 3 minuty jest już wszystko ok. Ale potem zrozumiałem, że taki był zamysł - temu człowiekowi po prostu zostało tak mało czasu, a film w założeniu jest naturalistyczny (realistyczny..jakkolwiek)--> spełnieniu którego to założenia kapitalnie sprzyjają zdjęcia Kamińskiego (ktoś się ostro,, że tak powiem, jebnął przy tegorocznych statuetkach Akademii w tej kategorii). Natomiast jeden wątek pozwolił filmowi Schnabela wyrwać się z pewnego schematu- świetnego rzemiosła z przebłyskami techniki i aktorstwa - rozmowa telefoniczna bohatera z ojcem (Max von Sydow-klasa). O tym że każdy jest w jakimś swoim skafandrze, który zacieśnia się czasem niepostrzeżenie, a niekiedy bardzo gwałtownie. W sposobie jak się w nim odnajdziemy odbije się istota człowieczeństwa każdego z nas. Ta  scena nadała "Skafandrowi" wymiar uniwersalny, coś po czym film się zapamięta. No i prześliczne ortofonistki
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 24, 2008, 09:39:36 pm »
Dzisiaj miałem dzień mocno filmowy..

wreszcie obejrzany Trainspotting - kapitalne, klimat nie do przebicia. MacGregor i reszta koncertowi i bardzo naturalni:) Przed chwilą Madagaskar - fajna bajka, ale po powszechnych zachwytach spodziewałem się ciut więcej (nie zmienia to faktu że wyginam śmiało ciało) - btw. skumał ktoś analogię z okładką Żuczków? Trzeci obraz dzisiejszy to Hero - szczerze mówiąc trochę mnie zmęczył, pewnie rzeczy który w Crouching Tiger zachwycały tutaj jakoś niezbyt się ze sobą komponowały. Ale można było znaleźć jakieś odwołania do dzisiejszych Chin -> ważniejszy od losu jednostki jest los wielu..

A w kinie wyświetlany bodaj tylko w kinach studyjnych tryptyk o kobietach "Kobiecy metraż". Jeden niemiecki i dwa polskie filmy o dosyć ciężkiej tematyce (przemoc domowa, niemożność odnalezienia się w życiu, brak szacunku od otoczenia, mąż w więzieniu..), ale dobrze zrealizowane, dobrze zagrane, z pewnością warte polecenia.
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Hollow

Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 25, 2008, 08:19:05 am »
Ostatnio obejrzałem Porachunki Guya Richiego. Świetna komedia gangsterska. 4 przyjaciół postanawia zarobić trochę kasy grając nielegalnie w pokera z największym gangsterem z okolicy. Ostatecznie przegrywają i mają 5 dni na zdobycie 500 tysięcy funtów.

Film jest dość stary, ale świetnie się go ogląda.

Offline Raf Fariszta

Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 25, 2008, 09:25:33 am »
Rzeczy, które robisz w Denver będąc martwym...
Mimo, że film ma swój wiek nadal świetnie się go ogląda......świetne kreacje Garcii, Walkena.....fajny epizod Buscemiego.....melanż klimatów, momentami się rozłazi: porachunki, miłość, refleksje nad przemijaniem....niemniej spędziłem z tym filmem ponownie bardzo miłe 2 godziny....
Nocy Matko Dnia

Offline Ribald

Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 26, 2008, 03:35:35 pm »
Miasto Boga - kapitalny obraz faveli (slumsów) Rio de Janeiro. Zdegenerowana społeczność, skorumpowana policja, nieskuteczne władze. Wewnątrz tego kilkanaście ciekawych historii, nawet tych króciutkich ale godnych zapamiętania. Kurczak Mane pozostanie w panteonie moich ulubionych bohaterów. Choć nie był do końca pozytywną postacią, tak jak zresztą nic w favelach nie jest czarne i białe. Film przy okazji znakomity realizacyjnie - zdjęcia, montaż, zmienność narracji.. Dobra rzecz.
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 26, 2008, 09:29:02 pm »
Persepolis- bardzo dobra rzecz. Fajnie zrealizowany technicznie, ładna kreska. Fabularnie wysoki poziom - opowieść o zagubieniu w świecie, zarówno islamskich konserwatystów jak europejskich liberałów. Opowieść o wielu różnych sprawach, o tym że, jak zauważył narrator na koniec filmu "wolność ma swoją cenę". Tak naprawdę jednym z ważniejszych wątków jest właśnie interes faustowski - pozorny dobrobyt i bezpieczeństwo w zamian za wyzbycie się wolności i suwerenności wewnętrznej. Z drugiej strony ekspansja wolności nad rozwagą. Co się bardziej opłaca? Czy coś tutaj w ogóle się opłaca? Warto zobaczyć.
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Kormak

Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 29, 2008, 09:50:59 am »
"For The Bible Tells Me So" - bardzo dobry film dokumentalny, który nie tak dawno otarł się o nominację do Oscara. Opowiada o problemie amerykańskiej homofobii wyniesionej z religijnego, chrześcijańskiego (różne odłamy protestantyzmu) wychowania i dosłownej interpretacji Biblii, jednoznacznie uznającej gejów i lesbijki za "abominację".
Bohaterami obrazu jest kilka rodzin, bardzo religijnych (często to pastorzy albo ludzie działający dla swoich wspólnot religijnych), których dzieci okazują się homoseksualistami. Jest także anglikański biskup, który co prawda ożenił się i ma dzieci, ale ostatecznie robi "coming out" przed światem.
Znakomicie pokazane różne postawy bardzo religijnych osób na temat "odmienności" swoich najbliższych: po początkowym szoku następuje albo natychmiastowa akceptacja (jak zrobił kandydat na prezydenta USA Dick Gephardt ze swoją córką), bolesny i długi proces radzenia sobie z "zawodem", jaki dziecko sprawiło rodzicom aż po całkowite odrzucenie, które kończy się dla obu stron tragicznie.
Mocnym punktem dokumentu są także wywiady z różnymi teologami, duchownymi i naukowcami, opowiadającymi skąd się biorą błędne interpretacje Pisma i jak to wpływa na ludzi i ich umysły.

Offline Gashu

Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 29, 2008, 07:07:52 pm »
Cytat: "Ribald"
Persepolis- bardzo dobra rzecz. Fajnie zrealizowany technicznie, ładna kreska. Fabularnie wysoki poziom - opowieść o zagubieniu w świecie, zarówno islamskich konserwatystów jak europejskich liberałów. Opowieść o wielu różnych sprawach, o tym że, jak zauważył narrator na koniec filmu "wolność ma swoją cenę". Tak naprawdę jednym z ważniejszych wątków jest właśnie interes faustowski - pozorny dobrobyt i bezpieczeństwo w zamian za wyzbycie się wolności i suwerenności wewnętrznej. Z drugiej strony ekspansja wolności nad rozwagą. Co się bardziej opłaca? Czy coś tutaj w ogóle się opłaca? Warto zobaczyć.


Jeszcze lepiej przeczytac oba, wydane w Polsce, tomy komiksu pod tym samym tytułem. Film jest ich adaptacją, niestety w przypadku niektórych wątków, jak dla mnie nieco zbyt okrojoną.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Sianon

Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #104 dnia: Kwiecień 01, 2008, 10:02:17 pm »
Tajemnica Brokeback Mountain- lepiej późno niż później, w końcu obejrzałam Brokeback i jestem z tego filmu b. zadowolona. fajne obrazy, owce i muzyczka. miłość bohaterów ognista ale wcale nie narzuca się odbiorcy. chłopaki też dobrze grają. ogólnie plus. niedługo zabiorę się za Ostrożnie, pożądanie

 

anything