trawa

Autor Wątek: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II  (Przeczytany 448825 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Monica

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #195 dnia: Listopad 05, 2008, 01:14:05 pm »
Hellboy II z nowych i Bank Job ze starszych. Oba bardzo fajne

Offline Azazell

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #196 dnia: Listopad 05, 2008, 06:09:33 pm »
The Onion Movie - fajna parodia nakręcona w dość nie typowy sposób. Polecam tylko końcówka bardzo słabiutka :)

X-Files 2: Chcę wierzyć - Film naprawdę klimatyczny i fajny :) .. Niestety scenariusz troszkę kuleje zapowiadano dużo więcej. Ale mimo tego bardzo fajnie znów obejrzeć dwójkę fajowych agentów :) tylko Skinnera cosik za mało :)  (Już zapowiedzieli X-Files 3) :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2008, 06:12:45 pm wysłana przez Azazell »

Offline Qraq

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #197 dnia: Listopad 07, 2008, 12:54:14 am »
Taken - lejdis end dżentelmen, Liam "Qui Gon" Neeson! ;) kapitalny film, coś jak połączenie "tożsamości bourne'a" z "czlowiekiem w ogniu". polecam!

Offline Radan

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #198 dnia: Listopad 07, 2008, 08:42:44 pm »
"Stardust"

Świetny film. Dobry jako ekranizacja, bo akcja ma mało wspólnego z tym, co dzieje się w książce :). Poza tym, ciekawy wizualnie. A muzyka bardzo dobrze oddaje to, co dzieje się na ekranie. Gra aktorska również na wysokim poziomie. A humor bardzo podobny do tego, jaki można spotkać w książkach Gaimana :). Jedyne co mi się nie podobało, to zakończenie. Tutaj było jakieś takie sztampowe, a w książce ostatnie akapity wyciskały łzy z oczu.

Offline achillemarozzo

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #199 dnia: Listopad 10, 2008, 10:58:38 am »
"Harry Angel" Alana Parkera - kryminał tak czarny jak msza :evil: Zaczyna się sztampowo: marnemu prywatnemu łapsowi zleca się poszukiwania dawno zapomnianego piosenkarza-dłużnika. Zleceniodawca kłamie, świadkowie giną paskudną śmiercią, detektyw czuje się wrabiany. A dług jest niemożliwy do spłacenia. A w głownych rolach min. Mickey Rourke    ( w młodszej i trochę mniej zapitej wersji) i Robert de Niro - bez siwizny i reumatyzmu.
Po obejrzeniu dreszc przechodzi na myśl o zjedzeniu jajka na twardo czy przejażdzce windą - która niekoniecznie musi prowadzić do Nieba.
Film jest również dowodem na to że ekranizacja niekoniecznie znaczy upupienie materiału literackiego - jest, moim skromnym zdaniem, zwyczajnie lepszy od knigi Williama Hjortsberga.
"Żądam, by uszanowano we mnie godność człowieka, to jest jednostki o wartości nie mniejszej niż świnia!"
                                                                         KuK feldkurat Otto Katz

Offline mayugo

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #200 dnia: Grudzień 01, 2008, 06:56:39 pm »
"Man on Wire" - porywający!!!
Ciekawe kiedy w Polsce? Może chociaż na jakimś festiwalu  :roll:

Offline madulka

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #201 dnia: Grudzień 01, 2008, 07:13:01 pm »
Moze cos wiecej na ten temat? Polecam zapoznac sie z podpunktem "C" w pierwszym poscie tego tematu ;)

Offline Hollow

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #202 dnia: Grudzień 02, 2008, 09:27:29 am »
"Harry Angel" Alana Parkera - kryminał tak czarny jak msza :evil: Zaczyna się sztampowo: marnemu prywatnemu łapsowi zleca się poszukiwania dawno zapomnianego piosenkarza-dłużnika. Zleceniodawca kłamie, świadkowie giną paskudną śmiercią, detektyw czuje się wrabiany. A dług jest niemożliwy do spłacenia. A w głownych rolach min. Mickey Rourke    ( w młodszej i trochę mniej zapitej wersji) i Robert de Niro - bez siwizny i reumatyzmu.
Po obejrzeniu dreszc przechodzi na myśl o zjedzeniu jajka na twardo czy przejażdzce windą - która niekoniecznie musi prowadzić do Nieba.
Film jest również dowodem na to że ekranizacja niekoniecznie znaczy upupienie materiału literackiego - jest, moim skromnym zdaniem, zwyczajnie lepszy od knigi Williama Hjortsberga.

Robert De Niro jako szatan wymiata  :D

Offline potworek

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #203 dnia: Grudzień 03, 2008, 12:39:57 pm »
Flashbacks of a fool - Świetna rola Craiga, on naprawdę jest dobrym aktorem. Historia dość prosta, acz wciągająca. Muzyka taka jaką lubię w filmach do refleksji, świetne zdjęcia (bardzo fajna scena, gdy Craig w oceanie pływa na plechach)
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline hans

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #204 dnia: Grudzień 03, 2008, 09:06:49 pm »
Na krawędzi nieba Fatih Akina, który zarówno wyreżyserował film, jak i napisał do niego scenariusz. Piękna opowieść dziejąca się wokół niemiecko-tureckiej granicy UE, która ma niebagatelny wpływ na historie zwykłych ludzi. Wielokrotnie chciałoby się powiedzieć, "niby tak blisko, a tak daleko", a jednak film nie daje się sprowadzić do takiej prostej frazy. W działaniach bohaterów i w opowieści jest tyle uczuć oraz mądrej refleksji nad sobą i nad tym, co się wokół nich dzieje, że widzowi one się udzielają; żyjemy razem z tymi bohaterami. Co więcej - bohaterami zagranymi bezbłędnie. Fatih Akin w pozornie prostych opowieściach pokazał Kino przez wielkie K.
Przymierzam się teraz do "Głową w mur", który podobno jest jeszcze lepszy niż "Na krawędzi nieba". I nie mogę się doczekać 8)

Offline Azazell

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #205 dnia: Grudzień 05, 2008, 04:34:59 pm »
Resident Evil: Degeneration
produkcja: Japonia gatunek: Animacja, Horror, Akcja
data premiery: 2008-10-18 (Świat)
Akcja "Resident Evil: Degeneration" dzieje się 7 lat po wydarzeniach w Raccoon City na amerykańskim lotnisku. Ktoś lub coś spowodowało ponowny wybuch epidemii, której objawem jest mutacja ludzi w żywe trupy. Leon S. Kennedy oraz Claire Redfield będą musieli po raz kolejny spojrzeć koszmarowi w oczy.



Animacja? super! - Żywe Trupy? - Jeszcze lepiej!. Nie wytrzymałem i czym prędzej zdobyłem ten film :) i nie zawiodłem!
Jeśli chodzi o film z żywymi trupami to jest dość nietypowy bo to jest animacja a nie prawdziwy film fabularny. Z początku miałem obawy ale okazuje się, że przy animowanych umarlakach równie dobrze można się bawić jak przy normalnych filmach. Bardzo fajny fabuła i trzyma w napięciu. Bardzo ładna animacja + starannie wykonana grafika. Co jeszcze warto zaliczyć na plus? fajnie odwzorowane postacie i momentami się czuje jakby te postacie były realne a nie narysowane.

Gra jest jakby kolejną częścia Residenta Evil ale fabuła nie jest powiązana z poprzednimi częściami w której grała Mila Jovovich, lecz jest to nawiązanie do gier komputerowych. Ja mało grałem w gry bo denerwowało mnie zawsze sterowanie i nie przeszkadzało mi w obejrzeniu tej animacji. Bo ogólnie pojęcie o wydarzeniach w Umbrella i Racoon City to mam bo film jako tako nawiązywał do gier.

Polecam wszystkim miłośnikom filmów animowanych oraz dla tych co kochają horrory z Zombiakami :)

Wszystko w filmie jest na plus! jedynie zastrzeżenia można mieć do mimiki twarzy bo odnoszę wrażenie, że mimika postaci nie podołała wyrażaniu jakiś głębszych emocji/uczuć :)

Ocena: 9/10 (oby więcej takich filmów)

Offline Reimar

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #206 dnia: Grudzień 11, 2008, 05:32:12 pm »
Zavet Zdecydownie polecam! szalona komedia w bułgarskich klimatach, pełna energi i humoru. Dawno już się tak nie usmiałem na zadym filmie:P

Offline Ribald

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #207 dnia: Grudzień 19, 2008, 07:31:02 pm »
Dwa filmy w różnym klimacie

Zodiac - David Fincher klecić intrygę potrafi co wiadomo nie od dziś. Oprócz tego że historia ciekawa to bardzo rzetelna gra aktorska (Downey Jr), a parę scen przyprawiało o dreszczyk. Minus za przydługawość, można robić filmy po 2,5 h, ale jeśli ma się takie uzasadnienie że coś się w nich dzieje

Senność - Magdy Piekorz. Reżyserka utalentowana i robiąca filmy, które ujmują. Mimo że pozornie nic takiego w nich nie ma.. Właśnie za klimat i śmietankę polskich aktorów (Krzysztof Zawadzki ! ciekawe czy pomyślany jako alter ego scenarzysty Kuczoka). Na plus.
"Odkąd z tobą sypiam, nic mi się nie śni"
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline zyon

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #208 dnia: Grudzień 22, 2008, 05:07:26 pm »
Taken - lejdis end dżentelmen, Liam "Qui Gon" Neeson! ;) kapitalny film, coś jak połączenie "tożsamości bourne'a" z "czlowiekiem w ogniu". polecam!

o to to, chociaż podchodziłem dość sceptycznie do fabuły opartej na porwaniu nastolatki to film rozłożył mnie na łopatki, tak powinno wyglądać kino akcji :D


You can’t snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it’s not gentlemanly.

Offline Radan

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #209 dnia: Grudzień 27, 2008, 05:53:11 pm »
"Ołstczrlaja"

Bałem się, że idę do kina na przydługi, mdły romans i miło się zawiodłem :). Rzadko kiedy moje oczy miały zaszczyt uczestniczyć w takiej wizualnej uczcie :). Fabuła była dobrze pomyślana i prawie do końca filmu trzymała w napięciu. Nie zabrakło również humoru (zwłaszcza na początku filmu), a w przypadku takich filmów brak dystansu to gwóźdź do trumny. Wątek miłości poganiacza bydła i angielskiej arystokratki na szczęście nie raził tak bardzo, jak można by się spodziewać i pozwalał skupić się na pozostałych aspektach tej produkcji. Minusem natomiast jest ostatnie kilkanaście minut filmu. Tak wymuszonego happy endu najstarsi aborygeni nie pamiętają.
Spoiler: pokaż
Przez chwilę myślałem, że pani arystokratka (jak jej tam było :)) nie żyje. I byłem poruszony. Ale skądże :neutral:. To była pomyłka. Dziewczyna przeżyła i mogła żyć długo i szczęśliwie ze swoim cowboy'em, a mały pół-aborygen mógł długo i szczęśliwie biegać po dziewiczych pustkowiach, a stary aborygen mógł równie długo i szczęśliwie biegać po rzeczonych pustkowiach, a Zły i Brzydki Drań długo i nieszczęśliwie konał przeszyty włócznią. O wspaniały i sprawiedliwy Świecie!

Polecam ten film. Warto go obejrzeć aż do momentu, kiedy skończy się scena bombardowania, następnie szybko wyjść z kina i dopowiedzieć sobie resztę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2009, 01:07:08 pm wysłana przez Radan »

 

anything