Autor Wątek: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II  (Przeczytany 448895 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Reimar

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #225 dnia: Luty 02, 2009, 01:18:37 am »
Donnie Darko to chyba najdziwniejszy film jaki w życiu widziałem. Fabuły nie będe zdradzał ale zdecydowanie polecam, niesamowicie wciągający i ze świetną muzyką. Kto widział na pewno potwierdzi
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2009, 01:24:59 am wysłana przez Reimar »

Offline 9cali

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #226 dnia: Luty 03, 2009, 03:57:41 pm »
swit zywych trupow

tutaj dla odmiany film katastroficzny z elementami gore,majac w pamieci remake sprzed kilku lat trudno powiedziec o tym filmie duzo dobrego,zachwyca glownie swoja oldskulowoscia,NAPRAWDE irracjonalne zachowania bohaterow(nawet jak na horror),slapstickowy humor i brak konsekwencji,na poczatku oddzial wojska ledwo daje rade z kilkunastoma zombiakami natomiast gang przyglupich motocyklistow kosi ich dziesiatkami,gdyby zombie byly tak latwe do zabicia to zorganizowane jednostki powinny sobie z nimi poradzic w kilka dni,wystarczyloby zeby sie skoncentrowac na zabijaniu a nie kradziezy telewizorow czy rzucaniem ciastem trupom w twarz

film 7/10

tom savini 666/10


Cytuj
Fabuły nie będe zdradzał ale zdecydowanie polecam, niesamowicie wciągający i ze świetną muzyką. Kto widział na pewno potwierdzi
muzyki nie pamietam(poza inxs na poczatku) ale raczej jako nudny bym go okreslil a nie niesamowicie wciagajacy

Offline krawiec[PL]

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #227 dnia: Luty 03, 2009, 07:02:49 pm »
swit zywych trupow

:D śmieszny film.

Rękopis znaleziony w Saragossie - film nakręcony według oświeceniowej powieści Jana Potockiego. Świetna obsada spowodowała, że film był naprawdę świetny, chociaż pewnie sama treść merytoryczna jest świetna. Opowiada on o perypetiach Alffonsa van Wordena (Z.Cybulski), który spotyka innych ludzi i opowiada im swoją historie. Oni natomiast opowiadają jemu swoją historie życia. Świetnie to, pokazuje szkatułkową budowę powieści. Nie wiem co więcej napisać. Naprawdę warto zobaczyć!
Życie to one man show.

Offline Lu Tzy

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #228 dnia: Luty 08, 2009, 06:06:17 pm »
Niezle jest "Taken". Zadne wielkie kino, ale solidna porcja przemocy, nawet takiej niecalkiem bajkowej. Jakby "wstrzasniety, nie zmieszany" sprowadzony na ziemie. Oczywiscie to wrazenie pierwsze i ostatnie, bo drugi raz tego ogladac nie warto. Na moja ocene mocno wplywa fakt, ze sie przyjemnie zaskoczylem - spodziewalem sie rzeczy duzo bardziej lzawej.

Doskonale sa "Ogrody jesieni" Otara Joselianiego. To jest wlasnie wielkie kino, jak na moj gust. Odmawiam dalszego recenzowania; Joselianiego trzeba by pokazac, a nie gadac po proznicy ;)

P.S. 9cali, "Rekopis..." to jest jeden z bardzo niewielu filmow - ekranizacji dobrej literatury, ktore wytrzymuja porownanie z pisanym oryginalem. Juz za to gromkie brawa. No i zachecam do lektury. Film jej nie zepsuje. Ksiazka jest powalajaca, a szybko w lekturze wyjdzie, ze Has odrzucil mnostwo tekstu, ale zachowal mnostwo klimatu.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2009, 06:13:13 pm wysłana przez Lu Tzy »
While shepherds watched their flocks by night
    All seated on the ground,
A high-explosive shell came down
    And mutton rained around.

Offline achillemarozzo

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #229 dnia: Luty 12, 2009, 11:24:41 am »
"Duch i Mrok" - koniec lat 90-tych XIX wieku, Tsavo w obecnej Kenii. Miejscowej faunie w osobach tytułowych lwów najwidoczniej niezbyt podoba się budowa linii kolejowej. Ponieważ zżerają w perfidny sposób robotników - kiedy chcą i jak chcą. Kierownik raptownie kurczącej się budowy wespół z zawodowym myśliwym ( Val Kilmer i Michael Douglas występujący pod jakże adekwatnymi nazwiskami Patterson i Remington ) postanawia pozbyć się natrętnych felisów leo przy pomocy broni palnej. Te jednak są na to zbyt cwane, w końcu przestaje być jasne, kto na kogo się zasadza. Zacnie zrobiony i bardzo klimatyczny film, na motywach prawdziwej historii, o tym jak to zwierzyna potrafi byc łowna jeno teoretycznie.
"Żądam, by uszanowano we mnie godność człowieka, to jest jednostki o wartości nie mniejszej niż świnia!"
                                                                         KuK feldkurat Otto Katz

Offline Dr.Agon

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #230 dnia: Luty 13, 2009, 06:53:46 pm »
"Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull"
"Russians" wypowiedziane przez Indy'iego poprawiło mi humor na 3000 lat.

Offline kluska.28

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #231 dnia: Luty 15, 2009, 11:38:32 am »
Bitwa o Irak---film dosyć schizowy i wręcz przerażający,nie będę opisywać o czym jest(nazwa mówi sama za siebie),to trzeba samemu zobaczyć żeby zrozumieć Jaki jest ten świat,jedno wiem jeśli fakty tam przedstawione są prawdziwe to paranoja istnieje nie tylko w naszym kraju(a gdzieniegdzie nawet jest większa).Odsyłam do produkcji utrzymanej w podobnym klimacie czyli "zabawy z bronią"
Jeśli zbyt długo patrzysz w czeluść, czeluść zaczyna patrzeć na ciebie. F. Nietzsche

Offline Wosho

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #232 dnia: Luty 18, 2009, 08:07:52 pm »
Siedem dusz.
Dwie godziny z Willem Smithem mijają niewiadomo kiedy. Wzruszający i dający do myślenia...
Scena z meduzą... :shock: :sad:

Offline Ghost_Lord

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #233 dnia: Luty 21, 2009, 11:42:17 pm »
Co ostatnio oglądałem ciekawego? Trudno powiedzieć, ale był to film "Ktoś całkiem obcy".
Niedawno widziałem bardzo dobry film, ale ten jest jeszcze lepszy. Bardzo wciąga i ma dobry wątek fabularny!
Gorąco polecam fanom thrillerów ;-)
Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami.
Jonathan Davis

Offline MrE

  • Młodszy Terminator
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Total likes: 0
  • no donnie, these men are Comics Fans
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #234 dnia: Luty 22, 2009, 08:27:35 am »
Cocaine Cowboys-dobry dokument o przemytnikach koki z lat 70 można było się dowiedzieć od podszewki jak przemytnicy , przemycali tony koki do USA :roll:
I'm a master for these cookies

Offline Jackal

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #235 dnia: Luty 22, 2009, 01:51:57 pm »
Shinobi - chyba najlepszy film w swoim gatunku, czyli pośród skakania po 500m i odbijaniu się od gałązek bambusa grubości palca i chodzenie po wodzie to króluje......są tu owe efekty ale ładnie wyglądają tak jakby naprawdę to potrafili a nie że wygląda to tak jakby byli cągnieci za chabety przez liny machając przy tym nogami jakby jechali na rowerze. polecam.
Azumi - kolejny bardzo dobry film z serii machania katano, ciekawy interesujący początek no  i bochaterzy którzy naprawdę wciągają.
Fearles - genialny film jesli lubimy rzeczywiste walki. naliczyłem w nim moze dwa momenty gdzie uzyli lin do skoku przeczącego prawom fizyki, a reszta na całe stado walk ładnie wygląda to wygląda i zaciekawia styl i efekty. 

Offline minilol

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #236 dnia: Marzec 04, 2009, 12:31:07 pm »
"Zapaśnik" - film bardzo dobry, Rourke świetnie zagrał, sceny na ringu i przed walkami naprawdę mnie rozbawiły, wiele miłych, małych szczególików, które sprawiaj, że film ma tą iskrę :)

Offline Ribald

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #237 dnia: Marzec 07, 2009, 09:37:06 pm »
Misja - piękny film, ale też chyba jeden z bardziej dołujących.
Znakomity, ponadczasowy dialog:
-jak dzielicie pieniądze?
-wszyscy dostają tyle samo
-pewna grupa francuskich radykałów wyznaje taką doktrynę
-to doktryna pierwszych chrześcijan Eminencjo

O Slum dogu w temacie Oscarowym
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ryceros

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #238 dnia: Marzec 08, 2009, 12:25:27 pm »
Misja dobra, fakt. :)

Odkurzyłem wczoraj starawy już przebój, a mianowicie "Zagubiona Autostrada" (reż. David Lynch).

Lynch świetnie się bawi serwując kolejne niedające się wytłumaczyć atrakcje. Reżyser wychodzi z prostego założenia: nikt nie ma prawa poskładać fabuły w jakąś spójną całość. Na początku jest jeszcze dość "normalnie", ale im bardziej pozwolimy sobą zagrać Lynchowi, w tym większe bagno abstrakcji reżyser nas wciągnie.

10/10
Po prostu najlepszy thriller jaki widziałem :D

edit:

No i "Mulholland" Drive też konkret!
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2009, 02:30:24 pm wysłana przez Ryceros »

Offline achillemarozzo

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #239 dnia: Marzec 10, 2009, 01:14:34 pm »
Wziąłem i obejrzałem sobie "Strażników" Zacka Snydera. Film bardzo wierny - fabularnie i w kompozycji poszczególnych scen Moorowemu oryginałowi. Jasne, są skróty, są uproszczenia (brak tła społecznego) - ale wynika to ze specyfiki medium - stukilkudziesięciominutowy film to nie to samo, co cztrystustronowa powieść - tym bardziej graficzna. Jest to więc adaptacja a nie "film na motywach". Do tego stopnia, że w pewnym momencie zaczęło mnie to irytować - aż się prosiło o jakąś nową jakość. Były nawet jej przebłyski w kilku momentach - ot, choćby scena zalotów Komedianta do Zjawy Nr 1 - u Moora gwałt, w filmie też, ale jak gdyby i jeszcze coś innego. Albo postać Ostermana - nieco odmienny sposób rozwiązania "pokojowej intrygi" powoduje, że nasz dobry Manhattan budzi jeszcze większe wątpliwości niż papierowy oryginał. Aż prosiło się o więcej odmienności. No, ale może tylko mnie, świeżo po lekturze oryginału, się tak wydaje.  No, trudno, jakoś to przebolałem. W każdym razie reżyser nie musi się podpisywać pod sentencją: "Jam jest Zack Snyder, patrzcie na moje dzieło, o poteżni - i rozpaczajcie". A to już coś.
"Żądam, by uszanowano we mnie godność człowieka, to jest jednostki o wartości nie mniejszej niż świnia!"
                                                                         KuK feldkurat Otto Katz