trawa

Autor Wątek: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II  (Przeczytany 448889 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline potworek

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #285 dnia: Wrzesień 07, 2009, 10:24:57 am »
Brzydka prawda - Mniam! Mniam! Gerald Butler (którego dla ułatwienia będziemy nazywać "Trzystu" i gwiazdka "Wpadki" tj. Abby. Trzystu prowadzi program, w którym przedstawia mężczyzn jako żądnych seksu, cycków i tyłków samców, a Abby jest producentką programu rzędu "Dzień Dobry TVN". Trzystu zaczyna pracować z Abby. Abby korzysta z umiejętności Trzystu, by poderwać wymarzonego partnera.
Film jest świetną komedią, bije na głowę Kac Vegas, swoimi samczymi dowcipami. Scena z wibrującymi majtkami rozwala w kinie całą salę. Gorąco polecam najlepszą komedię roku
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline Radan

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #286 dnia: Wrzesień 08, 2009, 06:33:23 pm »
Cloverfield

Świetny film. Trzyma w napięciu jak mało który. Polecam.

Offline minilol

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #287 dnia: Wrzesień 09, 2009, 09:59:03 pm »
Wonderland - hahaha film naprawdę kozacki, jedna historia przedstawiona przez 2 różnych ćpunów, na początku odrobinę niejasny, ale potem idzie już gładko, warto obejrzeć, chociażby jako przestroga przed narkotykami.

Offline Ribald

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #288 dnia: Wrzesień 10, 2009, 10:57:43 am »
zacząłem właśnie oglądać ponagrywane spaghetti westerny (bo najdłuższe i zrobią miejsce w nagrywarce; ), inaugurując od Dawno temu na Dzikim Zachodzie. Film jest doskonały (lubie gatunek, przyznam się bez bicia), ale o czym innym chciałem. MUZYKA w tymże jest czymś właściwie nieopisywalnym, mimo to spróbuję. Można odnieść wrażenie, że reżyserem  jest tak naprawdę kompozytor Ennio Moriccone. Czemu? Istnieją bowiem filmy, który mają cudowną, poruszającą ścieżkę dźwiękową, są takie, w których muzyka współgra z ruchomymi obrazkami w sposób niemalże perfekcyjny, ale w Once upon a time.. muzyka po prostu jest filmem. Aktorzy grają jakby z niewidoczną partyturą przed oczami, a pomiędzy rewolwerem Fondy, harmonijką Bronsona a spojrzeniem Claudii Cardinale wybrzmiewa koncert, niby orkiestrą były ziarenka piasku leniwie toczące się po jałowej pustyni. Tutaj zbrakło mi środków wyrazu, więc resztę pozostawię między nutami i polecę :)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #289 dnia: Październik 12, 2009, 02:58:00 pm »
Przerwane objęcia - niezłe, ale nie wybitne. Almodovar na pewno miał lepsze filmy, a sam się skazuje na takie porównania robiąc je cały czas trochę na jedno kopyto - Penelope (oczywiście cudowna), geje, seks, śmierć. Jest tak dobrym reżyserem, że mógłby spróbować czegoś w innej tonacji.
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #290 dnia: Październik 18, 2009, 08:19:04 pm »
Do Czech razy sztuka - pogodne, zabawne, czeskie. Nie wiem czemu, ale gdy my chcemy zrobić komedię to niemal zawsze wychodzi nam straszna szmira, tymczasem nasi południowi sąsiedzi sprawiają wrażenie jakby kręcili dobre kino tego rodzaju zupełnie bez wysiłku. To kwestia mentalności? Po "Do Czech" z rozbawieniem wspominam rolę Machaćka w "Winie truskawkowym" - tam cały film z mimiką Bustera Keatona, a tu król komedii.

btw, czy tylko ja ostatnio bywam w kinie? :o
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Azazell

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #291 dnia: Październik 27, 2009, 05:50:47 pm »
Moon - naprawdę świetne i zarazem ambitne kino S-F! Polecam każdemu kto lubi filmy mądre i wciągające! :) Jestem zaskoczony tą produkcją - czemu o niej tak cicho? Dziwne, żeby tak wspaniały film przeszedł bez większego echa. Wszystko w filmie dopracowane i nawet szczątkowa muzyka potrafi dodać klimatu. Polecam i jeszcze raz polecam! Ocena 9/10

Offline Qraq

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #292 dnia: Październik 29, 2009, 11:14:18 am »
tak, Moon jest świetny. IMO lepszy od Dystryktu 9.

Offline amadea

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #293 dnia: Listopad 12, 2009, 12:37:15 pm »
1. "Nigdy nie mów nigdy" Anna Dereszowska, Edyta Olszówka, Jan Wieczorkowski. Polski film obyczajowy z elementami komedii. bardzo przyjemne kino we dwoje, porusza problematykę macierzyństwa i kariery we współczesnym społeczeństwie. Dobra gra aktorów zarówno pierwszo (Dereszowska, Wiecczorkowski) jak i drugo planowych (Więckiewicz, Olszówka). Dodatkowo na uwagę zasługuje muzyka Ani Dąbrowskiej.
http://www.dailymotion.pl/video/xb21cf_nigdy-nie-mow-nigdy-trailer-filmu_shortfilms

2. "Rezerwat" Marcin Kwaśny, Sonia Bohosiewicz. Polski film obyczajowy / dramat.  Zawsze interesowałam się fotografią a ten film stał sie dla mnie inspiracją w rozwijaniu swojej pasji. Film opowiada o fotografiku który przeprowadza się na Warszawską Pragę która jednocześnie go fascynuje i przeraża. Co z tego wyszło zobaczcie sami !
http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=25293

Offline Ribald

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #294 dnia: Listopad 19, 2009, 08:50:29 pm »
Choć goni nas czas

Kameralny, sympatyczny w swojej przewidywalności obraz na właściwie dwóch aktorów - świetnie skontrastowanych Morgana Freemana i Jacka Nicholsona. Coś do śmiechu, coś do łez. Polecam
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Niuniek

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #295 dnia: Grudzień 10, 2009, 08:01:33 am »
Prawo zemsty (Law Abiding Citizen)

Film bardzo dobry. Niby z tych, co zabili mu rodzinę i się mści, ale w dość niezwykły sposób. Może nawet bardziej chce coś zmienić niż dokonać zwyczajnej zemsty?
Mi się po prostu bardzo podobał. Więcej podobnych filmów i nie wypłacę się na bilety do kina.  ;-)

Offline Koro

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #296 dnia: Grudzień 10, 2009, 07:14:03 pm »
Prawo zemsty (Law Abiding Citizen)

Film bardzo dobry. Niby z tych, co zabili mu rodzinę i się mści, ale w dość niezwykły sposób. Może nawet bardziej chce coś zmienić niż dokonać zwyczajnej zemsty?
Mi się po prostu bardzo podobał. Więcej podobnych filmów i nie wypłacę się na bilety do kina.  ;-)
No proszę Cie... Michael Scofield się chowa przy głównym bohaterze. Słaby okrutnie ten film.

Offline Qraq

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #297 dnia: Grudzień 10, 2009, 08:14:05 pm »
No proszę Cie... Michael Scofield się chowa przy głównym bohaterze. Słaby okrutnie ten film.
mi się podobał gdzieś tak do 2/3, potem się posypał scenariusz. Ogólnie wrażenia pozytywne i podobała mi sie gra Butlera.

Offline Ryceros

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #298 dnia: Grudzień 11, 2009, 01:15:41 pm »
Dziś w nocy, żeby nie spać i zdążyć na pociąg o 7:00, postanowiłem obejrzeć film i wypić kilka kawusiek.

Pamiętny Dzień / Two Bits
rok prod.: 1995
reż.: James Foley
występują: Jerry Barone, Mary Elizabeth Mastrantonio, Al Pacino


Fajna i ciepła opowieść o beztroskim dorastaniu. O czasach kiedy usłyszawszy od dziadka, że po śmierci dostanie się od niego ćwierćdolarówkę na bilet do kina jest się w stanie dołożyć wszelkich starań żeby ta chwila nastąpiła jak najszybciej :)

//literówka
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2009, 11:45:27 pm wysłana przez Ryceros »

Offline achillemarozzo

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #299 dnia: Grudzień 28, 2009, 03:06:13 pm »
W wieczór bożonarodzeniowy zapodałem sobie, jakże adekwatny do tego radosnego święta, film pt. "Harakiri", reżyserii niejakiego Kobayashiego. Fabuła w skrócie: obdarty i zarośnięty dziadyga postaniawia wypruć sobie mieczem flaki na placyku przed ozdobionym tygrysami i chryzantemami domiszczem zamożnego rodu. Obraz ten jest stary, czarno-biały, długi, żle się rozpoczyna i podle kończy. Aktorzy chodzą w szlafrokach, zezują i miauczą, a czas spędzają głównie na siedzeniu w kucki. Muzyka to jakieś pogańskie pobrzękiwanie. Efekty specjalne polegają na wymazaniu się koncentratem barszczu.
Między innymi dzięki tym atrakcjom jest to jeden z najwspanialszych filmów, jakie kiedykolwiek oglądałem i może jeszcze obejrzę, niezależnie od tego, co wyczarują nam kiedyś holywoodzcy informatycy.
"Żądam, by uszanowano we mnie godność człowieka, to jest jednostki o wartości nie mniejszej niż świnia!"
                                                                         KuK feldkurat Otto Katz

 

anything