Autor Wątek: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II  (Przeczytany 448768 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline minilol

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #360 dnia: Październik 27, 2010, 11:41:11 pm »
"Maczeta" - dla mnie film po prostu miodzio, szczególnie przy piwku, w doborowym towarzystwie.

Offline achillemarozzo

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #361 dnia: Listopad 03, 2010, 04:00:40 pm »
"Miecz zagłady" reżyserii niejakiego Okamoto. Tytuł okropny, niby z osiemnastej części cyklu o amerykańskich ślepych nindżach. A pozory mylą, bo film pierwszorzędny, z czasów gdy przy kręceniu zwracano uwagę na fabułę i aktorstwo, a nie tylko 3d półgołe zady* i wybuchy. Jest tu podły i chory na głowę samuraj, a także, tradycyjnie, zemsta i pojedynki na miecze. a w szystko to przepięknie podane w czerni i bieli - choć tej pierwszej jest w całym filmie jakby więcej. 
 
 
*żebyż one jeszcze gołe bywały, ale nie, producenci i kategorie wiekowe są bezlitosne  :evil:
"Żądam, by uszanowano we mnie godność człowieka, to jest jednostki o wartości nie mniejszej niż świnia!"
                                                                         KuK feldkurat Otto Katz

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #362 dnia: Listopad 07, 2010, 07:50:24 pm »
Obejrzałem wreszcie "Kill Bill". To fajny film, ale najgorszy, jaki nakręcił Tarantino. Szczególnie pierwsza część mu się rozsypała.
Filmy, które zrobił przedtem i potem, to obrazy doskonałe lub bardzo dobre. "Kill Bill" dałbym 4/6.
A wybiegając już myślą w przyszłość, jestem wielce ciekawy, czy Tarantino uda się zekranizować doskonałą trylogię szpiegowską "Gem, set, mecz" Lena Deightona (która tak naprawdę jest pierwszą trylogią z trzech). Proza, wydawałoby się, trochę nietarantinowska w stylu, ale kto wie...

Offline Agrerodes

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #363 dnia: Listopad 07, 2010, 08:27:00 pm »
Więc ja ostatnio widziałam:
Paranormal Activity 2 - osobiście uważam, że film był całkiem niezły chociaż nie lepszy od jedynki. Może bym się nawet bała gdyby na sali nie siedziała grupka bardzo celnie komentujących ludzi, co trochę psuło klimat. Przed obejrzeniem Paranormal Activity 2 (Po Polskiemu: Zjawiska Paranormalne) polecam zobaczyć sobie drugi koniec pierwszej części, szczególnie kiedy ktoś był na niej w kinie. Druga cześć przeczy tamtemu zakończeniu, więc autorzy (to są tylko moje domysły) dokręcili alternatywne zakończenie.

Legendy Sowiego Królestwa – Grafika bardzo fajna, historia też niezła. Ambitnym maniakom filmowym nie polecam bo mogą się zawieść. Niestety podczas filmu miałam wrażenie, że autorzy na siłę wcisnęli do opowieści wątki edukacyjne dla małych dzieci, mimo że zapowiadały się sceny z niezłym przemyśleniem dla tych trochę starszych. I acha, NA WASZYM MIEJSCU NIE BRAŁABYM NA TO DZIECI. Mimo wyżej wspomnianych wątków ku najmłodszym, film ma dosyć ciężki klimat a niektóre sceny mnie przerażały.

Dorian Gray – Patrząc na plakat od razu skojarzyłam film ze Zmierzchem, więc zaproponowałam znajomym, że jak chcą się z czegoś pośmiać to możemy iść na to. Na szczęście okazało się, że byłam ignorantką. Możliwe, że wielu z was zna historie pana Graya, ja jej niestety nie znałam więc opisuje tylko moje wrażenia z tego konkretnego filmu, nie porównując do książki ani poprzedniej ekranizacji. Generalnie film mi się podobał, niektóre sceny były co najmniej dziwne ale uznałam, że tak miało być. Do tego aktor grający tytułowego bohatera nie popisał się, ale kto wie, może taką miał właśnie role. Mimo to film oglądało się przyjemnie- od taka lekko mrożąca krew w żyłach opowieść.

Offline Ribald

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #364 dnia: Listopad 10, 2010, 10:14:40 pm »
Amerykanin

Dobre kino. Pod względem utrzymywania widza w napięciu przypomina trochę Ghost Writera. Strona wizualna urocza i coraz lepszy aktorsko Clooney :)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #365 dnia: Listopad 11, 2010, 09:30:08 am »
Nieodebrane Połączenie
 
Przyznam  szczerze, że od jakiegoś czasu horrory nie robią na mnie większego wrażenia, dla przykładu, kilka miesięcy temu obejrzałem Teksańską Masakrę Piłą Mechaniczną (tą z 2006 roku) i nawet oka nie zmrużyłem... Jednak wczoraj udało mi się zobaczyć Horror, który naprawdę mnie przestraszył, a tym filmem jest "Nieodebrane połączenie". Nie mam w tej chwili ochoty na rozpisywanie się, powiem tylko, że "One missed call" jest horrorem w stylu Ringa, i tak jak w Ringu osoby, które mają zginąć są o tym fakcie informowane przez telefon, komórkowy rzecz jasna. Na prawdę, dawno się tak nie bałem oglądając horror, ba, nawet po seansie bałem się tak, że nie mogłem zasnąć... Jeśli ktoś lubi się bać oglądając filmy grozy, to powinien moim  zdaniem obejrzeć Nieodebrane połączenie... Gwarantuje, że będzie się bali potem odebrać swoją komórkę. :wink:
RIP Gildio...

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #366 dnia: Listopad 11, 2010, 11:38:56 am »
Obejrzałem wreszcie "Kill Bill". To fajny film, ale najgorszy, jaki nakręcił Tarantino. Szczególnie pierwsza część mu się rozsypała.

Potem zrobił o wiele gorszy "Inglorious Basterds"
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #367 dnia: Listopad 11, 2010, 12:00:33 pm »
Potem zrobił o wiele gorszy "Inglorious Basterds"
He, he, nie dam się sprowokować... :)

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #368 dnia: Listopad 11, 2010, 12:21:10 pm »
Potem zrobił o wiele gorszy "Inglorious Basterds"

i  Deathproof. A wcześniej Jackie Brown

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #369 dnia: Listopad 11, 2010, 01:56:32 pm »
i  Deathproof. A wcześniej Jackie Brown
Jasssne...
"Death Proof" to cholernie wciągająca opowieść, pod względem realizacji nienaganna.
A "Jackie Brown"... No cóż, właśnie ten film daje mi nadzieję, że Tarantino poradzi sobie z prozą Deightona.

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #370 dnia: Listopad 11, 2010, 04:14:52 pm »
Prowokacja!? Okej, dodam "IMHO". Quentin zrobił później o wieeeele słabsze "Inglorious...". Kapucha.
KillBill vol.1 bardzo fajny ("jatka bo jatka, ale szóstka za wrażenie artystyczne").
A Deatgproof na swój sposób był zabawnym, lekkim filmem (finał chociażby)
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #371 dnia: Listopad 11, 2010, 06:21:32 pm »
KillBill vol.1 bardzo fajny ("jatka bo jatka, ale szóstka za wrażenie artystyczne").
I nie przeszkadzały Ci chybione rozwiązania inscenizacyjne, gubiąca tempo narracja i Uma Thurman w kiepskiej aktorskiej formie?

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #372 dnia: Listopad 11, 2010, 06:51:52 pm »
I nie przeszkadzały Ci chybione rozwiązania inscenizacyjne, gubiąca tempo narracja i Uma Thurman w kiepskiej aktorskiej formie?
Nie. Albo dlatego, że oglądałem zaraz po premierze (a wtedy byłem dużo młodszy), albo skumałem, iż tak ma być, wg konwencji. Ot, film akcji z ciekawymi rozwiązaniami. Czy Uma była w kiepskiej aktorsko formie?

A'propos tematu: obejrzałem ostatnio "the American". Mnie się bardzo podobał, nie rozumiem zarzutów internautów, iż "nic się nie dzieje".
Dobra fabuła, piękna praca realizatora kamery (!), scenografie (!) oraz gra aktorska. Polecam.
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #373 dnia: Listopad 11, 2010, 07:11:28 pm »
albo skumałem, iż tak ma być, wg konwencji.
Aha, że niby te nawiązania do np. filmów klasy B z lat 70. miałyby się również przekładać na nieudolną realizację?
W takim razie przepraszam - to 2. część "Kill Bill" jest nieudana, bo w niej Tarantino wyraźnie wraca do reżyserskiej formy. :) 

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #374 dnia: Listopad 11, 2010, 07:52:16 pm »
Dariuszu. Jeśli dyskutujemy już o KBvol.1: fakt, widziałem go już kilka setek filmów temu, ale kiepskiej realizacji sobie nijak przypomnieć nie mogę.  :???:
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

 

anything