trawa

Autor Wątek: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II  (Przeczytany 453981 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline achillemarozzo

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #375 dnia: Listopad 15, 2010, 10:23:09 am »
Obejrzałem sobie nareszczie "Kwaidan, czyli opowieści niesamowite" w reżyserii Masakiego Kobayashi (jego "Harakiri" zmiata oglądającego). Widz dostaje dokladnie, to co w tytule - zemstę porzuconej żony, śnieżną wampirzycę, duchy poległych i nawiedzanego przez uciążliwe demony samuraja, w czterech odrębnych nowelach. Żadnych jatek - tylko czysta, nieraz dziwaczna, niesamowitość. Film jest przepiękny. Scenografie - dosłownie nieziemskie. Muzyka momentami podnosi włosy w przerożnych miejscach. Oglądać musowo!
"Żądam, by uszanowano we mnie godność człowieka, to jest jednostki o wartości nie mniejszej niż świnia!"
                                                                         KuK feldkurat Otto Katz

Offline Ribald

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #376 dnia: Listopad 18, 2010, 11:50:40 am »
Wyjście przez sklep z pamiątkami

Szczerze zabawny, bezpretensjonalny film z uroczy głównym bohaterem. Plus fajne graffiti :)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline OOllaaffeekk

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #377 dnia: Listopad 21, 2010, 11:32:30 pm »
Primer - Polecam obejrzeć pierwszy raz i nic nie zrozumieć; potem zapoznać się z jakąś interpretacją na necie; obejrzeć drugi raz i wciąż nic nie rozumieć. Jednak za drugim razem to nic jest mniej nicowate niż to nic z pierwszego razu.


Mimo to byłem gotowy na "ciężki film" i w sumie pozytywne odczucia. Twóca chciał żebym poczuł się jak idiota i rzeczywiście mu się to udało.

Offline achillemarozzo

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #378 dnia: Listopad 24, 2010, 09:57:00 am »
"Merlin" - dwuodcinkowy miniserial telewizyjny z 1998r. Tytułowa postać rozpoczyna życie jako twór wrednej krolowej wróżek, narzędzie  przywrócenia pogańskiego porządku w świeżo ochrzczonej Brytanii. Młodzian szybko urywa się jednak ze smyczy, po to żeby z kolei służyć prostemu ludowi pracującemu, reprezentowanemu przez kolejno wydzierających sobie koronę władców: od cynicznego Vortigerna aż do obrzydliwie szlachetnego Artura. A to prowadzi do serii rozczarowań, po których każdy miałby ochotę wycofać się w prywatność wespół z nadobną Nimue.
Film został wyprodukowany skromnymi środkami, z powściągliwymi a niezwykle pomysłowymi efektami specjalnymi i bez armii statystów. Za to scenarzyści, realizatorzy i obsada aktorska (min. Sam Neill, Miranda Richardson, Helena Bonham-Carter i Rutger Hauer) dokonali rzeczy prawie niemożliwej - zrobili mianowicie niezwykle wciągającą, inteligentną (!) opowieść fantasy z udziałem wiarygodnych bohaterów, którym się z przyjemnością kibicuje*. Historię ilustruje przepiękna muzyka Trevora Jonesa. Pewnie droższy film nie mógłby być tak dobry - bo producenci wymusiliby jakieś kompromisy w celu zarobienia grubszej forsy.
Tak się właśnie powinno kręcić fantasy - wcale nie musi być drogo, byle było z pomysłem. A co, za podobne pieniądze, odstawiły nasze rodzime niedojdy przy okazji "Wiedźmina"? Katzendreck zrobiły. Ech, wziąłby człowiek pałę i...
*po obejrzeniu warto sobie poczytać niezwykle zabawną i sprośną powieść Roberta Nye pod tym samym tytułem. Niewiele ma ona, poza tematem, wspólnego z filmem - ot tyle, że jest równie dobra. Czytając wyszczerzycie się jak lis wygryzający chyłkiem produkt polskich filmowców z ryżowej szczotki klozetowej. 
"Żądam, by uszanowano we mnie godność człowieka, to jest jednostki o wartości nie mniejszej niż świnia!"
                                                                         KuK feldkurat Otto Katz

Offline Radan

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #379 dnia: Listopad 24, 2010, 06:36:15 pm »
Akurat oglądam sobie ostatnio na youtubie serial "Wiedźmin" i muszę przyznać, że jednak jest całkiem fajny. Nie przesadzałbym z takimi ocenami.

Offline Ribald

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #380 dnia: Listopad 24, 2010, 07:30:13 pm »
Nadrobiłem "Monachium" - bardzo przyzwoite, zwłaszcza dwaj Francuzi
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Bociek

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #381 dnia: Listopad 25, 2010, 12:33:32 am »
Akurat oglądam sobie ostatnio na youtubie serial "Wiedźmin" i muszę przyznać, że jednak jest całkiem fajny. Nie przesadzałbym z takimi ocenami.

zapowiadają wielkie kino
dobrą obsadę
i efekty specjalne.

Wiedźmin - Spotkanie ze Złotym Smokiem

zgadza się tylko obsada, bo jest Stępień.
Oglądałem i serial i film, odpalałem potem herosa III na moim Pentium 133 i miałem lepszego smoka w animacji z początku. Trochę wstyd. Jak mam się jarać filmem/serialem, który trąci kałem i tanim efekciarstwem, jedzie na renomie książki i w zasadzie nic sobą nie reprezentuje. Herkules, albo Xena to były seriale, godna rozrywka a nie wiedźmin bieda z nędzą, rzal i bul. Reżyser wchodząc na plan stawiał każdemu po cebulaku, reszta poszła dla grafików od smoka.
Oglądając adaptacje czegokolwiek, liczę na rozrywkę której w przypadku filmów sf/fantasy dostarczają głównie fajne efekty, ujęcia i montaż, coś musi przebić książkę. Wiedźmin jest jak ekranizacja lektur, oglądasz, coś z tego wiesz ale czas poświęcony na oglądanie wolałbym przespać lub przepić.

Offline Radan

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #382 dnia: Listopad 25, 2010, 03:01:01 am »
Ja nie wiem, jak to zapowiadali.
Ale ogląda się dosyć przyjemnie. Wiadomo, efekty beznadziejne, gra aktorska niespecjalna, fabuła pokrzywdzona względem książki, itd. Ale mimo wszystko.

Offline achillemarozzo

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #383 dnia: Listopad 25, 2010, 10:10:47 am »
Wiesz, Radanie, ja bym nawet wybaczył "Wiedźminowi" gumowe smoki i strażackie hełmy, gdyby mnie twórcy uraczyli np. takim otwarciem ktoregokolwiek odcinka, jak ta scena rozmowy (do 1.50 minuty ) z filmu o ktorym wcześniej pisałem Merlin (II) - Part 1. Ot, dwoje ludzi, dmuchawiec, chrapiący mnich i ryży kot + praca operatora. Nic przesadnie drogiego, oprócz koncepcji. No, a tej zabrakło w "Wiedżminie". Podobnie, jak zauważyłeś sam, gry aktorskiej i jakiegokolwiek pomysłu na scenariusz. I zostały tylko te efekty specjalne. Jakieś takie niespecjalne. Bo twórcy po ukończeniu liceum przestali cokolwiek czytywać, oprócz sald rachunków. A zastanawiać się nad robotą też chyba czasu nie mieli. Zatem nie widzę powodu, żeby chwalić, czy nawet akceptować, nasz polski produkt. Nie sypiam z aktorkami, nie piję z reżyserem, nie dostaję forsy od producenta, widywałem filmy od czterech do siedemdziesięciu ośmiu razy lepsze. Czemu miałbym tolerować lekceważenie widza?   
"Żądam, by uszanowano we mnie godność człowieka, to jest jednostki o wartości nie mniejszej niż świnia!"
                                                                         KuK feldkurat Otto Katz

Offline zaciekawiony

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #384 dnia: Listopad 25, 2010, 12:51:58 pm »
Niedawno wraz z siostrą oglądałem "Koralinę' wedle powieści Gainmana - niby tylko animacja lalkowa, niby tylko straszna bajeczka, ale ogląda się naprawdę ciekawie.
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderatorzy
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #385 dnia: Listopad 28, 2010, 12:19:57 pm »
Zaplątani.
Widziałem wczoraj. Krótko i na temat:
5/5- koniecznie, więcej niż warto. Siedziałem z otwartymi ustami przez prawie cały film- magia.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Radan

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #386 dnia: Listopad 28, 2010, 06:58:20 pm »
Obejrzałem "Merlina" i w sumie mogę tylko podpisać się pod tym, co pisał achillesmrozo. Piękna sprawa.

Ale swoją opinię o "Wiedźminie" podtrzymuję, choć nie jestem w stanie jej poprzeć żadnym merytorycznym argumentem.

Offline adro

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #387 dnia: Listopad 30, 2010, 11:15:42 pm »
Wczoraj na jedynce obejrzalem wstrzasjacy dokument A.Fidyka pt. Yodok stories. Ten film mozna podsumowac tylko trzema slowami WSTRZAS, SZOK, HORROR. To co sie dzieje w obozach koncentracyjnych w korei jest niewyobrazalnym koszmarem, a swiat nic nie robi i spokojnie przyglada sie tragedii narodu korei pln. To jest nie do pomyslenia. Kiedys widzialem defilade tego samego autora i film byl IMO kapitalny, ale historie Yodok wstrzasnely mna do glebi. Teraz zupelnie inaczej postrzegam komiks phenian Delisle'a. Po yodoku poczulem niesmak w stosunku do samego Delisle'a, jego komiksu i sposobu w jaki autor postanowil zaprezentowac koree.....
pzdr
 
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2010, 11:21:30 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #388 dnia: Grudzień 01, 2010, 05:50:14 pm »
Exam. 8 gości zamkniętych w jednej sali, egzamin, uzbrojony strażnik i pusta kartka. Dowód na to, że nie trzeba dysponować milionowym budżetem, by zrobić dobry film. Świetny thriller z bardzo dobrym zakończeniem, znakomitymi (choć mało znanymi) aktorami, którzy dla odmiany nie "faflunią", ale mówią naprawdę wyraźnie. Zdecydowanie warto obejrzeć. Film ma zaniżone oceny, głównie przez brak fajerwerków i wymuszanie myślenia. Na pewno docenią go osoby, którym choć częściowo udało się wydedukować o co tu tak naprawdę chodzi.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Dagu

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #389 dnia: Grudzień 01, 2010, 06:00:31 pm »
Ale swoją opinię o "Wiedźminie" podtrzymuję, choć nie jestem w stanie jej poprzeć żadnym merytorycznym argumentem.
Ja bym tylko chciała po cichu się przyłączyć. Też nie mam nic na obronę serialu (film... hm... nawet osobie niewtajemniczonej będzie się wydawał od czapy), ale mimo wszystkich wad mnie tam się podobał.




Classic is fantastic. Yeah.