Autor Wątek: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II  (Przeczytany 448811 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krzez

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #390 dnia: Grudzień 02, 2010, 09:43:38 am »
Jak spędziłem koniec lata - rosyjskie kino psychologiczne. Coś na styku dramatu i filmu przygodowego. Minimum dialogów, niewiele akcji. Filmowy odpowiednik ambientu.

Offline Ribald

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #391 dnia: Grudzień 04, 2010, 02:21:15 pm »
Iluzjonista - piękny film. Świetnie narysowany, odróżniając się przy tym od szrekopodobnych kreskówek. Niemal bez słów, nie tłumaczony, a ogląda się naprawdę wyśmienicie. Przekaz sensowniejszy niż większość dzisiejszych fabuł, wzmocniony miłą dla ucha muzyką
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline achillemarozzo

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #392 dnia: Grudzień 06, 2010, 11:03:14 am »
"Fantastyczny Pan Lis" - jedna z zabawniejszych komedii obyczajowych  jakie kidykolwiek oglądałem. Pan Lis ma posadę felietonisty w mało poczytnej gazecie, hipotekę na nowej chałupie, żonę oraz zakompleksionego syna. Poza tym Pan Lis tak naprawdę nazywa Vulpes Vulpes - i ma Plan. Świetna animacja i mnóstwo trochę absurdalnego humoru (szczur ze sprężynowcem, opos który "ma inne zęby").
"Żądam, by uszanowano we mnie godność człowieka, to jest jednostki o wartości nie mniejszej niż świnia!"
                                                                         KuK feldkurat Otto Katz

Offline metalfan

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #393 dnia: Grudzień 06, 2010, 11:58:11 pm »
Też niedawno widziałem i potwierdzam - szkoda, że nie zgarnął Oscara (nominacja była), bo naprawdę super im wyszedł :biggrin:
SW / GK / BA

Offline skil

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #394 dnia: Grudzień 07, 2010, 12:24:51 am »
"shock corridor" (1963) - aby skrócić sobie drogę do otrzymania nagrody pulitzera, ambitny dziennikarz pozoruje chorobę psychiczną i trafia do zakładu psychiatrycznego, w którym popełniono morderstwo.
Spoiler: pokaż
"leczony" elektrowstrząsami doznaje załamania umyslowego i, mimo że udaje mu się rozwikłać zagadkę i wykryć zabójcę, z powodu spustoszenia w psychice nie opuszcza już placówki.

legendarny amerykański kryminał, raczej mało znany u nas. pomysł oklepany i obecnie może już nie robi wrażenia, ale sam film na pewno powinien. polecam!

qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #395 dnia: Grudzień 10, 2010, 06:40:58 pm »
Dwa fajne filmy widziałem ostatnio. :)
Pierwszy to "Zero" Pawła Borowskiego. Dużo sobie po nim obiecywałem i film absolutnie spełnił moje oczekiwania. I nie jest to jedynie kwestia bardzo dobrego scenariusza oraz kilku scen, które dotykają do żywego, ale również profesjonalnej realizacji (na poziomie światowych standardów), świetnego prowadzenia aktorów, tudzież niebanalnej, klimatycznej muzyki... Gdyby takie filmy dostawały główne nagrody w Gdyni, bez problemu uwierzyłbym w polskie kino...
Drugi to brytyjski "Moon" Duncana Jonesa, ze znakomitą, zmultiplikowaną rolą Sama Rockwella. O tym obrazie praktycznie wcześniej nie słyszałem, ale ciekawe jest to, że mignęła mi przed oczami jakaś jego recenzja ze sporą liczbą gwiazdek, a na drugi dzień przypadkowo trafiłem na projekcję filmu w telewizji. Nie wierzę w takie przypadki, więc zacząłem zachłannie oglądać i nawet nie zauważyłem, na jak niewygodnym krześle siedzę...
Może finał mógł być rozegrany nieco inaczej, ale to nie zmienia faktu, że "Moon" to niesamowity, przejmujący film...

Offline achillemarozzo

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #396 dnia: Grudzień 13, 2010, 02:02:01 pm »
"Królestwo zwierząt" - otępiały nastolatek po śmierci matki trafia pod skrzydła dawno niewidzianej rodziny. Dobroduszni wujkowie i troskliwa babcia przyjmują go z otwartymi ramionami, w zamian oczekując tylko posłuszeństwa, no i trzymania mordy w kubeł. Wujkowie trudnia się bowiem kwalifikowanymi rozbojami oraz handelkiem różnymi proszkami. Ich matka zawsze służy radą i motywacją, sama nigdy nie brudzi sobie tipsów. Cena za powodzenie materialne jest wojna z policją , a potem paranoja i uzasadnione pokrętną logiką zbrodnie, godne pochwały o ile uchodzą na sucho. Nikogo to nie cieszy, ale trzeba zrobić to, co należy - jak mówi babcia, spiskując w celu zamordowania krewnego. Mocno przygnębiający film, bardzo dobrze zagrany i okraszony wyrazistą muzyką. w każdym razie jeśli komuś marzyłby się romatyczny żywot rozbójnika i/lub ceni wartości rodzinne, powinien obejrzeć.
"Żądam, by uszanowano we mnie godność człowieka, to jest jednostki o wartości nie mniejszej niż świnia!"
                                                                         KuK feldkurat Otto Katz

Offline achillemarozzo

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #397 dnia: Grudzień 16, 2010, 03:36:51 pm »
"Strażnik prawa" - czyli trzecia część klasycznego cyklu z niemumytym Clintem Eastwoodem w roli glównej. Tym razem Clint staje przeciwko pseudolewackim terrorystom. Jak zawsze pali do podleców z S&W model 29, i jak zwykle dostaje po uszach od szefostwa. Dodatkowo przydzielono mu wykształconą partnerkę, ktorej wszystko kojarzy sie jednoznacznie (.44 magnum..., so it`s all about penetration  :badgrin: ). Do tego mnóstwo szowinistycznego, obraźliwego dla kobiet i mniejszości, humoru oraz gagów sytuacyjnych - to chyba najzabawniejsza część cyklu, mimo gorzkiego finału. Takich filmów już się nie robi, pewnie z obawy przed słusznymi pozwami i bojkotem. No i kto by zwracał uwagę na gagi i onelinery kiedy mozna wetkąć jakieś tam wybuchy i Dżesiki. I dlatego z Harrych w kinematografii współczesnej ostał się tylko Potter.
"Żądam, by uszanowano we mnie godność człowieka, to jest jednostki o wartości nie mniejszej niż świnia!"
                                                                         KuK feldkurat Otto Katz

Offline Radan

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #398 dnia: Grudzień 17, 2010, 10:10:33 pm »
"Harry Potter 6 i 1/2"

Całkiem porządny film. Aż się zdziwiłem, bo nie spodziewałem się, że na podstawie czegoś takiego jak "Harry Potter i Insygnia Śmieci" można nakręcić coś dobrego.
PS.: Jak to jest? Kolejne książki z cyklu HP są coraz gorsze, a filmy coraz lepsze.

Offline minilol

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #399 dnia: Grudzień 20, 2010, 09:53:56 pm »
"Pusher 3: Jestem aniołem śmierci" - nie oglądałem dwóch poprzednich części, ale oglądając tą, naprawdę miałem radochę (no jeśli w ogóle można mówić o czymś takim w przypadku takiego filmu). Film naprawdę mnie wciągnął i teraz generalnie poluję na 2 pierwsze części. Polecam, bo warto. 

Offline slay

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #400 dnia: Grudzień 21, 2010, 06:32:51 pm »
The Town w reżyserii Bena Afflecka. Jak dla mnie to jest to taki Heat naszych czasów. Opowieść o kilku kumplach którzy razem się wychowali w jednej dzielnicy, a potem zaczęli rabować na konwoje z pieniędzmi. Świetnie opowiedziana historia, ciekawe postacie, wątek miłosny (ale nie banalny) i świetne sceny akcji. Wszyscy to widzieliśmy już wiele razy ale ogląda się świetnie.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #401 dnia: Grudzień 22, 2010, 02:20:14 pm »
"Przed metą" - film o amerykańskim biegaczu Stevie Prefontainie, na który polowałem już od dawna. I nie zawiodłem się. Robert Towne rzadko reżyseruje filmy (przede wszystkim jest wziętym scenarzystą), ale po dwóch filmach, które widziałem (czyli 50% :)), mogę powiedzieć, że stawia na dynamiczną, acz nie pozbawioną liryzmu, narrację oraz wyraziste aktorstwo. I tak w "Przed metą" znakomicie w głównej roli wypadł Billy Crudup (J. Edgar Hoover z "Wrogów publicznych" i Dr Manhattan ze "Strażników"), a wybitną wręcz kreację stworzył Donald Sutherland w roli trenera.

Offline kingquest

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #402 dnia: Grudzień 27, 2010, 09:15:17 am »
The Town w reżyserii Bena Afflecka. Jak dla mnie to jest to taki Heat naszych czasów. Opowieść o kilku kumplach którzy razem się wychowali w jednej dzielnicy, a potem zaczęli rabować na konwoje z pieniędzmi. Świetnie opowiedziana historia, ciekawe postacie, wątek miłosny (ale nie banalny) i świetne sceny akcji. Wszyscy to widzieliśmy już wiele razy ale ogląda się świetnie.

Potwierdzam. The Town to jeden z lepszych filmów sensacyjnych ostatnich lat.  Rozrywka na wysokim poziomie.
Nawet Ben Affleck w głównej roli tak strasznie nie irytuje, choć potwierdza, że lepiej sprawdza się po drugiej stronie kamery - w roli reżysera.

Offline achillemarozzo

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #403 dnia: Styczeń 05, 2011, 03:46:30 pm »
"Teza" Alejandro Amenabara. Studentce filmoznawstwa piszącej tytułową pracę na temat przemocy w mediach wpada w ręce kaseta z nagraniem morderstwa. Wkrótce potem poznaje dwóch kolegów z roku - zwichrowanego na punkcie filmowej wyrzynki geeka oraz miłego japiszona. Sama bohaterka ma nieposłuszne oczy - niby wie, że to ohydne, ale patrzeć i tak będzie*. A wszystko wskazuje na to, że komuś zalezy na tym by nakręcić jeszcze jedną czerwonawą produkcję. I bohaterce, zgodnie z thrillerową regułą scenariuszową przyjdzie w niej wystąpić. Film cieszy podwójnie: po pierwsze trzyma w napięciu i wali widza na odlew paroma twistami, po drugie: jest przewrotną satyrą na widza, czyli na nas, którzy jaramy się fruwającymi 3D flakami czy buszujemy po sieci za klipami z irackich, czeczeńskich, meksykańskich czy jakich tam jeszcze egzekucji. To na nas patrzy z politowaniem w finale para bohaterów. Chłe, chłe, chłe... 
 
* prostą receptę na taką dolegliwość proponował swego czasu niejaki Święty Marek Ewangelista 9, 42 -48, ale kto by tam słuchał jakichś starożytnych Żydów..., no chyba, że Quentin T nie żerżnie z nich znowu jakiś cytacik.
"Żądam, by uszanowano we mnie godność człowieka, to jest jednostki o wartości nie mniejszej niż świnia!"
                                                                         KuK feldkurat Otto Katz

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #404 dnia: Styczeń 06, 2011, 06:11:15 pm »
Thank You for Smoking - kolejny film z pomysłem i dowód na to, że Amerykanie wciąż potrafią zrobić inteligentną komedię (z domieszką dramatu w tym przypadku). Niebanalna tematyka, znakomite aktorstwo i świetne dialogi - to tylko niektóre powody, dla których warto zobaczyć ten film. Polecam.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

 

anything