Autor Wątek: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II  (Przeczytany 449062 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #480 dnia: Marzec 28, 2012, 06:23:40 am »
Kongen av Bastøy - norweski film (ponoć oparty na faktach z początku XX wieku) o dążeniu za wszelką cenę do wolności na wyspie-poprawczaku. Gra w nim S. Skarsgård, ale na tym koniec popularnych twarzy. Polecam bardzo.

Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline amysek

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #481 dnia: Marzec 28, 2012, 08:42:13 am »
  Karmel - świetny, choć trochę ugrzeczniony film o grupce libańskich kobiet w różnym wieku. Scenariusz nie jest specjalnie odkrywczy, opowiada o "babskich" problemach, z których część jest tożsama z tymi nękającymi obywatelki zachodu. Podobał mi się natomiast sposób ich przedtawienia.
Poza tym rewelacyjna gra aktorek, bardzo przekonywująca. Film ciepły i pozytywny.
  ---
  rozdzielacz hydrauliczny

Offline Pierniczek

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #482 dnia: Marzec 28, 2012, 09:10:07 am »
Mr Nobody był dla mnie przekombinowany do bólu, ktoś za bardzo chciał zrobić nietypowy film.

Karmel był ok, ale mam wrażenie, że był dobry głównie dlatego, że był libański. Miał ten urok obcej kultury, gdyby film dotyczył kobiet w Europie nie byłby taki ciekawy. Sama fabuła nie powalała.

Offline Pierniczek

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #483 dnia: Kwiecień 04, 2012, 10:39:05 am »
Kongen av Bastøy - norweski film (ponoć oparty na faktach z początku XX wieku) o dążeniu za wszelką cenę do wolności na wyspie-poprawczaku. Gra w nim S. Skarsgård, ale na tym koniec popularnych twarzy. Polecam bardzo.

Potwierdzam świetny film, wciągający, mroczny, świetni aktorzy. Poza tym, że dobrze grają to też i wyglądają jakby byli w obozie poprawczym. Duży plus za realizm.

Offline Trisz

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Total likes: 0
  • zmuszani do przekraczania własnych granic...
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #484 dnia: Kwiecień 04, 2012, 10:45:13 am »
Zamek z piasku, który runął  -ah, czekam na amerykańskie adaptacje Millennium ;)
Każdy jest nadzwyczajny.

Offline slay

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #485 dnia: Kwiecień 05, 2012, 09:44:46 pm »
Ostatnio w ramach wolnego oglądania filmów oskarowych, tak wiem jest kwiecień zobaczyłem Hugo i pomimo tego, że pierwsze 30 minut filmu dość mocno mi się dłużyło zanim cała akcja się   rozkręciła, to potem nie mogłem oderwać się od ekranu i czułem się   jakbym to ja odkrywał wspaniałą historię światowego kina. Świetne kino jak dla mnie, które gorąco polecam.

Offline slay

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #486 dnia: Kwiecień 23, 2012, 06:59:49 pm »
Francuzki film "Nietykalni". Piękna pochwała przyjaźni, troski o inną osobę i tak strasznie pozytywny film, że cały czas człowiek się uśmiecha, a czasem szczerze śmieje. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, a przy okazji daje troszkę do myślenia.

Offline anorexia

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #487 dnia: Kwiecień 24, 2012, 08:30:00 pm »
http://www.imdb.com/title/tt1571222/
niebiezbieczna metoda. keira knightley zagrała genialnie, czemu akademia nie uwzględniła tego filmu w wyścigu, nie wiem,
film polecam

Offline Pierniczek

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #488 dnia: Maj 07, 2012, 09:51:59 am »
Polecam Iron Sky, czyli naziści z Księżyca atakują. Serio.  :cool: Dawno się tak nie uśmiałam. Genialny gagi na posiedzeniu ONZ, dostało się chyba wszystkim. 

Offline Dziex

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #489 dnia: Maj 13, 2012, 09:09:55 pm »
Mnie rozczarowało. Akcja za wolno się rozkręca a jak już się rozkręca to naziści coś za szybko dostają łomot. Pod względem humorystycznym też trochę cienko. Dawno temu czytałem, że film ma być w klimatach dr. Strangelove (jest nawet jedno czy dwa nawiązania!), ale do Kubricka to im sporo brakuje niestety.

Za to Avengers bardzo zacne, zarówno pod względem nap*****lanki jak i humoru. Nie przepadam za Marvelem, z poprzednich filmów widziałem tylko Iron Mana i średnio mi podchodził, ale tą część polecam jak najbardziej.
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2012, 11:02:45 pm wysłana przez Dziex »

Offline Pierniczek

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #490 dnia: Maj 14, 2012, 10:55:39 am »
Avengersów jeszcze nie widziałam...


Za to byłam w kinie na "Dorwać Gringo", naprawdę fajny filmik polecam. Trochę w klimacie klasyków z Gibsonem, "Zabójcza broń" itp. Tule, że tu Mel jest tym złym. No może lepszym ze złych. ;) Poza fajnym klimatem, jest dynamiczna akcja i ciekawe miejsce, gdzie wszystko się dzieje, czyli meksykański więzienie. Już po kinie doczytałam, że więzienie to istniało naprawdę, nazywało się "El Pueblito" i było takim miasteczkiem zamieszkałych przez samych przestępców.

Offline slay

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #491 dnia: Maj 14, 2012, 03:26:34 pm »
50/50 świetny film o mężczyźnie przed trzydziestką, który dowiaduje się że jest chory na raka. Już dawno nie uśmiałem się tak na filmie. Świetne i świeże podejście do tematu, które zapewnia dobrą rozrywkę i daje do myślenia. Warto zobaczyć.

Offline DARKMAN

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #492 dnia: Maj 14, 2012, 03:53:47 pm »
Za to Avengers bardzo zacne, zarówno pod względem nap*****lanki jak i humoru. Nie przepadam za Marvelem, z poprzednich filmów widziałem tylko Iron Mana i średnio mi podchodził, ale tą część polecam jak najbardziej.

Meh... Film byl ok, jednak wg mnie wczesniejsze filmy byly lepsze (w kojelnjosci Iron Man > Iron Man 2 > Hulk > Captain America > Thor)... Ogolnie ladnie wygladalo, ale czasami wydawalo sie ze wydali za duzo na obsade i braklo im kasy by dopracowac wszystkie efekty... Taki Transformers mial znacznie lepsze efekty specjalne.... Swoja droga poczatkowo bylem rozczarowany ze nie dali Norton'a jako Banner, ale Ruffalo daje rade i chyba nawet lepiej pasuje do roli (swoja droga ponoc Ferrigno, a.k.a oryginalny Hulk podstawia mu glos, chociaz za duzo on nie mowi...)

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #493 dnia: Maj 14, 2012, 04:43:21 pm »
Końcówkę Avengers to chyba reżyserował sam Michael Bay. 8)
RIP Gildio...

Offline Dziex

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #494 dnia: Maj 14, 2012, 09:57:20 pm »
Ogolnie ladnie wygladalo, ale czasami wydawalo sie ze wydali za duzo na obsade i braklo im kasy by dopracowac wszystkie efekty...
Ja tam na efektach się nie znam. Leją się po mordach, są wybuchy i rzucają fajnymi tekstami to się cieszę (w tym przypadku przynajmniej).
Transformersi może mieli fajniejsze efekty, ale humor w Avengersach (sam w sobie już nie najwyższych lotów) pasował mi 100% bardziej niż rasistowsko-seksistowsko-szowinistyczne żarciki Michaela Bay'a. Masturbowania się nad amerykańską flagą też raczej nie zaobserwowałem.

 

anything