trawa

Autor Wątek: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II  (Przeczytany 453815 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline slay

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #495 dnia: Maj 17, 2012, 10:12:48 pm »
Avengers. Byłe, zobaczyłem i mam problem. To najlepiej odzwierciedla moje odczucia   po seansie. Z jednej strony bawiłem się dobrze. Dwie i pół godziny   minęło szybko, uśmiałem się szczerze w kilku momentach i niby wszystko   ok. Jednak z drugiej strony odczuwam, że film jest mocno przereklamowany   i daleko mu do pierwszej części Iron Mana, która moim zdaniem była   świetna. Trochę czuje, że poszedłem do kina bo wszech ogarniająca   reklama i nagonka na ten tytuł mnie do tego namówiła, a to już nie jest   fajne. W mojej ocenie takie mocne 6/10 bo czuję się wykorzystany i   troszkę oszukany przez twórców filmu i momentami jest dość głupi. Coś więcej znajduje się na blogu jeśli ktoś ma ochotę.

Offline Pierniczek

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #496 dnia: Maj 22, 2012, 11:49:06 am »
A ja widziałam i mi się podobało. Super efekty, strona wizualna robiła jak najlepsze wrażenie, dużo akcji i całkiem sporo humoru, teksty Starka/ Iron Mana po prostu cudne, dobrzy aktorzy. Nielogiczności w fabule puszczam płazem, to przecież opowieść o komiksowych bohaterach a nie film historyczny. Choć oczywiście można by się zastanawiać, dlaczego Thor w filmie o sobie nie mógł wrócić na ziemię do ukochanej i poprzysiągł, że znajdzie na to sposób, a tu spadł z nieba jak gdyby nigdy nic albo że Hulk najpierw rozwalił cały statek i o mało nie zabił Czarnej Wdowy, a potem jak gdyby nigdy nic przyszedł i jednak okazało się, że potrafi kontrolować swoją wielką, zieloną postać. ;)


Offline Hagath

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #497 dnia: Maj 28, 2012, 06:24:00 pm »
Ano, w The Avengers było kilka naciąganych momentów, ale być może to dlatego, że Joss Whedon musiał wyciąć pół godziny filmu i trzeba było skrócić niektóre wątki;). Być może DVD wraz z wyciętymi scenami sprawi, że ten film będzie wyglądał jeszcze lepiej, bo ogólnie mi się podobał i chętnie obejrzę go jeszcze raz;).
Swoją drogą, zwróciliście uwagę na Stana Lee pod koniec filmu?:D "Superbohaterowie? Niemożliwe":D

Offline slay

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #498 dnia: Maj 29, 2012, 03:09:55 pm »
Stan Lee jak zawsze świetny.

Offline zaciekawiony

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #499 dnia: Czerwiec 01, 2012, 02:33:20 pm »
Parę miesięcy temu obejrzałem film "Lekarstwo na Miłość" na podstawie książki Chmielewskiej "Klin" - całkiem niezła, zgrabnie nakręcona komedia. Tyle że całkiem dziś nieznana bo telewizja jej nie pokazuje. Z książki wyjęto tylko kilka sensacyjnych wątków i dużo zmieniono, ale wyszło to na dobre fabule, jest bowiem bardziej poukładana.
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline Kacper Kacper

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #500 dnia: Czerwiec 02, 2012, 01:47:34 pm »
Polecam bardzo dobry dokument "Jiro śni o sushi". Przepiękne widowisko z dobrą muzyką opowiadające o ludziach, którzy obrali ścieżkę życiową skrajnie odmienną od naszej, indywidualistycznej. We Wrocławiu można obejrzeć w Heliosie na ul. Kazimierza Wielkiego w ramach jakiegoś festiwalu.

Offline Ribald

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #501 dnia: Czerwiec 02, 2012, 06:32:28 pm »
Królewna Śnieżka i Łowca


Film, na którym można się pobawić w "ile skojarzeń i zapożyczeń z innych obrazów wyłapiesz" (zostawię wam tę przyjemność), ale całość sprawnie zrobiona, świetna Charlize Theron, reszta obsady też całkiem przyzwoicie (plus małe, a raczej niskie smaczki). W sumie zawiera wszystko to można oczekiwać od przygodowego, bezpretensjonalnego kina:)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #502 dnia: Czerwiec 03, 2012, 06:37:17 pm »
Królewna Śnieżka i Łowca


Film, na którym można się pobawić w "ile skojarzeń i zapożyczeń z innych obrazów wyłapiesz" (zostawię wam tę przyjemność), ale całość sprawnie zrobiona, świetna Charlize Theron, reszta obsady też całkiem przyzwoicie (plus małe, a raczej niskie smaczki). W sumie zawiera wszystko to można oczekiwać od przygodowego, bezpretensjonalnego kina:)
Oj, absolutne veto. Film - wbrew pozorom - schematyczny i raczej mdły. Oczywiście jest kilka szczególnych kąsków, właśnie chociażby pierwsza liga brytyjskich aktorów charakterystycznych, na czele z Bobem Hoskinsem, w rolach krasnoludów czy efektowna wizja rycerstwa. Charlize Theron, owszem, stara się, ale moim zdaniem więcej charyzmy ma - o, dziwo! - Kristen Stewart. :)

Offline Ribald

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #503 dnia: Czerwiec 03, 2012, 11:06:10 pm »
Schematyczny - tu zgoda. Ale czy można było oczekiwać czegoś innego? Dla mnie to klasyczny obraz w typie: "znacie? to posłuchajcie (jeszcze raz)". Wierne oparcie się twórców, raz, że na baśni, dwa, na wspomnianych rozlicznych motywach kulturowych, właściwie zmuszało do czysto estetycznego odbioru filmu - a mnie się po prostu podobało:) Do Kristen Stewart może się z początku uprzedziłem jako do aktorki "zmierzchowej", ale muszę przyznać, że nie położyła roli (niełatwej, wbrew pozorom), czego się obawiałem. Nawet mnie w dwóch scenach trochę wzruszyła. Natomiast klimat postaci Theron był dla mnie iście smakowity - tworzony choćby poprzez pracę kamery (scena z ciałami na podłodze!).


Muszę przesłuchać jakieś motywy muzyczne, bo szczerze powiedziawszy to z samego filmu nie za bardzo cokolwiek zapamiętałem.. co chyba jednak uznaję za minus. W tej konwencji filmowej jakaś wpadająca w ucho melodia to właściwie obowiązek!
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Pierniczek

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #504 dnia: Czerwiec 04, 2012, 11:10:57 am »
Że Królewna Śnieżka i Łowca jest schematycznym filmem to zgoda, ale że w baśniach dobro zwykle zwycięża nad złem, nie wiem jak można by to pominąć. Theronon zagrała dla mnie świetnie, złą ale jednak nie do końca jednoznaczną postać. Karły i ogólnie strona wizualna też niczego sobie. Jedyne co mi przeszkadzało to Stewart, postać wymyślona całkiem nieźle, zabrakło tylko mimiki aktorki. Przez cały film ma minę wskazującą raczej na cierpienie z powodu kłopotów żołądkowych. No i jednak chyba chciałabym zobaczyć kogoś bardziej urodziwego w tej roli, bo blado wypada przy Ravennie.

Offline Trisz

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Total likes: 0
  • zmuszani do przekraczania własnych granic...
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #505 dnia: Czerwiec 04, 2012, 01:17:19 pm »
No właśnie... blado i bez polotu sie prezentuje...


ja widziałam Mroczne cienie -tez z gatunku bajek, ale duży lajk :)
Każdy jest nadzwyczajny.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #506 dnia: Czerwiec 04, 2012, 08:25:21 pm »
"Królewna Śnieżka i łowca" to film biznesowo wykalkulowany. Myślę, że targetem są przede wszystkim miłośnicy filmów z cyklu "Zmierzch", a ja, gdyby nie Dzień Dziecka, w ogóle bym się na niego nie wybrał. Tak czy owak rozumiem, dlaczego główną rolę gra Stewart, dlaczego Hemsworth - popularny, ale wtedy jeszcze nie tak jak po sukcesie "Avengers" - gra drugie skrzypce i macha toporem niczym Thor młotem, dlaczego reżyser bez wielkiego dorobku Rupert Sanders musiał ten film zrobić i dlaczego kilka gwiazd starszego pokolenia miało go dowartościować. Ale to wciąż jeszcze nie oznacza, że "Królewna Śnieżka..." nie mogła się udać. Problemem jest to, jak film został opowiedziany - właśnie schematycznie i kunktatorsko, ponieważ odwołuje się do tego typu nieefektownej narracji, która niestety wcześniej kilkakrotnie odniosła sukces u publiczności.

Offline Ribald

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #507 dnia: Czerwiec 14, 2012, 02:07:56 pm »
MiB III


Nadspodziewanie (po beznadziejnej dwójce) udane! Odświeżenie serii Brolinem przyniosło świetne efekty, Smith i Lee Jones na swoim dobrym poziomie, plus parę innych smaczków aktorskich. Kupiłem samą historię, a to chyba najważniejsze, sporo śmiechu (Warhol!), a nawet trochę wzruszeń :)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline radosiewka

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #508 dnia: Czerwiec 16, 2012, 05:31:07 pm »
Niedawno oglądałam Królewnę Śnieżkę i Łowcę - film w sumie mi się podobał, momentami dość nużący, ale absolutnie rewelacyjna Charlize Theron. Kradła sceny wszystkim (chociaż ukraść scenę Steward nie jest trudno :roll: ). Równie świetna stylizacja, super stroje, efekty specjalne (poza bezsensownym finalnym starciem - tak mało ich tam jechało, zostaliby wybici w pień w rzeczywistości :badgrin: ).
Steward zapamiętam z jednej sceny - jak przemawia do ludu i ten jej brak charyzmy absolutnie poraża - aktorka nie umie przemawiać z pasją, zerwać ich do walki. Ja tam bym jej nie posłuchała :lol:


Drugi film jaki ostatnio oglądałam to Always - koreański melodramat. To jeden z pierwszych filmów, które oglądałam z tego kraju, ale z pewnością nie ostatni. Tutaj jest moja opinia o nim:
http://www.film.gildia.pl/filmy/o-jik-geu-dae-man/recenzja

Polecacie mi jakieś filmy azjatyckie? Obojętnie czy to thrillery, melodramaty albo seriale:)

Offline Twardowsky

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #509 dnia: Czerwiec 17, 2012, 01:23:52 pm »
MiB III


Nadspodziewanie (po beznadziejnej dwójce) udane! Odświeżenie serii Brolinem przyniosło świetne efekty, Smith i Lee Jones na swoim dobrym poziomie, plus parę innych smaczków aktorskich. Kupiłem samą historię, a to chyba najważniejsze, sporo śmiechu (Warhol!), a nawet trochę wzruszeń :)

Też widziałem. Miałem mieszane uczucia- z jednej strony bardzo płytko potraktowali różnice kulturowe USA 69' - USA 2012, a szkoda bo gagi z nimi związane były najzabawniejsze w całym filmie jak dla mnie. Supervillain był całkiem, ale też potraktowany po macoszemu- żadnej głębi postaci, żadnej historii. Gdyby dodali choćby kilkanaście minut filmu w którym pogłębiono by te wątki oglądałoby się znacznie przyjemniej.
Pogromca wdów i sierot

 

anything