Autor Wątek: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II  (Przeczytany 448792 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dziex

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #510 dnia: Czerwiec 27, 2012, 05:46:56 pm »
Masada

W końcu (bo leży na dysku od prawie 2 lat) obejrzałem. Sześciogodzinny miniserial traktujący o oblężeniu przez Rzymian żydowskiej twierdzy w trakcie powstania w 70 r. Dwie rzeczy dla których warto obejrzeć: świetny Peter O'Toole jako rzymski dowódca Flawiusz Silwa (szkoda, że po żydowskiej stronie nie ma równie ciekawej postaci, Peter Strauss co prawda nie jest zły, ale do swojego przeciwnika startu nie ma) i ścieżka dźwiękowa Jerriego Goldsmitha (za którą zresztą zgarnął Emmy) Muzyka towarzysząca legionowi podczas marszu przez pustynię
Jerry Goldsmith - Masada - The Road To Masada
to chyba najlepszy roman theme jaki słyszałem. No a poza tym to całkiem fajny film historyczny "w starym stylu", więc jak ktoś przełknie przeinaczenia historyczne i syjonistyczną propagandę to polecam.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2012, 05:50:53 pm wysłana przez Dziex »

Offline Hollow

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #511 dnia: Lipiec 01, 2012, 07:40:09 am »
Lockout - najnowszy film Luca Bessona. Po internecie krążą plotki, że pierwotnie akcja 3 części  Szklanej Pułapki miała mieć miejsce na stacji kosmicznej. Gdyby to doszło do skutku pewnie wyglądałoby to jak ten film. W niedalekiej przyszłości Stany Zjednoczone stworzyły więzienie o zaostrzonym rygorze na orbicie gdzie trzymani są najgorsi więźniowie. Dochodzi do buntu i skazańcy przejmują kontrolę nad placówką. Jedyne co przeszkadza w zniszczeniu stacji to to, że na pokładzie w czasie buntu była córka prezydenta. Aby ją ratować zostaje tam wysłany były agent CIA wrobiony w zabójstwo kolegi. Przy okazji ratowania dziewczyny chce dotrzeć do światka zamkniętego w więzieniu. Fabuła jest prosta, dużo akcji, trochę strzelania, ale film w sam raz aby się odprężyć.

Offline Ryceros

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #512 dnia: Lipiec 02, 2012, 07:44:02 pm »
 
Cytat: slay
Francuzki film "Nietykalni". Piękna pochwała przyjaźni, troski o inną osobę i tak strasznie pozytywny film, że cały czas człowiek się uśmiecha, a czasem szczerze śmieje. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, a przy okazji daje troszkę do myślenia.
Zdecydwanie za mało powiedziane.
Francuskie kino znów zaskakuje oryginalnym obrazem.
Amelia klasykiem pozostanie. Efekt Motyla pozamiatał. Teraz Nietykalni.
Nic tylko wyczekiwać kolejnych cudeniek  :cool:

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #513 dnia: Lipiec 02, 2012, 08:52:30 pm »
Nie no, błagam... "Nietykalni" to strasznie szpanerski film - dobrze zrobiony, ale szpanerski. :)
Niemniej ma wielkie momenty, to fakt...

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #514 dnia: Lipiec 05, 2012, 10:19:56 am »
  Zdecydwanie za mało powiedziane.
Francuskie kino znów zaskakuje oryginalnym obrazem.
Amelia klasykiem pozostanie. Efekt Motyla pozamiatał. Teraz Nietykalni.
Nic tylko wyczekiwać kolejnych cudeniek  :cool:

Może nie ta kategoria, ale polecam "Nic do oclenia" i "Jeszcze dalej niz północ" - naprawdę przyjemne francuskie kino.
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline Twardowsky

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #515 dnia: Lipiec 10, 2012, 11:58:22 am »
"Szepty" [The Awakening] http://www.imdb.com/title/tt1687901/ Jak na horror całkiem przyzwoite,
Spoiler: pokaż
choć motyw z tym że część bohaterów okazuje się martwa zaczyna mnie już powoli nudzić

 
Pogromca wdów i sierot

Offline oneiromancer

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #516 dnia: Lipiec 24, 2012, 01:13:16 pm »
Ależ mnie tu dawno nie było, ale zamieszczę se posta, a co tam. Ja polecam Różę, jak i pozostałe filmy Smarzowskiego. FIlm dość brutalny, ale przykład dobrego, polskiego kina

Offline potworek

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #517 dnia: Lipiec 27, 2012, 01:18:12 pm »
Mroczny Rycerz powstaje - nie chcę nikomu nic spoilerować, więc powiem tylko, że świetne zakończenie trylogii. Ogląda się z zapartm tchem! Lepsze od Mrocznego Rycerza, zdecydowanie.
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline Trisz

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Total likes: 0
  • zmuszani do przekraczania własnych granic...
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #518 dnia: Lipiec 27, 2012, 02:54:07 pm »
Muszę obejrzeć  :biggrin:


Ogladałam ostatnio:
Braci i Chciwość (z Demi Móore) świetne filmy, na pierwszym non stop płakałam :(
Każdy jest nadzwyczajny.

Offline darksphere

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #519 dnia: Sierpień 04, 2012, 08:27:52 pm »
IRON SKY rzeczywiście nic wielkiego, jednak polecam do obejrzenia ze względu na pozytywne przesłanie ....
BUNRAKU też mi się podobał, coś w realizatorskim stylu SinCity - obsada fajna
Wrath of the Titans - efektowne, ale zbyt oczywiste :>

Offline potworek

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #520 dnia: Sierpień 05, 2012, 12:21:53 pm »
Mi osobiście Wrath of the Titans się ani trochę nie podobało. Obejrzałem to w zeszłym tygodniu i byłem aż zdziwiony spadkiem poziomu w porównaniu do pierwszej części. Film ogląda się bez emocji. Myślę, że jest on po prostu za krótki, żeby zbudować fajną historię. Część pierwsza była podobnej długości, ale jakoś lepiej ją zapamiętałem.
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline slay

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #521 dnia: Sierpień 07, 2012, 10:39:17 pm »
Babycall to jakiś skandynawski thriller o kobiecie uciekającej ze swym synem przed byłym mężem sadystą. Jednak z panią jest coś nie tak, miewa zaniki pamięci i dziwne rzeczy dzieją się wokół niej. Dobrze się ogląda, trzyma w napięciu, z dobrym zakończeniem, które jest jednak do przewidzenia. Całkiem przyjemne kino pozwalające troszkę pokombinować podczas seansu.

Offline zaciekawiony

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #522 dnia: Sierpień 16, 2012, 10:20:24 pm »
Dzień świra - Taka komedia, że nie wiadomo, czy śmiać się czy współczuć bohaterowi. W sumie mimo całej groteski, świetny obraz współczesnego życia.
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline slay

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #523 dnia: Sierpień 19, 2012, 05:32:35 pm »
The Cabin in the Wood niby horror ale w świetny sposób bawiący się konwencją. Ja się ubawiłem świetnie czasem bojąc się, a głównie dobrze bawiąc. Historia piątki amerykańskich licealistów chyba, którzy wybierają się na weekend do domku w lesie. Tam oczywiście coś na nich czeka.

Offline Trisz

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Total likes: 0
  • zmuszani do przekraczania własnych granic...
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #524 dnia: Sierpień 24, 2012, 10:11:32 am »
Dzień świra - Taka komedia, że nie wiadomo, czy śmiać się czy współczuć bohaterowi. W sumie mimo całej groteski, świetny obraz współczesnego życia.
Dokładnie, za to lubie Koterskiego.


U mnie grana była Huśtawka - zaskakująco dobre wrażenie zrobił na mnie, choć ogólnie raczej smutny.


Śluby panieńskie - dla mnie super, mojemu M. nie podobały się komórki i tp.


Batman w kinie- spoko, ale czegoś mi jakby zabrakło.


Madagaskar 3 - małej się podobało nam też ;)
Każdy jest nadzwyczajny.