trawa

Autor Wątek: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II  (Przeczytany 448779 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Holsten

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #795 dnia: Sierpień 25, 2015, 08:14:18 pm »
NON - STOP kolejny dobry sensacyjniak z fajną rolą Liama Neesona.

Offline Ribald

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #796 dnia: Sierpień 25, 2015, 09:00:11 pm »
Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu


Nieco abstrakcyjne, śmieszno-smutne, ale zdecydowanie warte obejrzenia!!! Fabuły nie streszczam, bo jej właściwie nie ma, może oprócz motywu przygód specyficznych szwedzkich Flipa i Flapa
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Holsten

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #797 dnia: Sierpień 26, 2015, 07:52:28 pm »
Niezniszczalni 3. Do poprzedników - dwóch świetnych, klasycznych filmów akcji w starym stylu trójka się nie umywa. Jest zdecydowanie gorzej zrealizowana. Akcyjniak jakich wiele.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #798 dnia: Wrzesień 06, 2015, 08:37:30 pm »
Gattaca - najlepszy film sci-fi jaki oglądałem. Parę razy miałem okazję obejrzeć, ale nigdy się nie zdecydowałem, myślałem że to jakieś flaki w oleju, a tymczasem otrzymałem świetny thriller i dramat w jednym. Są filmy, po których czuje się, że umierają szare komórki, ale są też takie, które zdają się je regenerować. Gattaca należy do tej drugiej grupy. Świetna obsada, zmuszająca do myślenia fabuła, realistycznie przedstawieni bohaterowie i wybitna muzyka. Majstersztyk.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Trisz

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Total likes: 0
  • zmuszani do przekraczania własnych granic...
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #799 dnia: Wrzesień 22, 2015, 12:46:49 pm »
Niezniszczalni 3. Do poprzedników - dwóch świetnych, klasycznych filmów akcji w starym stylu trójka się nie umywa. Jest zdecydowanie gorzej zrealizowana. Akcyjniak jakich wiele.
Dwie pierwsze były fajne, ale trzeciej własnei nie oglądałam i chyba nie warto? ;)
Za to zdecydowanie warto Króla Życia - do kin wchodzi w piątek, ale już są pokazy przedpremierowe. Film bardzo pozytywny, cieszy ryjek, ale nie głupawo, tak z rozsadkiem, wyważeniem. Nie ma wybuchów spazmatycznego śmiechu, ale jest przyjemne uczucie wesołości. Bardzo fajnie wyoadł Więckiewicz w tej niecodziennej dla siebie roli i Popławska, którą najpierw mamy niczym zołzę z serialu - przespis na zycia chyba z szycem to był, a potem jej bardziej uśmiechnięte, wyluzowane oblicze. ;)
Każdy jest nadzwyczajny.

Offline Holsten

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #800 dnia: Wrzesień 22, 2015, 06:39:55 pm »
The International - doskonały thriller Toma Tykwera z 2009 roku.

Offline margot

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #801 dnia: Wrzesień 28, 2015, 05:58:14 pm »
Dwie pierwsze były fajne, ale trzeciej własnei nie oglądałam i chyba nie warto? :wink:
Za to zdecydowanie warto Króla Życia - do kin wchodzi w piątek, ale już są pokazy przedpremierowe. Film bardzo pozytywny, cieszy ryjek, ale nie głupawo, tak z rozsadkiem, wyważeniem. Nie ma wybuchów spazmatycznego śmiechu, ale jest przyjemne uczucie wesołości. Bardzo fajnie wyoadł Więckiewicz w tej niecodziennej dla siebie roli i Popławska, którą najpierw mamy niczym zołzę z serialu - przespis na zycia chyba z szycem to był, a potem jej bardziej uśmiechnięte, wyluzowane oblicze. :wink:


oooo, skoro już o Królu Życia mowa, to potwierdzam! Kumpel zaprosił mnie na seans, w ramach relaksacyjnego wieczoru :smile: Niemniej, bardzo mile spędziliśmy czas przed ekranem. Cała sala śmiała się, jak Więckiewicz miał wizytę u doktora. :smile:
Ostatnio widziałam jeszcze nową Fantastyczną Czwórkę, ale... niestety, dobry Marvel to to nie był :C

Offline Radan

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #802 dnia: Październik 04, 2015, 07:48:25 pm »
"The Martian"
Po "Prometeuszu" i badziewiu o Mojżeszu myślałem, że Ridley Scott już nic dobrego nie zrobi. Ale bardzo się myliłem, "Marsjanin" to naprawdę świetny film. Porządne sf, trzymające w napięciu a jednocześnie opowiedziane z "jajem". Warto zobaczyć. Aczkolwiek osobiście nie polecam 3D, w przypadku tego filmu raczej niewiele ono wnosi. Co nie znaczy, że scenografia nie jest ładna, ujęcia na Marsie są niesamowite. Nie wiem, czy to głównie CGI czy kręcili na jakiejś pustyni i tylko ją cyfrowo "podrasowali", tak czy siak efekt jest chwilami powalający.

Offline Ribald

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #803 dnia: Październik 05, 2015, 08:42:34 pm »

Król życia
Nawet jeśli się komuś nie spodoba jako "dzieło artystyczne", to myślę, że i tak wyjdzie z kina uśmiechnięty, a co najmniej kilka scen warte jest daleko więcej niż kilkanaście złotych za bilet :) Film jest trudny do sklasyfikowania i oceny, stanowiąc coś osobnego w polskim kinie. Dalekie skojarzenie (pod pewnymi względami) być może z "Jasminum" i "Pogodą na jutro". Nie ma zatem "Król" jakiegoś mocnego kręgosłupa fabularnego, jest raczej rodzajem pogodnej przypowieści, niosącej nienachalne morały. Mnie ta konwencja absolutnie ujęła, na co nie bez wpływu było na pewno, że film jest pod wieloma względami świetnie zrobiony; ładnie sfotografowany, dobrze poprowadzony operatorsko, a przede wszystkim z kapitalnie spisującą się obsadą. Zachwycanie się Więckiewiczem robi się z filmu na film monotonne, więc podkreślę rolę Topy (fajne nawiązanie do "Karbali") oraz kreacje starszych aktorów - czapki z głów przed Peszkiem i Trelą :)


I wcześniejsza Karbala
Dobre (nie tylko jak na polskie warunki) kino wojenne, choć nie uniknęło wad. Parę stron scenariusza i kilka postaci naznaczone trochę zbyt dużym schematyzmem, ale mimo to nie całkiem pozbawione wdzięku, głównie z racji na solidne aktorstwo i sprawny warsztat realizacyjny. Co chyba najistotniejsze - film trzyma w napięciu i prowokuje do zastanowienia się nad pewnymi rzeczami. Jak to ktoś ładnie podsumował - konwencja amerykańska, ale pytania pozostają polskie. Trudno nie przypomnieć sobie kreacji Gene'a Hackmana jako gen. Sosabowskiego w "O jeden most za daleko".
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline chmiel

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #804 dnia: Październik 09, 2015, 10:30:24 am »
Znakomite horrory: "Absentia", "Oculus", "Babadook" i "It follows".

Mało znane, znakomicie zrealizowane, nastrojowe produkcje. Udowadniające, że w tym gatunku nadal trafiają się świetni twórcy. Z pomysłami.

Offline Holsten

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #805 dnia: Październik 09, 2015, 07:22:15 pm »
NOC OCZYSZCZENIA niezły thriller. Ciekawa tematyka.

Offline Holsten

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #806 dnia: Październik 11, 2015, 10:21:15 am »
Brudna Mary, Świrus Larry - bardzo dobrze klasyczne kino samochodowe. Film musiał kiedyś oglądać Tarantino.
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2015, 04:51:22 pm wysłana przez Holsten »

Offline Holsten

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #807 dnia: Październik 26, 2015, 07:40:31 pm »
Annabelle - dobry klasyczny horror.

Offline Groza1410

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #808 dnia: Październik 30, 2015, 10:07:55 am »
Polecam każdemu film LUTER W Polsce ponoć zakazany i do kin się nie dostał. Dobrze pokazuje realia reformacji o której mało kto słyszał pozytywnego. Ciekawostka Polecam
Klucznik wielki pęk kluczów nosił za pasem przewiązany...

Offline Kamila90

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #809 dnia: Listopad 15, 2015, 01:42:57 pm »
W kinie byłam na Listy do M2, troszkę się bałam bo mam trochę sceptyczne nastawienie do polskich komedii romantycznych, ale pozytywnie się zaskoczyłam. Faktycznie udany film, przyjemnie się oglądało. Duży plus za dobór obsady.


Ze starszych filmów oglądałam: Magiczne Lato z Morganem Freemanem i Jestem na tak - oba filmy o wewnętrznej przemianie bohatera. Pierwszy trochę poważniejszy, drugi raczej komediowy, ale z sensownym przesłaniem nawołującym do budowania w sobie otwartości na ludzi i nowe sytuacje.