Autor Wątek: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II  (Przeczytany 448970 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Graniec

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #810 dnia: Listopad 18, 2015, 01:25:26 pm »
Marsjanin - bardzo mi się podobał ten film. Co prawda o tematyce kosmicznej polecam jeszcze Interstellar, ale Marsjaina też wato obejrzeć

Offline Antonka

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #811 dnia: Listopad 23, 2015, 04:36:23 pm »
A ja nie mogę doczekać się styczniowej premiery...Tarantino:)

Offline skawas

  • Niewolnik
  • Wiadomości: 3
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Na­wet głup­cy mają cza­sami rację
    • Szczoteczki elektryczne
Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #812 dnia: Listopad 24, 2015, 04:41:05 pm »
Ja ostatnio po raz pierwszy obejrzałem "Zakochanego Szekspira". Naprawdę ciekawa obsada - tak z perspektywy czasu okazało się, że same gwiazdy.

Offline Terefere

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #813 dnia: Listopad 26, 2015, 08:25:47 pm »
Ja ostatnio byłam na Listach do M. 2
Całkiem fajniutki :wink:

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #814 dnia: Listopad 26, 2015, 11:44:01 pm »
"Znam kogoś, kto cię szuka" (premiera dzisiaj) może jest w 100% fajny, ale ciężko powiedzieć, żeby był beznadziejny:
http://mnichhistorii.blogspot.com/2015/11/miosc-w-czasach-dojrzewania-recenzja.html

Offline margot

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #815 dnia: Listopad 29, 2015, 11:32:06 pm »
Ja ostatnio byłam na Listach do M. 2
Całkiem fajniutki :wink:


Mój facet był razem ze mną. Nie chciał się przyznać, ale wdziałam, jak się śmiał podczas seansu. A mówił, że idzie tylko dlatego, że go o to poprosiłam. Niemniej, polecam film, przed świętami lepiej obejrzeć Listy do M2 niż Kevina samego w domu :)

Offline Wookiee

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #816 dnia: Grudzień 01, 2015, 10:52:18 am »
W weekend obejrzałem Ex Machina, mroczny thriller - to moje klimaty :wink:





_____________________________________________________________________________________
Sumienie jest jednak jak ciało: da się hartować. Narrenturm catering warszawa
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2016, 09:15:40 am wysłana przez Wookiee »

Offline Holsten

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #817 dnia: Grudzień 12, 2015, 07:43:55 pm »
KAPITAN PHILLIPS - bardzo dobry (ale nic więcej), realistyczny i trzymający w napięciu dramat Greengrassa. Świetnie zrealizowany ze bardzo dobrymi kreacjami aktorskim.

Offline Holsten

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #818 dnia: Grudzień 13, 2015, 06:34:14 pm »
GUNMAN: ODKUPIENIE - bardzo dobry dramat sensacyjny ze świetną rolą Seana Penna (genialne przygotowanie fizyczne). Ciekawa tematyka, świetna realizacja.

Offline Kora34

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #819 dnia: Grudzień 14, 2015, 09:18:04 pm »
Las Vegas Parano, po raz n-ty :D

Offline lalusia

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #820 dnia: Grudzień 21, 2015, 07:53:39 pm »

Mój facet był razem ze mną. Nie chciał się przyznać, ale wdziałam, jak się śmiał podczas seansu. A mówił, że idzie tylko dlatego, że go o to poprosiłam. Niemniej, polecam film, przed świętami lepiej obejrzeć Listy do M2 niż Kevina samego w domu :smile:


haha, ja bylam z kolezanka, ale na sali bylo sporo panow i widzialam, ze dobrze sie bawili:)
Spoko film na wprowadzenie sie w swiateczny klimat:)

Offline Dziex

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #821 dnia: Grudzień 21, 2015, 10:53:29 pm »
Dobra napiszę coś o Force Awakens, bo wstyd na cały internet.

Pozytywy:
1. Strona techniczna. Zgodnie z obietnicami twórców film stanowi pod tym względem całkowitą antytezę lucasowskich prequeli i 99% współczesnego kina rozrywkowego toczonego przez raka c**jowych efektów specjalnych. Autentyczne scenografie, animatronika, praktyczne efekty specjalne wspomagane CGI.
2. Nowi bohaterowie, wszyscy. Ciekawe, budzące sympatię postacie, z którymi widz błyskawicznie nawiązuje więź emocjonalną. Teoretyczne
Spoiler: pokaż
przejście Rey na ciemną stronę mocy
już w tej chwili ryłoby emocje widzów 100x bardziej niż cała historia rozchisteryzowanego gnoja z prequeli. Poe Dameron to jak na razie duży, niewykorzystany potencjał, mam nadzieję, że w następnych częściach będziemy mieli okazję oglądać go nie tylko w kokpicie X-winga. BB8 to najbardziej urocza rzecz w historii kinematografii.
3. Pojedynek na miecze świetlne - final duel Luke'a i Vadera dalej zajmuje pierwsze miejsce, ale jest naprawdę dobrze. Twórcy oczywiście odeszli od wypranej z emocji, sterylnej choreografii, tutaj shit is real. Liczę, że
Spoiler: pokaż
po wyjawieniu pochodzenia Rey
i wykreowaniu odpowiedniej podbudowy emocjonalnej dostaniemy coś co przebije nawet scenę z Powrotu Jedi.
Poza tym:
Spoiler: pokaż
scena w której Rey przyciąga do siebie miecz Skywalkerów, po czym oboje z Kylem wpatrują się w siebie z niedowierzaniem to jak dla mnie najmocniejszy moment w filmie, ciary od stóp do głowy.

4. Humor i drobne nawiązania do starej trylogii, vide szturmowcy na patrolu rozmawiający o nowym modelu myśliwca.

Negatywy:
1. W prequelach soundtrack stanowił jedyną mocną stronę filmów, tym razem JW mocno zawodzi. Nie licząc March of the Resistance nowe utwory są ciężkie do wychwycenia w trakcie filmu. Można odnieść wrażenie, że Williams uznał, że wystarczy, że co jakiś czas da Force Theme i widownia tak czy inaczej będzie robiła pod siebie.
2. Warstwa fabularna niestety kuleje. Pierwsza i druga część filmu z pewnymi zgrzytami, ale generalnie w porządku.
Spoiler: pokaż
Wysadzanie kolejnej gwiazdy śmierci w części trzeciej kompletnie zbędne, odpowiedni poziom dramatyzmu utrzymałoby samo ratowanie Rey ze zwykłej bazy Najwyższego Porządku.

3. Snoke. Przy całej realistycznej warstwie wizualnej wygląda jak ork z Hobbita. Zmarnowany potencjał oferowany przez Andiego Serkisa.
Spoiler: pokaż
Poza tym Darth Plagueis theory confirmed, bo obaj mają praktycznie identyczne motywy muzyczne.


Jest dobrze, nawet bardzo dobrze. Szczególnie biorąc pod uwagę, że ostatnia premiera filmowa, której towarzyszył podobny hype to Drużyna Pierścienia.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2015, 11:01:09 pm wysłana przez Dziex »

Offline Holsten

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #822 dnia: Styczeń 03, 2016, 11:57:37 am »
Zabójczy Joe - genialne przegadane, brutalne kino w tarantinowskim stylu.


Offline Holsten

Odp: Co ostatnio oglądałeś FAJNEGO? II
« Odpowiedź #824 dnia: Styczeń 22, 2016, 01:16:03 pm »
POJEDYNEK NA PUSTYNI - dobry kameralny thriller młodszym Douglasem.

 

anything