trawa

Autor Wątek: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II  (Przeczytany 285277 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline skil

Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 27, 2008, 07:59:57 pm »
perfect blue - animowany thriller rodem z japonii. opowiada historię nastoletniej gwiazdeczki pop mimy, która postanawia zrezygnować ze śpiewania aby spróbować swych sił w aktorstwie. szybko okazuje się, że kariera nie rozwija się tak jak sobie wymarzyła, propozycje ról nie sypią się jak z rękawa, a mima grywa w scenach pełnych seksu i przemocy, co powoduje u niej jakieś tam rozterki i rozdwojenie jaźnii. dodatkowo zaczynają ginąć ludzie z jej otoczenia, a ona sama wydaje się być prześladowana przez psychopatycznego fana, który nie może wybaczyć jej zerwania z karierą piosenkarki.

fabuła jest prosta jak budowa cepa więc, poprzez zastosowanie prostych chwytów, autorzy postanowili pogmatwać ją tak, aby widz z początku nie wiedział czy to co ogląda jest jawą, czy snem głównej bohaterki. na niewiele się to zdaje, akcja rozwija się jak po sznurku do przewidywalnego zakończenia, i co gorsza, rozwija się bez najmniejszego napięcia. "zasługa" w tym m.in. stereotypowych, szablonowych postaci z główną, bezdennie głupią, bohaterką na czele. ani się z taką identyfikować, ani współczuć.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Burzasty

Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 08, 2008, 11:05:39 pm »
Weźcie pod uwagę, że polski dystrybutor wyciął z filmu ok. 15 minut. Dało się to zauważyć podczas seansu. Sam się zastanawiałem, jak można dopuścić coś tak kiepsko zmontowane... Chyba, że widzieliście pełną wersję...

Offline Qraq

Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 08, 2008, 11:50:46 pm »
"Bez najmniejszego napięcia?" no bez przesady. Dla mnie to dobry film.

Offline Radosna Malina

Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 21, 2008, 06:56:14 pm »
W każdym filmie jest coś interesującego. Trzeba tylko dobrze patrzeć i słuchać. Łatwo jest krytykować filmy niskobudżetowe lub robione pod kontretnego odbiorce oczekującego np dużej ilości akcji przy minimum fabularnym. Ale to że ktoś do tej grupy nie należy nie uprawnia go do mówienia że dana konwencja jest "beznadziejna". Czasem okazuje się że oglądanie tych pozornie złych filmów pozwala dostrzeć nowe jakości - np sposób montażu czy pracę kamery.
Nigdy nie zapominajcie! Im wyżej wzlatujemy tym mniejsi wydajemy się tym co nie umieją latać.

Fryderyk Nietzsche


Zaplanować działanie, wybrać ofiarę, działać bezlitośnie, a potem iść spać - nie ma nic lepszego na świecie.

Josif Wissarionowicz D

Offline potworek

Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 22, 2008, 08:57:38 am »
Pora Mroku (czy jakoś tak) - piekielnie beznadziejny polski horror. Ludzie w kinie śmiali się w akcie agonii i frustracji. Przedłużany, nudny, próba umieszczenia w jednym filmie "Cube'a", "Dzieci kukurydzy", "Piły", "Efektu motyla" i kto wie czego tam jeszcze. Nie polecam
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline Reimar

Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO :-?? II
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 22, 2008, 07:13:22 pm »
The Eye - szmira, beznadzieja, dziadostwo w dodatku totalnie nie straszne, oklepane motywy
jak dla mnie to nie udane połączenie "Szóstego zmysłu" i "the ring"

Nie kłam kochanie bez komentarza  :-?

Offline madulka

Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 09, 2008, 09:43:53 am »
Skorumpowani - czyli szmira jakich mało. Z racji dwóch wolnych godzin w mieście cóż mogłam zrobić, oczywiście poszłam do kina zobaczywszy Trelę i Englerta na plakacie. Niestety nawet oni nie ratują tego filmu. Po pierwszych trzech scenach wiedziałam, że jest źle; po pierwszych taktach muzyki rodem z Klanu tudzież Plebanii wiedziałam, że jest bardzo źle. Po 15 minutach chciałam wychodzić, ale odezwała się we mnie dusza Polaka: zapłaciłam, no to siedzę. Ja naprawdę lubię filmy akcji, lubię pościgi, walki karate, ale niech to będzie zrobione jak należy. A tutaj dostajemy tego żałosną namiastkę. Chaotyczny scenariusz, który nijak się kupy nie trzyma, straszne zdjęcia czasem kompletnie niedoświetlone, montaż pozostawia też wiele do życzenia. Ale doszukałam się jakiegoś plusa tego obrazu, coś dla pań i coś dla panów: w filmie przemykają od czasu do czasu umięśnione męskie torsy oraz piękne nagie kobiety. Przynajmniej to umila ten stracony czas.

Offline Wosho

Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 18, 2008, 05:36:32 pm »
Host: Potwór / Gwoemul (2006)
aka: Host, The

Horror, komedia,dramat?
Litości...DNO :-?

Offline Hollow

Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 19, 2008, 02:25:19 pm »
Iron-man- kiepski film na podstawie komiksu. Trochę akcji, kilka nieśmiesznych żartów i nieciekawi bohaterowie

Offline potworek

Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 21, 2008, 03:10:21 pm »
Podkręć jak Beckham - polecali to w ostatnim numerze MH, więc się skusiłem. Był to błąd. Mimo Keiry Knightley (którą się ostatnio zainteresowałem  ;-)) film jest nudny, głupi, prosty, przewidywalny. Niby komedia dla nastolatków może być taka, ale musi być ŚMIESZNA. A ten film nie był. Definitywnie. Ani razu się nie zaśmiałem. Dno i dwa metry mułu
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline ManiaC

Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 26, 2008, 09:07:55 am »
1408 - generalnie to ktoś może powiedzieć, że jestem nie na czasie z tym filmem ale bywa i tak.
W każdym bądź razie się skusiłem, do snu obejrzeć sobie ten film, co było... stratą czasu. Zanim obejrzałem tą słynną ekranizację słynnej powieści S. Kinga dotarło do mnie kilka niezbyt pochlebnych opinii, co do tego filmu, ale jak wiadomo plotek w tych czasach się nie słucha. Przechodząc do sedna sprawy, to nie wiem, czy jest sens wypisywania 100 kolejnych rzeczy, które mi się w tym filmie nie podobały. Rzecz naczelna top brak w tym filmie jakiegokolwiek klimatu. Totalne zero wczuwania się w  atmosferę przedstawianej historii. Nie wiem jakimi motywami kierowali się twórcy przy produkcji tego motywu i czy w ogóle brali pod uwagę, że zmierzają w kierunku stworzenia mega kaszanki roku.
Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe"

Demokryt

Offline VIIIX

Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 02, 2008, 03:56:27 pm »
Hmmm.... Jako miłośnik kaszanki, stwierdzam... Masz rację, a mi się ten film podobał.

Offline potworek

Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 07, 2008, 10:32:24 am »
Opowieści z Narnii: Książe Caspian - nie wiem może czy powinien być w filmach beznadziejnych, ale mi osobiście się nie podobał. Zabrakło mi w nim klimatu. Oglądałem bez większych emocji, miejscami było nudno, film mi się dłużył (mimo naprawdę szybkiego przejścia od zakończenia akcji do właściwego końca filmu). Chyba jest ze mną coś nie tak, bo dzieci ratujące światy mnie irytują. :-?
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline potworek

Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwiec 07, 2008, 07:47:48 pm »
Świat to za mało - wstyd, ale nigdy tego Bonda nie widziałem. Do dziś  :doubt:
Oj kiepściutki. Motyw głównego przeciwnika, który nie czuje bólu, gdyż do jego mózgu nie dochodzą sygnały przez neurony, gdyż kula po postrzale przez 009 utkwiła mu w czerepie i powoli zabija nieszczęśnika.  :shock: To było mocne. Acz kompletnie nie ruszył mnie jego tragizm. Straszny jestem.  :) W ogóle przy Bondzie przypominał on bardziej szczurka niż godnego przeciwnika. Jedziemy dalej... Dziewczyna Bonda - co to było?! Jak można? Taka "typowa" panna, do Izabelki, Hally czy Yeoh się nie umywa. No ale trudno. Sophie trochę ratuje sytuację.
Gdzie się podziały te lakoniczne dowcipy Bonda, które rozwalały w Goldeneye, czy Die Another Day?
Jeden zasługuje na uznanie:
Cytuj
-Świat to za mało
-Głupi sentyment
-Rodzinna tradycja
To było w miarę dobrę.
Ale totalnie beznadziejnym dowcipem, który sprawił, że przez moment myślałem że oglądam sobotni familijny film na Polsacie, puszczany przeważnie koło godziny 12, to:
Cytuj
-Szkoda że nie mamy szampana
-Albo śmietanki
:shock:
Ała
Bolało
Fajna postać Zakovskiego. Tylko.

Reżyser tego filmu zrobi kolejną Narnię  :-?
To tak na pocieszenie
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline madulka

Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwiec 08, 2008, 10:27:34 pm »
Sex w wielkim miescie - jako wielbicielka serialu polecialam do kina i dostalam jakas kaszane... Bardzo malo serialowego klimatu, za to udalo im sie zrobic placzliwe, zalosne romansidlo. Nie wiem kto pisal scenariusz, ale chyba nie ta sama osoba, ktora robila serial. Jedyne dobre momenty, gdy w poblizu byla serialowa Samanta (jak zwykle z reszta). Zalozenia scenariusza to kompletnie nie rozumiem, montaz czasem razil po oczach. Kicha niestety.

Cytuj
Opowieści z Narnii: Książe Caspian - nie wiem może czy powinien być w filmach beznadziejnych, ale mi osobiście się nie podobał. Zabrakło mi w nim klimatu. Oglądałem bez większych emocji, miejscami było nudno, film mi się dłużył (mimo naprawdę szybkiego przejścia od zakończenia akcji do właściwego końca filmu). Chyba jest ze mną coś nie tak, bo dzieci ratujące światy mnie irytują. Confused
Jak dla mnie to ten film jest zwyczajnie zalosny. A pod koniec jak poleciala ta smieszna pioseneczka to juz nie wytrzymalam i wybuchnelam smiechem.