trawa

Autor Wątek: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II  (Przeczytany 285222 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline steelie

Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 11, 2008, 05:09:28 pm »
Transformers
Każda sekunda tego filmu wrzeszczy "jestem pg-13, wybaczcie mi!". Nudny, schematyczny i z kwaśnymi żartami. Ale podobały mi się walki w mieście.
A Megan Fox, którą wszyscy się zachwycają ma zajebistą figurę, ale twarz niestety do zaorania

Offline Krova

Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 11, 2008, 07:33:40 pm »
Iron-man- kiepski film na podstawie komiksu. Trochę akcji, kilka nieśmiesznych żartów i nieciekawi bohaterowie

 Veto, mi się Ironman podobał - film był na luzie, bez tej nadętej pseudo - epickości znanej z kinowych Spidermanów czy innych Hulków, irytowało mnie, gdy gość zmieniający się w wielkiego zielonego potwora walczył z innym wielkim potworem a w tle śpiewał chór mnichów, jakby co najmniej walczyli o Śródziemie :S W Ironmanie tego nie było, był za to świetny soundtrack, żarty jak żarty, rozróby było w sumie niewiele - imo bardzo przyjemny film (i jeden z bardziej 'sensownych' superbohaterów)

Cytuj
Transformers
Soundtrack - ŁOOT AJJJW DAAAAAAAN - najgorszy we wszechświecie :shock:
Rozróba była mistrzowska : )
Megan Fox powinna zmienić nazwisko na, bo ja wiem, Rabbit?
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Libero

Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 17, 2008, 09:07:50 am »
A ja gorąco odradzam Zdarzenie

Dawno nie widziałem tak kiepskiego filmu. Odniosłem wrażenie, że został nakręcony byle szybko byle tanio. Film jest po prostu głupi, dla głupich Amerykanów, nie mających podstawowej wiedzy o świecie, wierzących w bajeczki i spiskowe teorie dziejów. Dialogi to dramat. Rozśmieszają, choć nie powinny. Zachowanie głównych bohaterów poraża głupotą, aż chce się wykrzyczeć w kinie "no co ty robisz debilu?!". Wszystko to sprawia, że film ogląda się z politowaniem w sercu i uśmieszkiem na ustach. Tłumaczenie tego całego "zdarzenia" bardzo słabiutko broni się przed pierwszymi pytaniami dziecka z podstawówki.

Wszystkie najfajniejsze sceny zostały wykorzystane w trailerach. Nie spodziewajcie się niczego więcej w samym filmie. Sceny samobójstw wyłażą jedna po drugiej prosto z trailerów. Tania metoda by skłonić klienta do zakupu biletu.

Podobał mi się za to kafastroficzny pierwiastek tego filmu. Poczucie zagłady i bezradności ludzkości. To jest mocne, ale to chyba jest moja słabość do filmów katastroficznych. Tyle
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2008, 09:42:42 am wysłana przez Libero »

Offline maab

Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 18, 2008, 02:47:01 pm »
Zdecydowanie nie polecam filmu Lady In Water. Produkcję jedynie ratuje muzyka.
Cenie wyżej książki niż ludzi, którzy po największej części przedstawiają tylko materiał na pergaminowe dla nich okładki…

Offline potworek

Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 20, 2008, 04:53:04 pm »
Zdarzenie - zawiodłem się. Film o niczym. Przewidywalny. Prosty. Nudny. Jedyne co fajne to żona głównego bohatera i ujęcia pokazujące zabitych ludzi (np. tych powieszonych na drzewach).
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline Panpol

Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 22, 2008, 10:13:37 am »
Bitwa o ziemię- Idiotyzmu tego filmu nie da się ogarnąć słowami. Najgorsza rola Travolty. Z resztą ta otoczka scjentologiczna miała chyba skłonić ludzi na przejście do tej zacnej durnej religii;).

Offline potworek

Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 27, 2008, 09:42:55 pm »
Wojownicy krainy Zu - Słowo kiepski film nabiera nowego znaczenia. Obejrzałem go i nie wiem o co w ogóle chodziło. Akcja idzie z tak zawrotna szybkością, że każdy się pogubi. W dodatku dialogi są tajemnicze i dodatkowo utrudnia to przekaz. Bardzo fajne efekty specjalne, TYLKO TO, NIC WIĘCEJ!!. W zasadzie pierwsze 20 min film to przygody jakiejś wielkiej czarnej czaszki latającej po niebie, potem przeplatają się jakieś różne motywy: jakiś łysy gość nie chce otworzyć umysłu, jakaś panna co jest nauczycielkom Boga Nieba, który w połowie filmu się zwęgla by potem ożyć, jakaś szkoła w chmurach zostaje zaatakowana przez czarnych gości przypominających złych z Azumi 2, jakiś czerwony duszek wchodzi w ciało jakiegoś super wojownika ze skrzydłami nadającymi mu wygląd Pokemona, przeplata się jeszcze wątek mnichów, których master ma zabawny kołnierzyk, dodatkowo jest tam jeszcze oddział wojskowych, których losów i tak nie poznamy, bo urywają się i zaczynają bez większego sensu. Mistrzyni ciętej riposty - Zhang Ziyi nie ratuje sytuacji, gdyż w filmie zobaczymy ją przez góra 3 min na ekranie. Miecze się wyginają jakby były z galaretki. Cały film to plejada kolorów, dziwnych promieni, wybuchów i latania na tle nieba. Taki jakby Dragon Ball
Jakby zrobić z tego dwa filmy, lub przedłużyć go o godzinę, to może dałoby się w tym połapać.
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline Twoja Trzustka

Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 12, 2008, 03:37:00 pm »
Kroniki Spiderwick  - czyli jak zmarnować kawał cudownej roboty, jaką są rysunki Tony’ego Diterlizz. Nawet nie wiem od czego zacząć.

Fantastyczne stwory zdecydowanie lepiej prezentują sie na kartkach papieru niż wykreowane przez komputer. Nie wiem jak to zrobili, ale na plakacie gobliny prezentowały się na prawdę świetnie natomiast w filmie był to kicz, obrzydliwie sztuczna mimika, uczłowieczona na chama, ogólnie rzecz biorąc patrzyłam na te postaci i nie potrafiłam w nich znaleźć nic ciekawego, wiarygodnego, czy właściwego tylko dla nich, nic specyficznego. Skrzat wyglądał jak Stewart Malutki, nawet, gdy zmieniał się w bogarta (w dodatku nie Humphrey'a). Tą bezpłciowość postaci potęguje chyba jeszcze praca kamery. Żadnego zbliżenia na goblina, w którym można by poczuć, że to coś na ekranie żyje i ma się dobrze i jest stworzeniem nie mającym wiele wspólnego z człowiekiem. I TE LUDZKIE OCZY!!! DRAMAT! Jak pamiętam z rysunków, to miało to-to oczy jak ryba głębinowa i ogólnie cały wyraz kojarzył mi się z rybą głębinową, a tu znów napiera na mnie porównanie do Stewarta Malutkiego, z tymi małymi brązowymi bystrymi oczkami FUJ! Poza tym jak na film o magicznych stworzeniach ZA MAŁO MAGICZNYCH STWORZEŃ. Jeden skrzat, kilka goblinów, ogr (masakrycznie sztuczny i obesrany) i troll ziemny (całkiem ok). Jakieś beznadziejne latające, kolorowe ochłapy (i znów zero zbliżenia - a to wróżki były i sylfidy). ZA MAŁO!
A, jeszcze gryf, no właśnie, tyle go było, że już zdążyłam zapomnieć, że był.

Efekt beznadziei niemagiczności potęguje nijak mająca się do fabuły czerstwa muzyka, w zasadzie nie pamiętam teraz nawet jako ona była (film oglądałam wczoraj wieczorem).

Fabuła to płacz i zgrzytanie zębów, rzewne teksty, nienawidzę cię mamo, przepraszam cię, teraz wiem, że to wina taty, na zawsze razem happy end.

Wiem, film dla dzieci etc, ale jednak Narnia to też film dla dzieci i też z tekstami pożal się boże ("ZA NARNIĘ!!!" brrrr), ale jednak lepsza dziesięć razy, choć oglądałam z dubbingiem.

3+/10, zawód na całej linii. Brakowało mi tego, na co czekam zawsze w każdym filmie o magicznych stworzonkach - klimatu, tego, że jest mroczny las, zaklęta polana, tajemnicza muzyczka i śledzące bohatera cienie, żyjące tuż obok niego i pokazane widzowi z ukrycia, dokładnie, odkrywane przez widza powoli i niezrozumiałe... Bohater skrada się zza krzaczka i obserwuje staw, nagle wydaje mu się, że widzi tam jakiś ruch, tańczące rusałki, po chwili to znika, nieodkryte do końca, no nie wiem, takie bajery co się po nocach śnią, a nie no... dupa dupa dupa.

+ za to, że dopiero teraz patrząc na obsadę zorientowałam się, że dwóch braci gra jeden aktor, w życiu bym nie zgadła.
Podpisy są wyświetlane na dole każdej normalnej i prywatnej wiadomości. W podpisie może być użyty kod BBC, jak i uśmieszki.

Offline Hollow

Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 20, 2008, 03:04:23 pm »
Kroniki mutantów - jest rok 2700. światem rządzi 5 korporacji które prowadzą wojnę. Podczas jednej z bitw zostaje zniszczona wielka kamienna pokrywa ukrywająca pod ziemią maszynę, która zamienia ludzi w pozbawionych świadomości mutantów, którzy zabijają prawą ręką przerobioną na kościany miecz. Co ciekawe te mutanty są ciężkie do zabicia i wybiły większość populacji ludności (mimo, że kilkunastu bohaterów zabija ich hurtowo). Kilku żołnierzy z połączonych korporacji postanawia zakraść się pod ziemię aby wysadzić maszynę. Mimo, że jest daleka przyszłość walczące armie korporacji mają broń stylizowaną na pierwszą wojnę światową. Do tego prowadzą wojnę okopową.
Ale największym zaskoczeniem dla mnie były statki powietrzne napędzane... węglem. Po obejrzeniu tego czułem, że tylko zmarnowałem 1 godzinę i 40 minut.

Offline Ganossa

Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 23, 2008, 09:55:35 pm »
Kroniki mutantów

Spodziewałem się jeszcze gorszej siepy w stylu Doomsday ale miło się zawiodłem. Przy piwku całkiem przyjemnie mi się go oglądało, i urzekły mnie efekty, trochę w stylu Cassherna.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Idaan

Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 28, 2008, 09:57:29 am »
Cytuj
Mimo, że jest daleka przyszłość walczące armie korporacji mają broń stylizowaną na pierwszą wojnę światową. Do tego prowadzą wojnę okopową.
Ale największym zaskoczeniem dla mnie były statki powietrzne napędzane... węglem. Po obejrzeniu tego czułem, że tylko zmarnowałem 1 godzinę i 40 minut.
O Warzone kiedyś słyszał, a?
http://bitewniaki.polter.pl/Czym-jest-Warzone-c1718

Chociaż z tego co słyszałem fani zarówno bitewniaka, jak i rpgowego Mutant Chronicles nie uważają tego filmu za zbyt udany. Wręcz przeciwnie.

Offline Hollow

Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 28, 2008, 11:27:28 am »
Kiedyś widziałem karciankę Kroniki mutantów. Tam Pieczęć była na Merkurym. Naukowcy ją otworzyli i z dziury wypełzł Legion Ciemności. To były demony, a nie mutanty. Do tego technologia była bardzo zaawansowana.

Offline zyon

Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 28, 2008, 02:46:08 pm »
To były demony, a nie mutanty.




a ten to niby kto?


You can’t snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it’s not gentlemanly.

Offline Hollow

Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 29, 2008, 07:59:22 pm »
Wyjątek potwierdzaregółę.

Offline Idaan

Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 30, 2008, 09:46:18 pm »
Dark Symetry była na Neronie, 10 planecie. Wydarzenia filmu mają po prostu miejsce w innym momencie chronologii całego świata, a maszynka zamieniająca ludzi to inna maszynka. Niestety nie znam go na tyle dobrze żeby powiedzieć jak ma się do karcianki, rpga i bitewniaka. Technologia zawsze była tam dość eklektyczna i naśladowała I WŚ z bauhausowcami w hełmach ze szpicem i walką w okopach.

Nie mówię, że to dobry film, ale większość pomysłów chyba ma jakieś ugruntowanie w grze. A tak btw to gdzie go widziałeś? W kinach chyba nie puszczają?