trawa

Autor Wątek: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II  (Przeczytany 285301 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline skil

Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #210 dnia: Luty 22, 2013, 12:33:24 am »
Zapewne narażę się na śmieszność, ale byłem na "Tajemnicy Westerplatte". I był to błąd.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline kaja4

Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #211 dnia: Marzec 20, 2013, 02:01:38 pm »
Oczywiście Kac Wawa ;p

Offline potworek

Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #212 dnia: Kwiecień 03, 2013, 01:05:39 am »
Wreszcie się wziąłem w sobie i wybrałem na Szklaną Pułapkę 5 (pl. tł. "Dobry dzień by szklana pułapka"). Boże, co oni z tym zrobili. Ten film został chyba celowo zrobiony tak, by widz absolutnie nic z niego nie zapamiętał. Fabuła jest naciągana i widać, że ma tylko tłumaczyć kolejne wystrzały i eksplozje. Syn McClaina to nierozwinięta postać, przez co nie czuć dlaczego miałby tak nienawidzić ojca. W zeszłej części dość dobrze pokazali jego córkę i dokładnie czuło się, że może mieć żal do ojca. W tej części nie... A dlaczego? Po pierwsze jak ojciec z synem się spotykają, to już rozpoczyna się strzelanina i nie kończy w zasadzie do końca filmu. Po drugie - ten film trwa 90 min! 90 min! 90 min! Jakby go te dekle do TV strzeliły, albo nie wiedzieli, że już się kaset VHS nie kupuje. Ten film jest dobre 40 min krótszy niż zeszłe części. Jak oni na to w ogóle wpadli? Bałem się o 4 część, bo myślałem, że to będzie kicha, wiele lat przerwy i w ogóle, ale 4 była naprawdę fajna. W 5 części nawet Yippie-Kai-Yay brzmi kiepsko :/ Ogarnąć się twórcy tego czegoś!
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline slay

Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #213 dnia: Maj 10, 2013, 07:27:47 am »
Widziałem wczoraj Iron Mana 3 i może beznadziejny nie jest, ale słaby z pewnością.  Niestety tak od połowy się już nudziliśmy więc zaczęliśmy szukać   błędów. Jest ich sporo. To jest Iron Man bez głównego bohatera, a Stark   już nie bawi tak jak kiedyś. Poza tym brak seansów 2D i wymuszanie z   tego powodu kupowania przeze mnie droższych biletów uważam za chamstwo. 3d co prawda   całkiem spoko, ale jakby go nie było to film by na niczym nie stracił. Tylko postać Mandaryna oraz końcowa scena walki są dobre.

Offline slay

Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #214 dnia: Maj 23, 2013, 09:53:59 am »
Ostatnio widziałem "Room 237". Strasznie nudny i naciągany dokument o ukrytych informacjach w Lśnieniu" Kubrica. Nie wiem co biorą twórcy tych wszystkich teorii, ale pewne jest że mają stanowczo za dużo czasu, który marnują na kompletne debilizmy. Szkoda oglądać.

Offline slay

Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #215 dnia: Czerwiec 04, 2013, 11:03:01 am »
"The Place Beyond The Pines" - tak nudnego, przewidywalnego filmu dawno nie widziałem. W dodatku posiada on strasznie denerwujące postacie, które swoją głupotą i sposobem bycia skutecznie odstraszają od seansu. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego zobaczyłem ten film do końca.

Offline Trisz

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Total likes: 0
  • zmuszani do przekraczania własnych granic...
Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #216 dnia: Czerwiec 06, 2013, 12:16:51 pm »
Bitwe warszawska - no uznałam, ze trzeba...  :razz:
Każdy jest nadzwyczajny.

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #217 dnia: Lipiec 02, 2013, 06:03:47 pm »
Superman: Man of Steel

2013

Żenua. Za szybko i bez pomysłu na fabułę. Osią tematyczną filmu jest nie problem nadczłowieka w świecie ludzi, walki ze złem czy rodzące się uczucie między Louis a Kalelem, a

wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy, wybuchy.




Absolutne zignorowanie wszystkich walorów filmu poza wizualnymi. Słabizna.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Radan

Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #218 dnia: Lipiec 02, 2013, 06:19:47 pm »
Że beznadzieja, to bym nie powiedział. Technicznie świetny, pierwsze pół godziny (akcja na Kryptonie) nawet bardzo dobre. Ale faktycznie gigantyczny zawód.

Film sprawia wrażenie, jakby kilkunastu gości się zebrało, każdy chciał opowiedzieć widzowi coś innego i w końcu żaden z nich nie opowiedział niczego.

Powinni toto rozbić na trzy różne filmy. Jeden o zagładzie Kryptona (taki prequel Supermana), jeden o "dorastaniu" Supermana i jeden o walce z Zodem. Może nawet byłyby to dobre filmy. A tak... Dostaliśmy Transformersy udające coś ambitniejszego i z lepszymi aktorami.


Dużym plusem natomiast była Faora-Ul. Jak już się trafi ładna Niemka, to jest z reguły tak ładna, że klękajcie narody. Poza tym ona powinna być głównym villainem w następnych częściach, niepotrzebnie ją... ekhm... nie będę spoilerował. Miała raptem parę scen (z czego połowa to rzucanie Supermanem jak workiem gruli) a i tak była ciekawszą postacią niż Zod.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2013, 06:25:40 pm wysłana przez Radan »

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #219 dnia: Lipiec 02, 2013, 06:48:57 pm »
Masz trochę racji, a trochę nie masz. Ja pomstuję w zasadzie nie na samego Supermana, a na schemat filmowy Holywoodu, w którym dopuszczalne jest zalanie filmu efektami specjalnymi i gigantycznym budżetem, przy zupełnym zaniedbaniu fabuły, gry aktorskiej, rozwoju postaci i przekazu. Ten film jest po prostu dobrym przykładem takiej praktyki.

Zobacz chociażby na miernotę postaci pierwszoplanowych.
Kalel? Mam wrażenie, że został zmuszony do odczuwania jakichś dylematów. Najchętniej sam by oglądał ten film.
Jego ojciec? Nieskończona dobroć, trochę kojarzy mi się z Qui-Gonem.
Louis Lane? Nawet nie zdążyłem zapamiętać jakie ma cechy osobowości. Za mało jej było.
Zod? Idealista robot. Ale na siłę. Bardzo mały zasób ekspresji na twarzy.

A do tego najgorsze było umiejscowienie większości akcji na Manhatt... Metropolis, pardon. Prawdę mówiąc setting Manhattan + scifi + ratowanie planety powtarza się w popkulturze zbyt często, żeby to było ciekawe. Po niedawnym obejrzeniu Avengersów miałem trochę dość. ; p
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #220 dnia: Lipiec 04, 2013, 06:23:17 am »
Niestety, potwierdzam. Generalnie film nie był może BEZNADZIEJNY, jest natomiast wybitnie miałki. Jest wiele scen, które drażnią (wypominana przez widzów scena z wiaduktem). Może zabrzmieć to kontrowersyjnie, ale scen walki jest aż za dużo (Nolan chciał odbić sobie za trzecią część Batmana, gdzie były chyba ledwie dwie? ;) ) - w każdym razie, w przeciwieństwie do niektórych filmów (na myśl przychodzi mi np. Matrix) nie jest to przyjemna dla oka rozpierducha - po prostu po jakimś czasie Superman zaczyna nużyć. IMO za długi w obecnej formie.


Być może, pomimo wszystko, lepszego filmu z tym Superbohaterem nie da się zrobić?




P.S. W filmie zagrało 2 Robin Hoodów, hehe.
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline DARKMAN

Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #221 dnia: Lipiec 04, 2013, 03:47:09 pm »
IMHO przesadzacie - wg mnie Man of Steel byl duzo lepszy niz Transformers 3, Avengers czy chociazby ostatni Iron Man 3. I po raz pierwszy zdaje sie od Independence Day jak byl atak na ziemie super przybyszow to niszczyli cale miasto.

Offline Radan

Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #222 dnia: Lipiec 04, 2013, 07:01:52 pm »
P.S. W filmie zagrało 2 Robin Hoodów, hehe.

Heh. Crowe znowu zagrał Maximusa. Pierwsze pół godziny to był w sumie taki trochę Gladiator 2 (Gladiator 3 jeśli policzymy ten sequel, w którym Maximusa przeniosło w czasie do średniowiecza). Może dlatego to była najlepsza część filmu...

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #223 dnia: Lipiec 05, 2013, 05:57:12 am »
Ja oglądnąłem nowego Supera, to po kilku dniach nie pamiętałem na czym w kinie byłem. Film może nie tyle słaby, co totalnie bez zalet, nie licząc warstwy wizualnej.

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Co ostatnio oglądałeś BEZNADZIEJNEGO? II
« Odpowiedź #224 dnia: Lipiec 09, 2013, 09:17:54 pm »
Ja oglądnąłem nowego Supera, to po kilku dniach nie pamiętałem na czym w kinie byłem. Film może nie tyle słaby, co totalnie bez zalet, nie licząc warstwy wizualnej.

Z tymże właśnie nawet warstwa wizualna zaczyna nudzić po kilku minutach walki w mieście :)
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.