trawa

Autor Wątek: LOTR - animowany  (Przeczytany 1961 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Noleen

LOTR - animowany
« dnia: Maj 08, 2005, 08:29:56 am »
Władca Pierścieni - kreskówka  ;)  Wiekszej beznadziei to ja w zyciu chyba nie oglądałam, zresztą, wogole nie wiem po co włączyłam telewizor. Moze miłość do Lotra i ciekawość wzięła w tym momencie góre nad rozumem  ;)  Jednym słowem, jeśli ktoś chce zobaczyć masakryczną przeróbke dzieła Tolkiena i posmiać sie ze zrytych postaci, to polecam, choc ja już nigdy wiecej  ;)

Offline kingquest

LOTR - animowany
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2005, 09:07:44 am »
Cytat: "Noleen"
Władca Pierścieni - kreskówka  ;)  Wiekszej beznadziei to ja w zyciu chyba nie oglądałam, zresztą, wogole nie wiem po co włączyłam telewizor. Moze miłość do Lotra i ciekawość wzięła w tym momencie góre nad rozumem  ;)  Jednym słowem, jeśli ktoś chce zobaczyć masakryczną przeróbke dzieła Tolkiena i posmiać sie ze zrytych postaci, to polecam, choc ja już nigdy wiecej  ;)


No jest to naprawdętragiczny film, niegodny tego aby nazywać się "władca pierścieni" :roll:  Jednak trzeba zauważyć że powstał kilkanaście lat temu kiedy jeszcze nikt nie słyszał o dziele Petera Jacksona czyli filmowym władcy pierścieni który zmienił nasze wyobrażenia o postaciach z LOTR`a. Teraz gdy czytamy książkę to wyobrażamy sobie np.Legolasa jako Orlando Bloom`a.
Teraz ten film animowany ogląda się jakoś dziwnie jednak kilkanaście lat temu odczucia były z pewnościa inne.

Offline sa7o

LOTR - animowany
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2005, 09:12:57 am »
nie sądze zeby film zmienil nasze wyobrazenie o postaciach, jesli najpierw czytało sie księge
I used to think that I was stupid, and then I met philosophers."

-- (Terry Pratchett, Small Gods)

Offline kingquest

LOTR - animowany
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 08, 2005, 10:56:53 am »
Cytat: "sa7o"
nie sądze zeby film zmienil nasze wyobrazenie o postaciach, jesli najpierw czytało sie księge


Ale wyraźnie napisałem że jeśli czytało się po obejrzeniu filmu nie przed. Ja czytałem przed filmem i drugi raz nie czytałem ale myślę że gdybym czytał drugi raz to inaczej wyobrażałbym sobie postacie.
Ostatnio czytam... Hobbita którego jakoś nigdy nie miałem czasu przeczytać i naprawdę gdy czytam o gandalfie to wyobrażam ssobie filmowego gandalfa.

Offline Noleen

LOTR - animowany
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 08, 2005, 11:27:00 am »
tia, zasugerowali nam dane postaci i juz za nic nie umiesz sobie wyobrazić ich inaczej, znam to. choc na szczescie fotra czytalam przed filmem wiec mialam wlasne wyobrazenie. potem po filmie wzielam sie na dwie wieze i problem sie pojawil   ;)

 

anything