Gildia Tajemnic (www.magia.gildia.pl) > Forum Tajemnic

Sny - widzenie przyszłości, czy ludzkie marzenia...

(1/15) > >>

Darkous:
Wielu naukowców zastanawia się, jak można zintepretować sny. Były przypadki że istnieją sny prorocze, przepowiadające przyszłość, ale czy wszystkie są? Może my, ludzie źle to interpetujemy? A reszta snów? Te takie zwykłe, takich szaraczków jak my? Może to też są sny prorocze, tylko musimy to odpowiednio zinterpetować?
Sny mogą być też jakimś tunelem, łączącym nasze umysły z innymi ludźmi, a nawet z istotami innych wymiarów... może w taki sposób widzimy ich historię? Wydarzenia?

A co Wy na ten temat sądzicie :?:

waste:
a nie przypadkiem zwykłe projekcje wyobraźni? upust nagromadzonych w trakcie dnia emocji? jakby to była kwestia interpretacji to każdy mógłby sobie przepowiedzieć co mu się tylko spodoba.

Spajder:
A co powiecie na to?
Jestem fanem Thorgala od lat dzieciństwa.
Jakiś czas temu przyśniło mi się, że wchodzę do księgarni, a tu wysyp nowych Thorgali. Szlag! Nie mam pieniędzy. Nie stać mnie. Wiem, że jeżeli obrócę do domu i z powrotem, będzie po ptakach. I po śnie.

Około dwa miesiące później - może mniej - zostaje wydany Thorgal Piętno wygnańców. Zaznaczam, że nic nie wiedziałem, że są plany z powrotem Thorgala, jak i w ogóle komiksu na polskie półki.

Sny były interpretowane już w bardzo dalekiej przeszłości z różnymi wynikami. Ja często je wykorzystuję do tworzenia opowiadań na ich podstawie.

Kormak:
Ja od wielu lat mam powracający sen - schodzę na dół do kiosku koło mojej bramy, a tam full świetnych komiksów! :D
Ale to sen raczej proroczy nie jest... raczej projekcja ukrytego pragnienia :D

Rhobaak:
Słyszałem kiedyś o teorii mówiącej, że człowiek od najdawniejszych czasów zdobywa pożywienie, walczy o przetrwanie i buduje sobie schronienia tylko po to, aby każdej nocy mógł spokojnie śnić...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej