Gildia Tajemnic (www.magia.gildia.pl) > Forum Tajemnic

Sny - widzenie przyszłości, czy ludzkie marzenia...

<< < (2/15) > >>

mykupyku:

--- Cytat: "Rhobaak" ---Słyszałem kiedyś o teorii mówiącej, że człowiek od najdawniejszych czasów zdobywa pożywienie, walczy o przetrwanie i buduje sobie schronienia tylko po to, aby każdej nocy mógł spokojnie śnić...
--- Koniec cytatu ---


i potem rano nic z tych snów nie pamiętać, tak jak zwykle ja :)

Izolda:
Sny mogą być prorocze, ale mogą także być odbiciem naszych lęków, proagnień itp.
Jeśli chodzi o pierwszy rodzaj snów to moim zdaniem występują one u osób posiadających zdolności jasnowidzenia. Zaznacze tutaj jednak, że jasnowidz nie przewiduje tego co ma sie zdarzyc napewno, wskazuje jedynie jedną z mozliwych dróg.
Drugi rodzaj snów występuje częściej niz sny prorocze. Np. ja miałam przez pewien czas sny, w których co noc umierałam. Narazie żyję więc nie były one prorocze, a raczej wyrażały mój stan psyhiczny.
Jest jeszcze jeden rodzaj snów o którym jak narazie nikt nie wspomniał. Sny w których pojawiają sie zmarli. Czy to tylko wynik naszego żalu za zmarłym czy coś więcej :?:  
Wspomnę jeszcze, że niekiedy ludzie uznawani za jasnowidzów którzy w snach widzą zbrodnie, wcale nie muszą nimi być, gdyż mogą widzieć np. morderstwo w momencie jego popełnienia we śnie. Jest to moim zdaniem oparte na telepatii i empatii.

waste:
dlaczego natura obdarzyła mnie tak wielką dozą sceptycyzmu... a ponieważ nie chcę wywoływać kłótni nt. wyższości świat, to chyba skończę wypowiadać się w tym temacie. ^_^;;;

Spajder:
To nie tak. Myślę, że w negowaniu nie ma nic złego, o ile pozbawione jest ono sarkazmu. Wymiana argumentów zawsze jest na miejscu, nawet gdy te są skrajnie różne.

A przecież sny tłumaczył chociażby Freud. Wiadomo, że wiele chorób natury psychicznej można leczyć poprzez ich analizę. A coś takiego jak telepatia... ja wierzę, że coś takiego istnieje. Tyle, że jest tak samo słabe jak oddziaływanie między sobą ludzi oddalonych o kilometry. A przecież słońce trzyma naszą Ziemię na orbicie. Podsumowując, trzeba mieć wyostrzoną czułość, któryś ze zmysłów, chociaż nie wiem, czy tacy ludzie istnieją.

Darkous:
Pewnie istnieją, lecz takich nie znamy...
A podobnie jak Ty Spajder, spisuję moje sny, a później przeształcam na opowiadania, nieraz o naprawdę fajnej i ciekawej fabule. W sumie takie opowiastki (większość niedokończona niestety), jest u mnie liczona w tonach :D  Może któregoś dnia jakąś część dokończę... albo jak zwykle, wymyśle co innego.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej