Autor Wątek: Sny - widzenie przyszłości, czy ludzkie marzenia...  (Przeczytany 72802 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mykupyku

Sny - widzenie przyszłości, czy ludzkie marzenia...
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 09, 2003, 01:06:00 pm »
Cytat: "Gollum"
Ale najbardziej mnie trafia, kiedy śni mi się jakaś kształtna pani, już ją obejmuję, budzę się - a tu jej nie ma :cry:


no niech tylko się żona dowie :)
opyright by mykupyku

Offline alyjak

Sny - widzenie przyszłości, czy ludzkie marzenia...
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 22, 2007, 10:14:34 am »
Cytat: "waste"
a nie przypadkiem zwykłe projekcje wyobraźni? upust nagromadzonych w trakcie dnia emocji? jakby to była kwestia interpretacji to każdy mógłby sobie przepowiedzieć co mu się tylko spodoba.


Sa to projekcje wyobrazni/podswiadomosci, moze to byc takze "upust nagromadzonych w trakcie dnia emocji".
Jest to kwestia interpretacji i KAZDY moze PRZEPOWIEDZIEC co bedzie chcial:)

pozdrawiam
Arkadiusz Łyjak
www.timefiction.com
rkadiusz Łyjak
Serwis Parapsychologii Praktycznej
"Żyję snem i śnię o życiu..."

Offline Sirius

Sny - widzenie przyszłości, czy ludzkie marzenia...
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 22, 2007, 02:36:26 pm »
Ja czasem mam na tyle realne sny, jak np. dziś, śniło mi się, że dostałem sms-a a po obudzeniu chciałem na niego odpisać, ale na szczęście w porę się zorientowałem. Nieciekawie było by gdybym go wysłał.

Często sny są obrazem tak jak byśmy chcieli aby było, lub tak jak mówi Alyjak podświadomości.

A co do przepowiedni i wróżb to dany sen można różnie interpretować i już po fakcie zinterpretować na potrzeby danego wydarzenia.
I don't care for this world anymore
I just want to live my own fantasy

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Sny - widzenie przyszłości, czy ludzkie marzenia...
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 24, 2007, 08:21:23 pm »
Co do snów to dobrze by było jakby rzeczywiście śniły się nam tylko nasze marzenia.
Moim zdaniem niektórzy ludzie potrafią wyśnić przyszłość. W większości przypadków są to kobiety (może dlatego, że są one wrażliwsze od mężczyzn).Nie można tego chyba naukowo udowodnić, ale tak jest. Czasami są to sny symboliczne i trudno je zinterpretować, albo określić daną osobę w tych snach. Ale czemu nam się śnią jest to rzeczą niewiadomą. Może po to żeby czemuś zapobiec/czegoś uniknąć. Ale tutaj jeszcze pojawia się następne pytanie, mianowicie "czy można zmienić przyszłość"?
Wielu ludzi nie wierzy w sny prorocze, bo w większości ich to nie doświadczyło. Ale dla mnie coś w tym jednak jest.

Offline Dr.Crane

Sny - widzenie przyszłości, czy ludzkie marzenia...
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 27, 2007, 07:57:56 pm »
Freud sie zastanawial nad snami i zaobserwowal pewna prawidlowosc.Oto kiedy grupa naukowcow wedrowala po pustyni brakowalo im wody...kiedy ulozyli sie do snu kazdemu (lub moze prawie kazdemu) snilo sie jezioro albo morze..lub jakies chlodzace napoje...Grupa idaca w strone bieguna rowniez cierpiala lecz z powodu braku pozywienia..nocą snili podobno (ak pozniej rozmawiali o tym) o wielkiej uczcie, porzadnym obiedzie czy czyms podobnym....Freud mowi ze sny maja niejako zapewnic nam zdrowy niezmącony sen...moze to i prawda..
ever see the sky, never touch the sun, nothing more left but run run run...

Offline alyjak

Sny - widzenie przyszłości, czy ludzkie marzenia...
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 27, 2007, 08:45:17 pm »
Cytat: "Dr.Crane"
Freud sie zastanawial nad snami i zaobserwowal pewna prawidlowosc.Oto kiedy grupa naukowcow wedrowala po pustyni brakowalo im wody...kiedy ulozyli sie do snu kazdemu (lub moze prawie kazdemu) snilo sie jezioro albo morze..lub jakies chlodzace napoje...Grupa idaca w strone bieguna rowniez cierpiala lecz z powodu braku pozywienia..nocą snili podobno (ak pozniej rozmawiali o tym) o wielkiej uczcie, porzadnym obiedzie czy czyms podobnym....Freud mowi ze sny maja niejako zapewnic nam zdrowy niezmącony sen...moze to i prawda..


Barrrdzo możliwe. Kiedyś pamiętam wróciłem po paru piwach do domku i od razu usnąłem. Obudziłem się w nocy i strasznie chciało mi się pic, ale że nie miałem siły iść się napić - usnąłem znów "wysuszony"...

Wiesz co mi się przyśniło??? PIĘKNA BUTELECZKA NAŁĘCZOWIANKI! Napiłem się do syta we śnie... :-)

Sorry za taki "nieedukacyjny" post, ale cóż, taka prawda... ;-) Stąd wniosek, że sen to nie tylko jakieś "majaki" umysłu, lecz duuużo więcej. Dodatkowo przemawia za tym fakt, że po wstaniu z łóżka NIE czułem absolutnie żadnego zmęczenia, co było dość dziwne...

Czyżbym odkrył ANTIDOTUM na kaca??:))))) Niech sprawdzę tel do urzędu patentowego...

pozdro
Arek Łyjak
rkadiusz Łyjak
Serwis Parapsychologii Praktycznej
"Żyję snem i śnię o życiu..."

Offline darkness27

Sny - widzenie przyszłości, czy ludzkie marzenia...
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 28, 2007, 10:38:07 am »
A ma ktoś może jakieś doświadczenia z LD? Ja miałam 2 razy ^^ (ale zakozaczyłam ^^). Ja interpretuje tylko niektóre sny osobiście, a nie z jakiś badziewnych senników. Jeśli ktoś ma problem w zapamiętywaniu snów polecam prowadzić sobie dziennik snów, niewiadomo czemu, ale pomaga ^^ (częstotliwość zapamiętywanych snów się zwiększa)

Offline ppaatt1

Sny - widzenie przyszłości, czy ludzkie marzenia...
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 26, 2008, 12:00:02 pm »
Moja Ciocia miała doświadzczenie ze snami. PRzyśniło jej się jak jej mąż (mój wójek przychodzi do domu pobity). Pomyślała ,że to zwykły sen. A kilka dni póżniej wójek przyszedł cały pobity dokłądnie tak jak jej się śnił. Od razu do mojej matki zadzwoniła. Okazało się ,że zaczepiło go kilku gości, pobili go i obrabowali.

Offline Charlie86x

Sny - widzenie przyszłości, czy ludzkie marzenia...
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 28, 2008, 01:00:54 pm »
Cytat: "ppaatt1"
Moja Ciocia miała doświadzczenie ze snami. PRzyśniło jej się jak jej mąż (mój wójek przychodzi do domu pobity). Pomyślała ,że to zwykły sen. A kilka dni póżniej wójek przyszedł cały pobity dokłądnie tak jak jej się śnił. Od razu do mojej matki zadzwoniła. Okazało się ,że zaczepiło go kilku gości, pobili go i obrabowali.

Zbieg okoliczności jakich wiele, przecież to nie sztuka zostać pobitym.
Przykład: 2 dni temu śniło mi się że na obiad będzie kurczak... no i proszę dziś na obiad jest kurczak  ;)

Offline ppaatt1

Sny - widzenie przyszłości, czy ludzkie marzenia...
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 28, 2008, 01:27:00 pm »
Tyle ,że widziała ciocia rany w tych samych miejscach i zegar niedaleko, byłą taka sama godzina. Ja tam nigdy nie uwierze ,że na świecie są przypadki. Zawsze jest ta jakaś niewidzialna siła wyższa :D

Offline kiniutka_1990

Sny - widzenie przyszłości, czy ludzkie marzenia...
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 28, 2008, 09:02:27 pm »
Ja spotkałam sie z dziwną sytuacją.  Chłopak mojej przyjaciółki mówił przez sen- przepowiadał przyszłość, a raczej znalazł się w tej przyszłości. Wszystko co mówił było dokładnie obliczone, jakby zaplanowane. Nie przejęła bym się tym, gdyby nie powiedział że mój chłopak od 2 lat nie żyje bo zginął w wypadku samochodowym. Co o tym myślicie?

Offline tumtor17

Sny - widzenie przyszłości, czy ludzkie marzenia...
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 29, 2008, 09:44:27 pm »
Cytat: "kiniutka_1990"
Ja spotkałam sie z dziwną sytuacją.  Chłopak mojej przyjaciółki mówił przez sen- przepowiadał przyszłość, a raczej znalazł się w tej przyszłości. Wszystko co mówił było dokładnie obliczone, jakby zaplanowane. Nie przejęła bym się tym, gdyby nie powiedział że mój chłopak od 2 lat nie żyje bo zginął w wypadku samochodowym. Co o tym myślicie?


Powiedział to we śnie ?
Interpretacja snów to złożony problem. Najczęściej  sprawa jest banalna i treść snu wiąże się z bodźcami zewnętrznymi (hałas, pragnienie itp.). Ale czasem pojawiają się pewne symbole które są pewnymi archetypami (drzewo, wąż, woda ) i wtedy zaczynają się schody. Dany symbol ma swoją interpretację kulturową, sen może zawierać pożyteczne informacje choćby o stanie psychiki. Sny prorocze dotyczące rzeczy lokalnych mogą być wynikiem obróbki sygnałów odbieranych podświadomie.

Offline Kat

Odp: Sny - widzenie przyszłości, czy ludzkie marzenia...
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 02, 2009, 04:47:59 pm »
Hmmm... śniło mi się, że miałem zadaną pracę domową z polaka-napisać wiersz. Kompletny idiotyzm, ale zawsze jest jakieś ale. W śnie napisałem około 6 stron formatu a4. Niby nic takiego, w śnie zdarzają się różne zdarzenia, jednakże co ciekawe-gdy rano się zbudziłem, byłem w stanie wyrecytować bez ani jednego zacięcia wszystko. Godzinę później z głowy wyleciały mi nawet tematy wierszy, a szkoda.
W każdym razie-w ciągu ostatnich dwóch lat staram się blokować sny z powodu tego, że ich treść strasznie mi się nie podobała. Dlaczego? To już osobista sprawa. Takie małe pytanko: czy blokowanie snów może spowodować na następny dzień zmęczenie i uczucie niewyspania się? Odkąd zacząłem to stosować tak właśnie się czuję, na dodatek obudził się we mnie stan lękowy, siedząc nawet w cichym domu dygam, gdy tylko usłyszę choćby położenie na stół pilota znajdującego się pięto niżej w pokoju naprzeciwko schodów (o dziwo nawet tak daleki dźwięk w ciszy wyłapuję, strasznie mnie to denerwuje, muszę przyznać)

Offline Radan

Odp: Sny - widzenie przyszłości, czy ludzkie marzenia...
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 04, 2009, 06:49:04 pm »
Ja proponuję nie blokować snów. Kombinowanie przy "tych sprawach", to chyba nie jest najmądrzejsza praktyka.

A stany lękowe to ja miewam często :eek:. Odkąd pamiętam. Idzie się przyzwyczaić.

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: Sny - widzenie przyszłości, czy ludzkie marzenia...
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 04, 2009, 07:31:12 pm »
Hmmm... śniło mi się, że miałem zadaną pracę domową z polaka-napisać wiersz. Kompletny idiotyzm, ale zawsze jest jakieś ale. W śnie napisałem około 6 stron formatu a4. Niby nic takiego, w śnie zdarzają się różne zdarzenia, jednakże co ciekawe-gdy rano się zbudziłem, byłem w stanie wyrecytować bez ani jednego zacięcia wszystko. Godzinę później z głowy wyleciały mi nawet tematy wierszy, a szkoda.
W każdym razie-w ciągu ostatnich dwóch lat staram się blokować sny z powodu tego, że ich treść strasznie mi się nie podobała. Dlaczego? To już osobista sprawa. Takie małe pytanko: czy blokowanie snów może spowodować na następny dzień zmęczenie i uczucie niewyspania się? Odkąd zacząłem to stosować tak właśnie się czuję, na dodatek obudził się we mnie stan lękowy, siedząc nawet w cichym domu dygam, gdy tylko usłyszę choćby położenie na stół pilota znajdującego się pięto niżej w pokoju naprzeciwko schodów (o dziwo nawet tak daleki dźwięk w ciszy wyłapuję, strasznie mnie to denerwuje, muszę przyznać)


Ze swojej strony doradzam wizytę u porządnego dziecięcego psychologa.

 

anything