Autor Wątek: Jean Giraud / Moebius  (Przeczytany 75778 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chlopak-z-M

MOEBIUS?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 03, 2003, 11:35:41 am »
Cytat: "graves"
Szkoda byłoby przerwać Blueberrego nie skończywszy nawet 1 cyklu "Fort Navajo", który ma 6 tomów (a 5 wydano) :cry:


Z tego co ja wiem cykl pierwszy liczy 5 albumów. Zresztą zakończenie tomu piątego zamyka akcję.
bierz co chcesz i płać za to"

Offline sqty

MOEBIUS?
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 03, 2003, 08:27:04 pm »
Szkoda Blueberrego szkoda
lt;<<<<<<<<<<St@y R3b3l>>>>>>>>>>>>

Offline graves

MOEBIUS?
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 07, 2003, 02:15:02 pm »
Cytat: "chlopak-z-M"
Cytat: "graves"
Szkoda byłoby przerwać Blueberrego nie skończywszy nawet 1 cyklu "Fort Navajo", który ma 6 tomów (a 5 wydano) :cry:


Z tego co ja wiem cykl pierwszy liczy 5 albumów. Zresztą zakończenie tomu piątego zamyka akcję.

Moja pomyłka wynikała z tego, żę widziałem kiedyś zaliczony do tego cyklu Homme a l'Etoile d'Argent  z 1969. (albums isoles)http://www.domainegorn.com/series/tome_blueberry.6.html

Następny cykl "Le cheval de Fer" -zaczął się dopiero rok później w 1970 roku
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
MOEBIUS?
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 27, 2003, 07:33:00 pm »
słyszałem o tym że są miejsca gdzie blueberry'ego można dostać za grosze....czy są takie miejsca w koszalinie lub 3miescie?
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline Ireneusz Pietryka

MOEBIUS?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 04, 2004, 08:30:19 pm »
Cześć! Czy ktoś z Was czytał "Angel Claw"? Ciekaw jestem Waszych ocen, zwłaszcza dot formy tego dzieła.
Jeśli tracisz pieniądze - nic nie tracisz
Jeśli tracisz zdrowie - coś tracisz
Jeśli tracisz spokój - tracisz wszystko".

Offline sqty

MOEBIUS?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 07, 2004, 10:53:15 am »
yo-posiadam Griffes d,Ange(Angel Claw) w oryginale z francji.Nie znam francuskiego więc kompletnie nie kumam tej historii by Jodo.Natomiast co do formy-widać ,że w paru ilustracjach Moebius świadomie nawiązuje do średniowiecznych rycin-co moim zdaniem nie wychodzi mu na dobre-jakieś te postaci sztuczne są  .Kto widział wie o co chodzi(np wdowa na cmentarzu).Natomiast cała reszta to naprawde mistrzowski kunszt graficzny na czele z piercingowaną vaginą(!!!).To Moebius wyokiej klasy ,w pełni sił .
Naprawdę -daleki jestem od jakiegokolwiek krytycyzmu na temat tego albumu-to mistrzowski erotyk.Ale z drugiej strony to niezłe perwersje tam się wyczyniają.Nie wiem który z autorów(może obydwaj) mają tendencję sado-maso-fetyszowe? Pewnie to od Jodo wyszło(znając jego niecenzuralne filmy) ale kto wie.Może i Moebius lubi czasem założyć skórzaną maskę i wziąć do ręki pejcz-lub nawet jakiś skalpel-hehe.
Mnie osobiście taka odważna erotyka w wydaniu Moebiusa lekko zaszokowała-trudno mi sobie wuobrazić tego miłego pana w wersi sodo-maso.Poprzednie odsłony erotyki autorstwa Moebiusa były zdecydownia bardziej stonowane,łagodneAle to tylko dygresja.Album jest tip -top-polecam wszystkim miłośnikom perfekcyjej czytej formy i warjactw w temacie ligne claire.
lt;<<<<<<<<<<St@y R3b3l>>>>>>>>>>>>

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
MOEBIUS?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 07, 2004, 01:56:39 pm »
off topic

apropo podpisu twojego...

5tay r363l
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline sqty

MOEBIUS?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 07, 2004, 11:27:06 pm »
Cytat: "pitupit"
apropo podpisu twojego...

5tay r363l


Stay stay
........-kolega też z przestrzeni, patrze.............
lt;<<<<<<<<<<St@y R3b3l>>>>>>>>>>>>

Offline Ireneusz Pietryka

MOEBIUS?
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 08, 2004, 07:48:28 pm »
Cytat: "sqty"
yo-posiadam Griffes d,Ange(Angel Claw) w oryginale z francji.Nie znam francuskiego więc kompletnie nie kumam tej historii by Jodo.
Witam! Cieszę się, że ktoś się jeszcze próbuje uporać z tym komiksem.
Ja mam wersję anglojęzyczną. Treścią Angel Claw jest seksualna i duchowa inicjacja młodej kobiety ( czyli kolejny "niekomiksowy" temat). Z informacji zawartej na obwolucie albumu (a także z dat umieszczonych przez rysownika na niektórych z rysunków ( 1992, 1993) wynika, że Jodorowski zebrał zupełnie różne rysunki Moebiusa w jedną opowieść i tak powstał Angel Claw. Albumu nie ogląda się strona po stronie, ale niejako po dwie strony na raz. Na stronie &#8222;lewej&#8221; jest treść opowiadania i rysunek w małym formacie, bardziej zazwyczaj schematyczny aniżeli ten, który znajduje się po &#8222;prawej&#8221; stronie otwartej książki. Techniką literacką jaką przyjął Jodo jest strumień świadomości; główna bohaterka jest narratorem, mówi,  lub też raczej jedynie myśli o swoich doznaniach i przeżyciach. Treść tych przemyśleń i osoba bohaterki spaja całą opowieść, ale także ilustracje na obydwu stronach otwartego albumu. Niezależnie od tego  rysunki Moebiusa na każdej z dwóch otwartych stron książki są tak zestawione, że zazwyczaj do siebie treściowo nawiązują. Masz rację, że zachowanie postaci jest &#8222;sztuczne&#8221;. Zupełnie nie skojarzyłem rysunków Moebiusa ze średniowiecznymi rycinami, ale pewnie Ty znasz się lepiej. Wyraźnie nawiązują one jednak także do np. do sztuki południowo &#8211; amerykańskiej. Rysunki są ekstra, tylko nie jestem pewien, czy to jest istotnie ligne claire. Popraw mnie, jeżeli się mylę, ale chyba techniki rysunku Moebiusa (cieniowanie poprzez drobne przecinające się lub równoległe o różnym zagęszczeniu kreski) nie można zaliczyć do tego stylu. Obrazki rzeczywiście szokują. Już kończę, bo strasznie się rozgadałem. Pozdrawiam. Irek.
Jeśli tracisz pieniądze - nic nie tracisz
Jeśli tracisz zdrowie - coś tracisz
Jeśli tracisz spokój - tracisz wszystko".

Offline sqty

MOEBIUS?
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 09, 2004, 11:04:48 pm »
Cytat: "Ireneusz Pietryka"
Zupełnie nie skojarzyłem rysunków Moebiusa ze średniowiecznymi rycinami, ale pewnie Ty znasz się lepiej. Wyraźnie nawiązują one jednak także do np. do sztuki południowo &#8211; amerykańskiej. Rysunki są ekstra, tylko nie jestem pewien, czy to jest istotnie ligne claire. Popraw mnie, jeżeli się mylę, ale chyba techniki rysunku Moebiusa (cieniowanie poprzez drobne przecinające się lub równoległe o różnym zagęszczeniu kreski) nie można zaliczyć do tego stylu. Obrazki rzeczywiście szokują. Już kończę, bo strasznie się rozgadałem. Pozdrawiam. Irek.


To porównanie odnośnie starych średniowiecznych rycin to moja prywatna koncepcja-nie każdy musi to podzielać.I chodzi tu wyłoącznie o pojedyńcze plansze,według mnie dziwnie odbiegające od poziomu całości.

to prawda-są w albumie momenty cieniowane w sposób przez ciebie opisany i trudno to nazwać już ligne claire(kobieta z igłami w sutkach np)
Jednak WIĘKSZOŚĆ ilustracji to wg mnie typowy ligne claire-oczywiście w przypadku MOebiusa doprowadzony do perfekcji i wybuchowy-to nie te same ligne claire co u Herge'a ale jednak.Sam Moebius powołuje się na Herge'a cały czas.
Ale przecinające się linie w cieniach to na pewno już nie ligne claire-zresztą te momenty właśnie są dla mnie najsłabsze w całym albumie i wyraźnia odstają od reszty.POzdrO
lt;<<<<<<<<<<St@y R3b3l>>>>>>>>>>>>

Offline G_S

MOEBIUS?
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 31, 2006, 07:18:09 pm »
ma ktos jakies skany komikow moebiusa?

Jako że szanujemy pracę autorów, nie popieramy, a tym bardziej nie wymieniamy się skanami, gdyż jest to zwykła kradzież. Na tym forum, jest to niedopuszczalne. gil

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
MOEBIUS?
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 31, 2006, 07:23:53 pm »
tak
wszyscy
i każdy z osobna

Offline G_S

MOEBIUS?
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 16, 2006, 09:44:51 am »
ma ktos jakis wywiad z moebiusem  moze sie podzielic nim bym byl bardzo wdzieczny

Offline Mysza_

MOEBIUS?
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 16, 2006, 11:20:10 am »
no weź przestań,chcesz kraśc słowa Moebiusa czytając  wywiad z nim w necie?
 to złodziejstwo.
 lol

Gilbaert

  • Gość
MOEBIUS?
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 16, 2006, 11:59:01 am »
w jednym z numerów Krakersa oraz w Fantastyce były wywiady z Moebiusem